Reklama

Obřízka

5.10. (Po, 5. 10. 2015 - 17:10)

A už jsme zase u toho pindíka. Co je potom lege artis...

gin (Po, 5. 10. 2015 - 17:10)

To musíš na jiný fórum.

Tu stejně nikdo nemá jistotu, jestli nejsi ten fúzatý Pepo. Na taková videa normální dospělci nečumí, natož 14 - ti leté holky.

Tereza (Po, 5. 10. 2015 - 17:10)

Promiň Terezo, ale toto je...Máma mu přetahuje pindíka od 3 let, když mě naučila ho koupat, tak mi nařídila, že mu mám stahovat kůžičku a namydlit pindíka a pytlík. Na tom není nic ujetýho.

V malajziji tam obřezávaj v nějakým kostele nebo to je nemocnice. Je to slavnost, jsou tam slavnostně oblečený. Pro ně to je slavnost. Mně se líbí, že tam je u toho celá rodina i mladší sestry a starší sestřenice. I to, když to dělají ženy. To neni sadismus, to patří k jejich kultuře. Pro ty kluky to je slavnost, trošku je to zabolí, když jim dávají injekci, pak to už nebolí.

A mně se líbí, když je žalud venku, jak to má táta. Ten nemá obřízku, ale kůžičku má vzadu. Až bude brácha větší, tak mu ji tak taky dám dozadu nastálo. Teď to jen zkouším v tom bazénu, jednou jsem mu ji tak nechala a šel tak i spát. On mě má moc rád a já jsem na něj pyšná, jsem ráda, když jde s náma i kamarádka, že se s ním můžu pochlubit. Mně má radši než mámu, protože se o něj starám hlavně já. Že se mu postaví pindík při mytí je normální, to neni nic ujetýho. A starej se o sebe, já tu budu diskutovat s někym mladým, ne starym dědkem.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 17:10)

Promiň Terezo, ale toto je ujetost největšího kalibru. Až ti bude 15, tak pro tebe nebezpečné přetahovat tvému bráškovi pindíka.

A ta záliba, jak někde v buši obřezávají malý kluky, takový sadismus se mi hnusí.

Pokud ovšem není Tereza onen úchylný fúzatý Pepo, jak tu onehdy napsal jeden Slovák.

Tereza (Po, 5. 10. 2015 - 16:10)

ahoj, mně se obřízky líbí. Koukala jsem na internetu, jak obřezávaj v malajsiji kluky. Kouká tam celá rodina, matka, otec, sestry, za oknem čumí i sestřenice. Nejvíc se mi líbí videa, kde to těm klukům dělaly ženy. Ne jen pomocnice - zdr. sestry, ale i doktorka byla žena. Ty holky tam jsou zvědavý, u jednoho videa zas bylo vidět, jak ta sestra, co asistuje doktorovi je s tý obřísky celá nadšená.

Mám takovej blbej dotaz, stojí klukům při těh obřízkách pindíky? Oni je maj docela malý, tak to nedokážu s jsitotou říct. Kamarádka řiká, že jim při tom stojí. Fakt se mi to líbí.

Mám šestiletýho bráchu, když s ním jde do bazénu, tak mu vždycky v šatně stáhnu předkožku a nechám mu ji vzadu i na plavání. Když mu mydlím pindíka, tak mu vždycky trčí, mně se to líbí a on to mydlení má rád. On jeto jen poloviční brácha, tátu máme každej jinýho. Já se o něj starám jako máma, je mi 14 a půl. Máme často není doma, tak to je na mě.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 16:10)

Nevšiml jsem si, že tu...Mimoto, počet lidí, kteří to u nás dělají z náboženských důvodů je marginální. A jak mezi židy i muslimy jsou intaktivisté. Vždy jsem psal, že si to nábožníci musí vyřešit sami. Tvé znalosti náboženství v tomto se ukázaly jako mizerné. To osočování oponentů s marxismu. To je nechutné. Já tu nebyl první, kdo začal z hulvátským psaním, u mě to byla pouze reakce na akci. Jsem tu na doktore už 7 let a teprve na tomto vláknu mi hrubě začli nadávat. Už před rokem a půl jsem psal, že kdyby mi nenadávali, tak se možná tomuto tématu vůbec nebudu věnovat. Mimoto mám právo vyjádřit, co si o různých náboženstvích myslím. V každém případě, ty sis vůči mé osobě začal. Jen to děláš jinak než Aha, který zachází mimo veškeré meze.

odpověď (Po, 5. 10. 2015 - 16:10)

Nevšiml jsem si, že tu někde hájím vnucené obřízky dětí. Zdravotní indikace pro mě není vnucení. Náboženské důvody taky te, respektují právo na jinou víru i kulturu.
Docela by mě zajímalo, kde že jsem hájil ty vnucené obřízky. Tenhle server? Nejsem si jist, že vím 3 roky o jeho existenci. Nebo jinde?
Já tu propagandu nedával, pouze jsem se ozval na nepodložený blábol. Celá diskuze je o tom, že sis vymyslel nějakých 95% obřízek, že je zbytečný. Po opakovném dotazu, který ti evidentně nebyl příjemný, tak jsi musel přiznat, že žádná čísla nemáš a je to tvůj "odhad". Neboli výmysl, co předpokládáš jako fakt. Tomu se zpravidla říká lež.
Tvoje diskuze se točí kolem mý osoby, podsouváš mi různý věci, příspěvky jinde, o kterých nevím. Taky to jsou dohady, zkrátka vymslel sis to jak těch 95%.
Jestli jsi narazil kvůli bolševickýmu stylu diskuze, tak to ti moh říct kdokoli. Stejně jako kdyby tě někdo označil za hulváta či burana. Pokud se tak chováš, tak tě tak ohodnocí celá řada lidí. Pravda, jen někdo ti to otevřeně řekne, zbytek si to jen pomyslí.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 14:10)

Jinak v té zprávě bylo, že u nás žijící muslimové se kvůli obřízce svých dětí na naše zdravotnická zařízení obracejí zcela výjimečně. Asi to u nich tradičně provádí holič.

@Miloš

správně low&tight, překlepl jsem se ve znaku

odpovídám (Po, 5. 10. 2015 - 14:10)

Ta čísla u židů byla na...Ano, tak to má být, jasně uvést zdroj a necucat procenta z prstu.

Jinak jak píšeš jinde, tak ti odpovídám. Jestli své názorový oponenty ozančuješ za nepřátele, tak tohle je přesně komunistikcy a ruský styl. V demokracii je protivník v rozhovoru oponent, v Rusku to je nepřítel, dříve třídní, dnes národní a k tomu dostane nálepku fašisty. Máš v podstatě totalitní styl myšlení jak ti Rusové, co jako taky už komunisty nejsou. Kdo nesouhlasí je nepřítel, pak ještě dostane nálepku, ne teda fašisty, ale podobně znějící.

aha, takže (Po, 5. 10. 2015 - 14:10)

píšeš jen svý dohady. Domníváš se, že těch obřízek tak moc není (v naší zemi u dětí), tak proto jak svůj životní cíl sis dal proti nim bojovat.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 14:10)

Ahoj mam obrizku asi rok a...@Miloš:

Tak to je evidentně low@tight, ten typ, kdybych potřeboval obřízku, bych si nikdy nenechal udělat. Pokud ti nadměrně zkeratinizuje žalud a znecitliví, tak ti zbyde pouze tento 5mm proužek jako citlivý. Při tomto typu se zpravidla odstraňuje i uzdička, takže vypadá, že máš frenulární deltu, což je u většiny mužů hodně citlivé místo, zničenou.

Přesněji se to dovíš na www.obrizka.webnode.cz, jednou sem tam dal dotaz a webmaster uvedl podrobnější dělení. Pokud chceš sdělovat nějaké zkušenosti a na něco se zeptat, tak se obrať tam, tu se nic rozumného nedovíš. Tu se pouze hádáme jak koně.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 14:10)

u židů je sice obřízka...Ta čísla u židů byla na netu ve vyjádření ministerstva zdravotnictví, kde se na to ptali židovských obcí před 3 roky, když tato problematika silně hýbala Německem po rozhodnutí soudu v Kolíně nad Rýnem. Také v té zprávě bylo, že obřízky dětí na žádost rodičů jsou u nás velmi výjimečné.

Tu se mám o co opřít. Ale tvrzení, že 95% obřízek ze zdravotních důvodů je zbytečných je pouhý odhad. Žádný doktor přece nepřizná, že někoho zbytečně obřezal.

odpověd 2 (Po, 5. 10. 2015 - 13:10)

u židů je sice obřízka předepsaná po narození, ale někdy obřezávají až začátkem puberty.

Ty tu dáváš přesný čísla o početech obřezaných židů, ale čísla k obřízkám, o kterých je tohle téma, to nejsi schopen doložit. Tak to pak odvádíš zcela jinam. Drž se tématu. Náboženství jsem zmínil jen proto, že zákaz obřízek by znamenal náboženskou nesvobodu. A pokud vím, tak nejen katolíci křtí stále malý děti. dospělý jen konvertity, tj. rodiče ho jako dítě nedali pokřtít, protože nechtěli jeho náboženskou výchovu. Z hlediska učení církve se křtem člověk stane křesťanem, je vírou znovuzrozen a je údem církve. Jinak se jde smažit do pekla jako pohan. Pokud to tak je, tak rozhodnutí, jestli člověk stráví věčnost v pekle a nebo ne je zásadnější než drobný kosmetický zákrok na kůžičce. V Bibli je ta obřízka ustanovená, co dělají Židé není směrodatné. Marx byl taky Žid, stejně jako Trockij a zčásti i Hitler. Tady nejde o etnicitu, ale náboženství. A já mluvil o náboženství, judaismus prostě obřízku vyžaduje, tvý řeči na tom nezmění.

milos (Po, 5. 10. 2015 - 13:10)

Ahoj mam obrizku asi rok a mam jizvu hned za zaludem cca 5mm a pak normalni kuzi. Jaka je to obrizka. Diky

odpověď (Po, 5. 10. 2015 - 13:10)

Pokud píšeš, že 95% obřízek (myšleno zdravotně indikovaných) je zbytečně, tak já tohle považuju za paušální obvinění lékařů. Protože ty obřízky dělají všichni urologové, těch 5% nedělají osvícení lékaři, ale jen to jsou procenta, co ty připustíš, že ta obřízka výjimečně nutná je. V důsledku tak obviňuješ spíš 99% urologů a ne jen 95%. Další tvý úvahy kdo tu jako píše, to nebudu řešit, o tom není téma, jen ty to odvádíš jinam, když ti chybí argumenty.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 13:10)

Křest není pseudoargument,...Naprostá neznalost náboženských reálií. Obřízku jako předobraz křtu bere pouze katolická církev.
Ostatní církve toto přirovnání striktně odmítají. I z hlediska současného katolického učení je křest nemluvňátek anachronismus, protože dnes už nikdo nevěří středověké pověře, že se nekřtěné nemluvňátko bude navěky smažit v pekle. Novodobé evangelikální církve pak křest dětí striktně odmítají zcela.

U židů, dle Encyklopedie Hebraica, se žid stává židem, tím že se narodí židovské matce a ne obřízkou. Za prvé, dívky nejsou obřezávány vůbec a u chlapců platí určitá omezení. Neobřezává se pokud je v rodině hemofilii a Talmud zbavuje povinnosti obřízky chlapce, jehož tři předchozí bratři při obřízce zemřeli. To jen dokazuje, že Talmud reflektuje skutečnost, že mnozí chlapci při tomto barbarském rituálu umírali. Mimoto, dnes trvají na obřízce striktně pouze orthodoxní a ultraorthodoxní židé, ostatní ne. Těch je v ČR asi jen sto. Ostatní židé v ČR i když jsou členy náboženských obcí, zpravidla nechávají své chlapce intaktní.

U muslimů není ekvivalentem křtu obřízka, ale šaháda tedy muslimské vyznání víry. Jejím slavnostním pronesením nebo když ji otec nemluvněti slavnostně řekne, se muslim stává muslimem. Vůbec ne obřízkou. Vidím, že jsi úplný ignorant v náboženských reáliích.

sardanapal* (Po, 5. 10. 2015 - 12:10)

U židů se chlapci...Nebo děvčat co jim ufikli frajtra :-(

Nesmysl (Po, 5. 10. 2015 - 12:10)

Křest není pseudoargument,...U židů se chlapci obřezávají pár dní po narození.
http://youtu.be/0_sTHgce3ug

A kdo se ptá 12 letého muslima na jeho názor jestli chce podstoupit bolestivou obřízku bez narkózy?

odpověď 2 (Po, 5. 10. 2015 - 12:10)

Křest není pseudoargument, tím se člověk stane křesťanem a členem církve, nikdo se ho na jeho vlastní vůli neptá. Podobně příslušnost k jiný víře je zas na základě obřízky. I u židů někdy ta obřízka je ve věku puberty, u muslimů to je spíš pravidlem. Ti chlapci se k víře přihlásí dobrovolně, na rozdíl od těch mimin v kostele.
Jestli je povolená křesťanská víra, tak proč ne ta židovská? Ani v tobě největšího temna císař u nás židům víru ani obřízku nezakazoval. Obřízka k těmhle náboženstvím patří, protože to je v Bibli a nebo Koránu. To pak rovnou zakázat křes a říct, že můžou věřit bez toho.

gin (Po, 5. 10. 2015 - 11:10)

Náboženskou obřízku neřeším, protože to si musí nábožníci vyřešit sami. Křest v kostele, tento pseudoargument znám už z www.netdoktor.at, je zcela něco jiného, při křtu nedochází k žádnému zmrzačení pohlavního orgánu. Mimoto, křest a obřízka jsou zcela dvě různé věci. Takže demagogický protiargument? Přečetl sis vůbec nějaký z článků na mých stránkách? Pochybuju. Protože bys je mohl používat v protiargumentaci. Ty však žádnou solidní protiargumentaci nesvedeš, jsi pouze obyčejný vrták.

Reklama

Přidat komentář