Reklama

Roztroušená skleróza

milka (So, 28. 10. 2006 - 18:10)

Scherko, ke komu chodis? Ptam se jen proto, ze s Bohunicemi nemam bohuzel moc dobre zkusenosti milka
(Nenech se tu odradit, obcas je to tu desna konverzace,ale vetsinou se precejenom neco dovis, i kdyz neprispivas a jen ctes)

momo (So, 28. 10. 2006 - 18:10)

House, -Maďarsky je to Kovacz / j.č./,ale dobrý fór, ( to byla fuška než jsem na to přišla( Dobrej kvíz ( :-))) Ahoj

scherka (So, 28. 10. 2006 - 16:10)

Na tuto diskusi jsem zabloudila prvně a jsem v mírném šoku,jak se tady k sobě KRÁSNĚ chováte.Asi těch problémů a trápení se zdravím máte málo,že.RS mám diagnostikovanou dva roky.Půl roku jsem byla ve zbědovalém stavu a teprve jsem se dočkala doporučení na neurologické vyšetření.Díky ssvé vlastní iniciativě jsem se dostala do Brna-Bohunice,kde mě z toho dostali.Zatim ahoj a buďte k sobě vlídnější.

doub (So, 28. 10. 2006 - 16:10)

Všechno co jsem napsala je pravda. Anonyme jsi zlý človek.

anonym (So, 28. 10. 2006 - 15:10)

dito, mysli ! Dovedeš si představit, že těžce nemocná 25 letá dívka, postižená tak, jak uvádí, může napsat takovýto příspěvek :

> 28. 10. 2006 09:11:02, doubravka
> Pražáci doporučuju Olomouc!! Výborná
> zkušenost!!! Udělejte si výlet na
> Moravu!!!!

A ještě ho vyšperkovat 9-ti vykřičníky.

RS mě trápí od roku 1990. Na vozíčku ještě nejsem a doufám, že díky útočné terapii, kterou propagoval prof.Jedlička v Krči už koncem 80-tých let a která je dnes přijímána na celém světě, hned tak nebudu.

V roce 1990 jsem viděl mladé ženy na vozíčku, nebylo jim 25, ale spíš něco přes 30. Dnes už 30leté ženy na vozičku kvůli RS nevidím. Terapie i diagnostika udělaly velký pokrok.

Tvrdím, že Doubravka si to vymyslela. Znáte někdo 25 letou ženu na vozíčku kvůli RS žijící posledních 20 let v ČR a navíc zcela netypicky postiženou hluchotou a slepotou na jedno oko ?
A že jí to s klávesnicí jde docela dobře, prokázala ve svém posledním příspěvku.

Přídávání háčku nad "n" ve slabice "ně" je velmi častou chybou druháků a třeťáků. Potvrdí to každý učitel na prvním stupni.

A nazvat výletem to, že člověk s RS z Prahy pojede do Olomouce, může jenom dítě nebo provokatér.

Návštěvník (So, 28. 10. 2006 - 15:10)

Dito, láááásko, nemám na mysli příspěvek Doubravky, ale těch blbů co ji napadli, víš?

dita (So, 28. 10. 2006 - 13:10)

Anonyme! Doubravka ti to ale natřela co??

Návštěvník (So, 28. 10. 2006 - 13:10)

Zde je naprosto obvyklé, že pouhých pár jedinců otravuje svými výlevy diskuzi, aniž by zde něco pořádného napsali k věci.

doubravka (So, 28. 10. 2006 - 13:10)

Omlouvám se za chyby. Je mi 25 let a trpím RS. Jsem na vozíčku, hluchá a slepá na jedno oko. Já opravdu nevím, že Doubravka je čtvrť v Plzni. Nikdy jsem tam nebyla.Bydlím v malé vesnici na Olomoucku.Ráda bych mamince umyla nádobí, ale neudržím ani hrnek s čajem.Za hrubky se omlouvám, ale těžko se mi píše na klávesnici, takže jsem ráda že se aspoň strefím do nějakého písmenka. Už mi to ani moc nemyslí. Myslela jsem že v této diskuzi najdu lidi, kteří mě trochu pochopí a omlouví hrubky.Děkuji za pochopení

s jinou Doubrav (So, 28. 10. 2006 - 11:10)

Doubravko, odhaduji tě tak na žákyni 3.třídy, která nemá zrovna co na práci. Tak tady neotravuj a běž třeba mamince umýt nádobí.

Doubravka je čtvrť v Plzni, stejně jako třeba Bory.

Když je na konci slova ě, tak na souhlásce před ním se již nepíše háček, i když se to vyslovuje měkce. Takže ne "do Plzňě", ale "do Plzně". Podobně ne "v Plzňi", ale "v Plzni".

"s jinou Doubravkou" je 7.pád - s kým, čím, a proto se tam píše "s" a ne "z".

Pilně se uč, ať z tebe něco je a rodiče z tebe mají radost. A nebuď protivná.

doubravka (So, 28. 10. 2006 - 11:10)

do jaké Plzňě? To si mě asi pleteš z jinou Doubravkou.

do Doubravka (So, 28. 10. 2006 - 11:10)

Doubravka přece patří do Plzně.

doubravka (So, 28. 10. 2006 - 09:10)

Pražáci doporučuju Olomouc!! Výborná zkušenost!!! Udělejte si výlet na Moravu!!!!

house (So, 28. 10. 2006 - 00:10)

momo, nechceš to zkusit na neurologii v Thomayerce ? Možná by ti pomohlo, kdybys věděla, jak se řekne maďarsky "kováři".
Neprozraď to.
house

momo (Pá, 27. 10. 2006 - 21:10)

Jani, Ali, také hledám, ale pomoc nenacházím - zatím, jsem na tom podobně jako Vy. Dr. Pitha z FN Kral. Vinohrady mi doporučil emailem Motol Dr. Jeřábka, zabývá se závratěmi. Na Praze 10 mají plno, ale k mojí dg. se nevyjádřil. Jinak mi zatím nikdo neodepsal. Zatím ahoj

P.S. Věruš jak se vede? Uspěla jsi někde v centru?

ali (Pá, 27. 10. 2006 - 17:10)

ahoj misko, diky za optani :) vlastne to neni kdovi co; diagnoza nejista, vysledky provedenych vysetreni vselijake, na nektere dalsi jeste cekam, vyhlidky na lecbu zatim mlhave, kazdy lekar zatim tipuje jinou diagnozu (snad pry netypicka RS, nebo taky cokoli jineho, nevime) - a potize se zhorsuji .. house mi pomohlo se trochu zorientovat, takze ted zkusim najit noveho lekare, a pak se uvidi .. ty, misko, mas RS? a.

miska (Pá, 27. 10. 2006 - 16:10)

Ahoj Ali, pravidelně čtu tvoje příspěvky do diskuzí a chci se zeptat, jak se ti daří?

ali (Pá, 27. 10. 2006 - 15:10)

jani, tvoje potize se skutecne podobaji tem, ktere obcas popisuji lide s RS - mela bys zkusit najit nekoho, kdo by se tvym problemum venoval (obvodni lekar, neurolog), kdyz se ti to nepodari napoprve, coz se muze stat, zkus to jinde (mozna budes potrebovat hodne trpelivosti, ale nebyla bys jedina, ver mi) .. muze to byt ve skutecnosti cokoli, treba nic zavazneho - ale na druhe strane - pokud by slo o RS, neni dobre cekat, diagnostika RS neni v nekterych pripadech snadna ani s pomoci nejmodernejsich diagnostickych pristroju (!), takze na domaci test nespolehej - jedinym "domacim" testem (ktery se provadel hodne davno v dobe bez jinych diagnostickych moznosti) byl pokud vim "test horkou koupeli" - u pacientu s RS obcas horka voda (a teplo obecne) zpusobuje vyrazne zhorseni priznaku; pokud to chces zkouset, urcite mej doma nekoho k ruce, kdo by ti pripadne mohl pomoct ven z vany (kdyby se snad tvoje priznaky opravdu zhorsily), neni to sranda, a.

věra (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

to co píšeš, není žádná legrace, rozhodně to však nemusí znamenat RS. Podle mě domácí test na RS není, i když jsem někde o tom četla. Tady vidím řešení v opravdu důkladném celkovém vyšetření zdr.stavu, jenže to ti asi žádný pr.doktor nezařídí, pak hledat na nějaké soukromé klinice(třeba Národní třída)nebo se nechat udělat měření na EAV, SUPERTRONIK apod.Můžeté to být zatížení porazity, toxiny....Hledel léčení podle Mudr.Jonáše

Jani - milá jou (Čt, 26. 10. 2006 - 23:10)

Jak říkáš. Člověk si říká, je to jenom tím, že jsem si přeležela ruku, ale i když jsi jako svíčka, buď tě to škrtí, nebo prostě nefunguje vůbec. Stalo se mi to jednou a takové příznaky trvaly asi týden. Jindy jsem tak unavená, že nejsem schopná vstát. A přitom nechápu proč. Jindy mi nic není. Ale ty postupy, jak si člověk těžko vybavuje! Pocit, že něco nemám a pak zjistím, že drobný na trolejbus, brejle a telefon. Prostě si na to fakt nevzpomenu! Občas si z toho dělám legrci. Zapomínám si peníze vyzvedávat, vyhodili mě z pracáku, protože jsem opakovaně zapomněla přijít, zapomínám platit. Nemůžu si vybavit, kolik peněz jsem měla, kde jsem je vzala a pod. je toho moc. Občas mám strach, aby to přítel nepoznal.. občas ho pořádně vyděsím hláškou: Já nic necítím..apod.

Reklama

Přidat komentář