Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Sany11 (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Koukam, ze Jana Filipova hlavne za kazdou cenu opet musi byt videt a je uplne jedno, ze jenom mezi lidmi vyvolava napeti a jeste horsi nalady....hlavne, ze se o ni mluvi a je videt, jak je chytra a "statecna". Ze uz tedy davno v te vlade neni a mohla to vsechno delat daleko lip. Nejsem priznivcem ani Babise ani nikoho, ale takovihle lide jako ona, mi vadi.

Návštěvník (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Ale kdyby roušky byly vyloženě k ničemu tak proč potom se Asijskym zemím daří že se toho pomalu zbavujou? Tam roušky nosí každej,opatření tam mají podobné jako tady.Uvidíme výsledky za měsíc.Jasný že rouška neni 100% ale musí se správně používat ale je to lepší než aby nakažení kašlali bez ničeho.

Pils (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Teď jste na diskuzi návštěvníci dva, nemůžete se nějak odlišit? Lépe by se reagovalo.

Fernando (So, 21. 3. 2020 - 01:03)

Pilsnerko, "návštěvníci" tady nejsou dva, to naskočí automaticky každému, kdo se nepodepíše. Proto na ně nereaguju, ať je to kdo je to; jsou tím promořeny ty nejprofláklejší diskuse - "Cinkali byste znovu klíčema?", "Jahve Jehova",..... no a ta naše, bohužel.

Lalla (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Včera jsem slyšela několik odborníků a asi dva z nich naplno řekly, že samotné roušky jsou nanic, smysl má pouze hygiena, rozestupy a neshlukování se. Přiznám se, že dnes jde deprese ne mě, moc so bojím o děti a manžela...A jestli jsou ta všechna opatření k ničemu...

Pils (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Lallo, bát se nebo nebát bude mít stejný výsledek. Dnes zase píšou, že pět tričkových vrstev v roušce může zachytit skoro polovinu virů, ale záleží na jejich velikosti. Ztratila jsem přehled, jestli už máte mimi nebo ne. Jo, a tu Janu Filipovou jsem viděla na demonstraci. Ale ty asi taky.

Lalla (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Pils, jen to na mě prostě padlo. U manžela v práci už nemají trojkové respirátory, jen jakýsi Refil 813, který vůbec netěsní. Vyšší management už s nimi mluví jen přes monitor...takové "videokonference":(……………..JF je aktivistka a MCHD demonstrovali ještě před dvěma týdny a něco, bez respektu doporučením ....při vší úctě. Jinak ti napíšu na mail, sem to nepatří

čtěte FORUM24 (Pá, 20. 3. 2020 - 08:03)

Jana Filipová, která se proslavila zejména soudním sporem s premiérem Andrejem Babišem kvůli tvrzení o „zaplacených demonstrantech“, napsala otevřený dopis těm, kdo předsedu vlády nyní chválí za zvládnutí koronavirové krize. Filipová, která pracuje ve zdravotnictví, označila za skandální, že lidé mají stále k dispozici jen doma vyrobené roušky, které je nechrání před nákazou. Její vzkaz publikujeme v plném znění.
Vážení spoluobčané a především všichni ti z vás, kteří momentálně na sociálních sítích tleskáte Babišovi za to, jak podle vás v současné koronakrizi skvěle vede tento stát.
Dovolte mi, abych vám touto cestou napsala vysvětlení toho, proč já mu za jeho řešení krize s koronavirem rozhodně netleskám. Musím se k tomu vyjádřit takto veřejně, protože skutečně nemám čas odpovídat každému z vás jednotlivě na vaše výtky, že jsem proti Babišovi zaujatá a že dokážu i v současné vážné situaci stále jenom kritizovat člověka, který se podle vás tak strašně moc snaží této zemi pomoct.
Nemůžu mu tleskat, ani kdybych chtěla, protože to, co předvádí od doby, kdy koronavirus začal být pro Česko téma číslo 1, to je prostě tragédie a já jsem na Babiše a potažmo na celou naši vládu neskutečně naštvaná!
Chci, aby vláda vyvodila osobní zodpovědnost z toho, že absolutně podcenila přípravu na zcela zjevně se blížící nebezpečí epidemie a nedokázala zajistit ochranu obyvatelstva a řešit včas!
Jsem neskutečně naštvaná na všechny vládní poslance a jejich sympatizanty, kteří 28. 1. 2020 smetli svým hlasováním v parlamentu ze stolu možnost začít už tehdy hovořit o připravenosti státu na hrozící nebezpečí koronaviru.
Jsem neskutečně naštvaná na vládu ČR, která snůškou lží a dezinformací způsobila to, že v této zemi není dostatek ochranných pomůcek typu respirátory a roušky, a to ani pro lidi v první linii, tzn. ve zdravotnictví! Pracuji tam, takže vím, o čem mluvím.
Jsem neskutečně naštvaná na to, že si Babiš akorát hraje na hrdinu a každou další tiskovkou si vytváří PR spasitele národa, který maká 24 hodin denně, aby národ ochránil před tím zlým koronavirem!
Jsem neskutečně naštvaná na vládu, která klidně vydá nařízení o povinnosti nosit na veřejnosti roušky, a přitom není schopná zajistit roušky a respirátory, které by obyvatelstvo SKUTEČNĚ chránily!
Jsem neskutečně naštvaná na vládu, která spoléhá na zlaté české ručičky a vrozenou českou schopnost improvizace a klidně nechá národ běhat po světě v podomácku ušitých rouškách, které ovšem mají prachmizernou účinnost!

NEBUDU S VLÁDOU HRÁT TUHLE FALEŠNOU HRU NA ŘEŠENÍ PROBLÉMU!

Nebudu si doma šít roušku a tvářit se přitom, jakože věřím tomu, že mne ochrání před koronavirem! Neochrání!!!

Jediné, co skutečně chrání před virovou nákazou, je respirátor filtrační třídy FFP3 s vydechovacím ventilkem. Částečně funguje ještě respirátor FFP2, ale toť vše. To jsou pomůcky, které chrání jejich nositele proti virové nákaze zvenčí.

Rouška – ovšem mám na mysli originální roušku, ne všechny ty sice krásné, ale ve skutečnosti houby platné domácí modely – nechrání jejího nositele před nákazou!

Rouška může pouze částečně zajistit to, aby již nakažený člověk snížil svoji schopnost nakazit své okolí. Ovšem i tato její částečná funkčnost je zajištěna pouze za přísně dodržovaných pravidel:
– rouška musí být těsně nasazena na obličej tak, aby vydechovaný vzduch nepronikal nikudy okolo
– musí se nasazovat čistě umytýma rukama
– nosit maximálně 2 hodiny!
– během této doby se roušky nijak nedotýkat rukama
– pokud rouška dýcháním zvlhne dříve, než za dvě hodiny, je třeba ji vyměnit, protože ztrácí účinnost
– použitou roušku sundat držením za gumičky, opět se nedotýkat kontaminované látky
– použitou roušku zlikvidovat jako infekční materiál

POKUD SE ROUŠKY POUŽÍVAJÍ ŠPATNĚ, TAK RIZIKO NÁKAZY JEŠTĚ ZVYŠUJÍ!

Takže „vážená“ vládo, laskavě přestaňte z lidí už konečně dělat blbce a vydávat jedno nesmyslné nařízení za druhým. Rozdejte už konečně mezi lidi dostatek roušek a respirátorů, které jsou skutečně účinné, a PAK TEPRVE vyžadujte svým nařízením jejich používání!

Udělat totiž tyto dvě věci přesně obráceně, to je jen další důkaz vaší naprosté nekompetentnosti!

Vážení Babišovi příznivci, doufám, že se mi podařilo vám dostatečně vysvětlit, že moje kritika Babiše v souvislosti s řešením koronavirové krize, nemá absolutně nic společného s mými sympatiemi či antipatiemi vůči jeho osobě, ale že mé statusy kritizující vládní rozhodnutí z poslední doby, jsou vedeny pouhou snahou upozornit na fakt, že Babiš svým stylem řízením státu momentálně skutečně ohrožuje zdraví a životy nás všech!

A na to se nečinně dívat prostě nebudu!

Pepa (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Blb zůstane blbem a fanatik fanatikem. Celá tzv. vyspělá společnost zaspala a zůstala ve svém pohodlí. Ono je to daleko, nás se to netýká a on to teda někdo vyřeší, Babiš a vláda jsou blbci, já mám zaplacenou dovolenou, tak si jedu zalyžovat. Jó, ten estébák chce, abych byl 14 dní doma, přijít o peníze. To tak jdu do práce a pak na pivo, já jsem zdravý. Je zde krize a do jejího řešení se musí zapojit všichni. Pokud se podíváme na okolní svět, tak výchozí chyby a podcenění vidíme všude, ale rozdíly jsou v následujícím postupu. Zde normálně uvažující člověk vidí, že vláda funguje. Celý státní aparát občas někde skřípe, ale jede celkem slušně. Když je ta paní tak geniální, proč si nekoupila 1000 roušek a respirátorů dopředu, proč čeká až ji je někdo strčí před nos. Tady se plně projevuje jedno přísloví: Kdo umí dělá, kdo neumí škodí, kdo neumí škodit aspoň smrdí.

Ondra (Pá, 20. 3. 2020 - 11:03)

Souhlas s tebou Pepo.Napsal si to dobře.

Sany11 (Pá, 20. 3. 2020 - 09:03)

Neni co dodat, Pepo.

-Aleš- (Pá, 20. 3. 2020 - 06:03)

To se ukáže až za pár měsíců, kdo udělal dobře. Jestli ty státy, které vsadily na prevenci za cenu zastavení ekonomiky nebo ty, které nedělaly tak drastická opatření. Zajíci se sčítají až po honu. Obecně naši cestu podporují lidi, kterých se opatření až tak moc nedotkla. To znamená ti, kteří můžou dále pracovat. Naopak ti, kteří skončili na pracáku asi moc nadšení nejsou. Já jsem zůstal doma za 100% platu, takže bych měl být rád za opatření u nás. Nejsem si ale jistej jestli jdeme správnou cestou. Dopady na ekonomiku a lidi budou katastrofální. Až tohle všechno pomine, tak se z toho budeme dlouho vzpamatovávat. Dneska si už málokdo vzpomene na pandemii v roce 2009. Je to proto, že se tehdy nezavíraly podniky, nenosily roušky a média nám nepřinášely denně na prvních stránkách počty nově nakažených

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1161957-praseci-chripka-v-roce-2009-byla-15krat-smrtelnejsi-nez-se-predpokladalo

Pils (Pá, 20. 3. 2020 - 07:03)

Aleši, smekám před tvým úsudkem, napsal jsi to s nadhledem a rozumně. Samozřejmě taky dodržuju vše, co je nařízeno, ale nejsem přesvědčená o pozitivním dopadu. Národ je tak vyděšený, že ztrácí soudnost. Je dobré, že se najdou ještě tak racionální lidé jako ty. Přeju ti, aby ses mohl brzy vrátit do práce. Což přeju samozřejmě všem.

a (Čt, 19. 3. 2020 - 22:03)

psala, že firmy budou krachovat a lidi nebudou mít práci a pak o ni budou bojovat asi. A nebudou mít peníze a za co nakupovat. Tak to chápu

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 19:03)

Díky Bohu za Babiše.Kdyby tam byla Topka nebo někdo podobný asi bychom teď dopadali jako Německo.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 22:03)

Naopak. Kalousek byl vždy o krok napřed.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 18:03)

Jiná cesta není. Společnost se protřídí. Někteří odpadnou, ti co přežijou prostě pojedou dál. Zastavit život na zemi není řešení. To se položí časem všechny vlády a ekonomický systémy.

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 20:03)

Ale nechat tomu volný průběh tak to položí zdravotnický systém.

Dotaz (Čt, 19. 3. 2020 - 18:03)

Nosíš roušku????? Tak nos, vole

Návštěvník (Čt, 19. 3. 2020 - 19:03)

A mám snad na vybranou? Aby jste se z těch roušek všichni nepos....

Reklama

Přidat komentář