Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

pozorující (Čt, 19. 3. 2020 - 18:03)

Aha tak ty máš názor podle západu.No já mám názor jako Lalla a Jirka.Podle mě dělá debilitu západ,čas ukáže.

Jirka (Čt, 19. 3. 2020 - 17:03)

Jak jsem psal jsem smutnej ze zapadnich zemi.Jejich pristup s neresenim situace je prisernej.Nevim jak si to predstavujou dal i s kamionovou dopravou kdyby v Cechach se situace zlepsila a zapad bude dal zamorenej tak co?

Lalla (Čt, 19. 3. 2020 - 16:03)

Ještě takhle. Ono vymření slabých by dle přírody znamenalo vymření těch zdravotně slabých. Jenže pro společnost to mohou být zdravotně slabí lékaři, geniální vědci, umělci, řemeslníci. Chceme to tak? Pak nechejme koroně volný průběh, jak si to zřejmě plánovaly některé země

Lallo (Čt, 19. 3. 2020 - 17:03)

... slabý článek byl v uvozovkách, to snad pochopíš, že nebylo myšleno jako opovrhováním potřebnými. Dej si někdy čas a přečti dvakrát, než napíšeš zmatenou reakci

Lalla (Čt, 19. 3. 2020 - 17:03)

:)) ale jdi ty, snažím se ti odpovědět a vzít to ze všech stran. Ale OK, nemusíme si rozumět

Lallo (Čt, 19. 3. 2020 - 20:03)

Nevzalas to z více stran. Chytla ses jenom "slabšího článku" a chrlila otazníky. Moje reakce na tebe byla proto, že s jistotou tvrdíš, že bude horší boj než po roku 89 a já se ptám, jak víš, že bude vůbec nějaký boj a jak víš, že bude horší než po roce 89, když vše je v pohybu. Jasnovidka?

Lalo, (Čt, 19. 3. 2020 - 18:03)

klid, nereaguj na něj

Lalla (Čt, 19. 3. 2020 - 16:03)

A kdo je ten slabší článek pro společnost? Nemocný? Starý? Dítě? Hloupý? Nemocný pracovitý? Červený?

Jirka (Čt, 19. 3. 2020 - 12:03)

Miluno resime jen problemy s praci kvuli tomu hnusu.Alice je na prasky tak asi nema chut vubec komunikovat a zakazuje mi abych jezdil tak nevim co taky dal.Zatim mam dovolenou ale ta uz mi bude koncit.A je to prave kvuli jak se jezdi do zahranici treba u nas hodne na firme do Nemecka a Nemecko to neresi.Ono uz je hodne riziko i v Cechach ale tady aspon delaji opatreni ale Nemecko je nemozny jak to nechavaji volne rozlezat,rousky,karantena nic.Speje to tam k dalsi Italii.Je to tak jak pise ten z Fb.Je to velky problem momentalne ta zapadni Evropa.Nevim proc cela Eu nema stejny pristup a to takovy jako zavedli u nas.Co je to za nesmysl kolektivni imunita u takhle nebezpecne nemoci.Strasny! Fakt uz toho ma clovek plny zuby.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 11:03)

Vím, že jsou tady i ty, které zažily revoluci. Také vám tato doba připomíná dobu po sametovce? To nadšení, solidarita, děkování. A co bylo po měsíci? Lidi už byli unavení, zmatkovali, protože nevěděli co se děje, začali se hádat, odsuzovat, nadšení pro věc přešlo a lidi na sebe začali být zlí. Mám obavu, že se situace bude opakovat. Vidíte tam také podobu nebo už blbnu?

Lalla (Čt, 19. 3. 2020 - 14:03)

V 89. roce lidi spojila myšlenka,, odpor k režimu. myšlenka, která v nich již roky zrála, v listopadu jen přetekla číše trpělivosti, a podobně tomu bylo v celé východní Evropě. Pak už ovšem jel každý svoji linku, svůj vlastní život, to je úplně normální....Dnes lidi spojuje strach a když se smíříme s tím, že dejme tomu 25% lidí nechutně politikaří, zviditelňuje se...tak solidarita zatím funguje. Ano, otázka je co bude za měsíc, dva pokud se virus nezastaví. A hlavně, co bude potom v tom jiném světě, který nás čeká, to bude boj horší než po 89.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 22:03)

Také si to myslí. Třeba jen to, že do teď jsme se měli dobře, lidi nakupovali, stavěly se domky, braly se hypotéky. Ale za pár měsíců bude problém kak splácet. Finančně negramotní se zadluží a spadnou na dno. Bude hodně bolestivých pádů.

Lallo (Čt, 19. 3. 2020 - 16:03)

to je jeden z možných pohledů. Možná se uskuteční vize západních zemí, které spoléhají na imunitu zdravého jádra národa a úmrtí "slabších článků" je nezbytná oběť. Možná to západ svým přístupem urychlí a "východ" dojde ke stejnému výsledku jen za delší dobu, díky čemuž bude i větší ekonomický propad? Nebo dojde k velkému přehodnocení, ke kterému hrozba koronaviru lidstvo donutila a o budoucnosti nemůžeme říct vůbec nic. Jak můžeš napsat, že to bude boj a dokonce horší než v r. 89? Z čeho soudíš?

Lalla (Čt, 19. 3. 2020 - 16:03)

Ovšem...úmrtí slabších článků...hmmm, jsem si doteď říkala, že žijeme ve vyspělé civilizaci a že slabší články máme chránit...jak jsem zde také psala. Tím bojem jsem myslela ekonomický boj, o práci, o zákazníka...

z FB (Čt, 19. 3. 2020 - 09:03)

Sem tam tady na FB zahlédnu, jak lidi pindají proti současným opatřením v ČR. Já jsem druhým rokem v Nizozemí a místní vláda si z nás nyní udělala pokusné králíky. Nizozemská strategie je nakazit celý národ, aby si sám vytvořil imunitu. Jinými slovy prohnat virus národem, zbavit se tak legálně důchodců a lidí s podlomeným zdravím, procházející léčbou, notabene kuřáků, když ten virusek napadá plíce. Zdravotnictví i důchodové fondy tak ušetří majlant a uvolní se spousta bytů pro odolnější a zdravější daňové poplatníky. Byť já nejsem primární cílová skupina tohoto viru, jako hostitelka mu posloužit můžu a on mi za to doživotně zjizví plíce, způsobí nekrózu srdeční svaloviny a zmenší slezinu. Prostě taková chřipečka verze 2.0.
A co na to Holandsko? V pondělí tu k národu promluvil premiér, poprvé od 70.let od olejové krize. Ne jak ten náš, který dává lidem aktualizace každou chvilku. Jednou za 50.let přeci stačí ne? Král mluvit nemohl, letěl si s rodinkou zalyžovat. A družili se s těmi, kteří koronavirus už mají, tak je teď Jeho Výsost preventivně v karanténě. Po nátlaku kabinetu a veřejnosti a po víc než tisícovce nakažených udělal premiér o víkendu první krok. Zakázal sem přílety letadel z Itálie, Číny a Íránu. Je to jako špatný vtip, protože teď sem ti lidi musí akorát lítat přes Londýn. No nic, jdeme dál. V neděli teda zavřel bazény, fitness centra, coffee shopy, restaurace, bary a školy. Lidem je doporučováno pracovat z domu. Prý aby se virus šířil zpomaleněji, aby to tu zvládaly nemocnice. Jenže ony už to nezvládají. Po 20ti dnech je tu k dnešku 58 mrtvých. Testují jen ty co už se fakt jen dusí a sípou a ty od 70ti let nahoru, testy se šetří, nakažených je odhadem kol 10.000 - netestovaných. Nová čísla jen suše 1x denně sděluje hygienický ústav, do statistik, komunikace vlády s lidem nulová.
Hranice i obchody jsou otevřené. Takže obchody jsou plné lidí, kteří nákupama zabíjí volný čas a jiné lidi, 0% s rouškou. Shlukovat se tu nemůžou akorát skupiny nad 100 osob, takže oslavy a svatby a tak dál frčí. S čímkoliv přes obličej jsem tu neviděla ani jednoho jediného člověka krom lidí, kteří přijíždějí z letiště. Čímž se dostáváme k dalšímu bodu – pracuju 13 minut od letiště, na dopravním uzlu, kde většina lidí buď vystupuje a jde do hotelu a nebo přestupuje a jede 1 zastávku do centra. No a já tam taky vystupuju a nastupuju a míjím ty stovky lidí, ty miliardy bakterií z celého světa.
Zatímco v ostatních mrakodrapech do kterých koukám z okna se už kanceláře zavřely, ta naše furt jede, byť už nás teda od zítřka tým po týmu budou přesouvat domů, jen co nám zásilková služba doveze počítače, Chromeboxy, klávesnice a tak a jen co podepíšeme nové smlouvy co sesmolili narychlo právníci, že nevyzradíme data o zákaznících. Dělám teď pro nadnárodní společnost, která touhle krizí nesmírně bohatne a bohatnout bude, dokud budou žít lidé kteří ví jak fungují ty internety a elektřina (ne, já to fakt nejsem). Telefon se nám prostě v kanclu netrhne, celosvětově.
Díky otevřeným hranicím se koronavirus stane úspěšným vývozním materiálem zdejších turistů i domorodců - polovina obyvatel s holandským pasem jsou Surinamci, Indonésani, Maročani a Turci, kteří furt lítají domů za rodinou do Jižní Ameriky, Asie a Afriky, zbytek pak uprchlíci (kteří domů nejezdí i když by třeba i chtěli) a ekonomičtí migranti jako já, kteří domů nemůžou.
Hřiště a ulice jsou narvané dětma (chodník v naší ulici už je kompletně pomalovaný barevnýma křídama), jelikož je tohle jedna z mála civilizovaných zemí na světě, kde si děti furt můžou hrát bez toho, aby měli za zadkem dospělé. Aby se neřeklo, král zrušil oslavu svých narozenin. Jsou státním svátkem, všichni maj volno, celý národ si obleče oranžovou barvu na počest rodu Oranžských a party začíná. No tak letos nezačne.
Nevím kam tohle povede. Kdyby takhle země uzavřela hranice, tak nám tu asi dojde čaj, rýže, banány a budeme muset přesedlat na vodu, brambory a jablka. A nebo na tulipánové cibulky. Jenže oni hranice nezavírají. Ne a ne a ne. O rouškách tu nepadne ani slovo a pojem karanténa není ve zdejším slovníku. Takže buď budou ostatní země chytřejší a zakážou nám se k jejich hranicím byť jen přiblížit ...

Ivana (Čt, 19. 3. 2020 - 22:03)

takový názor projevil taky doktor Pirk. Aby se koronavirus nechal proběhnout mezi lidma, odolní by to přežili a starý a nemocní ať v bolestech chcípnou. Já zcela souhasím s postupem naší vlády, jak to nastavili. Ještě to měli všechno uzavřít dřív. Přece si nenecháme celej národ scvrknout a zjizvovatět plíce. Však on ten Pirk je už taky starej, myslí si, že to ve zdraví přečká, když má za zadkem nemocnici. A my ostatní můžeme pojít! Měla jsem o něm lepší mínění. O holanďanech ne, to je tvrdej národ. Jsou to opravdu Indonézani apod. Byla jsem tam 5 dní, ale žít chci raděj tady doma.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 10:03)

Přesně...tady lidi nadávaji na vládu ale ať se podívaji na vlády západních zemí kteří žádný opatření neřeší viz.váš příklad.Kam tohle povede? Celá Eu se ukázala jako spolek vyloženě na hovno.Je to jak píšeš,chtěji nechat vymřít staré lidi a lidi s podlomenym zdravim.A možná je časem nahradit Afričanama viz Německo.Teď jestli se u nás tady z toho dostaneme když máme tvrdší opatření a západ bude stále zamořenej to aby jsme nechali uzavřené hranice a začli být od znova opět soběstačný nebo být ve V4 ,to jsou jediný země co proti tomu bojují jako my.No každopádně vypadá to že život se nám všem změní.

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Ahoj Radko máš pravdu,já to nechtěla v téhle situaci tady psát ale máš pravdu že se mi to líbí ALE kdyby to tak bylo bez viru a bez víry.Aby si člověk takhle mohl chodit a nikdo ho nespojoval s muslimem ani kvuli viru.A líbí se mi víc zakrytej obličej šátkem než rouškou.Byl to blbej pocit jak mi pod rouškou teklo z nosu a nemohla sem se vysmrkat protože už sem měla ruce ohrabaný od košíku.Ale ukrajinec mi pár roušek přinesl tak sem vzala jí ale budu to střídat i s šátkem.Ale sem ráda že si taky napsala.Už sem myslela že už si ani nevzpomeneš.Třeba Alice teď na mě nějak sere.Vůbec mi sama už nic od ledna nepsala a já jí napsala v neděli a do teď neodepsala.Tak aspoň že ty si se ukázala.A jak jinak doma? A ty si v nějaký práci? Otí tak si to vyřešil z trenek,taky dobrý:-) Aspoň něco úsměvnýho v téhle situaci ale máš pravdu teď se jentak neuvidíme.Ale piš občas.Miu tak to je dobře že se o tobe tak hezky staraji.Tak si byla ráda že si aspoň na zahradě.A Pils máš pravdu teď sem o tvých slovech přemýšlela že na tom něco je.A Di ten mobil jen otřít,já tomu moc nevěřim.Pro mě je jistější ho sebou radši teď nebrat.Ale chápu že každej být bez něj nemůže.

Radka (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Aha, ale co se na tom líbí tobě? Já jak jsem psala,zakrytí nedostatků.Ale já mám aspoň důvod ale nevím co ty zakrýváš? A jinak,no,s manželem jsme teď oba doma takže je to zase i zkouška nervů.Teď jsem bez práce.No a všimla jsem si že Alice už tu dlouho nebyla.A co ta tvoje kravka? Fakt už tě nezajímá?

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 23:03)

Mě se líbí zakrytí svojí vyblitiny.Že se taky nemusim malovat a můžu být vyblitá.A za další že sem anonymnější.Když nebudu chtít aby mi někdo poznal tak se v tom člověk líp schová když už by dal i něco přes hlavu,k tomu ty brýle a zakrytá tvář a ví každej prd:-) ..Kdyby tak to zakrývání vydrželo ve společnosti nebo myslim tak aby kdo chce a ty co by občas tak šli tak by na ně nikdo blbě nekoukal.Jako nekoukaji teď.Teď to bude obráceně,bude za blba ten kdo se nezakryje.No a ta Alice nevim že nepíše ani v téhle situaci.A jak píšeš o L.,tak fakt už mi nezajímá.Teda jako vzpomenu si na ní jak se třeba má ale to je všechno.A ani ona nenapsala,já jí teda taky ne.Ale tak aspoň člověk vidí když sám nenapíše tak že se neozve.No ale už je mi to jedno.Víc mi mrzí že nevidim z práce toho krásnýho ukrajince.Ten by se ti taky určitě líbil.

Reklama

Přidat komentář