Reklama

Roztroušená skleróza

ariana (Út, 23. 4. 2002 - 12:04)

Kamčo to skoro nejde a je to pěkně hnusný ale přejde to neboj ... já si nechala píchat vitaminy B a hodně jsem brala pupalku a lecitin je taky dobrej ... vydrž bude to ok :-)

Návštěvník (Po, 22. 4. 2002 - 14:04)

uz 10 dní mám obrnu lícního nervu,prosím poraďte někdo jak to rozehnat... Díky

ariana (Út, 16. 4. 2002 - 10:04)

Tome pokud máš rád gamesy nech se poslat na Evokované potenciály budeš sedět u monitorku a pěkně se soustředit na šachovnise a budeš mít krásné elektrody na hlavě připevněn super blátíčkem ,pak tě praštěj párkrát elektřinou do kebule aspoň budeš mít po depce :-) hi hi ... a ne tohle vyšetření je taky dobrý ... hezky to ukáže jak máš co kde poškozenýho (v mozečku) nemusí to být v souvislosti s RS . Přeju příjemnou zábavu

Liduš (Po, 15. 4. 2002 - 16:04)

AHOJ VŠICHNI!!! Mám tu potvoru už dva roky a jsem relativně v pohodě. Nechci se tady nějak složitě rozepisovat, jenom Vám chci poradit, že stres je pro ni krmení. Kolikrát jsem se o tom přesvědčila, takže mluvím ze své zkušenosti. Nedejte jí příležitost, aby vás dostala. A ještě jedna důležitá věc, kterou ostatně určitě slyšíte od každého blízského a sice KDYŽ TO JDE TAK SE VYSPĚTE, MÁ BLAHODÁRNÉ ÚČINKY.Také jsem na to kašlala, ale teď když můžu tak spím, není to tak často jak by si tělo přálo, ale snažím se . Pá a silnou vůli v boji VÁM VŠEM PŘEJE LIDUŠ

Liduš (Po, 15. 4. 2002 - 16:04)

AHOJ VŠICHNI!!! Mám tu potvoru už dva roky a jsem relativně v pohodě. Nechci se tady nějak složitě rozepisovat, jenom Vám chci poradit, že stres je pro ni krmení. Kolikrát jsem se o tom přesvědčila, takže mluvím ze své zkušenosti. Nedejte jí příležitost, aby vás dostala. A ještě jedna důležitá věc, kterou ostatně určitě slyšíte od každého blízského a sice KDYŽ TO JDE TAK SE VYSPĚTE, MÁ BLAHODÁRNÉ ÚČINKY.

Návštěvník (Po, 15. 4. 2002 - 08:04)

AhojDoporučuji podívat se na www.ereska.cz Na odkaz nemoc,diagnostika.Je tam toho daleko víc,ale tenhle odkaz je přímo o evokovaných potenciálech.

Návštěvník (So, 13. 4. 2002 - 15:04)

Co jsou to "všechny testy"? MR a lumbálka? Je ještě něco dalšího pro potvrzení či vyloučení RS? Poraďte!

ariana (Pá, 12. 4. 2002 - 12:04)

RS se prokazuje velmi špatně a většina idí má zkušenost že běhá po doktorech jak šílená neustále se dozvídá že je asi simulant a nakonec když přijde masivnější ataka ho pošlou na MR nebo lumbálku a je jasno .-)nevzdávat se . co se týká příznaků je obvyklé že něco chvíli brní pak to přejde a je klid třeba i pár let . pokud tě tahaj s tím že by to mohla být RS tak bych si spíš hlídala aby provedli všechny testy a bud to vyloučili nebo potvrdili . čím dřív se to podchytí tím víc se to dá zastavit :-)

Návštěvník (St, 10. 4. 2002 - 13:04)

Ahoj Lenko.Na Tvůj příspěvek bych chtěl reagovat v tom smyslu,že lékařská věda dovnitř do Tebe ani do jiného nevidí a usuzuje pouze z reakcí,případně z poškození některých částí těla proto je na základě obdobných projevů naházeno do jednoho pytle obrovské množství lidí,neboť věda si s jejich problémy neví rady(stejně jako oni sami).Protože některé mé poznatky a názory nejsou zatím veřejně přijatelné končím.AHOJ

Návštěvník (St, 10. 4. 2002 - 09:04)

Mám už delší dobu neurčité problémy, které začínají "brněním" malíčků, téměř zároveň se mi začne točit hlava a mám úplně studené a necitlivé ruce, které se mi třesou, a většinou i studené prsty u nohou. Před časem jsem rychle zhuble asi 10 kg a od té doby mě trápí i nechutenství. Absolvovala jsem EEG i CT mozku a podrobné vyšetření na imunitu, krevní obraz - nic zásadního nebylo zjištěno. Mám problémy s krční páteří, může to s tím souviset? Mohou podbrobné testy na zjištění stavu imunity vyloučit RS? Poraďte, díky

Návštěvník (Út, 9. 4. 2002 - 22:04)

Ahoj Martino, lumb. punkce byla také provedena a byla bohužel pozitivní. Ale nechce se mi tomu věřit, protože mě už dávno nic nebrní- nemám žádné potíže více jak rok. Zkoušela jsem i homeopaty ( 5 lékařů )ty mi všichni řekli, že mám boreliozu.Ale teď jsem podle nich naprosto zdravá. Dokonce mi jeden nejmenovaný velice unávaný z Prahy řekl, že když na MR vidí "pár teček", tak to háží do jednoho pytle a to: "RS". Tak si tedy vůbec nejsem jistá. Máte ještě někdo podobnou zkušenost? Lenka

Barbora Kolarov (Po, 8. 4. 2002 - 09:04)

nahodou jsem objevila Vas dotaz na Internetu. Je mi 28 let, moji mamince je 56 a ma roztrousenou sklerozu od 20 let. Kdyz moje maminka se mnou otehotnela, pry (podle mych toho, co vim od rodicu a pribuznych) zadna nemocnice na sebe nechtela vzit riziko toho, ze moje maminka porod neprezije a doporucovali ji interupci. V te dobe ji totiz nedavali nadeji, ze se dozije vice nez 30 let. Nastesti ji nakonec prijali do Ustavu pro matku a dite s tim, ze je dokonce i minimalni nadeje na nejake zlepseni. I pres pesimisticke vize lekaru jsem se narodila uplne zdrava, moje maminka byla naprosto v poradku a k prekvapeni vsech se prubeh jeji nemoci zacal rapidne zlepsovat. jeste jako mala si pamatuji jak chodila s berlemi a holi a mela caste poruchy zraku, ale od priblizne 10 let se jeji nemoc vpodstate stabilizovala. Nekteri doktori prikladaji jeji soucasny zdravotni stav - az na castou unavu, ktera je pro jeji vek uz pomerne normalni a bolesti hlavy - i tomu, ze porodila. Moje maminka je nesmirne aktivni, uci na stredni skole, pred asi 5 lety zacala jezdit 40 km denne na kole o prazdninach, naucila se jezdit na bezkach...Dalsi deti uz moji rodice nemeli, protoze aby toho nebylo malo :o), moje maminka ma Rh- a tatinek Rh+, a to uz nechteli zbytecne riskovat. Je jiste veci kazdeho, kdo ma RS, specialne zeny, aby udelal takove rozhodnuti sam za sebe... u nas doma se trochu zertem rika, ze jsem navzajem darovaly zivot s moji maminkou...S pozdravembarbora kolarova

Návštěvník (Čt, 4. 4. 2002 - 14:04)

Maminka má RS už 25 let, bohužel už 10 let vůbec nechodí. Jsou nějaké přípravky (léky už delší dobu nebere žádné, pouze vitamíny)na zlepšení stavu? Slyšely jsme o Wobenzymu, ale po pár dnech užívání se cítila hůř. Je to normální? Mělo se pokračovat dál? Zkuste poradit. Díky.

Návštěvník (Út, 2. 4. 2002 - 09:04)

Mam sklerozu multiplex/rozstrusena mozgovomiesna skleroza/Su ludia ktory ALVEO /rastlinny extrakt/ pouzivaju na tuto nemoc?Ak su, tak by som rad zisakal ich ohlas.Moj stav: 39rokovRozklepava sa mi lava noha a ruka.Trochu zacina trpnut lava ruka.Po 1,5km musim oddychovat preto ze taham uz za seboulavu nohu ktora uz nechce reagovat na moju volu.Uživam:Calium,Promagsan,Piracetam 800,Medro 4mg,Omega Q,Cesnekovky,B,C a E vitamin. 1xmesacne kapacka, 2x mesacne odber krve.Od 15.3.02 som k tomu zaradil 3 druhy prírodních komplexov Abelia-Metabolis,Imunitas a Capitulis.Návrh na liečenie do KlimkovicNávrh na zaradenie do programu liečbouBetaseronom.Nemoc diagnostikovana v roku 1989.

Návštěvník (St, 27. 3. 2002 - 08:03)

Čau lidičky.Teď jsem to tu objevil a je to tu super.Jen se mě zdá že to tu nějak usíná...:) Asi jste se už všichni zmátořili po podzimních atakách a užíváte si jara,než přijdou letní vedra a přestanem zase "fungovat".Kdyby jste měli nějakej zlepšovák,jak přežít letní vedra aniž bych se musel odstěhovat do Grónska,tak mě poraďte.Mirek

Návštěvník (Čt, 14. 3. 2002 - 08:03)

Už týždeň pociťujem v ?avej ruke v tricepsovom svale slabosť a niekedy mám pocit ako by mi trpol aj z toho malíček. Nevie mi niekto povedať čo to može byť. Ďakujem za odpoveď

Návštěvník (Čt, 14. 3. 2002 - 06:03)

ahojky, četla jsem Vaš příspěvek. Mam taky RS a spoustu problémů! Nechci Vás zatěžovat, ale viděla jsem, že jste z Krupky. Bydlím v Teplicích, nemohli bychom popovídat?

Návštěvník (Čt, 14. 3. 2002 - 06:03)

zdravím všecky! Mam RS v primarni progresi. Diagnostikovali me pred dvěma roky a jsem na Solumedrolu a CPA jednou měsíčne. Zatím chodím, ale cítím, že se to jenom zhoršuje. Mam problémy s bolestmi nohy, hlavně večer. Vezmu Baclofen, který zabere, ale tím pro mě končí vše. Totálně mě uspí. Mám jen částečný i.důchod, takže problémy jsou všude, ale hlavně: mám 4 děti, z nichž jeden je puberťák, jak si jen dovedete představit a další je velmi opožděný(osvojila jsem si ho, jako miminko) holčičce je 9 a všichni mě vážně potřebují. Manžel je alkoholik a ja se konečně rozhodla ho opustit...O čem je můj příspěvek? Kdo ma nějakou zkušenost? Nemam představu, jak to bude pokračovat? Jak dlouho ještě budu chodit? Lekaři se snaží, ale nikdo nic neřekne...

Návštěvník (St, 13. 3. 2002 - 07:03)

Ahoj Lenko! Já na tom byla podobně, nejistá MR,dělali mi kvůli tomu 2x lumbální punkci(po té 2.jsem 14 dní skoro nechodila).Obě byly negativní.Připadalo mi,ze pan primář byl dost nerad,ze se spletl.Nikdy jsem klíště neměla,alespon o tom nevím,a přesto mi byla prokázána borrelioza.Dokonce to došlo tak daleko,že mam srdeční arytmie z borr.,protože oni se rok zabyvali RS.Drž se a nedej se odradit.Lumbální punkce by Ti vše dost vyjasnila.Ahoj Martina

Návštěvník (Út, 5. 3. 2002 - 11:03)

Paní doktorko,je možná záměna mírnější formy RS ( žádná ataka pouze občasné brnění končetin) s boreliózou? Diagnóza byla vyřčena na základě magnetické rezonance. Děkuji

Reklama

Přidat komentář