Reklama

Ulcerozní kolitida

Hondza (Ne, 2. 6. 2002 - 17:06)

Czau vsem. Uz asi pul roku piju kazdy rano actimel a vemu si este aspon jednou za den jogurt s bifidogenima bakteriema nebo jak se to rika :D .. No a od ty doby mi je dobre. Sice to neprovokuju a snazim se tak nak vyhybat jidlum co mi delaly spatne, ale rek bych ze to muze nekomu pomoct treba jako me. Asi ne kazdymu to je jasny, ale skuste to neni se ceho bat a zase pro zmenu bych nedoporucoval wobenzym ten mi to naopak zhorsil. Preju vsem at se maj co nejlip a hlavne neberte kortikoidy to je hrozny svinstvo :). Moje nynejsi dafka :) 3 x pentaza 3 x ascorutin pohodicka. Ahoyky

Návštěvník (Ne, 2. 6. 2002 - 09:06)

Čau Gábino!Rád odpovídám, protože vím jak to pomáhá, sdělená starost je poloviční starost! Mám čtyřměsíční vnučku, užívám si ji samozřejmě velice, je to úplně něco jiného, než když jsme vychovávali dceru. Bereme si jen to příjemné a když začne zlobit, tak ji foukneme zpátky k matce.UC mám asi 2 roky, 1,5 roky trvalo než jsme ji poprvé zvládli do relativně klidového stavu a po půl roce je to tady znovu, je to prostě chronické onemocnění. To ti ale lékař jistě vysvětlil. Jsem z Jeseníku ale jezdím až do Brna do nemocnice U Svaté Anny. Během krize užívám na noc na střídačku klyzmata Entocort a Salofalk. 3x2 Pentasa, Hylak f., Pangrol 20.000 a Espumisan.Nejhorší je asi stres. Takže moje rada zní: klídek, hodit vše za hlavu, nerozčilovat se a "trvalý úsměv"!K tomu hodně síly a odvahy Ti přeje MIREK

Návštěvník (Čt, 30. 5. 2002 - 01:05)

Ahoj všichni spolupostižení. UC mi odhalili před měsícem, je mi 30 let a mám čtyřměsíční dítě. První projevy se objevily v těhotenství, ale doktoři si nedokázali dát jednotlivé příznaky dohromady. Ještě jsem se s tím nesrovnala; průběh je zatím lehčí (1-2 stolice denně, krev nepravidelně), ale zmáhá mě to víc psychicky: nedokážu se smířit s tím, že jsem na celý život nemocná a omezená. Tolik jsem toužila po dítěti těšila se na tohle životní období, prožila jsem krásné těhotenství a přirozený porod a mám nádherného chlapečka...Ale najednou se z toho nedokážu radovat, přijdu si oklamaná, posledních několik let jsem prožila dost hekticky a stresově a ani ted nemůžu mít klid. Plně kojím, chci se své dítě do budoucne ochránit, nemohu tedy brát léky. Mám strach, jak se bude vše dál vyvíjet, jak se budu schopná postarat o rodinu, když budu mít sama problémy, chtěla bych mít další děti.... Podělte se se mnou, jak se vám žije delší dobu s UC, snad se s tím zatím nějak smířím....Dík Gábina

Návštěvník (Po, 20. 5. 2002 - 19:05)

Ahoj všichni,četla jsem tyto stránky a chtěla jsem se zeptat.Mám nyní4letého syna,který měl před rokem silnou salmonelu a od té doby má občas průjmy s hlenem a krví.Má někdo zkušenost,jestli může kolitidou onemocnět malé dítě?Děkuji Martina

Mino (Pá, 10. 5. 2002 - 00:05)

Ahojte! Mam 23 r. a UC trpim uz 4 roky, z toho som rok stravil v nemocnici s tazkou anemiou a inymi zavaznymi komplikaciami. Nemal som cas precitat si vsetky prispevky, no s liecbou mam skusenosti a prestudoval som aj hodne odbornej literatury. Bral som Salofalk, Sulfasalazin, Salozinal, Pentasu, Prednizon... Pred tym poslednym varujem - Prednison ma vazne vedlajsie ucinky a v mnohych pripadoch ho doktori predpisuju, pretoze je lacny! Mam stastie na svojho osetrujuceho lekara, ktory mi jedneho dna priniesol z gastro - konferencie novy liek a ten moj stav definitivne stabilizoval (musim zaklopat:) vola sa ENTOCORT. Je to glukokortikoidny hormon ktory sa rozpusta iba v T a H creve a je ucinnejsi ako Prednison + bez vedlajsich ucinkov. Problem????? Cena!!! Posledne 2800,-Sk Na Slovensku ho plne hradi poistovna ale koli jeho cene ho lekari nepredpisuju alebo ho vobec nepoznaju. Skuste, stoji to za to!!!! Mne zabral do 4 dni! Vela stastia a napiste

Návštěvník (Čt, 18. 4. 2002 - 14:04)

Zdravím všechny.Je mi 25 let a jsem další oběť Ulcerozní kolitidy nebo Crohnovy choroby (moje ošetřující lékařka si doteď není 100% jista)mezi Vámi.Když jsem po několika týdnech až měsících navštívila lékaře s problémem krvácení, domníval se hned, že to jsou hemeroidy.Když jsem mu však popsala blíže své příznaky poslal mě na odborné koloskopické vyšetření, které prokázalo zánět a byly mi "lékařem" nasazeny čípky aniž by mi byly odebrány např. vzorky krve k vyšetření.Když se můj zdravotní stav nelepšil,rezignovala jsem a k dalšímu lékaři jsem byla dotlačena až matkou, bolestmi a mnohočetným krvácením, které mi začalo nahánět strach.V Thomayrově nemocnici mi lékařka okamžitě udělala krevní testy, které nedopadly nikterak tragicky a provedla další vyšetření střeva do 50 cm,které skutečně prokázalo dost těžký zánět v celé délce a diagnozu UC nebo Crohna.Byl mi nasazen Salofalk a klyzmata a po nějakém čase mi bylo provedeno celkové vyšetření tlustého střeva s biopsií,která tyto diagnózy potvrdila.Zánětlivá ložiska a změny jsou takřka v celé délce střeva a lékařka se velmi divila nad tím,jak mi mohl "lékař-odborník", který mě vyšetřoval a léčil před ní nasadit pouze čípky,které mají jen lokální dosah.Nyní beru Prednison a Salofalk a budu absolvovat další vyšetření.I přes to,že mi Prednison krvácení a bolesti zastavil, jasným spouštěcím mechanismem je stres. Po něm mám okamžitě ony známé křečovité bolesti a objeví se krvácení.Jenomže jak žít bez stresu?Jsem moc ráda,že existují tyto stránky,chat a klub lidí,postižených tímto onemocněním. Přeji všem pevné zdraví a harmonický život.Denisa

Návštěvník (Út, 16. 4. 2002 - 16:04)

Nemocní volejte nebo pište!!!Poradím Vám,jak předcházet novým vzplanutím,mohu vám poradit i spravnou léčbu.0605/400704.

Návštěvník (Pá, 12. 4. 2002 - 11:04)

Zdravím všechny, velmi mě udivilo kolik mladých lidí touto chorobou trpí.Právě v těchto dnech se můj syn (25 let,momentálně hospitalizovaný)po vyšetřeních dověděl,že trpí ulcerosní kolitidou.Až na občasné průjmy s příměsi krve nemá žádné potíže.Problém je vtom,že za dva měsíce má odcestovat na 15 měsíců do Irska.Jeden lékař nic nenamítá,druhý to v žádném případě nedoporučuje.Napíše mi někdo ,zda má skušenosti s cestováním nebo alespoň názor na to,zda je to možné odjet na delší dobu do ciziny nebo raději ne.Podotýkám, že syn zatím s touto chorobou nemá žádné skušenosti,je to pro něj nové odhalení.Prosím i paní doktorku.Moc díky,Marie.

Návštěvník (Čt, 11. 4. 2002 - 15:04)

Chtěl bych poznat lidi s touto nemocí,abych se mohl dozvědět víc informací a konzultovat tuto nemoc.Můžete volat i psát na :0605/400704

Návštěvník (Ne, 24. 3. 2002 - 22:03)

Zdravím stejně postižené. O naší nemoci je dost k přečtení na www.crohn.cz

Návštěvník (Ne, 24. 3. 2002 - 14:03)

Pepo 22.3. No ja bejt tebou k tomu doktorovi radsi zajdu. Ono by to taky nemuselo skoncit nejlip.

Hondza (Ne, 24. 3. 2002 - 13:03)

Czus. Heh me je 22 a mam UK uz 5 let :))) od 17ti. No koukam ze nejsem sam :)) Taky me zasrana pojistovna nechtela uzavrit zivotni pojistku :)). At si trhnout nohou dementi prisly o zakaznika :)) Ahoy

Návštěvník (Pá, 22. 3. 2002 - 13:03)

Když pročítám příspěvky,tak si uvědomuji,že tato nemoc je pěknej prevít,já s ní žiju asi 5let z toho jsem asi jeden rok užíval léky ,hodně to zanedbávám a žádné léky neužívám,míval jsem stouto nemocí velké problémy(krev ve stolici,hleny,někdy zvracení,atd.),v současné době cca 2roky jsem relativně v pohodě,jediné co mě trápí je občasná krev ve stolici,jinak bez větších příznaků s porovnáním co jsem před léty prožíval,nevím zda.li tyto příznaky nenasvědčují o nějakém jiném onemocnění nežli mám,stále odkládám návštěvu lékaře protože se cítím býti relativně v pořádku kdyby nebylo té krve ve stolici ,tak je to OK,ale takhle mám pořád na paměti,že s mým zdravotním stavem není něco v pořádku.Uvítám každou radu nebo doporučení.Všem přeji pevné zdraví .

Návštěvník (Ne, 17. 3. 2002 - 20:03)

Zajímalo by mě, jestli někteří z Vás (též postižených UC) neznají svoji krevní skupinu. Podle teorie stravování podle krevních skupin mají k UC i Crononově nemoci sklony lidé se skupinou "0", což je i můj případ. I já jsem se snažila jíst dost zakysaných mléčných výrobků, ale podle této teorie jsou pro mne veškeré výrobky z kravského mléka (a také ze pšenice) nevhodné. Nemáte někdo zkušenosti s tímto stravovacím systémem a jeho vlivem na zánětlivá onemocnění střev?

yollie (Čt, 14. 3. 2002 - 14:03)

moc ti to přeju a posílám blahopřáníčko :o))

Návštěvník (Čt, 14. 3. 2002 - 08:03)

Ahojky,nevím jak je to s plodností u mužů,ale já jsem právě čerstvě těhotná.Podařilo se nám to hned na poprvé co mi to lékaři povolili.Hlavně je nutné absolutní klidové stadium, a u ženy co nejméně léků.

yollie (Pá, 8. 3. 2002 - 15:03)

Odpoved na tuto otazku by me taky zajimala. Chystam se vdat za muze, ktery touto chorobou trpi jiz 7 let. Dekuji.

janů r. (Po, 25. 2. 2002 - 13:02)

Můj manžel má již 3 roky ulcerózní kolitidu. Zajímalo by mne zda tato nemoc může vliv na poldnost muže.

Návštěvník (Čt, 31. 1. 2002 - 08:01)

odkaz pre ivanu malu: je problem poslat na tvoju adresu mail. stale sa mi to vraca spat ako nedorucitelne. takze kontakt na mojho doktora je doc. peter mlkvy csc, onkologicky ustav sv. alzbety, hajdukova, bratislava.-0259249322.

Návštěvník (St, 19. 12. 2001 - 19:12)

Kamilo, potěšila mě Vaše informace ohledně přírodní léčby a pak také názor na psychosomatické a duchovní příčiny onemocnění. S nemocí mám zkušenost již pátý rok a strastiplné příznaky UC mě přiměly pracovat zejména na sobě. Inspirovala mě kniha Nemoc jako cesta a Nemoc jako řeč duše. Pomohla mi také konzultace u dr. Vogeltanze, který se zabývá etikoterapií. Přeju Vám spokojené prožití Vánoc a zdraví v novém roce.Marie

Reklama

Přidat komentář