Reklama

Totální endoprotéza kyčle

majla (Út, 18. 5. 2010 - 15:05)

JARDA, odkud jste, co takhle jet do jiného města?

Jarda (Út, 18. 5. 2010 - 13:05)

Jarda : taky zkusím... Můžu se zeptat na stupeň? Já mám 2-3 a navíc mi levý kyčel při každém pohybu křupe. To křupnutí není bolestivě, ale někdy to pěkně píchne.

Jarda (Út, 18. 5. 2010 - 12:05)

Jarda : taky zkusím... Ani já už nevěděl kudy kam. Bolesti přetrvávají, ve čtvrtek jdu na injekce a stejbnmě vím, že mi stejně jako minule nepomohou. V září mi končí podpůrčí doba a stejně budu trvat na operaci. Jiná možnost nebyla. Když ji nedostanu, nevím co budu děůlat

Peťa (Út, 18. 5. 2010 - 12:05)

Yvono, taky jsem byl před časem v podobné situaci, nejdůležitější je naplánovat si opravdu dobrou strategii. Pokud nastoupíte do práce a dostanete hned výpověď, tak to pořád nic neznamená, klidně můžete být na nemocenské další měsíce, PN se nezapočítává do výpovědní doby. Po ukončení PN můžete trvat na odpracování zbytku výpovědní lhůty a je možné, že opět onemocníte....
Hlavně se nenechat zastrašit a jít si za svým. Velké společnosti dokážou být dost nevybíravé ve způsobech ale na druhou stranu si nedovolí nějak výrazně porušovat zákon a pokud ano dejte jim najevo že znáte svá práva. Na každém Úřadu práce je právník, ten vám zdarma poradí jak postupovat v případě, že se zaměstnavatel nechová zcela korektně a věřte že ÚP má páky nato jak ho umravnit. Nejdůležitější je dobře si rozmyslet co přesně chcete.

Yvona (Út, 18. 5. 2010 - 10:05)

Yvona: do práce jedině až...Péťo, vím o tom, že v PN mi nemohou dát výpověď,dle zákona mi pak můžou dát výpověď za nadbytečnost atd. Jenže realita je jiná.Pracuji ve větší a.s.,kde když se někoho chtějí zbavit, použijí k tomu všechny možné prostředky,tak že dotyčný odchází raději sám a tím pádem bez odstupného. Například máme více firem v okolí, přeřadí dotyčného do jiného objektu, kde je špatné spojení, a daleko se musí docházet od autobusu. Čeká mě operace ještě druhé nohy,nedošla bych tak daleko.Prostě musím se vyléčit s touto nohou, abych byla aspoň částečně fit a pak uvidím, zda budu řešit následně jako Alena další operaci po 5 měsících. Nebo nastoupím do zaměstnání a pokud to půjde druhou nohu budu řešit později.Zatím nevím jak řešit, nechám si poradit od lékaře, nebudu spěchat do práce a ještě k tomu když se mnou takto jednaj.

Ivana (Út, 18. 5. 2010 - 09:05)

Jarda : taky zkusím zažádat o ID, mám dvě malé děti, 25.5. mi končí MD a 27.5. jdu na operaci. Takže moc možností nemám, na úřadech na mě koukají, že neví co se mnou a přehazují si mě mezi s sebou. Je mi jasný, že šance jsou malý, ale rozhodně to zkusím.

Peťa (Út, 18. 5. 2010 - 08:05)

Yvona: do práce jedině až budete fit, v době PN nelze dát výpověď a po ukončení pokud se vás budou chtít zbavit tak jedině pro nadbytečnost a to musíte dostat 3 prům. platy odstupné. Dále se vás mohou zbavit pro zdravotní nezpůsobilost a to bez odstupného, to znamená do práce jen zdravá a nepřistoupit na to že máte zdravotní problém.
Jinak existuje ale pro pracovní neschopnost podpůrčí doba což by mělo být 380 dnů, ale započítává se i pokud jste např. marodila v loňském roce atd.
Na OSSZ vám řeknou přesně datum do kterého nyní můžete být na PN.

Jarda: určitou šanci na invaliditu prvního stupně (dříve ČID) bych viděl, záleží na posudku ortopeda a na posudkovém lékaři, pokud ohodnotí vaši diagnózu v horní hranici, byla by určitá možnost. Asi by to stálo za zkoušku.

Vladimír (Po, 17. 5. 2010 - 22:05)

Já byl s první kyčlí ve 32 letech a s druhou o rok později.
Jarda: vyměnil bych ortopeda. Na invalidku to, podle mě, nebude. Já získal ČD až na dvě TEP, revmatické potíže a k tomu autoimunitní onemocnění. Naštěstí jsem měl dobrou posudkovou doktorku. Na jednu kyčel nedávají ani ZTP.

Ivana (Po, 17. 5. 2010 - 20:05)

Dobrý večer všem.....už delší dobu čtu vaší diskuzi.....je mi 27 let a jdu za týden na operaci.Dost se bojím, ale to asi každý. Je tady někdo podobného věku?

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 20:05)

Aleno a Majlo, nenechám se uvrtat a nebudu řešit nemoc dovolenou atd.Dřív do práce nepujdu, než budu fit a budu chodit bez berlí.Obrátilo by se to proti mě.Nebudu fit, nebudu stačit, dají mě výpověď, že nestačím. Do lázní pojedu, protože od lázní očekávám, že mě dají odborně do pořádku.Aleno ty jsi celkem již jak dlouho doma na nemocenské?Máš v okolí nějakou rehabilitaci dobrou?

majla (Po, 17. 5. 2010 - 20:05)

mě to fakt rozčiluje, že doktoři se stále ohrazují tím že jsme mladí, ale co je to za život, jen prášky, v práci nezvládat nebo zůstat na neschopence, doma si člověk připadá na obtíž, nač je nám pak to relativní mládí?

majla (Po, 17. 5. 2010 - 20:05)

Jardo, já měnila ortopeda3x až ten poslední mě nabídl operaci a sám mě odoperoval, měla jsem 3-4 a pro ostatné ortopedy jsem byla v 52 letech mladá, nedejte se. Ty bolesti a jejich konec stojí i za to jít úplně jinam, odkud jste?

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 19:05)

Chtěl bych se ibformovat...Jardo, plnou z největší pravděpodobností né.Částečnou spíš.

Alena (Po, 17. 5. 2010 - 19:05)

Je mi 45 a problém už 5...Jardo,
já byla "mladá" pro operaci v 55 letech. Optimální věk pro mého tehdejšího ortopéda byl 65 a že prý se budeme snažit nemoc zpomalit. Po všech lécích a procedurách stejně nakonec nemoc zvítězila a jedině operace pomohla. Horší ale byly čekací doby v nemocnicích (jsem z Prahy), proto jsem si našla špitál na venkově, kde to dobře dělají,a pro můj špatný stav mě vzali za tři měsíce a hned mě zapsali na druhou operaci (po 5 měsících). Určitě je lepší žít právě teď v tuto chvíli bez bolestí a všech omezení, než v bolestech čekat roky, až to bude "vhodné".

Jarda (Po, 17. 5. 2010 - 18:05)

Jardo,
sice nemám žádné...Je mi 45 a problém už 5 let. Ale přestalo mě to bavit až loni a už víc než rok chodím na injekce, beru prášky, chodím na magnetx...... a na nic

Alena (Po, 17. 5. 2010 - 18:05)

Chtěl bych se ibformovat...Jardo,
sice nemám žádné zkušenosti s ID, ale na té operaci bych trvala. Já byla pro operaci také "mladá" a také mi začly problémy ve 2.-3.st. Měla jsem bolesti oboustranné (24 hod. denně, léky nezabíraly) a vůbec se nepostavila na nohy.
Trpěla jsem 2 roky, než mě konečně ortopéd poslal na operaci (i díky tomu, že stav se zhoršil na 3.-4.st., ale bolesti byly úplně stejné jako na začátku). Teď jsem ještě dost čerstvě po druhé operaci a "mladá nemladá" - nic nebolí. Dávno jsem se mohla cítit líp, kdybych trvala na operaci, případěn změnila ortopéda. Vůbec nechápu, proč doktoři nechávají trpět pacienty tak dlouho, proč mají čekat v bolestech ne ten správný věk.

Jarda (Po, 17. 5. 2010 - 18:05)

YVONKO, tak po mě sice... Chtěl bych se ibformovat co mám dělat. Primář mi řekl, že jsem na operaci ještě mladý, ale ortoped, ať na ní trvám. Mám 2-3 ale v poslední době bolesti jako čert. Jsem od října na neschopence a obvoďák mě poslal na posudkovou. Ve čtvrtek jsu na ortopedii a budu chtít na operaci. Myslíte, že je šance nba tu dobu dostat invalidku?

majla (Po, 17. 5. 2010 - 17:05)

YVONKO, tak po mě sice nechtějí abych si vzala dovolenou,ale ještě s vysokýma berlema se ptali kdy míním přijít, když jsem řekla, že z vysokých přejdu na francky a o berlích 3 měsíce a pak se uvidí, tak si mysleli, že si dělám srandu. Spíš mě potřebují dostat aby mohli dát výpověď. Drž se zuby nechty. Já pro jistotu žádá invalidku, to mi řekla obvoďačka

Alena (Po, 17. 5. 2010 - 17:05)

Tak jsem měla zajímavý...Yvono,
tak to je docela síla. Hlavně se nenech navrtat do žádné dovolené a už vůbec ne do neplaceného volna, to také občas zaměstnavatel zkouší. Navíc v době nemoci nemůžeš dostat výpověď, v ostatních případech ano. Takže na neschopence buď, dokud to bude třeba, v klidu absolvuj i lázně, zdraví máš jen jedno. Ke mně je zaměstnavatel velmi slušný a protože jsme malá firma, tak já do lázní nepojedu, už bych chyběla moc. Ale kdyby takhle na mne vyjel, tak to tedy nevím, nevím...

Yvona (Po, 17. 5. 2010 - 17:05)

Tak jsem měla zajímavý rozhovor ze zaměstnání. Něco v tom smyslu, že už mě čekaj v práci, kdy jako se uráčím přijít, že už jsem doma dost dlouho.Když jsem jim řekla, že nevím, že jdu na kontrolu 25.5. , pak ještě lázně,že zatím to vidím, když půjde vše dobře tak v září.Bylo mě oznámeno, ať si na zbytek vezmu dovolenou. Tak jsem řekla , že nevezmu, poněvaďž nevím kdy budu zdravá úplně.Dobrý né.

Reklama

Přidat komentář