Reklama

Symptotermální metoda-99% spolehlivost

XX (Ne, 27. 5. 2012 - 00:05)

No já tedy otěhotněla dvakrát a vždy poslední den menstruace..Prý to není zas tak vyjímečné, říkal mudr..Občas zrají vajíčka dvě,ale ne současně týž den. Myslím tedy,že tato metoda by mi nepomohla.

Hanka (So, 26. 5. 2012 - 21:05)

Taky používám symptotermální metodu už asi pět let a jsem moc spokojená. Výše někdo psal, že je potřeba měřit se každý den. Já jsem postupně došla k tomu, že začínám měřit cca 9. den cyklu a měřím jen dokud nenaměřím po ovulaci 3-4 dny zvýšenou teplotu, čímž vím, že mi končí plodné období. Takže měřím jen asi 10 dní. Ale to, že začínám s měřením až devátý den je dáno tím, že už dlouhým užíváním vím, že nemám ovulaci dříve než 15. den (jednou za celou tu dobu, co to měřím, jsem ji měla 14. den). Začátečnicím bych spíš doporučila začít měřit hned jak to po menstruaci (resp. na konci menstruace) jde a zpočátku měřit po ovulaci třeba i týden, než poznají, jak jim tělo funguje. Ráda se o zkušenosti kdyžtak podělím: [email protected]

Helena (Čt, 26. 5. 2011 - 17:05)

Ekologické kojení je velmi spolehlivá metoda, ovšem musí se dodržet některé věci:
a) dítě nesmí být starší než šest měsíců
b) dítě se nesmí nijak přikrmovat
c) dítě se musí kojit každé čtyři hodiny a to i v noci!!!
d) nesmí se objevit krvácení po šestinedělí

Tzv. "ekologické kojení" je vlastně ještě přísnější forma, ale ty výše uvedené body postačují k tomu, aby byla ochrana srovnatelná s užíváním hormonální antikoncepce.

pro Kristýnu (Čt, 26. 5. 2011 - 13:05)

Nic. Jen blábol ekologických aktivistů.

Kristýna (Čt, 26. 5. 2011 - 13:05)

A co je to ekologické kojení?To by mě také zajímalo?

Ver (Pá, 25. 3. 2011 - 16:03)

Děkuji. Tak jsem se dívala na to vyhodnocování a jde mi z toho trochu hlava kolem. Ale snad se to naučím.

Sofi34 (Pá, 25. 3. 2011 - 09:03)

Ver, dobra volba!! STM sa vyhodnocuje na harkoch, pozri si www.elep.sk - tam su. Symptotermalna metoda ma dlhou historii a zacali s ni v Nemecku, kde bol aj vyvinuty aj minipocitac, ktery pracuje na baze STM, pozri si www.cyclotest.de Pristroj Ti automaticky na zaklade mereni teploty urci plodne a neplodne dny. Ja to mam tez, a sem moc pokojna :-)

Ver (St, 23. 3. 2011 - 17:03)

Něco jsem slyšela o té...Nemůžete mi někdo poslat na ukázku ty tabulky a jak se to vyhodnocuje? Nebo dá se to někde volně sehnat na internetu? Děkuji

(Pá, 18. 3. 2011 - 00:03)

Něco jsem slyšela o té metodě dřív, ale nedávno jsme se o tom bavily s kamarádkou, používá ji několik let - miminko přišlo dle plánu a žádné další neplánovali a taky ho nemají. Ukazovala mi tabulky a je vidět, že ta metoda je opravdu propracovaná a nadchlo mě to. Poslala mi tabulky a návody, tak se vrhnu na studium.

Návštěvník (Po, 22. 10. 2007 - 08:10)

Já jsem objednávala od LPP tak, že jsem jim na adresu poslala objednávku a na účet peníze. Došlo mi to asi za týden, a protože jsem poslala víc peněz (musí se připočítat poštovné a za převod na účet), poslali mi v balíčku poštovní známky v hodnotě přeplatku. Záznamové tabulky se dají objednat i na www.cenap.cz, tam je objednávání myslím jednodušší.

Eva (So, 20. 10. 2007 - 21:10)

V knihkupectví asi ne. Pouze objednat prostřednictvím www.lpp.cz.

ali (Pá, 19. 10. 2007 - 19:10)

ahoj, chtela jsem si objendat zaznamove tabulky od Lpp ale neprisla jsem jak na to? Nevite jestli se daji koupit nekde v knihkupectvi?

Radka (St, 26. 9. 2007 - 11:09)

Mirth(o), není logické, že penias je při styku v děloze. Tam se nikdy nedostane, proto je tam to děložní hrdlo, které tomu brání. Nechci tě nijak urazit,ale při přečtení tvého příspěvku mne napadlo jediné: jestli tvůj táta vrážel mámě penis do dělohy když byla těhotná, pak ti asi pěkně vyšukal mozek z hlavy.
Ono totiž třeba i při zavádění tělíska do dělohy pěkně bolí, páč je ten otvůrek hodně malinký a je potřeba ho roztáhnout. Dostat tam penis, to by nebyla slast, ale bolest rovná trhání zaživa,víš?! Pak by nebylo třeba žádné symptotermální metody, protože by to žádná nechtěla s chlapem dělat!!!

Eva (Ne, 26. 8. 2007 - 13:08)

Jinak pochva zvětšuje nejen svoji velikost do šířky, ale při styku i do délky. Při sexu rozhodně nedochází k průniku penisu do dělohy. Není to fyzicky možné.
Zažila jsem dost nepříjemnou bolest, když byl partner více obdařen nebo pokud jsme volili polohy, při níž docházelo k hlubšímu průniku.

Eva (Ne, 26. 8. 2007 - 13:08)

Ali, máš pravdu - pokud dojde v první třetine vejcovodu k oplodnění vajíčka, tak putuje do dělohy 5-9 dní...tam se uhnízdí a začne se vyvíjet. Pokud k oplodnění nedojde, vajíčko zaniká a začne se rozkládat, jeho zbytky se vstřebají už ve vejcovodu.
Uvádí se, že vajíčko je oplodnění schopné 24 hodin (počítá se ale také s možností dvojnásobné ovulace, kdy během jednoho cyklu dojde ne pouze k jedné, ale i k druhé ovulaci, které následují jen několik hodin po sobě - než začne působit hormon progesteron).

ali (So, 25. 8. 2007 - 20:08)

Evo: No já mám právě ovulaci tak 11. - max. 14. den. Takže tam opravdu moc prostoru nemám. I když mám i celkově kratší cyklus, tak 26 dní. Ty máš asi delší.
mirth: A nemůže to být tak, že to vajíčko, pokud je oplodněné, tak prostě do té dělohy dojde za těch sedm dní normálně "živé", zatímco když se neoplodní tak hned zaniká do těch 18 hodin a pak dojde do dělohy už oplodněníneschopné? To mě tak napadlo.

Eva (So, 25. 8. 2007 - 18:08)

To máš pravdu...po ovulaci je těhotenství nemožné a jistota je o to větší.
Já mívám ovulaci později (19.-26.den), proto využívám i neplodné období na začátku cyklu. Nikdy neriskuji a ukončím neplodné období maximálně 10.den cyklu, bez ohledu na různá pravidla.

mirth (So, 25. 8. 2007 - 18:08)

Ahoj. Chtěla bych znát něčí názor na toto. Sama metodu používám a jsem s ní moc spokojená, nedám na ní dopustit. Ale už delší dobou mi vrtá hlavou jedna věc.
Já si koupila jen tu úzkou knížku od cenapu, jinak jsem ale předtím přečetla půjčenou z knihovny - Přirozené a spolehlivé plánovaní rodičovství - nevím už od koho, ale to je jedno.
A tam jsem četla něco o době putování vajíčka do dělohy, tuším že tam byl uveden týden. (v té úzké knížce už to nemám bohužel) No a nejsem si jistá, jak dlouho vajíčko "žije", myslím jak dlouho je oplodnění schopné než zaniká. Normálně se uvádí tak 6 až 18 hodin, že by mělo být schopné oplodnění po ovulaci. Jenže uvádí se také, že právě znemožnění oplodnění zajišťuje hlenová zátka(na čípku), která nedovolí spermiím vniknout do dělohy a která se vytváří hned po ovulaci (těch 6 až 18 hod.). Navíc si myslím, že pokud putuje vajíčko vejcovodem týden, zřejmě nedojde do dělohy "mrtvé" ne? Pak tedy celý ten týden je ještě v pořádku ne? A právě ta hlenová zátka na čípku mi přijde zvláštní zábrana, když se lze dočíst, že děložní čípek bývá při styku často, jak to říct, probořen. Pak se spermie přece klidně mohou dostat k vajíčku.. Navíc pokud má pochva pouze kolem 10 cm, průměrně, tak je celkem logické, že při styku je penis až v děloze. (Vím, že pochva svou velikost zvětšuje, ale myslím že spíše do šířky než délky, navíc čípek se při sexu naklání ještě níž, právě aby umožnil lépe oplodnění)

ali (Pá, 24. 8. 2007 - 21:08)

S tím máš vlastně pravdu. Já jsem to brala totiž spíš podle sebe (což asi není většina), já sama u sebe za neplodné období považuji jen to po ovulaci - pak mám opravdu 100% jistotu.
Mívám ovulaci dost brzo a menstruace mi plynule přejde v plodný hlen. Ten sleduji okamžitě po jejím skončení. Pravdou je, že jsem to dříve tak neměla, nevím čím to je, je to asi tak půl roku, co to takhle mám. Takže s obdobím před ovulací radši vůbec nepočítám. Ale vyhovuje mi to, mám prostě jistotu.

Eva (Pá, 24. 8. 2007 - 17:08)

Já už s přítelem nejsem, bylo mu jedno jestli mám plodné dny nebo ne...těhotenství ale také nechtěl.
Byl hodně nezodpovědný, tak jsem to raději skončila. Snad potkám nějakého muže, který pochopí, že je tato metoda spolehlivá a hlavně pochopí, že prohloubí vztah mezi námi - budeme si vzájemně důvěřovat a nebude ve mně vidět jenom objekt své touhy, ale ženu!

Reklama

Přidat komentář