Reklama

Symptotermální metoda-99% spolehlivost

Peta (Po, 13. 12. 2010 - 11:12)

Uplne souhlasim s Evou. Moc pekne to napsala. Je to presne tak. A jsem rada, ze se v dnesnim prehormonovanem:) svete najde nekdo takto smyslejici.

Eva (So, 11. 12. 2010 - 15:12)

lepšín jíst tabletky, než...Beato,když o této metodě nic nevíš, tak tady raději nepiš!
A pokud chceš psát,tak si o ní něco před tím zjisti.
Já ji používám už od roku 2006 - od mých 21 let (za 4 měsíce to bude již 5 let) a těhotná jsem za tu dobu nebyla!
Nemůžu za to, že nás, co uvažují o svém zdraví a používají STM,je v ČR menšina.
Kdysi jsem byla taky uživatelka hormonální antikoncepce,která odsuzovala ostatní "přírodní" metody ochrany proti početí (s tím, že je to nesmysl a vychází to jen těm,co mají naprosto pravidelný cyklus),ale po zkušenostech,co jsem s ní měla,se k ní nikdy vracet nebudu.
Protože vím, že moje tělo mi dokáže dát dostatečně dost informací o tom,kdy otěhotnět můžu a kdy ne.
Tahle metoda je o svobodě člověka-společně s partnerem se rozhodnout,kdy mít dítě a kdy ne - a podle toho se chovat.
Je to o důvěře mezi partnery.
A jak se také říká-že tuto metodu používají hlavně křesťané - divila byses,ale jsem ateista a dokonce nejsem ani pokřtěná - ale vím,že tato metoda není o víře...je pouze o tom,jak se chceš chovat k vlastnímu tělu!

terka (St, 24. 11. 2010 - 08:11)

Radsi budu mit o jedno dite vic nez jist tabletky a byt z nich skoro neplodna.A jeste k tomu mit spoustu problemu viz. diskuze Tromboza z HAK a Vliv HAK na psychiku atd. Kdyz to ctu,tak bych nemenila ani za zlaty prase. Opravdu nam to vychazi a kdyz si nejsme jisti,tak pouzivame jeste Pharmatex a je vse ok. Tak hodne stesti vsem.

Beata (Út, 23. 11. 2010 - 15:11)

Jen ji nechte! Já myslím ,...lepšín jíst tabletky, než jít na interrupci nebo se pak nemít jak o dítě starat. Ale Každý svého štěstí strůjcem. Jen pak nelitujte ,že jste byly hlupačky

Beju (Po, 8. 11. 2010 - 17:11)

Jen ji nechte! Já myslím , že má každý právo napsat, co si myslí. Pro mě je tato metoda bohužel passé, ale jiným ji moc přeju. Lepší. než polykat ty nechutný tabletky...

Lenka (Čt, 4. 11. 2010 - 04:11)

To Eva: a nestalo se vám...Já třeba pracuju v 3-směnném provozu, takže tao metoda je pro mě nepoužitelná.. Používáme phramatex, to je taky nehormonální a je všechno OK.

pro vsechny (Út, 26. 10. 2010 - 13:10)

ale ja znam dost holek,co jim tato metoda vychazi treba uz 5 let i vice,takze neco na tom pravdy urco bude

N (Ne, 24. 10. 2010 - 20:10)

Žena si musí každý den po...jsem zděšena ze všeho co tady píšeš. měli by ti zakázat přistup, něž někoho natolik popleteš a on pak bude na vždy litovat , že tě poslouchal

Beáta (Ne, 24. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj, víte o spolehlivé,...99% úspěšnost? Ty jsi asi spadla z Marsu. Nemůžeš být asi zcela normální, když takovou blbost píšeš takhle veřejně na internetu. Toto je nejméně spolehlivá metoda, jakou můžeš komukoli doporučit, a jestli si nafoukaně myslíš, že jsi chytřejší, tak ti přeji mnoho zdaru až nechtěně otěhotníš a budeš stát před volbou interrupce. Tady máš nějaké info o metodách , kterými si pak můžeš projít.http://www.prolife.cz/?a=34&id=67 . Měla bys začít trochu víc myslet, a používat aspoň kondom.

Eva (Po, 17. 5. 2010 - 10:05)

To Eva: a nestalo se vám...Ahoj Dando!
V tomhle je můj partner opatrný.
Někdy mi to připadá komické,ale miminko teď opravdu mít nemůžeme (řešíme bydlení).
V plodných dnech používáme kondom,ale před vyvrcholením přítel postupuje stejně jako u přerušované soulože (penis vyjme dřív než by došlo u něj k vyvrcholení).
Tím se jistí i před prasknutím kondomu.
Za tu dobu,co spolu intimně žijeme,se nám stalo asi 3x,že kondom praskl,ale protože přítel postupuje tak,jak postupuje,tak naše obavy z těhotenství byly minimální.
Po těchto zkušenostech raději kontroluje a kontroluje,kupujeme kvalitnější kondomy-více lubrikované a nebo přidáváme lubrikační gel samostatně.
Někdy to opravdu není příjemné, když se milování promění v neustálou kontrolu,jestli je vše v pořádku.Ale za to se nemůžu dočkat těch neplodných dní,kdy je všechno přirozené a nemusím se o nic starat.
Zkus si ještě zjistit informace o pharmatexu - mohla bys ho v plodných dnes kobinovat ještě s kondomem.
Pokud bys se STM začínala,vždycky když si nebudeš jistá v hodnocení,použij kondom nebo kondom a pharmatex.
Časem bys nabyla zkušeností a větší jistoty.

Danda (Ne, 16. 5. 2010 - 20:05)

Ahoj Dando!
Záleží pouze...To Eva: a nestalo se vám někdy, že by vám kondom v plodných dnech praskl? Já mám opravdu z otěhotnění strach protože plánuju studium..Tak bychom s partnerem asi raději v plodných dnech abstinovali a v neplodných používali pro jistotu kondom.. Můj partner mě v tomhle plně podporuje.. dokonce mě k této metodě dá se říct i přivedl.. protože nechtěl abych se futrovala HA a tak jsem ve snaze najít alternativní řešení se stejnou spolehlivostí natrefila na STM. Ale i tak mám z toho dost obavu..názory na spolehlivost se totiž dost různí, tak raději studuji různá fóra, ve snaze najít praktické zkušenosti Vás, které už zkušenosti máte.

Eva (Ne, 16. 5. 2010 - 19:05)

Ahoj,taky uvažuju o tom že...Ahoj Dando!
Záleží pouze a jen na tobě.
Když jsem s touto metodou začínala bylo mi 20 let. Dělala jsem druhým rokem vysokou školu. Pochopení ze strany tehdejšího přítele jsem neměla. Myslím si, že se na mě díval jako na blázna.
Za tu dobu uběhlo 5 let - dostudovala jsem, půl roku chodím do práce a přítele už mám v pořadí třetího.Miminko zatím žádné - plánujeme ho až za 2 roky.:-)
Teprve můj třetí přítel pochopil,že se pro mě tahle metoda stala něčím důležitým v mém životě - něco co je pro mě naprosto přirozené.V neplodných dnech se milujeme bez obav,v těch plodných používáme kondom.
Tato metoda chce hodně sebekontroly ze strany ženy (někdy pomůže i muž) a také pochopení ze strany muže.Bez toho ji úspěšně praktikovat nelze.
Doporučuji si objednat a přečíst knihu: Stručná učebnice symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství. Vše najdeš na stránkách ligy pár páru (www.lpp.cz).
Všechno se dá podle knihy velmi snadno naučit,ale nejtěžší na tom je všechny ty pravidla dodržovat.Pokud se opravdu dodržují,dá se spolehlivost symptotermální metody srovnat se spolehlivostí HA.

Danda (So, 15. 5. 2010 - 00:05)

Ahoj,taky uvažuju o tom že bych začala s STM, ale nevím jestli je to pro mě vhodné, je mi teprve 17 a čeká mě ještě 7 let školy..potřebuju opravdu spolehlivou ochranu.. vy se tu o vašem věku nezmińujete tak nevim jestli se s vámi mohu v tomhle porovnávat, jestli je to vhodné i pro můj věk, přecijen plodnost v 17 je asi jiná než ve 40

Eva (Pá, 27. 2. 2009 - 08:02)

Dotaz pro Petruši:
Délka období, kdy žena nemůže mít sex závisí na příznacích plodnosti a také na tom, kdy mívá ovulaci.
Většinou se pohybuje období abstinence od 9 do 12 dnů. U delších cyklů to může být déle pokud žena má trvalý výskyt hlenu, ale to se dá také řešit.
Řada žen, které používá symptotermální metodu, používá v plodném období kondom.
Ale pokud žena otěhotní lze to přisuzovat pouze selhání kondomu nikoliv symptotermální metodě.
Mluvit o tom, že se tato metoda použít nedá, protože většinu měsíce je žena pro sex nevhodná, je názor toho, kdo o této metodě vůbec nic neví a nebo jenom povrchně...

Mia (Čt, 26. 2. 2009 - 22:02)

Nebo pokud jak píšeš jsi dávno za polovinou, ovulaci jsi měla a teplota ti neklesá a máš luteální fázi už delší než 18 dní, tak to je taky znamení těhotenství. Jak to teda přesně myslíš?

Mia (Čt, 26. 2. 2009 - 22:02)

Magda: no, co to znamená vysoká teplota? Měla jsi menstruaci a klesla ti teplota a pak jsi neměla poovulační vzestup? Pak je to anovulační cyklus. Nebo ti teplota zůstala vysoká jako máš v luteální fázi? Protože pokud ti zůstala teplota vysoká i po menstruaci a neklesla, tak to znamená těhotenství.

Petruse (Čt, 26. 2. 2009 - 20:02)

je 99% spolehlivost za cenu toho, ze vetsina mesice bude pro sex nevhodna? Ne, dekuji.

Magda (Čt, 26. 2. 2009 - 19:02)

Aha, teď jsem si přečetla o dva odstavce výše, že anovulační cyklus opravdu existuje... :)

Magda (Čt, 26. 2. 2009 - 19:02)

Mám menší dotaz, tento měsíc jsem měla teplotu stále vysokou, tohle se mi ještě nestalo. Vyvozuji z toho, že jsem neměla ovulaci. Protože už jsem hluboko za polovinou a děl.čípek je jako "kámen", teplota také vlastně nejvyšší. Je tedy možné, že jsem tentokrát vyjímečně neměla ovulaci?? Protože mám takový pocit, že jsem někde slyšela něco o anovulačním cyklu... Děkuji za příp. odpovědi. M.

Dáša (So, 30. 6. 2012 - 15:06)

No já tedy otěhotněla...XX, ona to možná nebyla menstruace, ale mimomenstruační krvácení, které se může menstruaci podobat. Nebo máš hodně krátký menstr. cyklus a potom je možné otěhotnět ze styku v poslední den menstr., musíš počítat s tím, že spermie, pokud mají vhodné podmínky k životu mohou přežít 3- 5 dní.

Reklama

Přidat komentář