Reklama

Ulcerozní kolitida

Návštěvník (St, 5. 12. 2001 - 07:12)

Chci se zeptat jaké léky a v jakém množství jste tyto léky užívaly během běhotenství.Já už těhotenství plánuji několik let ,ale pořád mám strach právě kvůli lékům.A doktoři se ve svých názorech dost liší jeden řekne ,že nesmím brát nic a druhý mi řekne,že můžu brát vlastně téměř vše (Pentáza,Prednison,Imuran,...)

Návštěvník (Út, 4. 12. 2001 - 14:12)

Ahoj, chtěla bych k této diskuzi přispět taky svou troškou do mlýna, časté jsou dotazy jak je to s otěhotněním a následným zdravým dítěte. Onemocněla jsem touto chorobou ve třetím měsíci těhotenství pře 12 lety, podrobila jsem se vyšetření a následné léčbě, syn se narodil zdravý a zatím mu to vydrželo. Já sama mám problémy střídavě, jako asi každý, hodně se mi osvědčila homeopatická léčba s výtažky z Aloe vera, doporučuji všem, kteří ještě nezkusili

Návštěvník (Út, 27. 11. 2001 - 21:11)

Momentálně prožívám ohromnou radost a chci se s ní podělit i se všemi ostatními (zároveň jim snad dodat i odvahu k překonání obav a strachu):Jsem novopečená babička nádherného chlapečka Péti.Mojí dceři,která chlapečka porodila je 22 let.V průběhu těhotenství začala mít určité zdravotní potíže,které asi všichni dobře znáte a na jejich základě byla u ní zjištěna ulcerózní kolitida.Bylo to její první setkání s touto nemocí.Nemoc se u ní projevila ve 4.měsíci těhotenství a to v akutní fázi: stolice 20-30 x za noc, nechutenství,únava.Převážnou část těhotenství strávila v nemocnici. Vzhledem k tomu,že trpí navíc ještě chronickou anémií,dostala několikrát krev,železo,výživu pro ní i pro dítě v podobě Fresubinu.Brala Salofalk tablety, Entocort(klystýr).Abych to zkrátila: V sobotu se jí bez jakýchkoliv zdravotních problémů a naprosto v pohodě narodil nádherný zdravý chlapeček.

Návštěvník (Čt, 22. 11. 2001 - 12:11)

Láďo, prosím Vás mohl by jste mi napsat více podrobností o užíváníWobenzymu, zajímalo by mě jestlimůže mít i trvalejší účinek.děkuju Lenka

Návštěvník (Čt, 22. 11. 2001 - 12:11)

Láďo, prosím Vás mohl by jste mi napsat více podrobností o užíváníWobenzymu, zajímalo by mě jestlimůže mít i trvalejší účinek.děkuju Lenka

Návštěvník (Po, 5. 11. 2001 - 20:11)

Zdravím všechny, je mi 22 a tuto nemoc mi zjistili před 5ti lety, ale trápí mě podstatně delší dobu. Beru salofalk - tablety, ale v době vzplanutí nemoci zabírají hlavně čípky.Poslední 3 roky mám nemoc v celku pod kontrolou. Záleží především na psychickém vypětí. Dřív jsem byla dost nervák, ale teď se s tím snažím bojovat.Jeden rok jsem byla úplně bez problémů. Myslela jsem, že už se to nevrátí. O to větší šok to byl, když to zase přišlo.Dost mi pomáhá Wobenzym, ale je dost drahý ( asi 1000 Kč).Beru ho jenom když je mi opravdu zle. Když se začne užívat, tak se nemoc ještě zhorší, ale po 14ti dnech se to zlepšuje. Určitě se poraďte s doktorem!!!Uvítám, když mi někdo napíše. Držím všem palce v boji s touto nemocí.Pavla.

Návštěvník (Po, 15. 10. 2001 - 18:10)

Mam 19 rokov, touto chorobou uz trpim 9 rokov, chcela by som sa opytat, ci tato choroba ma vplyv na tehotenstvo, na dietatko, ci je dedicne, ci mozem mat potiaze pocas tehotenstva. Zhruba kazdy rok sa mi choroba opakuje, uzivam Pentasu, Pyridoxin, C-vit,niekedy zelezo, ked mam chorobu v aktivnom stadiu, brucho ma neboli vobec, mam iba krvavé hnacky.Bola by som rada keby mi niekto odpovedal na moje otazky na moju mailovu adresu dakujem. Petra

Návštěvník (St, 5. 9. 2001 - 09:09)

Děkuji Vám za odpověď. Potřebuji se zorientovat. Do této doby jsem ani netušila, že taková nemoc existuje.

Návštěvník (Út, 4. 9. 2001 - 21:09)

Tato nemoc se může zdědit ob 1 generaci,můj známý ji zdědil po své babičce ,nemoc se projevila až ve 42letech po velkém psychickém vypětí a jeho děti jsou zatím zdravé.U této nemoci je spouštěčem psychika jako ostatně skoro u každé nemoci,nejdříve onemocní duše a pak i tělo.

Návštěvník (Út, 4. 9. 2001 - 21:09)

Ptáte se na dietu.Každý doktor vám řekne něco jiného.Starší doktor radil držet dietu neustále,mladý doktor po škole říkal,že to v době remise(zklidnění)není vůbec třeba,že strava na vzplanutí nemoci nemá žádný vliv,naopak tvrdil,že v době remise by pacienti měli jíst kaloricky velice hodnotnou stravu,protože pak jsou schopni třeba za 14 dní zhubnout o 15 kg.A když to propukne,tak můj muž stejně může jíst jen uvařenou suchou rýži.Myslím,že každý by měl jíst takovou stravu,která mu nedělá potíže a nemá po ní bolesti v břiše.

Návštěvník (Út, 4. 9. 2001 - 14:09)

Dobré odpoledne. Mám na vás prosbu - můj přítel trpí ulcerózní proktokolitidou. Já toho o této nemoci bohužel moc nevím - naštěstí jsem objevila tot fórum. Vy píšete o změně stravovacích návyků a o dietě. Michal jí úplně normálně. Ráda bych vyzkoušela něco z vašich receptů - třeba se mu to zlepší. Chceme se vzít a pořídit si miminko. Je tato nemoc dědičná? Předem děkuji za odpověď. Jsem tak trochu bezradná........Pavla

Návštěvník (St, 29. 8. 2001 - 10:08)

Ahoj, zdravím všechny. Čtení Vašich příspěvků mi hodně pomáhá. Nejhorší je nedostatek informací. Já nemocná nejsem, ale můj manžel ano. Protože způsob stravování je na mě, bylo důležité změnit naše návyky. V tom základním mi pomohla brožura od Dr. Pavla Kohouta. Ze všech kořenících přípravků jsem zrušila ty, které obsahují glutaman sodný. Když už nějaký kořenící přípravek tak VEGI-VEGI. Dále jsem zrušila ostré koření, uzeniny - na 100%, luštěniny, zmrzliny, tučné mléčné výrobky. A tak bych mohla pokračovat hodně dlouho. Co zůstalo ? Málo. Ale stačí to. A mám ještě jeden typ. Poslední tři měsíce manžel každé ráno užívá Actimel se sníženým obsahem tuku a přidanou vlákninou. Nevynechal ani jeden den. Jeho stav se opravdu nyní nedá s jarem absolutně porovnat. Jestli za to může právě Actimel, těžko říct, ale škodit určitě neškodí. Přeji Vám příjemný zbytek léta.

Návštěvník (Čt, 23. 8. 2001 - 08:08)

Zdravím tento neveselý klub. Mám UC 4 roky, doposia? s 3 aktívnymi štádiami, ktoré sa stupňujú svojou krutosťou. Začalo to v lete zo dňa na deň krvavými stolicami (15x denne). Obvodná doktorka mi predpísala kúpe? v dubovej kore. Asi po 2 týždňoch (prirodzene) neúspešnej liečby som vyh?adal gastroenterológa (a mal som šťastie, pretože je to špičkový expert v tejto oblasti, ktory posobil určitý čas v USA), ktorý po vskutku bolestivej kolonoskopii diagnostikoval UK (proktokolitídu). Nasadil salofal(aj cipky) a zazracne na druhy deň krv zo stolice zmyzla a hnacky klesli na polovicu, v priebehu ďa?šieho týždňa sa stav stabilizoval na 1-2 stolice denne. Po roku sa však situacia opakovala. Doktor zmenil salofalk za pentasu a povedal, že musime pritvrdiť a pridal ešte prednison 30 mg + imuran 50 mg. Ako šibnutím čarovného prútika, na druhý deň pokoj. Pentasa a imuran mi ostali v nezmenenej dávke a prednison som postupne znižoval asi 1/2 roka. Avšak tretí "nálet" bol zatia? najhorší, nasadenie prednisonu absolútne nepomohlo, pridali sa bolesti brucha, nechuť do jedla (15 kg váhy šlo dole). Bol som hospitalizovaný, liečený infúzne kortikoidmi. Dokonca 4 dni na jednotke intenzívnej starostlivosti (vobec si to nepamatám). Momentálne som OK na 15mg prednisone, 100 mg imuran a 3x2 pentasa. Čaka ma však asi gastroskopia, pretože žalúdok stále pobolieva (beriem 2x1 helicid). Ale už dnes sa obávam, čo ma čaká v ďalšom vypuknutí choroby. Všetkým vám prajem vela zdravia, i keď ho už máme všetci pošramotené.

Návštěvník (Ne, 19. 8. 2001 - 13:08)

Nespecifický střevní zánět vypadající spíše na UC než na Chrona se u mě objevil v době, kdy jsme začali uvažovat o založení rodiny. Po asi roční léčbě mi byly vysazeny prášky a brala jsem jen Asacol klyzma 1x týdně. Těhotenstvím jsem prošla bez potíží a stejně tak porodem (teď bude synovi 1 rok). Asi měsíc před porodem jsem sama vysadila i ta klyzmata a po porodu se k nim nevrátila. Po dvou měsících jsem začala mít opět drobné problémy a tak beru klyzma (po ujištění, že se vstřebávají do mléka jen minimálně) nadále. Můj stav je uspokojivý, syn prospívá výborně, je tu ovšem to riziko dědičnosti.

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 14:08)

Ahoj, dneska jsem tu poprve. Presne pred rokem jsem onemocnela, zniceho nic. Rada bych se dozvedela vic informaci, jak bojovat s touhle hnusnou nemoci. Kdyz se nekdo ozve budu rada. Ja zatim beru salazop. 2x1. Trosku tapu v tom co jist a co ne. Uvitam kazdou radu. ahoj

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 19:08)

Chtěla bych říci že po šesti až sedmi letech zkušeností s touto nemocí ( lehčí až střední forma - tenesmy, bolesti, hleny, krev pouze ojediněle a navíc překyselení žaludku )jsem se rozhodla upustit od užívání léků formy Salofalku, Sulfasalazinu apod. ( kortikoidy jsem vzhledem k četným nežádoucím účinkům odmítla ), neboť nepomáhají, v současné době beru extrakt z aloe od firmy Proenzi , acidophillus, B komplex přírodní, Schindlerovy minerály, vitamín A a C, dělám si reflexní terapii, snažím se působit na sebe mentální léčbou, uvažuji po poradě s technicky vzdělanými přáteli o přístroji na výrobu živé a mrtvé vody kvůli udržení PH organismu apod. Rovněž mě osobně vyhovuje strava bez vlákniny, bez masa, ale velké množství bílých přírodních jogurtů Hollandia, dále ovesných vloček, rýže, banánů apod. Ještě však musím pracovat na psychické stránce scé oosbnosti , neboť určité depresívní a neurotické sklony jsou rovněž jednou z příčin této nemoci. Dle mých empirických poznatků žádná obecně platná dieta neexistuje, každému vyhovuje něco jiného, to si každá musí vyzkoušet, rozhodně však nedělá dobře velké množství tuků a vlákniny ( Já jsem si však kupodivu vypozorovala, že mi ani moc stav nezhoršuje poíjení horké čokolády, naopak mi prospívá po psychické stránce ). Bohužel musím konstatovat, že po přečtení značného množství odborné literatury jak západní medicíny, tak alternativní medicíny, naše medicína vyléčit toto onemocnění NEUMÍ!! ( to se týká i Crohnovy nemoci ) ani neví, z čeho vzniká, mj. existuje ai dvacet různých forem ulcerozní kolitidy. Příště napíši o svých názorech na příčiny této a jiných obdobných nemocí. Zároveň bych však chtěla poukázat i na to, že každý musí pracovat i po duchovní stránce, tj. snažit se druhým odpustit ( aspoň mentálně - v duchu ) a vyloučit či zpočátku alespoň redukovat pocity nenávisti a zášti, neboť i toto vše mmá vliv na vznik a průběh nemoci.

Návštěvník (So, 28. 7. 2001 - 21:07)

Doporučuju knihu "Dieta"od Dr.Pavla Kohouta a Dr.Jarosl. Pavlíčkové,je to brožurka o Ulcer.kolit. a Krohn.chorobě,to nám doporučil doktor a jsou to základní informace pro pacienty a je tam i spousta receptů k této dietě.

Návštěvník (So, 28. 7. 2001 - 02:07)

No zkrátka v květnu přišel agent s důchodovým připojištěním a k tomu pojistku na pobyt v nemocnici a při prac.nesch. Já hned řekl narovinu co mi je.No a páni doktoři to posoudili a po dvou měsících jsem dostal výpověď smlouvy, že je neplatná. Ale složenku na pojistné na rok dopředu, cca 4,5tis. hned druhej den zaplatit.A že by s tou výpovědí ty peníze taky hned vrátily to ne. To až to úředníci vorazítkujou. Nejvíc mě s... když už mi pojišťovna agenta posílá až do bytu tak by měl vědět jak tu smlouvu má psát. Ale takle maj od mě na dva měsíce bezúročnou půjčku.Bacha na ně! Jsou to šmejdi! S dietou je to u nás zajímavé. Každý má potíže po něčem jiném. Já jím skoro vše jako za zdrava. Dávám pozor na příliš koření a na čerstvost. Horší je že když jsem někdy, třeba při prac. cestě odkázán na hospodu. To bývá často těžký výběr. Ahoj Jára

Návštěvník (Čt, 26. 7. 2001 - 20:07)

Jeste jedna mala poznamka, kde bych mohla najit nejake zpravy o tom, jak se vlastne stravovat, nikdo z doktoru (a ze jsem jich uz vystridala dost) mi to nerekl...nevite nekdo, kde bych o tom stravovani nasla nejake celkove informace?

Návštěvník (Čt, 26. 7. 2001 - 20:07)

Jaro,jak to, ze ti pojistovna vypovedela smlouvu? Tomu nejak nerozumim...No jinak ja mam 24 let a snazim se s touto nemoci kamaradit uz temer 7 let, nic moc.Nejak jsem si porad jeste nezvykla brat pravidelne leky, ale snazim se...

Reklama

Přidat komentář