Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Nadka (So, 24. 7. 2010 - 13:07)

Všechny tady zdravím,mám to taky celý pošahaný,jsem po operaci jako Yvona a stále o FH.Konečně jsem byla na ortopedii a to jsem si tam naštěstí volala předem,protože kdybych tam šla sama v ve vypočtený den,tak by šel doktor na dovču.Tak si mi pozval na pátek a mezi operacemi se na mě podíval od března,kdy mě operoval (tak to bylo po druhý).Celou nohou mi taky vytáčel kouknul na koleno,dal mi obstřik,mast a další prášky.Jeho názor-koleno bylo zničené už předtím ale bolest byla utlumena bolestí kyčle a teď když mám kyčel odoperovanou tak vyplula znovu na povrch.
Předepsal mi rehabilitaci na koleno,ale asi jen elektro a tam se mám objednat a po ní přijít opět k němu.Hned jsem tam volala,ale tam je do 16.8.dovolená.Takže pořád o FH pro změnu kvůli kolenu.Už mi to pěkně štve a i můj muž se stává nepříjemný a snad si myslí,že si to schválně vymýšlím.¨
Oni si doma mysleli,že v pátek dostanu injekci,odhodím berle,a řekl mému synovi,"konečně to u nás doma bude vypadat jako před 1/2 rokem.
O lázních v tom fofru jsem se ani nestačila zmínit.I když bych do nich nerada vněkdy v zimě,to se musí slékat a nedá se sedět venku.

majla (So, 24. 7. 2010 - 12:07)

Zvono, do kdy ti platí ten poukaz na lázně, ty sis ho myslím nechala hned prodlužovat,že?

Yvona (So, 24. 7. 2010 - 12:07)

Yvonko,
nebuď smutná, ber...Blanko dík za podporu.Taky to nemáš jednoduchý a ještě k tomu máš malého syna.To byl malý u babičky a dědy u kterých bude v době tvé nepřítomnosti dýl?Hlídáme dnes vnoučka, už je to mamamánek taky,párkrát si sice na mamku vzpomene,ale nás má moc rád a mě je hned lépe na duši,když křičí např. už na schodech babíí. Bude líp.Ten ortopéd z polikliniky je blb.Věřím, že v lázních mě daj do kupy,když né v září pujdu na rehabilitaci ještě co je ve Fakultní nemocnici (ta je s bazénem),teda doufám,že se tam dostanu.

Yvona (So, 24. 7. 2010 - 12:07)

YVONO, to je mi líto, že...Majlo z Jaroměře do Velichovek je to tak 5 km od vlakového nádraží.Je to první zastávka autobusu ve Velichovkách.Stojí hned u brány lázní.Hned za branou je recepce,Masarykův dům tak asi3O-5O m od brány.Kolik by to stálo taxikem, nevím,ale moc né.Jinak díky za podporu s mým zdravotním stavem,máš sama dost osobních problémů.Dnes mi je již lépe,nohy již nebolí a mám tu vnoučka.

majla (So, 24. 7. 2010 - 10:07)

YVONO, to je mi líto, že tě doktoři tak deptají, vím žes to neměla jednoduché hned od operace a bojuješ. Nechápu to, proč tě zrovna nevolá častěj na kontroly a nepošle tě na další rehabku,když máš těch problémů víc. Je mi tě líto, ale nezoufej.
YVONKO, mám dotaz, studovala jsem cestu z Brna do Velichovek, našla jsem spojení jen se mi pak nechce dlouho čekat v Jaroměři na autobus do Velichovek. Jednak se zeptám je to pak ze zastávky ve Velichovkách daleko do lázní a pak mě zajímaá jestli níhodou nevíš kolik by mohla stát cesta taxikem z Jaroměře do lázní.
A jak dlouho tobe vlastně platí poukaz do lázní?
Snad mi to vyjde a napíšu i mejl o osobních záležitostech.papa

Blanka (Pá, 23. 7. 2010 - 21:07)

Tak jsem dnes byla na...Yvonko,
nebuď smutná, ber to že to uviděl jak si na tom a něco s Tebou udělají. lepší než kdyby to ignorovali. Já od těch 13.let nemůžu ani sukně, točí se mi kolem těla jak jsem zešikma a taky necítím jestli ležím rovně. vždycky když někde lehnu, tak jím řeknu at si mě srovnaj jestli ležím šikmo. Dnes jsem si byla pro prášky na ortopedii,tak se mě ptal,jestli už mám termín.Uplně jsem se lekla.Přitom se svým způsobem těším. Vlastně bojím. Malej to u babičky zvládl,ale kdybych přijela až odpol.tak už by asi fnukal, ty 2dny na něj byly moc a to tam byl se sestřenicema který má moc rád. Yvonko,tfuj tfuj, bude líp.

Jana (Pá, 23. 7. 2010 - 20:07)

Jano od 23.6. čekám na...Aha, tak to jedu nejdřív na konci srpna nebo spíš v září:-))
Poukaz mi platí do 1.10.

Yvona (Pá, 23. 7. 2010 - 19:07)

Yvono, ještě jsem se...Jano od 23.6. čekám na zavolání z Velichovek.

Jana (Pá, 23. 7. 2010 - 17:07)

Yvono, ještě jsem se chtěla zeptat jak už dlouho čekáš na to zavolání do lázní? Vůbec si nedovedu představit, kdy pojedu, jestli za týden, měsíc, nebo dva.

Yvona (Pá, 23. 7. 2010 - 15:07)

Yvono, chodím stále...Helčo, ty se máš, že chodíš líp než před operací.S těmi lázněmi ti to na říjen taky vyjde.To já už v září chtěla do práce.Ale po dnešku to nevidím reálné.

Yvona (Pá, 23. 7. 2010 - 15:07)

Yvono odkud jsi? Vy tam teda...Jano jsem z Hradce Králové.To doufám ,že mě v těch lázních daj dopořádku.Dnes díky "šikovnému ortopédovi" ani nikam nejdu na procházku ani snad nebudu cvičit.Bolí mě obě nohy.Ach jo.

Helča (Pá, 23. 7. 2010 - 14:07)

Ajo, ani jsem se tě ještě nezeptala, jak ti lázně pomohli? Pozoruješ zlepšení? Co jsi měla vlastně za procedury? Mně včera napsala doktorka žádost o lázně, chtěla bych tu Bohdaneč, dneska jsem si tam volala, jestli je možné rezervovat si termín, tak to prý možné není. Chtěla bych ty lázně na říjen, doktorka mně to napsala do žádosti. Jestli mně dovolí odložit FH až po 4 měsících, tak by mně to vyšlo akorát, a mohli by mě tam zrovna naučit správně chodit. Tak uvidím, na kdy mně dají termín, ještě chvíli potrvá, než to vyřídí na pojišťovně.

Helča (Pá, 23. 7. 2010 - 14:07)

Yvono, chodím stále trojdobou chůzí, rehabilitační mně nakazovala, že tak mám chodit stále, dokud berle neodložím. Krizi mít vůbec nemusíš. Já mám sešikmenou pánev už 20 let, vidím to i na šatech, že v nich mám jeden bok vyvalený, v kalhotách to tak vidět není. Taky si to při chůzi nijak neuvědomuji, ty svaly se tomu zřejmě za ty roky přizpůsobili. Mně operatér napsal do zprávy před operací, že nechodím tak špatně. Mamka mně říkala, že teď chodím líp jak před operací, ale to se asi teprve ukáže, až budu chodit bez opory FH.

Jana (Pá, 23. 7. 2010 - 13:07)

Tak jsem dnes byla na...Yvono odkud jsi? Vy tam teda máte nějaký výkvět zdravotnictví. Na operaci jsem byla 15.6., koukám, že si užíváš a to jsi o 2 měsíce napřed. Snad tě v těch lázních dají trochu dohromady.
Až přestanu brát ten Warfarin tak se na punčochy vyprdnu, tak jsem to rozhodla hofk.

Yvona (Pá, 23. 7. 2010 - 12:07)

Tak jsem dnes byla na ortopedii na poliklinice pro ty podpatěnky. Dr.mě zklamal. Chtěl výsledky operace,přinesla jsem i CD se snímky cétéčka a rtg před a po operaci.za prve neuměl pustit CD,příště si to mám přinést z tiskárny snímky.Za druhé prohlásil , že chodím tak blbě, že mám něco se zády a chromou nohu tu neoperovanou.Pak mě kroutil tak tou operovanou nohou, že mě teda pěkně bolí.Výsledek byl, že si tu podpatěnku mužu koupit sama.(nevěděla jsem na kterou a jakou, ha,ha).Pak jsem šla na rehabilitaci, ta mi řekla že jsem celá nakřivo s pánví.ale já to necejtím.Prý spím nakřivo na zádech.Ach jo, mám krizi zase.

Yvona (Pá, 23. 7. 2010 - 11:07)

Yvono já přidělání holí...Jano,já měla obinadla.Měla jsem 2O dní od operace.Před operací jsem si vyfasovala i punčocjy.Ale v Turnově je nechtěli.Ty je ještě máš? Jak dlouho po operaci?Mám teda ještě trošku napuchlou nohu (9.4. operace)od 5 cm nad kotníkem k prstům.

Helča (Pá, 23. 7. 2010 - 10:07)

Jano, já jsem měla nohy zabandážované obinadlama jenom v nemocnici, 10 den po operaci mě převezli na rehabilitaci do Jevíčka, a tam už mně nohy nebandážovali. Po dobu pobytu v nemocnici jsem brala na ředění krve Xarelto, potom ještě třicet dní, a teď už neberu nic.

Aja (Pá, 23. 7. 2010 - 08:07)

Jano, také mě v nemocnici píchali do břicha a potom převáděli na Warfarin. Po 6 až 7 týdnech po operaci jsem War. postupně vysazovala a byla převedena na jiné léky na ředění krve. Obvodní lékařka po domluvě s internistkou mě řekly, že nemusím už punčochy nosit. Zdůvodnily to tím, že mi neotíkají nohy a nemám křečové žíly. Takže punčochy/byly jen pod kolena/ jsem nosila necelých 7 týdnů. Jano, když bereš Warfarin chodíš na kontrolu krve? Poraď se s obvodní lékařkou.

Jana (Pá, 23. 7. 2010 - 08:07)

Jano,
vím, že píšeš...Aleno, já jsem ráda, za všechny rady :-)) Pročítala jsem tu starší příspěvky a překvapilo mě, že někdo nohy vůbec nebandážuje. Mě v nemocnici píchali heparin do břicha a potom pře převedli na prášky, beru do příštího týdne Warfarin.Nosím stahovací podkolenky, a myslím si, že mi říkali až do kontroly a ta bude za 3 měsíce. Je to v tomhle vedru únavný, tak trochu koketuju s myšlenkou, že až přestanu ředit, že je odhodím. Nohy mi nenatýkají, jen mi ještě trochu hřeje jizva a proto stále leduji.

Alena (Čt, 22. 7. 2010 - 22:07)

Yvono já přidělání holí...Jano,
vím, že píšeš Yvoně, ale pokud mohu přidat svou "trošku do mlýna", tak já měla zavázanou nohu (neoperovanou) jen při operaci a po dobu, kdy jsem ležela. Takže když mě postavili na nohy, tak mi to sundali. Pak už mi ale nepíchali nic na ředění krve do břicha,začala jsem brát prášky. Teprve asi po 14 dnech jsem začala znovu nohu "bandážovat" kvůli otoku (lýtko a kotník) a brala k tomu další prášky na ten otok. To trvalo asi měsíc. Kdyby mi noha neotekla, tak jsem měla nohu obvázanou jen 3 dny. Ale všude je to jinak, moje známá nosila ony punčochy 3 měsíce na obou nohách.

Reklama

Přidat komentář