Reklama

strie

LUCKA (Út, 5. 8. 2003 - 18:08)

Me je 13 let a taky se mi ty hnusny jizvy udelaly!Fuj nemuzu se na sebe ani divat,bojim se ze se me budou kamosky ptat co to je.Strije sice nejsou hezke,ale prece nam nezkazi naladu,me utesi aspin to,ze nesem sama...

olina (Ne, 3. 8. 2003 - 22:08)

ty co uz vznikly masaz neodstrani ale neco mi rika ze lepsi prokrveni a tok lymfy v podkozi omezi vznik novych:-)

Jana F. (So, 2. 8. 2003 - 16:08)

Prostě cokoli se rychle zvětší, ať už přibráním nebo posilováním, tak je pravděpodobnost, že vzniknou strie.

Jana F. (So, 2. 8. 2003 - 16:08)

Já si myslím, že drhnutí žínkou je lepší na celulitidu, na strie spíš ne.Posilováním strie vzniknou jen tehdy, když svaly vyrostou rychle, proto s tím mají problém kluci, kteří posilují. Když budete posilovat s menší zátěží, tak to bude v pohodě.

olina (So, 2. 8. 2003 - 16:08)

vlastne si jeste uvedomuju ze jsem zacala tenkrat taky velmi aktivne sportovat a posilovat - takze dalsi pricina:-) Dik moc za tipy na kosmetiku, neco nakoupim. Jo - snazim se pravidelne masirovat drsnou zinenkou, to je asi taky dobry a urcite neuskodi pravidelna masaz, i trochu drsnejsi.

olina (So, 2. 8. 2003 - 16:08)

ja jsem mela problem v 16 letech(ted je mi dvacet) - prehnala jsem to s dietou(anorexie, bulimie) - nebyla jsem predtim vubec tlusta, zhubla jsem asi 10 kg za pul roku a vytvorily se mi:-( na vnitr. strane kolenou, trochu na zadku a na vnitrni strane stehen, bile, a cim vic se opaluju tim vic je to videt:-( Prosim napiste kdo mate zkusenosti s laserem. Jinak holky nemejte strach, ze to partnerovi bude vadit, casem to ma stejne skoro kazda zena a podobne jako celulitida to proste k zenske postave patri- partner, kteremu by to vadilo za to NESTOJI - a neni to banalita.

Jana F. (Pá, 1. 8. 2003 - 23:08)

Já taky beru antikoncepci a nemyslím si, že by se strie horšily...Možná je to tím, že doplňuji vitamíny skupiny B, které má tělo při uživání antikoncepce málo. A taky beru zinek. Má dobrý vliv na kůži.

Jesterka (Pá, 1. 8. 2003 - 18:08)

Taky mam strie a zhorsilo se mi to pri brani antikoncepce. Jak jsem prestala tak je to lepsi ale strie uz nezmizi.Protoze hodne posiluji tak mam strie hlavne na bocich ale nejak se z toho nenevuju. Mazu si to specialnim kremem z kakaoveho masla Palmer's. Je to vyrobek urceny i pro tehotne zeny jako prevence proti striim. Nekoupila jsem ten krem v Cechach ale myslim ze urcite tam neco takoveho existuje. Je hodne mastny a tim to myslim dost pomaha ze se kuze nasakne olejem a pak pri posilovani je vice pruzna.Hlavne se kvuli tomu opravdu nechce nervovat protoze to uz tak proste je. Mne to tedy tak moc nevadi a plavky klidne nosim. Muj pritel ani nevedel ze neco takoveho mam kdybych mu to nerekla.

Jana F. (Pá, 1. 8. 2003 - 15:08)

Ahoj, já používám krém na strie od Avonu. Používám ho jen chvíli, ale slyšela jsem na něj jen chválu.A máš pravdu, že strie vypadají líp na svalech. Měj se krásně :-)

Honza (Pá, 1. 8. 2003 - 02:08)

Ahoj, jsem 19letý velmi aktivní sportovec, hokej,ktery provozuju sebou nese i takove ty nepopularni cinnosti, jako posilovani (mam strije v podpazi,ale zaroven i sem tam svaly, takze se to eliminuje:) a cviceni atd. Behem sezony je me telo v celkove kondivci diky pravidelnemu pohybu, ale beda po sezone...Jiz drive v mladsim veku sem trpel strijemi, ale to bylo v dobe, kdy me holky apod. jeste moc nebraly :). Takze bezprostredne po sezone a s prvnimi nabranymi kily (+3-5kg) se mi obejevili vyrazne strie na brise. Jak se jiz nekdo zminil..ze dne na den...Je pravda, ze brisni partie bych potreboval vice vypracovat-asi sklapovackama(tuky nejsou nijak extremní, ale zvyraznit svaly by to chtelo), pak verim, ze strije sice nezmizi, ale aspon budou na vhodnejsim a atraktivnejsim povrchu, nez je moje soucastne lehce sirsi bricho a boky. A moje otázka: V minulých příspěvcích se objevilo mnoho nazvu masti a lecidel na strie, ale presto bych pozadal o nejaky ucelenejsi seznamek lepsich a klidne i drazsich prostredku...dekuji a mnoho zdaru vsem, v jejich boji. H

Jana K. (Ne, 27. 7. 2003 - 19:07)

Díky, jsi super :-)

Sol (So, 26. 7. 2003 - 23:07)

Koneckonců, MNĚ se ty bílý pruhy i docela líběj.

Sol (So, 26. 7. 2003 - 23:07)

Úplně koukám, kolika lidem se to díky posilování, nabrání a shození kil či obojímu dohromady stalo. Já se nedávno taky probudil a koukal, kde se to na těch zádech vzalo - z ničeho nic najednou asi 10. Docela váhám, jestli mám dál cvičit záda a protahovat se. Na druhou stranu to má na koupališti skoro každej, a i když možná někdy na někoho kvůli striím blbě čumím (oni si to vynahradí zase čuměním na mě), tak si zase při tom blbém čumění řeknu, že je ta dotyčná docela frajerka, jelikož jí je ukradený co si kdo myslí. A to se počítá mnohem víc než tělo bez bílých proužků. Stejně každý alespoň jeden má nebo má zase něco jiného. Každý má něco. A holky: Pokud se vám někdo posmívá, ať už to je kvůli čemukoliv, tak ať se ten dotyčný podívá na sebe, většinou právě ti posměváčci nejsou fyzicky zrovna moc přitažliví. Abych to nějak zakončil. Nechci tu být zase za jednoho z těch, kteří tu dokola budou papouškovat, jak není důležitá vnější krása, ale že podstatná je krása duše. I když je to tedy

Jarka (Po, 16. 6. 2003 - 21:06)

Mně se v 16 letech udělaly strie na vnitřní straně stehen, byly to tak hluboké brázdy, že by se v nich daly sázet brambory. Jsou vidět, když sedím na turka, jinak to tak nápadné není. Začala jsem stehna masírovat lufou při koupání a potom je mazat mastným krémem. Při tom si nohy masíruji prsty a to opravdu pořádně (cítím ty nerovnosti v hloubce pod kůží a rozmasírovávám je) a mám pocit, že mi to pomáhá. Strie mi teď přijdou mnohem mělčí a méně nápadné.

petra (Po, 16. 6. 2003 - 13:06)

Mně pomohl na strije gel od Avonu proti celulitidě a k maskování samooplalovací mléko. Při normálním opalování zústanou strie světlé, ale mlékem se zamaskují, protože zhnědnou.

Teri (Út, 29. 4. 2003 - 23:04)

Strie mohou údajně vzniknout i při poruše činnosti nadledvinek (to mi sdělila doktorka z interny). Nedostatek vitamínu C a nekvalitní strava jsou faktory, které způsobují poruchy v tvorbě kvalitních kolagenových vláken,a proto dochází k tvorbě strií. Při poruše nadledvinek se kromě strií objevují i jiné příznaky - tloustnutí, akné, mastná pleť, otoky, zvýšené ochlupení u žen, únava, změny psychiky... mně se nejlépe osvědčil avgel, který tělo zbaví nejen škodlivých látek, ale dodává řadu vitamínů, minerálů, stopových prvků a cenných enzymů v přirodní formě. Při pravidelném užívání začne dolaďovat přirozené obranné a regulační funkce organismu, napomáhá zvýšit obranyschopnost atd.

Irena (Pá, 25. 4. 2003 - 07:04)

Je možný, aby se strie dělali pouze vlivem antikoncepce? Taky mám strie a beru prášky, ale udělaly se mi až po mírném ztloustnutí.

Martina (Čt, 24. 4. 2003 - 12:04)

Od te doby, co beru antikoncepci, coz jsou asi 4 roky se mi delaji strie, jak se jich mam zbavit, nebo alespon trochu potlacit? Nevite nekdo o tom laseru? Funguje to a popripade kde to delaji a kolik to priblizne stoji?! Predem dekuji za odpoved...

N. (St, 23. 4. 2003 - 20:04)

No aspon díky za odpověd,stejnak s tim asi nikdo nic neuděláme,ale nějak se pořád nechci smířit s tim,že už to nezmizí,zkusim zjistit jestli by nevěděl jak na to třeba nějakej doktor.Mít strie všude je asi fakt těžký,já jsem ráda že je mám jenom na těch bokách, i když je fakt že se začínaj dělat i dál po stehnech a za kolenama,asi začnu sportovat protože tenhle hnus fakt mít nechci.Nevim jestli to pomůže ale za pokus to stojí! Jo a s těma klukama bych si takovou hlavu nedělala,je sice pravda že to asi moc dobrej dojem nedělá a že se to nikomu nelíbí ale v opravdovym vztahu přece na vzhledu nezáleží...přeju hodně štěstí!

J. (St, 23. 4. 2003 - 11:04)

Milá N., vím jak Ti je. Já mám strie asi tak od osmnácti (teď je mi 23) a ještě jsem se s tím úplně psychicky nesmířila. Strie jsou trvalá kosmetická vada, prý pomáhá laser, ale jen na čerstvé strie a pouze na jejich zesvětlení (jsou-li červené) či na stáhnutí. Já mám strie skoro všude :-((( Jsou spíš tenčí, bílé. Děsím se pokaždé léta, plavky a krátné sukně nenosím. Bojím se, že na mě bude každý civět a že budu lidi odpuzovat. Nedovedu si představit, jak budu asi vypadat po těhotenství! To jsem Ti asi moc neporadila, co? :-) Ale snad alespoň pomůže, že uvidíš, že jsem na tom stejně, či hůř :-) Je to težký, vím, že se asi už nebudu žádnému klukovi líbit, ale co nadělám :-(

Reklama

Přidat komentář