Reklama

Smysl života??

rose (Čt, 8. 9. 2016 - 08:09)

Tvuj mozna, muj ma

Jenže život (St, 7. 9. 2016 - 20:09)

Přece musí existovat...je absurdní. Žádný smysl nemá.

opilec (St, 7. 9. 2016 - 19:09)

To myslíš že neexistuje....Přece musí existovat nějaká obecná definice smyslu života, pokud život nějaký smysl má. Co když někdo nic z toho výčtu, pro co žít, nemá?

Ano, (St, 7. 9. 2016 - 17:09)

a jedním z mnoha konkrétních dokladů nesmyslnosti lidského života je i fakt, že některým mužům občas vyrostou obludně velká varlata, či zase pro změnu třebas obludně velký pyj, ve kterém jsou jeho varlata plně absorbována.

http://buzzkenya.com/sorence-owiti-opiyo-kisumu-manhood-size/

Petra (St, 7. 9. 2016 - 17:09)

Zadny smysl bohuzel Neni,poduvejte se na to jakoby z pohledu ze zhora.Jsme tu jako takovy mraveneckove ktery dokolecka behaji sem a tam,nekdo si treba da nejaky cil na ktery se tesi ale kdyz ho zvladne tak je treba velka radost ktera pak ale zevsedni a ten clovek chce zase neco jinyho a takhle je to porad dokola a postupne starnem a to co se clovek vse naucil ve stari stejne zapomene tak mi reknete jakej to ma teda smysl? A vubec nepocitam vsechny ty hnusny bolesti co clovek musi zkusit.Asi jediny nejlepsi co na tom svete je,je krasna krajina,dobry jidlo a sex.Ale smysl porad proste nevidim

Steve (St, 7. 9. 2016 - 17:09)

Mohou ale lidé pravý smysl života skutečně najít? To rozhodně!

NE! A to bohužel ani když se snaží sebevíc ...

Hele, žij už kruci konečně v reálu! Odělej si ty klapky z očí!

rose (St, 7. 9. 2016 - 09:09)

Mít opravdový smysl života znamená mít pro co žít — stanovit si v životě jasný cíl, tedy něco, nač se můžeme zaměřit. Mohou ale lidé pravý smysl života skutečně najít? To rozhodně! Z toho, že jsme obdařeni inteligencí, svědomím a rozumovými schopnostmi, vyplývá, že Stvořitel nás sem postavil s určitým záměrem. Je tedy nabíledni, že skutečný smysl své existence můžeme zjistit a naplnit pouze tehdy, když v souladu s tímto záměrem žijeme.

Borec (Út, 6. 9. 2016 - 00:09)

zivot neni fyzika, ze musi...Kdo tu mluvil o nějaký fyzice? Pokud jde konkrétně o tvůj smysl života, ten je mi hluboce u prdele. A ty laskavě nech na pokoji zase ten můj a ostatních lidí, kteří nejsou zvědavý na tvoje biblické poučky. Napoj se na svůj zdroj dobra a nasávej si do bezvědomí. Nás ostatní nech určit, co je dobré pro nás.

rose (Po, 5. 9. 2016 - 19:09)

zivot neni fyzika, ze musi byt plus I minus. Nemuzeme cpat zakony fyziky do etiky. Muze byt zdroj dobra, ktery je zdrojem zivota a pokud ho najdes, bude znat I nas smysl zivota

Na (Po, 5. 9. 2016 - 14:09)

diskuzi si opravdu peníze nevysedíš.

Steve (Po, 5. 9. 2016 - 14:09)

Jak se říká, je "Na piču" ... Mají se dobře jen bohatí a ti středně bohatí.

5.9. (Po, 5. 9. 2016 - 14:09)

...neměla v úmyslu někomu lajnovat život,on si to nalajnuje stejně sám...

mima (Po, 5. 9. 2016 - 14:09)

Mima: "Život člověka...Odpověď a můj příspěvek patří Vám Borci :-)

mima (Po, 5. 9. 2016 - 14:09)

To jsem neměla v úmyslu někomu lajnovat život. Naopak zmínila jsem se, že zde nejsme na dovolené.
Mou myšlenku můžu rozvinout selský " péčeni holubí nám do pusy nebudou lítat :-)
Je pravda že smysl života převážně řeší znuděni jedinci. Jedinci, kteří z pohledu ostatních jsou v životě na tom moc dobře. Jen ty sebevraždy slavných, celebrit.... nám napovídají jak to funguje s tím smyslem života. Člověk je jak studna, nemůže je brát v opačném případě jen dávat i zde musí fungovat rovnováha.

D (Po, 5. 9. 2016 - 12:09)

"bez konkrétních...: Kauzalita jako taková je nedokazatelná a je to vlastně druh víry, jak jsme se o tom kdysi bavili.

Jistě. Podle Kanta jde jen o lidem danou apriorní formu rozumového zpracování smyslových dat. A podle Humea se zase koncept kauzality vždycky opírá jen o neúplnou indukci. Můžu-li se ale odvolat na svou skromnou osobní zkušenost, skoro bych řekl, že třeba na takovou gravitaci je v praxi stejný spoleh jako na smrt a daně. A s ohledem na současný neurofyziologický a psychologický výzkum se rovněž přikláním k názoru, že hledat v lidské psychice cokoli mimo rámec materiální podmíněnosti je naprosto zbytečné.

Borec (Po, 5. 9. 2016 - 12:09)

...nejsme zde na...Tak určitě... asi jsi to chtěl shrnout tak, že život je jen dřina a utrpení, a pro koho není, ten žije špatně. To se učilo ve středověku, aby lidi makali na feudály a trpěli a těšili se na věčnou blaženost po smrti.

Borec (Po, 5. 9. 2016 - 12:09)

Proč tak složitě v...Mima: "Život člověka je založen na životě pro druhé, smysl života není naše já. "

Takhle to možná chápeš ty, nebo si prostě mlhavě představuješ, že je správné, aby to tak nějak bylo. Všeobecná láska každýho ke každýmu a všeho ke všemu je utopie, která by vedla k tomu, že všechny věci by splynuly v entropii, v "singularitě", v nečinnosti. Svět by se zastavil ve stádiu "absolutního blaha", přesněji ve stádiu neexistence. Pohyb a dění spočívá nejen ve vznikání, ale i v ničení. Podstatou a podmínkou toho, že svět je pestrej, je láska i svár. Můžeme se jen radovat, že vesmír je kromě slaďoučké lásky bohatě sycen i nemilosrdnou nenávistí, násilím a bojem.

Dovolme jeden druhému, aby si každej našel ten svůj smysl života, a nesnažme se ostatním určovat, co je pro ně ten "opravdový" smysl.

Borec (Po, 5. 9. 2016 - 12:09)

: ... vyvozovat nějaký..."bez konkrétních částic tyto vztahy a procesy nemohou existovat - jsou ničím"

Vztahy a procesy, ty opravdu ne. Vztahy a procesy jsou entity, který vnímáme skrze smysly. Ale vědomí, já, či spíš by se tady hodilo říct Duši, tu skrz smysly nevnímáme. Tu buď přímo nezpochybnitelně prožíváme u sebe, nebo se o její existenci neověřitelně dohadujeme u těch druhých.

Já tady nebudu dělat advokáta idealismu proti materialismu, byla by to voda na mlýn různým zjednodušujícím pámbíčkářům a je to příliš složitá otázka a ani se nehodí se v tom nimrat právě tady. Jenom jsem chtěl varovat před snahou hledat ve všem za každou cenu ňáký kauzální souvislostě. Kauzalita jako taková je nedokazatelná a je to vlastně druh víry, jak jsme se o tom kdysi bavili.

D (Po, 5. 9. 2016 - 11:09)

Proč? Vždyť takhle funguje...Realita je absurdní. To lidé se snaží v ní vidět nebo do ní montovat nějaké cíle či účely.

mima (Po, 5. 9. 2016 - 11:09)

...nejsme zde na...Proč? Vždyť takhle funguje všechno kolem nás i všechno to co my lidé sestrojime, vytvoříme...to, že někdo zkonstruovál auto, neudělal pro to auto, ale aby to auto bylo prospěšné. I ta každá malá součástka, součást toho auta je potřebná, bez ní by tento výrobek nebyl celek, nesplňoval by to na co je předurčen.
A tak je to i s člověk, jsme tady za určitým účelem. Možná jsme si to do dnes neuvědomili......

Reklama

Přidat komentář