Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Alena (Po, 24. 5. 2010 - 15:05)

Majlo,
také gratuluji k jedné holi. Ta křesílka si neumím představit, ale úhel sedu a další věci si máme hlídat hlavně první 3 měsíce, pak zřejmě jak to komu půjde, jak se bude cítit. Včera jsme měli návštěvu a když jsem se na ně dívala z výšin své kancelářské židle, jak jsou zaboření v křeslech u nízkého konferenčního stolku, tak jsem si říkala, jestli takhle budu moci sedět jednou i já, jestli mi to bude vůbec příjemné... Někdo tu psal, že už 2 měsíce po operaci sedává na nízkém křesílku v tureckém sedu, tak to se přiznám, že bych se ani nesnažila zkoušet.

Yvono,
taky ti držím na zítřek palce. Snad nám to dobře dopadne. Mně se ale doktor zase bude ptát, kolik jsem od minulé kontroly zhubla. Tak bohužel ani kilo.

Nadko,
to je dobře, že jste se zase ozvala. Mně po první operaci doktor zakázal chodit o jedné holi, teď zatím nevím, jak to bude. Včera jsem zkusila jen kousíček o jedné holi, abych něco přenesla v kuchyni a začalo mě hned docela hodně bolet v kříži. Bojím se, že až jednou odložím hole úplně, bude mě bolet v zádech a bůh ví, co všechno, když jsem 2,5 roku vlastně nechodila. Jestli to vůbec někdy půjde bez těch holí nebo hole a kdy. Asi to pak bude chtít nějaké cvičení.

Nadka (Po, 24. 5. 2010 - 13:05)

Ahoj všichni,tak jsem si vše dočetla,hlavně ty pokroky.
Majlo,ty už sedíš v tureckém sedu?To já vůbec nevím kam až můžu roztáhnout nohy.
A už o jedné hůlce?No to já teda opět silně zaostávám.
Ale taky u mě je něco nového-už jsem musela do práce.Přijedou pro mě a odvezou mi zase zpátky.Když už se mi zdá,že dlouho sedím hned jedu domů a patřičně to okomentuju,jak se překonávám.
Ale noha je pořád stejná,já jsem ta s tím kolenem,jak jí po operaci nateklo a je v něm voda a je celé napnuté.
Takže cviky,kdy se má noha zvedat vůbec ani ťuk.
ještě to musím dva měsíce vydržet a až pak se mi doktor podívá na to koleno.
Jinak napište jaké lázně jste si vybraly.Já počítám,že určitě taky pojedu a já teda rehabilitaci budu potřebovat hodně silnou.

Yvona (Po, 24. 5. 2010 - 12:05)

YVONO, přesně to myslím,...Majlo a podprdelník by nefungoval v tom křesílku?

Yvona (Po, 24. 5. 2010 - 12:05)

YVONO, přesně to myslím,...Majlo, blahopřeju, za pokroky, máš opravdu dobrou rehabilitaci, když už můžeš s jednou berlí.Drž se. A to jdeš s 1 berlí jen doma nebo i ve městě?A jde ti to?

Yvona (Po, 24. 5. 2010 - 12:05)

Yvono,
určitě dobře...Aleno, držím palce na zítřek.Musí nám kontrola dobře dopadnout.

majla (Po, 24. 5. 2010 - 09:05)

mám ještě jednu novinu, dnes můžu odložit jednu berli

majla (Po, 24. 5. 2010 - 09:05)

Majlo. představuji si tvé...YVONO, přesně to myslím, mám ho doma,ale nemám odvahu do něj sednout, připadá mi že je tam dost ostrý úhel sedu

Yvona (Po, 24. 5. 2010 - 08:05)

Já si myslím, že časem na...Majlo. představuji si tvé křesílko takové nízké houpací. Jak píšeš to by tolik asi nevadilo v něm sedět, pokud bys měla nataženou nohu operovanou.Ale sedět se skříženejma nohama, to máš víc než 90 st. né?to mě nešlo před operací a po operaci vůbec a bála bych se že ji vykloubím.

Alena (Ne, 23. 5. 2010 - 23:05)

Aleno,chtěla jsem se zeptat....Yvono,
já zatím nesmím na operovanou nohu došlápnout, tak ani žádné velké procházky dělat nemohu, maximálně se projdu před barákem, abych nebyla pořád jen doma. Jdeme ve stejném termínu na kontrolu, kde já doufám, že mi doktor už nějakou zátěž dovolí a pak už to bude veselejší. Jsem ráda, že ti to tak pěkně jde, snad se taky už brzy dostanu k nám na zahradu, prý to tam všechno pěkně kvete.

re:Majla (Ne, 23. 5. 2010 - 22:05)

Já si myslím, že časem na křesílkách sedět půjde. K Vánocům jsem dostala takové to ratanové kulaté křeslo - vždycky jsem se do něj ráda zachumlala do deky a četla si... a po operaci jsem měla strach, že když si do něj náááhodou sednu, že to bude bolet a nebo že už sama nevstanu. A vida, 2 měsíce po operaci jsem se tam zkusila posadit a uvelebit a jde to. Sedím tam a nohy mám v tureckém sedu a nic nebolí. Jinak si dávám pozor a pořád se tak nějak hlídám, abych nedělala pohyby, které by zabolely...zatím jsem na žádný nenarazila, jako bych tu kyčel neměla ani novou :o)

Yvona (Ne, 23. 5. 2010 - 20:05)

Aleno,chtěla jsem se zeptat. chodíš už venku sama?Nebo to ještě nejde?Dnes jsme byli na zahradě celá rodina i s 2 psy.Samozřejmě mě rodina říká ještě šnečku.V té vlhké trávě se mi chodí hůř a pomalu.A také se mi pod berlemi pletli psi i vnouček.Včera jsem seděla na sluníčku na lavičce a měla jsem nohu v kotníku jak konev večer.I mě bolela noha v kyčli v zadku. V úterý jedu na kontrolu tak snad bude vše o.k.Trošku mám strach.

majla (Ne, 23. 5. 2010 - 17:05)

Pěkné odpoledne, zeptám se ještě jednou již odoperovaných. Nevíte jak je to do budoucna se sezením v těch nízkých pohupovacích relaxačních křeslech? To musíme do budoucna stále hlídat úhel v kyčli?

Alena (Pá, 21. 5. 2010 - 22:05)

Ali, stejně jste dobrá, já...Majlo,
jsou někdy v životě hodně těžké chvíle. Něco podobného jsem si prožila před koncem svého prvního manželství. Vážná nemoc, operace, víc jak 4 měsíce neschopenka, ani pak ještě dlouho žádná sláva. Jediným pomocníkem 15ti letý syn, který měl sám ze všeho v hlavě zmatek, ale choval se statečně. Ani už na to nechci vzpomínat... Držte se, bude zase dobře.

majla (Pá, 21. 5. 2010 - 21:05)

Ali, stejně jste dobrá, já vím hlavně závidím ten elán a sílu. Já se zas teď trochu hrabu ze dna, nechodit na rehabku, tak se asi na cvičení doma vykašlu

Alena (Pá, 21. 5. 2010 - 21:05)

Aleno, opravdu ale dejte na...Majlo,
já nic nechci přehánět, to víte, že se o ty svoje nové kloubní součástky hodně bojím. Proto si vaše cviky zkusím opravdu jen zlehka, buď to půjde, když ne, tak počkám. S balonem zatím nic, na zem se bez pomoci stejně nedostanu a ze země ani s pomocí, to by museli přistavit jeřáb.

majla (Pá, 21. 5. 2010 - 21:05)

Aleno, opravdu ale dejte na to co vám dovolí, já cvičím pod dohledem a co mi stále kladou na srdce, nejít přez bolest a vždy mi kontrolují úhly a jak nohu drzím. Všechna rehabilitace je přez pojišťovnu, jen za výřivku se doplácí 35,-Kč, není to žádné cvičení pro prominenty.

majla (Pá, 21. 5. 2010 - 21:05)

ano na rehabilitaci mě poslal ortoped, asi jsem měla štěstí, to rehabilitační centrum je soukromé a vede ho doktor Koukal který doprovázel olympioniky jako reh. lékař. má to dobrou úroveň

Alena (Pá, 21. 5. 2010 - 20:05)

Aleno, s druhou operací...Yvono,
určitě dobře uděláš, když si to ověříš a promyslíš, protože to, co jsi všechno zažila, nebylo rozhodně standardní. Toho 25.5. jdeme na kontrolu obě, tak si držme vzájemně palce.

Yvona (Pá, 21. 5. 2010 - 20:05)

Majlo,
jste moc hodná, ale...Aleno, s druhou operací nevím ještě. Možná jen operaci tam a rehabilitaci v HK,pokud to pujde,nejdřív si to zde ověřím.

Yvona (Pá, 21. 5. 2010 - 20:05)

ALENA, ano cvičím to na...Majlo, na zemi cvičíš, to bych nevěděla jak vstát. Majlo,přeju ti ať si odpočineš,určitě jsi jen unavená z té rehabilitace.

Reklama

Přidat komentář