Reklama

Seniorky na netu

Mardagma (Čt, 26. 6. 2008 - 13:06)

Zdravím všechny a přeji krásné posezení po obědě. Píšete o bouřce, my jsme měli štěstí, minula nás. Byl tu jen větší vítr, ale na obzoru bylo úplně hnědo od zvířeného prachu - takže si myslím, že to hlavní šlo nějak pásem přes okraj Prahy.Pak začalo pršet dost hustě, ale po shlédnutí záběrů v televizi je jasné,že se opravdu to nejhorší vyhnulo. Ani nebyly vidět blesky a slyšet hromy.
Já se s vámi dnes už rozloučím, zítra už pakuji a v sobotu ráno konečně jedeme na týden na chatu.Vnoučkové už mají cestovní horečku - přijdou už v pátek odpoledne, vyspí se u nás a ráno jedeme vlakem. To mě vždy pobaví - auto mají, mohli by je rodiče dovézt a oni raději s námi vlakem, i když od vlaku jdeme skoro půl hodiny do prudkého kopce.V přetechnizované době zjevně trocha romantiky láká. Takže, mějte se fajn, Zuzanko tobě přeji pěkné užití lázní, ostatním, pokud už také jedou na dovolenou ,též a po příjezdu se ozvu.
Ahojky !!!!!

zuzana (Čt, 26. 6. 2008 - 09:06)

Ahojte dievcata!!!!
Misa vitaj,verim ze si nas uz nasla!Je hodina oddychoveho casu,tak si vas musim aspon pozdravit,mam sa vyborne,ved sme uz dve,chichi.Na praci to nejak nepoznat,iba prace mame rozdelene.Ja mam chov hydiny a dcera ma opatrovatelsky kurz!!!!
Dnes sme uz pozerali fotky,samozrejme s komentarom,to strasne rychlo ujde cas.Poviem vam,my tu fuksie a rododendrony opatrujeme a oni to tam vyzinaju ako vrbinu okolo potoka,chichi.
Burka bola vecer aj u nas,silny vietor ale nastastie bez krupobitia.No tie blesky boli hnusne.
Misa,z teba sa nebodaj pomaly stane aj fetak,CHICHI.Tesim sa,az sa rozpises,urcite najdem cas aspon na citanie,ak nestihnem pisat.
Astri keby bola ta vystava konov blizsie k nam,tak ta presviedcam aby si prisla.Co by si dala na cestu tak by som ta ubytovala a stravovala,ale to je dost daleko.
A mne take zvierata nic nehovoria,ja to beriem ako sucast zivota na dedine,zvlast takej kopcovitej,ako sme my.
Tak este raz vas pozdravim,poprajem pekny den!!!!!!

astra (Čt, 26. 6. 2008 - 01:06)

Nevím, jestli jsem ranní ptáče nebo noční ptáče, ale rozhodně dál nedoskáču a ráno budu jak přešlá mrazem.
Dnes - tedy včera - jsme měli jet s manželem něco vyřizovat do krajského města, bylo to na určenou hodinu. Nastavila jsem si budík, abychom se ráno v klidu vypravili a protože jsem nemohla spát, tak jsem ho ráno prostě asi zacvakla. Najednou otevřu oči, mrknu na hodiny - no, vlak odjížděl za 45 minut, tak jsem samozřejmě vylítla a v kuchyni sedí můj muž s klidem Anglična a v domácím oblečení. Já jsem slyšel, že ti zvoní budík, ale myslel jsem, že ještě nechceš vstávat. Tak potom spoléhejte na muže a na budíky.
Bosorko, mám ráda koně, jsou to nádherná zvířata, ale přece jen to u nás přeskočilo dvě generace. Můj tatínek byl opravdový "koňák" a naše nejstarší vnučka kreslila koně pomalu od doby, kdy udržela tužku. V šesti letech jsem s ní jela na výstavu koní do Pardubic a pamatuji si, že mně pořád utíkala, aby si mohla sáhnout na koně, dokonce se vetřela i do předváděcího kruhu, dodnes se divím, že ji někdo nevyvedl.
Kupodivu jí to vydrželo, jezdila na koňské tábory, později chodila do jezdeckého oddílu, no a když se rozhodovalo o střední škole, koně zvítězili nad kreslením /což rodiče zpočátku těžko překusovali, ale dítě si postavilo hlavu, že na školu bude chodit ona a ne máma s tátou/. Abych pravdu řekla, čekala jsem, že to tak nějak dopadne.
Tak jsem se rozepsala, a hodiny utíkají. Vrátila se nám Míša, tak jsem ji nasměrovala sem. aa

bosorka (St, 25. 6. 2008 - 23:06)

Přeji krásný večer, doufám, že u nikoho nenapáchala ta bouřka žádné škody, to bych asi byla vyloučena z této diskuse. Dnešní den bylo tak nepříjemné dusno, že i já která miluje sluníčko a letní teplo, jsem byla na padnutí. Ta bouřka řádila i tady, ve mžiku tekly potoky vody po cestě. Horší byl ten vítr, vzduchem létalo kde co. Máme zalito.
Astro ty jsi obdivovatelka koní? To jsou nádherná zvířata.
Mám ještě nějakou práci, tak končím ahojky Bosorka.

astra (St, 25. 6. 2008 - 21:06)

Ahoj všem, právě se přes nás přehnala vichřice a jedna bouřka za druhou, neodvážila jsem se ani na balkon, abych pochytala padající květináče, prostě to nešlo, břízu před oknem se ohýbala pomalu k zemi, myslela jsem,že nevydrží. Trvalo to naštěstí jen asi deset minut, ale nejdou telefony, dceři jsem volala na mobily celé rodiny a nic, až teď jsem se odvážila zapnout počítač a spojit se s ní přes skype. Manžel je nevrlý, protože je porucha i v televizi a není tudíž fotbal.
A to jsme těsně před tou spouští dorazili ze zahrady.
Bosorko, tedy také klobouk dolů. Ne, že bych neměla odvahu, ale asi by mne z toho letadla potom museli vynést a barvu bych měla zelenější než tráva.
Mimi, ty dětské sny jsou zajímavé, přidám se příště a určitě napíší i ostatní, co je zajímalo nebo čím chtěli být.
Zuzanko, jak vypadá počasí u vás? Někde jsem našla na internetu, že v Trenčíně je výstava koní. Uvažuji, uvažuji, ale je to trochu daleko /i vlakem, auto ani helikoptéru nemáme/.
Mějte se všichni letně a ať vás to bouřlivé počasí mine. aa

mimi (Út, 24. 6. 2008 - 13:06)

Ahojky, všechny vás moc zdravím a přeji krásné odpoledne:-).
Bosorko, ty jsi mě dostala s tím létáním. U nás je taky malé sportovní letiště, když jsem byla mladá, chtěla jsem do dřívějšího Svazarmu k parašutistům, ale rodiče byli silně proti a pak mě začali zajímat jiné věci a už jsem se k tomu snu nevrátila. V letadle jsem letěla několikrát (za synem), ale do malého sportovního by mě asi nikdo nedostal. Ačkoliv, co víme, co nás ještě čeká?:-))).
Zuzko, užívejte si s dcerou hezké dny, ono to pěkné bohužel vždy tak rychle ubíhá...
Nyní odpoledne asi půjdu sekat trávu, po těch deštích zase narostla - však to zahrádkáři znáte, práce pořád dokola. Ale nyní, když všechno kvete je to radost pro oči i ducha:-)

Rybízově se ještě nemám, začíná teprve dozrávat, ale džem musím letos udělat, vloni jsem nemusela, byla ho zásoba, ale už došla...:-)
Těším se opět na vás všechny, kromě prudičů, ať si zůstanou na Seznámení, když jsme jim tam překážely, páááá

:-))))) (Út, 24. 6. 2008 - 13:06)

:-)

bosorka (Út, 24. 6. 2008 - 12:06)

Sluníčko do duše všem dobrým lidem!
Zdravím vás a přeji krásný den.
Zuzko tobě přeji krásně prožité dny s dcerou, jistě si toho máte hodně co říct, tak příjemné povídání.
Mardagmo, já začínám pronikat do tajů pěstování sukulentů, kaktusy bodlináči mi nikdy moc neříkaly. Ze sukulentů si vytvářím takové malé přírodní scenérie, doplním kameny a na zimu si je přenesu domů za okno. Začala jsem s tím kvůli tomu, abych měla u syna květiny, které nejsou náročné na údržbu, hlavně zálivku.
Kde se nám toulá Astra a Grešlička?
Jinak koukla jsem na seznámení a je tam bez nás nějak pusto.
Tady teď dva dny za sebou byla brzy po ránu také taková krátká bouřka s lijákem, alespoň trochu vody těm zahradám, ale večer je vždy vše jak troud, takže zalévat a zalévat...
Mějte se jahodově nebo rybízoně nebo jakým ovocem právě plníte sklenice či mrazáky, nejsem vyjimkou a užívám si to a v zimě budeme mít chutné vzpomínky na léto.
Papa Bosorka.

zuzana (Út, 24. 6. 2008 - 11:06)

Prajem pekny den!
Idem vas len kratucko pozdravit,som rada,dcera v poriadku prisla domov,tak sa vytesujeme.Teraz isla do okr.mesta,tak ja idem varit obed no a poobede spolocne kafco.To uz zasa davno nebolo.
Prehnala sa tu predchvilou taka prudka burka,nastastie trvala kratko,ale tma a vietor bol poriadny.
Pekny oddychovy den,prace len tak v norme,lebo tieto tepla nas zmoria,chichi.

Mardagma (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Zdravím všechny a přeji krásný den. Podle meteorologů přechází studená fronta, ale asi se nějak vlní a nám se vyhnula. Je tu stejné horko jako včera snad jen s tím rozdílem že do toho fouká protivný suchý vítr.
Jinak bosorko, klobouk dolů před tebou smekám, do toho letadla bych nevlezla ani za nic.Jednak jsem asi trošku " bázlivka" a hlavně, určitě by mně bylo při těch vývrtkách špatně.Jo, jo, holt nemám ten trénink jako ty - bororko :-))))
Ale v něčem jsme se shodly - ty skalničky, já dva nové kaktusy mezi okno.Radost si člověk zkrátka musí někdy udělat.
Zuzanko, zklamu tě - šedá kancelářská myška skoro celý produktivní věk.Děti mám ale moc ráda, a myslím, že i děti mají rády mne - a dle hodnocení ostatních to s nimi i umím a tak mne i dobrovolně poslouchají.Pokud mohu, věnuji jim všechen volný čas - jen škoda, že teď už ho mám tak málo.
Takže se mějte fajn a pokud už někdo míří na dovolenou nebo jinak odpočívat, krásné užití !!!!!

bosorka (Po, 23. 6. 2008 - 12:06)

Krásné poobědí všem. V počasí tentokrát prsty nemám, nebyl čas, měla jsem docela člověčí povinnosti a radosti. Po dlouhé době jsem strávila víkend s vnukem od dcery. Je to takové osudem trochu stíhané dítě a já bohužel nemám dost příležitostí mu život častěji osladit. Nemá od narození dobré zázemí v rodině, teď je dcera dokonce už nějaký čas sama a tak ji všemožně podporuji. A protože jsem u mamky, tak je to pro mne dost složité, babička si myslí , že musím fungovat jenom pro ni. Už zapoměla, že mi taky pomáhala, když bylo potřeba. Často slyším, uvědom si ,že jsem na tobě závislá a nějak nevnímá, že mám děti a svoje zájmy. Ale to už jsme tu probíraly.
U syna jsme si to s Péťou užívali. Bylo tam rozloučení se školním rokem, je to akce kterou letiště každý rok pořádá. Počasí bylo tak akorát. Spousta soutěží pro děti, vyhlídkové lety, ukázky. Děti mohou vyzkoušet jak co v letadlech funguje. Jedná se o sportovní a ultralehká letadla.
Byla tam ukázka akrobacie letadla a to jsem nevěděla co mě čeká. Synek mě představil panu pilotovi z akrobata a zařídil mi 10 minut letu s ním, tedy i s akrobatickými prvky! Tedy dámy, ten začátek, když člověk nevěděl do čeho jde, byl dost nepříjemný, ale když jsem si uvědomila , že z těch popruhů opravdu navypadnu, tak jsem si ten adrenalin užila. Né že bych se držela koštěte, asi mi přestane už stačit a přesedlám. Uvědomuji si , asi opravdu nejsem normální.
Mimo poletování jsem zase zpracovávala jahody, tolik jsem se jich v životě nenajedla. Opět pro velký úspěch musely být k obědu vdolky s jahodama i ten malý měl boule za ušima. Tentokrát jsem dělala i džem.
Udělala jsem si malou radost a koupila jsem si 2 skalničky, tak jsem zvědavá jak budou prospívat, snad dobře.
Teď se rozloučím, užijte si zbytek dne v pohodě a snad ještě večer Bosorka.

astra (Po, 23. 6. 2008 - 10:06)

Přeji pěkný odpočinkový den. /Když nám Zuzanka přeje práci, tak to musím zase něčím vykompenzovat, chichi/.
Mardagmo a kam to schováváš? já jenom, že by děti lezly i po střeše a dělaly "pořádek" ve skříních a šplhaly po stromech, aby našly skrýše.
Jak vidím, už se všichni přestěhovali a bosorka zajisté míchá počasí, dnes ráno nám poslala silný vítr a bouřku, naštěstí jen krátkou, ale máme tady jak v sauně.
Zuzanko, jestli pojedeš do Žiliny autem, dej pozor, i když k vám ty bouřky dorazí až zítra nebo pozítří.
Jinak vysvědčení je známé, naše nejstarší vnučka usoudila, že když se dostala na střední školu bez přijímaček, nemusí už hnout ani prstíčkem a vysvědčení podle toho bude vypadat - strašně. I když nejsem z těch, kdo z toho dělají tragédii.
Pohodový den všem. aa

zuzana (Po, 23. 6. 2008 - 09:06)

Prajem vam pekny pracovny den!!!!!
Bosorecka,som rada,ze si nas nasla,ale vidis,kde sa dobre citime,tak to aj najdeme.Privitam aj ASa,je dobre,ze sa k nam obcas prida/ja to chapem,muzi maju ovela menej casu ako my/,ale tesi ma,ze si nas pozru!
Mardagma,ja som sauz raz pytala,ci si bola ucitelka,ty mas take dobre napady,prepac,ze sa pytam znova.Nakoniec ja ti uznavam,ze si sikovnica,ak si aj tou ucitelkou nebola chichi.
Tak,musim vam povedat,ze dnes som zjedla prve 4 jahody,yak mozem ratat,ze je tu leto.Boli sice len take ruzove,ale sladke!!!!!Nalamala som si kvet bazy,ja si tiez susim bylinky,pigi caj mam pre hosti/aby nemali strach,ze tam mam namiesane vranie oko,chichi/.Este musim par dni pockat na lipu,ta este nerozkvitla.Tak som sa vyrozpravala ako babka korenarka,vsak?
Dievcata,seniorky mnoho zdaru s vysvedcenim/vnucat/,prajem vam peeeeeekne dni,plne radosti ja sa tesim na dceru/,tak vas nech potesi hocico,co vam je mile!!!
Myslim,ze bez vas dlho nevydrzim a najdem si cas aj na vas.

bosorka (Ne, 22. 6. 2008 - 23:06)

Ťuky ťuk, můžu dál, sice jsem si přečetla, že už jsem vám sem psala, ale zřejmě jsem nebyla při smyslech, to je to rozdvojení osobnosti. Ach jo.
Zdravím, jsem ráda,že jsem vás konečně našla, ale že mi to trvalo. Jsem samouk a potřebovala bych se zdokonalovat.
Měla jsem moc pěkný víkend s vnukem, on byl taky spokojený.
Dnes zalezu do postele, jsem dost unavená a zítra napíšu víc. Teď dobrou noc všem a příjemné produzení ráno. Bosorka.

Mardagma (Ne, 22. 6. 2008 - 22:06)

Zdravím všechny, co přežili tento šílený dusný den. Tady v Praze bylo naprosto nedychatelno, okno dokořán, ale nic to nebylo platné. Naopak, jak se člověk vyklonil ven, už ho ovanulo horko sálající z asfaltového chodníku !
Konečně jsem dnes dodělala tu bojovku - už mám vše ve 24 obálkách- tak teď jen aby to kluky bavilo stejně, jako babičku bavilo to připravovat.:-)))) Jinak, myslím Astro, že ty jsi se ptala, jak to dělám¨.No různě vystřihuji z časopisů , a to nejen dětských, různé hádanky, kvízy,křížovky a k tomu přidám něco z vlastní fantazie - a je to. Kluky to doposud moc bavilo.A pak to poschovávám na různá místa v chatě, a kluci hledají.
Jinak zdravím i Ase,protože se zatím se neznáme.Mějte se všichni fajn a bez ohledu na prázdniny, pište, jak kdo bude mít čas !!!!

mimi (Ne, 22. 6. 2008 - 21:06)

ASi, tak už mě s tou jarní rovn. nezlob:-), vítám tě tady a myslím, že i ostatní babči budou rády.
Dnešní den byl krásný, ale horka až moc,snad nepřijde opět nějaká pohroma. Jdu teď ještě venčit pejsinku, nějak jsme to odbývaly, taky vedro špatně snáší, to víte, psí babička:-). Tak všem přeju pohodu a krásné dny, ahojky:-)

AS (Ne, 22. 6. 2008 - 18:06)

Ahoj Grešličko,
Mimi se hezky rozepsala o jarní rovnodennosti na Seznámení a pozvala mě sem.Tak doufám,že mě nevykážete.

grešlička (Ne, 22. 6. 2008 - 18:06)

Neděle za námi, naštěstí bez bouřky a krupobití, jak předvídali meteorologové - aspoň tedy u nás na východě Čech a doufám že ani jinde nebyla pohroma !! Snad nic velkého nepřijde ani v noci, i když trochu deště by neškodilo. Tak hezký nedělní večer, já asi u Zdivočelé země (ty začátky seriálu můžu, pak už to je moc drastické) a zítra nový týden, pro děti poslední školní, a těšte se babky na prázdninové hlídání, jediný děda mezi námi je toho zatím ušetřen, ale taky ho to za čas čeká. Tak zatím !!!!!!

zuzana (Ne, 22. 6. 2008 - 13:06)

Pekne sviatocne popoludnie!
Vonku je na predychanie,tak som si prepla na rozpravocku"zlate kapradi",kafco,no a chvile pohody.
Astri,vies ze aj mna moooc raz potiahne prekliknut,ci ste niektora nieco napisala,no a vzdy sa potesim,ked je nieco nove.
Od zajtr mi nastava zmena,mala by prist dcera,sice az vecer,tak pojdeme po nu do Ziliny,ale uz sa tesim moooooc.
Uprimne povedane,ze na nu sa tesim viac ako na kupele,hoci viem,ze tam si oddychnem.Ale nebojte,na vas nezabudnem,mozno budem pisat menej,ale aspon pozdravim a precitam,co mate nove.
Teraz tieto 2 mesiace to bude asi take dovolenkove,vsak?Nevadi,hlavne ze si spomenieme,na pisanie nam ostanu tie dlhe vecery.
Pekny pozdrav pre vsetkych!!!!!!!!!!!!

astra (Ne, 22. 6. 2008 - 11:06)

Všechny jen chci pozdravit, Míša nám sem hodila z Chorvatska asi kufr počasí zpátky, jen, aby to zase nepřehnala.
Máš pravdu, Zuzanko, i já čtu, i když nepíši - nějak se mi v tom teple zadrhává počítač - nebo že by lenost /chichi/. aa

Reklama

Přidat komentář