Reklama

Seniorky na netu

lena (Út, 15. 7. 2008 - 20:07)

Chceš zdravě žít bez léků? Máte problémy gynekologické, kardiovaskulární či problémy s klouby? nemůžete zhubnout?chcete pročistit svůj organismus na www.snama.cz/bio/ se dozvíš víc. Více na meilu jel-24"snama.cz

astra (Út, 15. 7. 2008 - 18:07)

Ahoj děvčata, přežily jsem různé "legrace", tak tyhle přežijeme také.

Dnes jsem usekaná, uhrabaná, v předsíni jsou dva košíky rybízu a nějaké maliny /za rybíz vděčím manželovi, on má u toho klid a já mám mám také u své práce klid, nemusím běhat nahoru a dolů, abych našla a podala rýč, motyku, nůžky a dvacet jiných věcí, které nikdy nemůže najít, stačí košík a je to/, šťávu budu dělat až zítra, dnes si jdu užít zaslouženého odpočinku u kávy.
Grešličko, mě vnuk hlídá už teď, dcera mu totiž vždycky nakazuje, ať dává pozor na babičku, tak vlastně nevím, jak to doopravdy je. Zatím se mějte letně.

Heda (Út, 15. 7. 2008 - 16:07)

Je hezké, že se ze sebe umíš udělat srandu bosorko.

bosorka (Út, 15. 7. 2008 - 16:07)

Tedy to je hadrů,že to nebere konec,že já jsem se do toho pouštěla....moc jsem se nevyspala a počasí blbne,víc než já..,

grešlička (Út, 15. 7. 2008 - 16:07)

Pusto prázdno, všichni pilně pracují a nemají čas psát. Já vnoučata už nehlídám, blíží se doba, kdy budou hlídat oni mně, ale snad ještě chvilku vydržím a tak zatím sklízím a zavařuju jako všichni. Počasí sice není tak letní, jak by mělo, ale pro práci na zahradě ideální. Lituju ovšem ty, kteří na tom počasí jsou závislí, prázdné kempy a plovárny asi radost moc nedělají.
Tak se mějte, pozdrav a páčko.

bosorka (Po, 14. 7. 2008 - 23:07)

Ahoj ranní ptáčata i vy ostatní, hlásí se sova. Dnešní výlet do Plzně se nám vydařil, počasí pravé výletní, pod mrakem, ale nepršelo, odpoledne dokonce i trochu ostýchavě vykouklo sluníčko. Stihli jsme vše co jsme si naplánovali. Tak byl Petr spokojený.
Astro, žádná vyšívačka nejsem, také budeme popisovat, ale vnuk jede do těch lázní skoro na 7 týdnů, tam jim i perou. Je to dětské zařízení, myslím 5 ubytovacích budov, tak musí mít číslo budovy a příjmení a na ponožky to vyšívám, tam to jinak nejde. To víš, že i tak určitě něco bude chybět a naopak přiveze něco, co budou jinde postrádat, ale s tím se musí počítat. A tak babička po večerech vyšívá i když jsem dřív spíš pletla, nebo něco ušila. Vyšívání nic moc.
Náš mladý se také umí pěkně " zabejčit", někdy bych z něj vyletěla z kůže, ale v podstatě je to hodné dítě.
Teď vám přeji dobrou noc a příjemné probuzení zítra ráno Bosorka.

astra (Po, 14. 7. 2008 - 08:07)

Dobré ráno, zase jedno ranní ptáče už dál doskakuje než já, že, Míšo. U nás se to včera odbylo jen větrem, hřměním a mraky a slušným deštěm a hnalo mě to ze zahrady fofrem domů.
Bosorko, ty vyšíváš? To jsi dobrá, já jsem jen značkovala textilním fixem, stačily většinou monogramy a ponožky jsme neznačily vůbec. Vnuk byl prvních čtrnáct dnů, takže už ho v sobotu přivezli zpět, byl v jižních Čechách, jak jsem už psala. Přivezl prý všechno /loni ztratil dvoje sluneční brýle/ a ještě navíc jedny džínové kraťasy a tričko. Neoznačené a cizí.
Také tam jel už podruhé, nechtělo se mu, dokonce stávkoval a on je velice paličatý a lámat přes koleno nelze, musí se na něj vždycky velikou oklikou a diplomaticky, aby to nepostřehl. Nakonec byl nadšený, měl tam dost kamarádů z loňského roku a už si plánovali, jak pojedou za rok.
Dnes to podle zamračené oblohy vidím na domácí práce /a na spaní/.
Hezký den všem. aa

bosorka (Ne, 13. 7. 2008 - 22:07)

Hezký pozdní večer, jo Starci na chmelu, to pro nás bylo něco jako zázrak, muzikál, úplná novinka. A navíc, my jsme se v tom hodně viděli. Při škole jsme měli asi 8 ha chmelnic, museli jsme se o chmel starat celou dobu vegetace a nebyla to práce jednoduchá. Většinou každý zná drátkování, zavádění a česání chmele. Ale od časného jara se ve chmelnici prováděly i jiné úkony. My jsme česali ručně, legrace bylo vždy požehnaně, ale ty ruce, ještě dnes cítím tu bolest, rozdrásaná kůže, někdy až do krve. Jednou za mnou přišel na chmelnici jeden můj ctitel, přišel v bílých kalhotech a saku, to bylo hurá, chtěl mi pomáhat, ale nějak to s tím oblačením nedomyslel. Ale dojem udělal.
Písničky z tohoto filmu my většinou pomohly , když mi bylo nejhůř, vždy pohladí po duši.
Luštitelka já zrovna velká nejsem, ale když mě to popadne, tak se musím dopracovat k výsledku, zdárnému. Sudoku mě zatím nebere.
Zítra chceme jet s Péťou do Plzně do ZOO, tak uvidím ráno, jak se vyvrbí počasí. Zřejmě to nebude o mnoho lepší než dnes, takže rozhodnutí padne až ráno.
Dnes jsem malému vyšívala jméno na ponožky, 6.8 jede do Lázní Kynžvart, jede tam už podruhé a vůbec se mu tam nechce.
Přeji krásnou noc Bosorka.

astra (Ne, 13. 7. 2008 - 21:07)

Ahoj všichni,když jsme u těch hádanek,mám spíš různá období - křížovkové, sudokové, potom třeba zakódované obrázky. Ovšem ztroskotala bych na jen trochu složitějších logických hádankách a neumím takové ty různé obložky, záměnky, přesuvky, háčkovky a podobné -ovky. To vždycky žasnu, jak to může někdo vyluštit.
Když bylo období Rubikovy kostky, byla jsem schopna ji složit asi dvěma nacvičenými způsoby, ovšem přesně jeden pohyb za druhým, žádné improvizování. Syn mojí kolegyně skládal dvě najednou a to mnoha způsoby, protože si to nějak dovedl promítnout prostorově, na což jsem nikdy nebyla.
ASi, poradíš nějaký fígl na sudoku?
Vrátím se ke Starcům na chmelu - nevím, jak se na tento film dívá mladá generace , jestli jim to nepřipadá příliš poplatné době minulé. Naše děti se podívají, ale to stačí. Pokud máte někdo už dospělejší vnoučata, říká jim ten film ještě něco?
Sama mám ráda Vlasy, myslím Formanův film, muzikál v českém provedení jsem neviděla. Mívám "Vlasové" období, kdy si denně pouštím hudbu. Dvě naše děti sdílely moje nadšení, naopak jedno dítě tvrdilo, že to není o ničem.Zatím se všichni mějte, ať ten déšť zítra nějak přežijeme. aa

AS (Ne, 13. 7. 2008 - 20:07)

Dobrý večer,
poslední dobou mám nejraději sudoku.Byl jsem úplný amatér.Na několik fíglů jsem přišel,něco mi ještě dělá problémy.Jinak prcek roste jako z vody.Když ho týden nevidím,tak jen zírám

mimi (Ne, 13. 7. 2008 - 19:07)

Ahoj, Astro a Mardagmo díky za vysvětlení k zakodovaným obrázkům. Já jsem jen sváteční luštitel křížovek, luštím nahodile v časopisech, poslední dobou ani to ne. Ale někdy to určitě zkusím, ale bohužel nejsem tak trpělivá jako Astra, když nevyluštím a v blízkosti není nějaký poradce, tak křížovku odložím a nevracím se k ní -časopis většinou putuje dál po rodině...:-).
Dneska jsem byla za mamkou v nemocnici, vypadá moc dobře, jen má ruce modré od kapaček. Zítra máme volat po vizitě, určitě ji brzy propustí.
Mějte se pěkně, páááá a pište:-)))

Mardagma (Ne, 13. 7. 2008 - 14:07)

Já jen na skok. Nejprve - zdravím všechny a přeji příjemný zbytek dne.
Astro - ty zakódované obrázky znám, ale musím přiznat , že většina z nich je pro mne nevyluštitelnou záhadou.Nejsou jen samostatně - t.j. pod názvem Malované obrázky, ale bývají také například v Panoramě nebo jiných velkých souborech hádanek a křížovek.Doporučuji tedy začínajícím luštitelům některý z těchto souborů , pokud zakódované obrázky ještě neluštili.To proto, aby si mohli dodat sebevědomí luštěním normální křížovky, až se jim nebude dařit.A před tebou smekám - zřejmě je luštíš jako na běžícím pásu.:-)))

astra (So, 12. 7. 2008 - 21:07)

Á, Starci na chmelu. Je vidět, že Míša je aktivnější. Já jsem je dostala loni k vánocům a ještě jsem jaksi nenašla čas, abych si je pustila.
Bramborové brigády jsem neměla ráda, toho jsem si užila jako dítě školou povinné doma až dost.
Na chmelu jsem byla třikrát, dvakrát jako brigádník, jednou jako vedoucí. Myslím, že už jsem něco o tom psala na seznámení, takže se budu v něčem opakovat. Hygienik by nám to dnes zavřel, slamníky na půdě, papírové kufry za hlavou za trámy, teplá voda jednou za týden, ohřívala se samozřejmě pod starými kamny na tak zvaná pevná paliva.
Ale musím říct, že větší legrace to byla, když jsem figurovala jako brigádník. Akorát poprvé to byl problém, protože jsem nastupovala na střední školu vlastně o čtrnáct dnů později, nikoho jsem tam neznala a ostatní už mezitím navázali jakés takés kontakty.
Akorát, že nás dost často posílali na spadlé chmelnice, ty pékné nechávali na česačky, kam se samozřejmě ve čtrnácti letech nemohlo. Br, ráno bývala rosa a vlhko, ale během dne to většinou začalo vypadat k světu. Naši měřitelé věrtelů si to jednou chtěli usnadnit, tak změřili u každého koš a potom se bez měření jen vysypávalo. Tak jsem s kamarádkou čechraly a čechraly, až jsme asi přečechraly nebo jsme chodily sypat moc často, prostě nám to najednou změřili a byly jsem hluboko pod mírou. Tudíž jsme dočechraly a zase se začalo měřit.
Mimi, když moje vnitřní hodiny často selhávají, kolikrát v noci čtu nebo si sednu k počítači, když nemohu spát a ráno bych samozřejmě spala i do půl deváté, což si jaksi nemohu dovolit. Či přesněji - možná bych mohla, ale nikdy jsem na to nebyla zvyklá,tak si nezvyknu ani teď.
Těm obrázkům se říká zakódované obrázky - teď vycházejí, myslím, každý měsíc - pod názvem Malované křížovky, stojí 20 Kč. Je to síť čtverečků, jako křížovka, jenže z obou stran jsou čísla a podle počtu čísel vyplňuješ čtverečky, až ti dají nějaký obrazec. Některé jsou lehké, ale některé dají zabrat. Poprvé jsem je luštila v časopise Křížovka a hádanka, ale protože jsem ho nekupovala pravidelně, ušlo mně kolikrát vyluštění. A protože nemám ráda nedoluštěné křížovky, schovávala jsem si jeden takový obrázek a zkoušela jsem ho opakovaně, už jsem myslela, že ho vyhodím a věřte nebo nevěřte, loni jsem ho vyluštila /byl z roku 1996/. Víte, jak jsem potom nosila nos nahoru. A ten pocit, uspokojení.
Zatím se všichni mějte. aa

bosorka (So, 12. 7. 2008 - 20:07)

Ahojky, žiju, čtu, na chmelové brigády taky ráda vzpomínám a nejen na ně. My zemědělci jsme praktikovali v různých provozech. Bylo by to na dlouhé vzpomínání. Snad zítra víc, odjede návštěva. Tak papa Bosorka.

mimi (So, 12. 7. 2008 - 18:07)

Brigády - to je pěkné téma, hlavně vzpomínky na mládí a to se teď zdá skoro všechno hezké. Mě to ale taky bavilo, na chmelu jsem byla jen jednou, vydělala jsem si pramálo, ale legrace byla spousta. Ty bramborové, to byla někdy dost makačka, záda bolela, ale legrace taky bývala a je to zajímavý, já se vždycky těšila na JZDácký svačiny a obědy, to nebylo ošizené a i ten kus gothaje vcelku chutnal, dneska bych ho nedala do pusy, je to samá mouka a kdovíco.... Ale tím nechci říct, že vzpomínám na "zlatý komunistický " časy, to je o tom mládí:-), líp se vzpomíná na to lepší, na to zlé se ale zapomenout nedá, ale nerada na to horší vzpomínám.
Večer u nás bouřilo a dnes poprchávalo, jinak jsem taky měla klidnější den.
Astro, ty ještě nyní v důchodu potřebuješ b udíka?Zahoď ho a řiď se vnitřními hodinami:-). A ještě napiš, co je to luštění obrázků a kde se to najde, neslyšela jsem o tom, jen občas vyluštím nějakou křížovku, ale nechávám tyto zájmy více na zimu.
Ahojky všem a pište, pááá

grešlička (So, 12. 7. 2008 - 13:07)

Jo chmelové brigády, to bylo ono, a na podzim bramborové, několikrát jsme byli i tři týdny,tak tak jsme stíhali taneční, no kde jsou ty krásné doby ! Ale já si myslím, že by možná i mládež jela, vždyť to byla na těch vesnicích, plných studentů, úplná nádhera ! horší by to bylo s kantory, ti by jet určitě nechtěli, protože kdo by dnes tu bandu hlídal ! Tady ve VČ snad bouřka nebyla, jen sprchlo,a nebo jsem to zaspala.
ASi, jak je, jak ti roste vnučka, vídáš ji snad, i když jsi na kasu a bydlí jinde ?
Takový prcek potěší a spraví náladu víc jak čtyři seniorky !!!
Tak si jdu taky na chvilku zarelaxovat na zahradu, a všem přeju hezké odpoledne.

Mardagma (So, 12. 7. 2008 - 10:07)

Zdravím všechny pro mne v dosti neobvyklou hodinu. V noci nám tady v Praze sprchlo ( bez bouřky ), tak je docela svěží vzduch. Práce a rybízu už mám dosytosti, tak budu odpoledne relaxovat. Pustím si nové DVD - Starci na chmelu - a vrátím se do doby mého mládí. Nevím jak u vás, ale tady bylo zvykem, že studenti každý rok jezdili na chmelovou brigádu.Trochu ( ale opravdu trochu) si vydělali peníze a ještě přitom užili spousty legrace. Myslíte, že dnešní studenti by o brigádu tohoto druhu měli zájem? Asi ne, každý schání spíš práci na počítači, v kanceláři a hlavně za dost peněz - je zkrátka jiná doba.
Jinak přeji všem hezký víkend plný pohody.

astra (So, 12. 7. 2008 - 08:07)

Dobré ráno všichni, jdu se uklidnit, protože v noci mne probudila strašná rána a vítr, tak jsem ve tmě pobíhala jak postřelená můra a zavírala okna, v rozespalosti asi špatně, protože než jsem oběhla byt, byl počítač omotaný v mokré zácloně. Tak mně nezbylo než sušit a utírat /škoda, že to nebyl fernet, aspoň bych to viděla v růžovém - pardon - alkoholovém oparu/. Padaly kroupy a někde blízko asi uhodilo, protože to byla další rána.
Potom jsem samozřejmě byla jak čiluška a spaní bylo pryč. Tak jsem se dala do zakódovaných obrazků - luštíte je někdo? a ráno jsem myslela, že vyhodím budík oknem.
Hezký den. aa

E.H.,
neboj, za chvíli se zorientuješ a zapadneš, nevadí, jestli nevaříš, třeba létáš balonem nebo letadlem /také už to tady bylo/ nebo medituješ, rádi se poučíme. /beru v potaz i ASe/.

mimi (Pá, 11. 7. 2008 - 20:07)

Taky vás všechny moc zdravím a díky za milá slova ohledně maminky, však skoro všechny tady děvčata víte, co starost o rodiče obnáší. Mamina je na tom podstatně lépe, ještě byla dnes na kapačkách, ale mluví už celkem dobře a snad příští týden v út ji propustí domů:-).

Dneska jsem měla též pracovní odpoledne, se švagrovou jsme se daly do sklizně rybízu (připojuji se ke zdejším pilným ručičkám), bratr nám bobulku semlel(na to nebyla síla) a hned jsme uvařily marmeládu, tak že máme zásobu aspoň na dva roky, pokud většinu nerozdáme:-). Pro mamku to bude doufám milé překvapení, vždy se zavařovalo s ní, ale nyní by to nezvládla a myslela si, že rybíz zůstane pro ptáčky zobáčky:-)).

Míšo, ty jsi to měla na dovolené opravdu rušné, toho fernetu by mi bylo taky líto, takový bavoráček..., jen si ale představ, že by se to stalo tobě - to by bylo výčitek co?!
No ale taková rakije taky není špatná....:-)

Budu se těšit opět na vaše milá slova a ty, E.H. napiš něci o sobě, jen se zapoj, povídat můžeme téměř o čemkoliv, nemusíme jen sklízet a vařit...., ahojky

AS (Pá, 11. 7. 2008 - 20:07)

Dobrý večer děvčata,
děkuji za podporu.
Nebude to jednoduché,ale milé slovo potěší.

Reklama

Přidat komentář