Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 16:05)

Yvonko, já jsem poprvé...Evo,máme zahradu značně velikou,jezdíli jsme tam jen o víkendu. Manžel většinou sekačku obsluhuje.Ale samozřejmě těžší práce jako rytí,odvoz těžších věcí má na starosti.Mě též zahrada uzdravuje duševně.Nedá se nic dělat, letos to je na manželovi, dcera nepozná plevel od kytky a ještě jí to nebaví.

Eva (Po, 17. 5. 2010 - 14:05)

Jinak včera nepršelo,ale...Yvonko, já jsem poprvé zaklekla mezi zdevastované záhonky po 6 měsících. Neříkám, že jsem tu kyčel večer necítila, ale zahrádka mě uzdravuje (duševně). Já mám tu smůlu, že můj muž ruce do hlíny nepoloží a to je vlastně dobře, protože nepozná kytku od kopřivy. On by vše zadláždil a max. brázdí zahradu se sekačkou a to ho ještě musím hlídat, aby to nevzal i přes keříky a kytičky.

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 12:05)

YVONKO, to bych asi...Jinak včera nepršelo,ale byla hrozná zima.Asi hodinu jsem šmajdala po zahradě, pak jsme s mamkou měli pokec v chatce.

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 12:05)

YVONKO, to bych asi...Majlo to víš že do podzimu 100proc. nezakleknu k plevelu. Jen jsem vám chtěla říct jak si to ten můj představuje. Má smůlu letos musí sám.Neříkám, že mi to nechybí.

Jarda (Po, 17. 5. 2010 - 11:05)

Tak já mám s 2-3 stuněm artrozy za sebou opravdu super víkend. V pátek mě začal bolet levý kloub a do neděle jsem trpěl jako čert. Pan primář mi říkal, že ve 45 letech jsem na operaci ještě mladý a že musím něco vydržet. T6ak čekám na posudkovou a jsem zvědavý co z nich vyleze...........

Helča (Po, 17. 5. 2010 - 11:05)

Yvono, tak až jednou zakleknete na skalku, tak dejte vědět, jak Vám to šlo, protože tohle mně bude taky opravdu chybět.

majla (Po, 17. 5. 2010 - 11:05)

YVONKO, to bych asi neriskovala to pletí, ať si neublížíš. A zaráží mě, zě si byla včera venku u nás od soboty v noci non-stop lije

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 09:05)

Zapoměla jsem vám říct, že včera jsem byla odpoledne na zahradě (25 km od HK,dopravena jsem byla autem).Zvládla jsem i procházky v 30 cm vysoké trávě.Jen mě mrzelo, že nemohu např. vyplít skalku, skleník.Muž mě chce sehnat klekátko,abych mohla co nejdřív "strčit ruce do hlíny".Myslí si,že už mě to po kontrole (2 měs. od operace)to půjde.Ha, ha.Už vidím jak možná pomocí holubičky opřená o zdravější koleno,trhám plevel.Ha,ha

Peťa (Po, 17. 5. 2010 - 08:05)

Chcete se virtuálně podívat do jakéhokoliv velkého města na světě ? Většinou už všude funguje "street view".
zadejte: http://maps.google.cz/
přibližte si nějaké místo, město a chytněte myší toho oranžového panáčka, mapa na různých místech zmodrá, tam panáčka myší položte a jste na procházce :o)
Zkuste, bude se vám to líbit...

Yvona (Ne, 16. 5. 2010 - 20:05)

VLADIMÍRE, už jednou jsem...Jé, to bych se taky bála, že si budou myslet, že kradu.

Yvona (Ne, 16. 5. 2010 - 20:05)

Ještě jsem se chtěla...Aleno,nic moc mě to nejde.Držím tu dělenou stravu.Nejím sladké,nejim pečivo, snažím se jíst 5x za den, po 3 hod. Pořád stejně úbytek 4 kg. je to málo. Pokud to neklesne na víc, budu muset navštívit nějaského odborníka na diety. Nejhorší je, že musím vařit "normálně" pro manžela.

Alena (Ne, 16. 5. 2010 - 16:05)

Neměl. Co by taky mohli,...Vladimíre,
vůbec mě nenapadlo, že byste takhle nakupoval v Bille. V té naší si to tedy vůbec nedovedu představit, tam by se na mne určitě hned sesypali a odvlekli do kanceláře. To jste si s nimi předem dohodl?

majla (Ne, 16. 5. 2010 - 14:05)

kouknem do Paříže? ještě mám volná místa na dnešní procházku
1 přiložený soubor
- Uložit všechny soubory najednou
Tour EIFFELIp.pps - 4,88 MB
Otevřít | Uložit

Vladimír (Ne, 16. 5. 2010 - 13:05)

VLADIMÍRE, už jednou jsem...Neměl. Co by taky mohli, když tady v Bille mají jen vozíky.

Alena (Ne, 16. 5. 2010 - 13:05)

Dámy,
to nám ta neděle při tanci pěkně utíká...

Libuše (Ne, 16. 5. 2010 - 13:05)

Dobrý den vespolek. Připojují ještě jeden obdivuhodný senior tanec.....
http://www.seniorkramek.cz/index.php?lang=cz&page=30&n=kdyz-seniori-tanci

majla (Ne, 16. 5. 2010 - 11:05)

ALENA a spol
naše diskuze je jako jít s kamoškama na kafe a lepší ještě o to, že někdy ty reálné kamošky neví o čem je řeč,když dojde na kyčel.
Holky co myslíte zvládneme tohle? Já jen jestli tam není moc zakázaných pohybů
1 přiložený soubor
- Uložit všechny soubory najednou
Never_underestimate_an_old_gal.wmv - 5,60 MB
Otevřít | Uložit

Nadka (Ne, 16. 5. 2010 - 11:05)

Ahoj všichni,máte pravdu ti zdraví se nemůžou nikdy vžít do naší situace.Já mám zase takovou zkušenost,že kolem máme několik lidí po operaci kyčle,a ti říkají jaký je to supr a jak mi bude fajn.Jenže když spolu mluví dva TEPaři (já a někdo jiný),tak se přiznají,že to trvá déle,že stejný bolesti atd....měli taky.Ale na okolí(tj.na moji rodinu)působí jako kdyby už po měsíci byli OK.A já jsem potom v podezření,že si vymýšlím,že už bych málem mohla vše odhodit a jako dřív makat.
Jinak už jsem na fr.holích a pro mě,která měsíc chodila o berlích je to dost těžké.Jsem dost nejistá,když mám něco dělat v kuchyni,tak si raději vezmu berle,abych měla ruce volný a byla podepřená.
O těch katastrofách,o kterých jsem tu četla,musíme si říct,že máme lepší materiál a líp to máme udělaný a nám se to nestane,protože opravdu kolikrát jsme nuceni udělat nevědomky špatný pohyb.

Alena (So, 15. 5. 2010 - 23:05)

Majlo,
představa TEPkaře, který si to brázdí supermarketem bez košíku a zboží si šoupe rovnou do batohu na břiše, mě opět rozesmála (myslím, že Vl. nakupuje u pultu). Jsem ráda za každou srandu, vždyť co už jsme tu všichni společně prožili a ještě prožijeme bolestí, strachu a starostí. Nebo ta vzájemná podpora, strach nejen o sebe, ale i o ty druhé, to se hned tak nevidí. Tato diskuze trvá už řadu let a téměř bez přestávky. Jen mě mrzí, že jsem ji neobjevila dřív a dlouho trpěla fyzicky i psychicky sama. S těmi zdravými kolem sebe si člověk nemůže popovídat tak, jako s těmi, kdo jsou na tom podobně.
Dobrou noc všem.

majla (So, 15. 5. 2010 - 22:05)

VLADIMÍRE, už jednou jsem si všinla, že nakupujete do batohu na břichu. Já bych měla strach, že mě budou podezírat, že kradu, neměl někdo vůči vašemu způsobu námitky?? Jinak je to dobrá nápad.

Reklama

Přidat komentář