Reklama

Symptotermální metoda-99% spolehlivost

Eva (Út, 18. 1. 2005 - 11:01)

To Bára:ahoj báro, prosím o radu...končím s HA a startuji symtotermální metodu. Vše je mi jasné, jen bych potřebovala poradit, které období je plodné, respektive v jak dlouhém časovém úseku je potřeba se zdržet pohl. styku, aby metoda plnila antikoncepční funkci???? Je mi jasné stanovení vrcholného dne (den před nárustem teploty), ale nechápu, kolik dní před tímto dnem a kolik dní po něm je to plodné, z hlediska antikoncepce rizikové období???Budu vděčná za odpověď.Díky Eva

Tereza (Ne, 16. 1. 2005 - 18:01)

ahoj, o diskize na netu prilis nezajimam, ale az ted nutne potrebuji vyresit problem s antikoncepci a nevim kam jinam se obratit. je mi 21 let a se svym pritelem spolu chodime 4 roky.Pohlavni styk jsme zatim nemeli, hlavne z duvodu meho obrovskeho strachu z otehotneni. Ne ze bych dite nechtela, ale studuji a rada bych mela dite az mu budu schopna zajistit zazemi.Pritel je velice tolerantni a chapavy, ale vhledem k tomu, ze je o 5 let starsi, rad by nas vztah obohatil.Jsem clovek, ktery se velmi zajima o prirodni zivot, nerada polykam jakekoliv pochybne pilulky(i kvuli zavaznym zdravotnim problemum v minulsoti).Moje gynekolozka, je typ lekare co propaguje hormony za kazdnou cenu, o nicem jinem se s ni neda bavit.Spermicidy se mne i memu priteli zdaji neprakticke a prezervativ malo spolehlivy. Dnes jsem pri svem hledani neceho vhodneho(a uplnem zavrzeni HA)narazila na Vasi diskuzi, ktera me velmi zaujala. Byla bych moc rada kdyby jste mi mohlynapsat Vase zkusenosti s touto metodou a take jeji spolehlivost.Myslim, ze princip jsem pochopila, ale neni mi jasne, jak se tedy muze stat, ze zena otehotni behem menstruace(plodne dny by tedy mit nemela).Napada mne jen porucha v cyklu. Mate nekdo jine vysvetleni?

Veronika (Čt, 6. 1. 2005 - 09:01)

Ahoj holky!Jsem ráda, že někdo na toto téma otevřel diskusi. Já sama už tuto metodu používám téměř 3 roky, jenže u mě je to trochu jiný. Začala jsem ji používat proto, abych zjistila kdy mám plodné dny, snažili jsme se marně o početí. Díky této metodě jsem však přišla na to, že mám problémy s ovulací a začala jsem se léčit. Jenže teď jsem se od lékařů dozvěděla, že hlavní příčina naší neplodnosti je v mém manželovi, takže z hlediska významu této metody je mi k ničemu. Ale i nadále tuto metodu používám (protože nemívám stejné cykly), abych přesně věděla kdy mám dostat menstruaci a byla na to nachystaná. Můžu tu metodu doporučit všem a kdybych věděla o této metodě dřív než jsem začala brát Ha, tak bych se ani minutu nerozmýšlela, protože Ha je pěkný svinstvo.

Bára (St, 5. 1. 2005 - 16:01)

Jo, já zjistila to samý:(. Za čtvrt roku ale bude aspoň ve Slovenštině.Pokud jsi ale z většího města, můžeš zatím absolvovat kurzy - dozvíš se tam v podstatě totéž, co je v knížce.Cena kurzu je 300 kč za pár, jsou to 4 setkání po 2,5 hod a v ceně je roční členství v Lize. Jako člen dostáváš každý 2 měsíce zpravodaj s různejma informacema.

Lůca (Út, 4. 1. 2005 - 16:01)

Tak jsem právě zjistila, že je kniha vyprodaná a v češtině bude ve 2. čtvrtletí 2005... :-(

Lůca (Út, 4. 1. 2005 - 16:01)

Děkuju, Báro, jsi hodná. Já tam tu knížku našla. Je na ní u spolehlivosti-úplně na konci článku-odkaz, s tím že se dá objednat, ale není tam cena... Budeš hodná, když mi ji zjistíš...

Bára (Út, 4. 1. 2005 - 16:01)

To jsem ráda, že to chceš zkusit!Knížka stojí asi 70kč, ale teď jsem se dívala na stránky LPP a knížku tam v nabídce nenašla... Tak nevím, jestli už jim třeba nedošla.Ale myslíš, že plánujou nový vydání. To bude asi dražší, ale asi taky lepší:).Zeptám se jich.

Lůca (Út, 4. 1. 2005 - 15:01)

Báro, ještě mi prosím napiš, kolik tě stála ta knížka. Nikde jsem tu cenu nenašla a nevím, jestli si ji můžu objednat hned, aby mi do výplaty vyšly peníze... Děkuju.Prostuduju ji a vysadím HAK.Všichni se tu po vysazení cítily líp, a na ten pocit mám právo i já!

Bára (Út, 4. 1. 2005 - 15:01)

Žena si musí každý den po probuzení, ve stejnou dobu měřit teplotu- v ústech nebo pochvě- v pochvě to je spolehlivější. Později už to ale není potřeba každý den, protože žena už přibližně ví, kdy má ovulaci (je to každý měsíc podobné). Navíc, když občas zapomene, nebo se to nehodí, nic moc se nestane, jen se někdy plodná fáze trochu zkrátí...(tedy ne skutečně, ale podle pravidel této metody).Po ovulaci teplota stoupá, ale není to tak jednoduchý..Dále si žena zkoumá každý den děložní čípek (je trochu problém ho najít, ale časem se to určitě podaří), v průběhu cyklu stoupá s blížící se ovulací, měkne a otevírá se. pak zase klesá.Hlen lze sledovat vnitřně, spolu s čípkem, ale to se mi moc nedaří (nic tam většinou nenajdu) nebo na záchodě-z toho, co najdeš na toaleťáku. V průběhu cyklu je hlen nejdřív lepkatý, pak tažný, pak opět lepkavý a nakonec zmizí úplně. Čím tažnější, tím jsi plodnější.Všechno, co na sebě zjistíš, se zaznamenává do tabulky a vyhodnocuje.Pravidla, kterými se určují plodné a neplodné dny jsou rozsáhlá a těžko se popisují. Doporučuju knížku Přirozené plánování rodičovství(autora si nepamatuju), ale dá se objednat na stránkách www.lpp.cz, kde najdeš obsáhlé informace.Taky doporučuju kurzy, které Liga pár párů pořádá, kde se to člověk fakt naučí. Navíc se tam učí i o ekologickém kojení, což je bohužel neznámý, ale dost zajímavý.S touhle metodou člověk i ví, kdy je plodnej a to pak může navíc použít, když naopak chce dosáhnout těhotenství...Tuto metodu propaguje církev, díky čemuž jsou všechny materiály velmi levný, na druhou stranu člověk musí překousnout některý jejich názory, s kterejma se třeba neztotožňuje (předmanželská čistota, neonanovat, atd....).Ale zase se na kurzech dozvíš věci, který jinde těžko najdeš.

V. (Út, 4. 1. 2005 - 15:01)

Také by mě zajímaly nějaké informace....

Bára (Út, 4. 1. 2005 - 15:01)

Jojo, chtěla jsem trochu konkurovat tolika diskuzím o HAk...Možná by si měl tvůj přítel přečíst některý diskuze o HAk (např. vliv HAk na psychiku nebo Holky, pozor na hormony všeho druhu)- jsou tam docela zajímavý informace...Ze začátku jsme k symptoter. met. v ne uplně jistejch dnech používali ještě kondom, ale mně se to s ním moc nelíbilo, takže teď už jen tohle. O pesaru nic moc nevím.Používáme symp.m. asi rok a zatím v pohodě:).

Lůca (Út, 4. 1. 2005 - 10:01)

Báro, koukám, že jsi tu rozjela novou diskusi na tohle téma! To je super, je škoda, že se o této metodě tolik neví. Právě jsem si tu knížku objednala, akorát nevím, jak přesvědčit přítele, že je lepší nelikvidovat si tělo hormonální antikoncepcí.... Na druhou stranu, i já se trochu bojím.Báro, používáš k tomu ještě nějakou bariérovou antikoncepci? Přemýšlela jsem o cervikálním pesaru. Jaký je tvůj názor? Nevíš, jestli se dá u nás sehnat?Děkuju.

Bára (Po, 3. 1. 2005 - 19:01)

Ahoj, víte o spolehlivé, zdravé, levné a ekologické přirozené metodě?Je jí symptotermální metoda, kdy se kombinuje teplotní, hlenová, čípková a kalendářní metoda, díky čemuž má 99% spolehlivost.Nehrozí u ní žádné zdravotní problémy, narozdíl od HA.Je taky velmi levná-stačí koupit teploměr (nejlépe digitální - kolem 150kč), učebnici (kolem 70kč), záznamové tabulky (30kč na rok) a to je vše. Bohužel myslím, že právě z tohoto důvodu není tato metoda více známá-vlastně nikdo na ní nemůže vydělat...Taky se do symptotermální metody mohou zapojit i muži-např. při vyhodnocování tabulek a zodpovědnost je tudíž na obou.Co se týče nevýhod, je to snad jen to, že to člověk nemůže dělat vždy, když se mu zachce, ale možná je to spíš výhodou. Člověk si pak sexu víc váží a nezevšední mu to.

Reklama

Přidat komentář