Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Andrea (St, 18. 3. 2020 - 18:03)

Kaci já to snáším dobře,dnes v práci fofr a ve volném čase sijeme ručně roušky, přinesla jsem už nepotřebné bavlněné závěsy tak z toho to s holkama sijeme, víkend mám volný,tak pojedeme do lesa, děti s manželem uvařily kopřivku a knedlíky,no v životě jste neviděly takový tenisaky,no pochválila jsem je ale trávit je budu ještě v neděli,lidí jsou ohleduplní,snad jim to vydrží,nemám moc času přemýšlet o koroně, protože jsem v jednom kole těším se na víkend s rodinou a manžel si musí také od těch našich dětí oddychnout

di (St, 18. 3. 2020 - 18:03)

Mně na začátku vadili ti co to zlehčovali a ti co cestovali. Teď už to beru tak že já to nezměním a snažím se chránit a věřit že bude líp. I když je to asi na dlouho.

Miluna (St, 18. 3. 2020 - 18:03)

Jestli to tak je v tom vzduchu tak to je špatný Bianko.To už teda lepší chodit všude zakrytej.Dneska sem třeba seděla na balkoně a někdo o patro výš tam začal tak kašlat:-( ..tak už člověk fakt neví co už může a co ne.Přeju si teď ať se zase ochladí,stejně to krásný počasí nejde pořádně využívat a to teplo je teď spíš že to člověka mrzí,taky to máš tak Kači? A jak si se ptala tak cítim nejistotu a takový divný jako že tomu ani člověk pomalu nemůže uvěřit,jako kdybych byla fakt ve snu.Když sem si tu roušku nasazovala tak sem si řekla kam až jsme to dotahli.Venku to vypadá jako bych koukala na záběry z Číny.Mam pocit jako když se všechno zbláznilo.Děti se maji vrátit zítra a Sergej možná taky.Horší je že samotný je mi nejlíp.S nima se bojim ponorky a většího ohrožení z toho svinstva.

Lalla (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Já včera zapnula večer televizi. Ocitla jsem se v jakoby úplně jiném světě. Nesmyslné reklamy na nesmyslné věci, televizní seriál řešíci naprosté pitomosti...

Návštěvník (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

jj, jak najednou člověk neřeší blbosti.obtěžujou ho.

bianka (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Přesně také jak píše Lalla, myslím na děti, rodinu. Denně nabíjím vybitý mobil, ale co dělat víc? Děti mají své životy, vnoučata je rizikové hlídat, mám o ně strach, myšlenky jsou špatné.... vím ale, že v tom sobě ani nikomu nemůžu pomoct.

Kača (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Ještě se vás zeptám. Jak se cítíte psychicky? Lallo, Sany, Bianko, Milu, Di, Pils, Andy,...Na sobě pozoruji, že jsem strašně roztěkaná. Špatně udržím myšlenku, vše si musím psát. Dělám chyby, dokonce i v práci, ještě že jsem to sama odhalila - špatný účet. Včera jsem dělala špagety s nivovou omáčkou, dala jsem nejdřív osmahnout česnek a připálila ho. Normálně jsem odešla k tv a zapomněla na něj...Jsem z těch chyb vykolejená :(.

bianka (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Je to těžké.... snažim se vydržet doma, ale když čtu zprávy, omezuji vycházky. Cítím se jak ve vězení, filmy většinou nevnímám. ČT bude od pondělka vysílat ČT3 pro důchodce doma..... ale určitě tam bude plno seriálů a Červené knihovny, to nemusím. Z tv už jsem znuděná, dívám se někdy na film a nevnímám děj. Ruční práce mi padají z ruky. Ale snažím se to vnímat jako nějaký špatný film, který se nás netýká. Dokud nekouknu na tu tv, nebo si na netu nepřečtu zprávy. Nebo musím ven. Zaspat to nejde..... tak co s tím? Všechno vypnout?

Kača (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

To je přesně ono. Pusím TV, snažím se koukat na film a nic. Myšlenky mimo, děj nevnímám. O knihy se ani nepokouším. Práce na baráčku mě přestala bavit, protože ji nevnímám a nedokáži plánovat s radostí. Fakt špatný film... A někteří šťastně paří před hospodami a já jen čekám, kdy bude zákaz vycházení...

Lalla (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Kačí, co má být má být. Vy co máte malé děti musíte být strašně vyděšené, je to několikanásobný nápor na psychiku. Já jak jsem psala v tom takhle žiju už nějakých šest týdnů, to je doba, po kterou můj manžel musí v práci nosit roušku. a vrací se domů.

Kača (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Lallo, žiješ v tom strašně dlouho. 6 týdnů a kdy to vlastně skončí...jak dlouho člověk vydrží, než upadne do deprese...

Lalla (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Kačí, to ne. To si prostě "nemůžeme dovolit".

Kača (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Mám takový pocit, dneska, že k tomu nějak směřuju. Nemám z ničeho radost, nejraději bych někam zalezla. Jsi dobrá, že to tak dlouho zvládáš. Na víkend nám přijedou děti, tak snad mě z toho dostanou...

Lalla (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Zvládneš to taky. Jsi silný člověk

Kača (St, 18. 3. 2020 - 18:03)

Moc děkuju...Jdu se chvilku projít, snad mě ta chandra opustí.

bianka (St, 18. 3. 2020 - 17:03)

Milu, tak mamka může mít pravdu......https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-vedci-usa-vzduch-povrch-studie.A200318_140742_zahranicni_jhr?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Pils (St, 18. 3. 2020 - 16:03)

Jaký důvod? Co mi uniklo? Lallo, díky za tip na Bloody Mary, někdy si ji dám.

Kača (St, 18. 3. 2020 - 16:03)

Myslím jako do čeho by ten "někdo" chtěl peníze pro nakažené investovat...do ovoce? Do vitamínů? A minimum tisícovka? Nepobírám...

Kača (St, 18. 3. 2020 - 16:03)

Celkově se bojím nálad lidí. Teď jsou plni nadšení pomáhat, ale myslím, že za pár dní bude po všem. Nelíbí se mi opatření pro seniory. To nařízení o nákupu jen pro ně, mezi 10-12, je nešťastné. Pak aby se bál senior strčit nos ráno do obchodu. Jak lidi budou nervózní, začnou být zlí.

Pils (St, 18. 3. 2020 - 15:03)

Lallo, já jsem optrná od té doby, co jsem přispěla na "hluchoněmé" podvodníky. Teď posílám pravidelně na Anděla a Lékaře bez hranic a ještě dostanu potvrzení na daně. Jo, a přes sms posílám ještě na Klokánek a nevidomé, ale to je anonymní. Tisícovku bych být tebou neposílala. A máte pravdu, lidi jsou k sobě hodnější. :-)

Reklama

Přidat komentář