Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Petra 30 (Út, 25. 5. 2010 - 20:05)

Dobrý den všem,
chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho jste čekali na termín operace totální endoprotézy. A na čem to záleží. Pochopila jsem z posledního rozhovoru s ortopedem, že záleží na zdravotní pojišťovně - na pracovišti, kde jsem byla, měli volno ještě ten měsíc , ale s mou pojišťovnou mi nabízeli termín až v lednu... nevíte, jak se to dá případně obejít, nebo postupovat?
Nechce se mi obvolávat jiná pracoviště a sondovat, kde mají volno, jsem tam moc spokojená, ale pokud bych musela čekat do ledna, tak to asi udělám.
Nevíte, zda pomůže zavolat na zdravotní pojišťovnu?
Díky moc za odpověď,
zdraví,
Petra

Yvona (Út, 25. 5. 2010 - 19:05)

Tak jsem vlezla poprve dnes na rotoped.Byla jsem pěkně rozklepaná. Za prve jsem nevěděla jak. neoperovanou jsem si bokem stoupla k rotopedu i s berlema.Pak jsem se chytla těch řidítek, berle dala manželovi,stála na zdravé a přehodila nemocnou.Pořád se mi zdálo že při šlapání 90 st. úhel,tak mi to dal muž výše sedlo,nedosáhnu na zem nohama.kyčel dobrý, ale koleno zlobilo (křupalo,bolelo), byla jsem bez zátěže 10 min.Pak zas jsem neuměla slézt.Také vás při šlapání poprve bolelo koleno?Jak dlouho cvičíte ze začátku?

Nadka (Út, 25. 5. 2010 - 19:05)

Yvono
taky beru Detralex,ale otok na kolenu je pořád stejný.

Nadka (Út, 25. 5. 2010 - 19:05)

Já taky sedím v práci,ale 8hodin bych nevydržela.Já jsem tam byla tak 4hoďky a to jsem se musela každou chvíli zvednout a narovnat.Když se dlouho sedí tak ten kloub bolí.

Ellinka (Út, 25. 5. 2010 - 18:05)

Mám trošku obavy z toho, jaké to bude, když budu "sedět na zadku skoro celý den", ale doopravdy mě nic nebolí, spíš jen občas, když jsem dlouho chodila, tam jsem tu nohu "cítila", že trošku pobolívá. Uvidíme, pokud by to nešlo, tak bych asi zase zůstala doma,ale snad to bud v pohodě. Kolo mi nevadí, ale nejezdím nikam daleko, spíš jen tak pro noviny nebo ráno pro rohlíky :o) Když jsem byla dceři, která je v 1. třích na tř.schůzce (před týdnem), tak jsem se zděsila, protože mají takové ty malé lavice a židle... že si nesednu a když si sednu, tak nevstanu :o) ale v pohodě, jen jsem měla natažený nohy pod lavicí...

Nadka (Út, 25. 5. 2010 - 18:05)

Nebyly jste někdo v lázních v Třeboni?
Já jsem byla v práci,že něco nutně potřebovali,ale jinak budu doma co nejdýl to půjde.
Holky to jsem ráda,že jste u doktora dopadly taky dobře.úplně si dovedu představit tu radost,když doktor řekne,že je vše vpořádku.Mě to musel zopakovat ještě jednou.
Mě se taky bude blbě chodit bez holí,protože mi hned řekl,že mám včudu záda,jak jsem si ulevovala předtím.

Yvona (Út, 25. 5. 2010 - 18:05)

Ahojky všichni :o) Tak já...Ellinko,to jsi dobrá, že jsi se tak brzo dala do kupy, t.j. chodíš o jedné berli, jezdíš na kole, pracuješ na zahradce.mě primář řekl dnes, že u mě do práce to vidí tak za 6 měsíců. Já v práci spíš sedám a vstávám.Tak uvidíme, ale 100 proc. bez berlí, ty by mě překážely.

Ellinka (Út, 25. 5. 2010 - 14:05)

Ahojky všichni :o) Tak já jedu zítra na "poslední" kontrolu a od 1. června se vracím zpátky do práce. Ještě chodím o jedné berli, ale podle toho, co říkal doktor, tak od června zahodím i tu jednu a budu chodit bez nich...teda spíš se učit chodit, protože mi připadá, že chodím jako kachna :o) Na operaci jsem byla 5.března, reha jsem neměla (noha se i o 1cm prodlužovala),takže jsem cvičila jen doma. Jezdím na kole (normálním, rotoped nemám), občas jsem seděla na malé židličce, když jsem se hrabala v záhoně :o) a naštěstí nic. Konečně už asi 14 dní spím i na té operované straně a malinko to tlačí (nebo to mám vsugerovaný).Jsem zvědavá budu zvládat v práci, mám sedavé zaměstnání, tak to snad bude OK a zajímalo by mě, KDY budu chodit bez toho "kolébání".. není to tak moc, ale je to poznat a mám dojem, že jsem dřív unavená :o) Držte mi palce toho 1.6. - první den v práci, po 3
měsících lenošení doma :o)

Yvona (Út, 25. 5. 2010 - 13:05)

Yvono,
já už mám kontrolu...Aleno, tak aspoň, že máš kloub vpořádku,nedovedu si představit, že bych na tu oper. nohu nemohla došlapovat,to by mi ta druhá tu zátěž nevydržela.ale už se dočkáš za 14 dní.to já jdu na kontrolu 13.7.

Alena (Út, 25. 5. 2010 - 13:05)

Tak jsem přijela z kontroly....Yvono,
já už mám kontrolu také za sebou, doktor byl spokojen, prý je noha pěkně rozcvičená. Stále na ni nesmím ale došlapovat, až tak za 14 dní mám začít s postupnou zátěží, a to nejen při chůzi, ale i na rotopedu. Další kontrolu mám 6.8. a do té doby stále o franckách.

Yvona (Út, 25. 5. 2010 - 13:05)

Skoro každý den si tady...já mám doporučení od ortopéda, na základě toho obvoďačka mi zítra napíše návrh na lázně, ale mužu jet až 3 měsíce po operaci.Volala jsem si do Bělehradu do lázní,tam pořadník dopředu neberou.Už nyní to mají do konce července obsazeno.Tak uvidím.

Yvona (Út, 25. 5. 2010 - 13:05)

YVONKO, já také stíhám...Tak jsem přijela z kontroly. S kyčlí primář spokojen, jak je uhnízděna. dozvěděla jsem se, že mi dali miniendoprotézu speciál, necementovou, jamku Bicon,pohyb AVB asi 30F 85.na opuchlinu mi dali detralex a aescin mám brát 3x denně 2 tablety, napsal mi pro obvodní, že můžu lázně po 3 měsících, rehabilitaci nedoporučil zatím, jen cvičit doma.ptala jsem se kdy do práce když vše o.k. bude, tak za 6 měsíců od operace.můžu rotoped doma,další kontrola za 6 týdnů.Ptala jsem se na pohyb otočení přes operovanou nohu do boku pro něco(tak jak tu psala paní po operaci 3 roky, jak jí kloub vyskočil). Problém je že se nesmí vytočit noha špičkou dovnitř, nebo prudký pohyb, jinak po 3 měsících už takové omezení není říkal.A co ty Aleno jak jsi dopadla?

Vladimír (Út, 25. 5. 2010 - 08:05)

Hodonín mohu jen Doporučit. Pokud vás něco zajímá, ptejte se.

Aja (Po, 24. 5. 2010 - 23:05)

Skoro každý den si tady čtu, ale protože není nic nového, nepíšu. Majlo, u nás se odpoledne přehnala hrozná bouřka, museli jsme vypnout PC, hrůza děs běs. Nám totiž jednou po bouřce nefungoval modem.
S tou jednou mfranckou chodím také jen po bytě. Když jdu ven beru obě. Zkoušela jsem chodit s jednou, bolely mě hrozně záda. Za čtrnáct dní odjíždím do lázní, snad nebudou kvůli povodním nějaké komplikace. Majlo, já jsem si předem zatelefonovala do Hodonína. Za 300,- Kč mě rezervovali termín. Když jsem se žádostí přišla na VZP, paní mě vysvětlovala, že podávám žádost moc brzy /bylo to začátkem března/a že je obsazený na několik měsíců. Když jsem řekla, že mám domluvený termín, divila se. V Hodoníně byli velice příjemní a ochotní. Doporučení do lázní mi napsala obvodní lékařka. Ta mi ale také tvrdila, že mám rok čas. Přitom v nemocnici mi doporučili,abych jela 3 měsíce po operaci.

majla (Po, 24. 5. 2010 - 20:05)

Nevím jaké je počasí jinde, ale v Brně je to jedna bouřka za druhou a mezi tím děsné dusno.Chudáci lidi z těch zaplavených oblastí

majla (Po, 24. 5. 2010 - 20:05)

Jo někdo tady psal o lázních, hodně si chválí Velichovky, Klimkovice, Darkov a poslední dobou tady na jižní moravě posílají do Hodonína. Já sama jdu na kontrolu za 14 dnů i s RTG a to by mi ortoped měl napsat doporučení a doktorka pak vypsat žádost o lázně

majla (Po, 24. 5. 2010 - 19:05)

YVONKO, já také stíhám tak akorát, ještě navíc díky těm rodinným problémům špatně spím, tak běžně čtu i do jedné v noci. Pak se budím později a nez se rozhýbám a něco uvařím mažu na rehabku, nebo nějakou procházku, představa jet do práce, to ani za nic. Nechce se mi tam jezdit ani s lístkem na peníze, posledně jsem ho poslala zas poštou.
Zítra se jdu na sociálku zeptat co je vše potřeba k žádosti o inv. důchod.

Yvona (Po, 24. 5. 2010 - 19:05)

Ahoj všichni,tak jsem si...Nadko, tak jsem si přečetla, že chodíš do práce a co když ti přijde kontrola práce neschopných? To tě neomluví, že jsi byla v práci. Seberou ti nemocenskou.Já bych to ani nezvládla. Než si 3x denně zacvičím,chvíli projdu se venku a než uvařím, umyju nádobí atd.tak jdu spát.

majla (Po, 24. 5. 2010 - 18:05)

no děvčata, doma to s tou jednou holí jde, ale ven jsem si vzala raděj 2, navíc s batohem na záda a na rehabce k bazénu, to bych si netroufla. Zkoušela jsem se projít po rovině a mám snahu té noze uhýbat a váhu držím neoperovanou nohou a bolí mě i ruka . No asi je to o zvyku. Jinak mě začal bolet loket, ale to ještě se dvěma berlema.

NADKO, já v tureckém sedu nesedím, to psal někdo bez jména.
S tím křesílkem to asi časem půjde,ale bude to chtít válečkem jak jsou pod hlavu vypodložit tu sedací část vzadu.

Svatko, to s tím tureckým sedem mě také šoklo, také dělám všechno, ale to je už moc

Svatka (Po, 24. 5. 2010 - 16:05)

Majlo, těší mě,že děláte pokroky a můžete chodit již o jedné holi. Můj operatér mi toto po žádné operaci nedovolil, byl toho názoru,že buď obě FH nebo žádnou.Děvčata, držím Vám palce před zítřejší kontrolou, ať Vám to dobře dopadne.Jak tu někdo psal o sezení,dva měsíce po TEP,v tureckém sedu, tak nevím, jestli to brát vážně,nebo si z nás někdo dělá legraci. Dělám téměř vše, moc se nehlídám, zakázaných pohybů by se našlo nepočítaně, ale turecký sed, to je i na mě příliš silná káva.

Reklama

Přidat komentář