Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Pavla (St, 19. 5. 2010 - 22:05)

Jarda :Já jsem v posledním...Ivana: Tak to chápu. Byla jsem na operaci, když nebyly malému ještě ani dva roky. Taky jsem nezvládala pocit, že za ním nemůžu utíkat, atd. Teď po operaci (8měs) je to paráda. Můžu se zeptat, kolik vám je let?

Ivana (St, 19. 5. 2010 - 16:05)

Ivona: No asi to mám zřejmě z dětství, akorát na to nikdo nepřišel. Pak než jsem se rozhodla jít k doktorovi tak to taky trvalo x let. Máme tyto potíže v rodině.Mě je celkem dost jasný, že hodně toho přebere za mě manžel a nejsou to jen děti.Ono už teď toho dost nezvládám.

Yvona (St, 19. 5. 2010 - 13:05)

Chtěla jsem se zeptat, kdo jste ze záplavové oblasti a jak to zvládáte?Venku zase leje, nemohu jít ven,chtěla jsem jít s pejskem a nakoupit,nemohu,smeká se mi to, ale to jsou jen malé starosti co mám proti těm co žijou na Moravě.

Alena (St, 19. 5. 2010 - 12:05)

Já mám po dvou vyměnach...Helo,
já mám také po dvou výměnách kyčlí (před 1/2 rokem první, před 4 týdny druhá) a strachu jsem si užila taky hodně, před tou druhou operací jsem na tom byla snad ještě hůř než před první. Teď jsem šťastná, že jsem to všechno překonala a mám to za sebou. S kolenem sama zkušenost nemám, ale v nemocnici říkali, že po TEP kolene je snadnější návrat do normálního života, protože není tolik omezení (zakázaných pohybů a poloh) jako u kyčle.

hela (St, 19. 5. 2010 - 11:05)

Yvono,do minima nevlezu nebot se počita manželuv přikem,no moc ho taky nemá,ale aspon diky za to. Hlavně až mam již operaci za sebou a dobře dopadne

Yvona (St, 19. 5. 2010 - 11:05)

Helo, teda to máš opravdu malý částečný inv. důchod.To snad není možný.A soc.ti do minima nemůže dorovnat aspoň?
Jak jsem byla na rehabilitaci ,byl tam pán po operaci kyčlí a nyní kolena.Zvládal to lépe než já po 1. kyčli.Tvrdil, že operaci kolena je akorát těžší operace,ale díky rehabilitaci, byl pohyblivější než já.

Yvona (St, 19. 5. 2010 - 11:05)

Já mám po dvou vyměnach...Jardo, samozřejmě vím kdo jsou to votroci,napíšu vám kontakty na meil.

Yvona (St, 19. 5. 2010 - 11:05)

Jarda : No je to boj. Nebylo...Ivano, vy jste v dětství prodělala nějakou vrozenou vadu?Samozřejmě po operaci nebudete mít takové bolesti jako před operaci,nechci vás strašit,ale nějakou dobu po operaci se plně dětem věnovat nebudete moc.Máme 1,5 letého vnoučka,návštěva u nás tak 4x za týden na 2-3 hodiny, 2x z toho plně hlídáme (dcera angl.),před operací jsem hlídala většinou sama,teda z velkým přemáháním s bolestma.Nyní hlídá manžel,už jen pochování, zdvihnutí atd. problém,zatím nelze.jsem po operaci od 9.4.Budete muset mít na 2-3 měsíce určitě někoho, kdo vám s dětmi pomůže.

Hela (St, 19. 5. 2010 - 09:05)

Já mám po dvou vyměnach kyčli. Prvni mne dělali ve 40 letech a za dva roky dalši. neni to z dětstvi. Měla jsem vždy po roku PID a tedka čid ale jen 1stupně.Mam jit na operaci s kolenem-taky vyměna.Je mne 51 let,Do prace nechodim,nebot mam bolesti v tom kolenu a ty kyčle s tim opět trpi.Takže mam jen čid 3800kč,ještě že mam manžela,jinak nevim co bych dělala.Zažadala jsem si o přehodnoceni invalidniho duchodu,tak jsem zvědava. Chtěla bych se vas lidičky tady optat,zdali mate někdo taky vyměnu kyčli i kolen a jak jste to vše zvladali. Já jsem z toho uplně na prašky jak se toho kolena bojim..

Jarda (St, 19. 5. 2010 - 08:05)

Jardo,
ten Votrok mě... Votrok je pivo a to se jmenuje podle fotbalistů. Votroci jsou Hradečtí fotbalisti

Jarda (St, 19. 5. 2010 - 08:05)

Jardo,
ten Votrok mě... Votrok je pivo a to se jmenuje podle fotbalistů. Votroci jsou Hradečtí fotbalisti

Ivana (Út, 18. 5. 2010 - 22:05)

Jarda : No je to boj. Nebylo by opravdu lepší zjistit další názor ortopeda? Já jsem byla u třech a nikdo to jinak neviděl než na výměnu, sice je ten věk taky dost zaráží, ale co se dá dělat.

Alena (Út, 18. 5. 2010 - 22:05)

Můžete mi napsat na ...Jardo,
ten Votrok mě zaujal. Co by to mohlo být? Já znám z toho kraje coby Votroka jen pivo, ale to asi nebude ono?

Jarda (Út, 18. 5. 2010 - 21:05)

Jarda :Já jsem v posledním... Já měl jako zázrakem asi týden celkem klid. V pátek jsem si m,yslel, že zvládnu vše a za hodinu jsem se nemohl hnout. Původně jsem chtěl zajet v sobotu do nemocnice, ale nakonedc jsem to vydržel. V pondělí to už bylo lepší, ale ve čtvrtek jedu na kontrolu, tak si ve středu zase trochu pohnu, ať pan doktor vidí, jak mi je když mám něco dělat. Nepřál bych ty bolesti nikomu, ale to vy tady všichni ostatně dobře znáte...............

Jarda (Út, 18. 5. 2010 - 21:05)

Já jsem z HK,na operaci jsem... Můžete mi napsat na [email protected]

Doufám, že jako Hradečanda víte co je Votrok a nebzdete si to plést s otrokem jako někteří :D

Alena (Út, 18. 5. 2010 - 20:05)

Tak jsem se dnes vypravila...Yvono,
jsi dobrá !!!

Yvona (Út, 18. 5. 2010 - 20:05)

Tak jsem se dnes vypravila poprve autobusem do města.Teda rozhodilo mě, že ten schod do autobusu je tak vysoko,zazmatkovala jsem a chtěla jsem lezt tam obráceně, to znamená berli nahoru ,nemocná, pak zdravá noha.Ale nakonec jsem to zvládla správně,vzala jsem si sebou podprdelník (měla jsem ho na šňůrce)přes rameno.Při vystupování než jsem vstala už se tam hrnuli lidi, zase jsem zazmatkovala, začala křičet na řidiče , že ještě já vystupuju.Pak kousek od výstupu z autobusu mě se větrem urvala šňůra od podprdelníku.Samozřejmě mě to ze země nešlo sebrat, pomohla mě nějaká babička,která se sotva ohla,lidi jsou hodní.Tak jsem ho nacpala do baťužku,už se mi tam moc nevešlo.Udělala jsem malý nákup v drogerii a galanterii. Trošku se prošla, v některých obchodech jsem se nevešla s berlema mezi regálama a jela domů.Domů jsem jela bez podprdelníku, šlo to i bez něj.

Ivana (Út, 18. 5. 2010 - 20:05)

Jarda :Já jsem v posledním stadiu. Před rokem jsem byla poprvé u ortopeda a ten mě okamžitě poslal k primáři. Od toho okamžiku jsem byla napsaná na čekací listině, loni jsem operaci odmítla, protože nejmladšímu synovi nebyl ani rok. Ale už nemám sílu a dost věcí nezvládnu....ten pocit, že nedoběhnu svoje dítě je děsivý.

Yvona (Út, 18. 5. 2010 - 19:05)

Trutnov
Já jsem z HK,na operaci jsem byla v Turnově. Za 2.měsíce od prohlídky jsem byla na operaci. Mohu vám dát kontakt,většinu operací však dělají v Liberci.

Jarda (Út, 18. 5. 2010 - 15:05)

JARDA, odkud jste, co takhle... Trutnov

Reklama

Přidat komentář