Reklama

Vložky nebo tampony

Radka (Út, 15. 11. 2005 - 11:11)

Používám tampóny už asi tři roky, neumim si představit, že bych si znova vzala vložku, je mi to nepříjemné, ten pocit, že je pořád v té krvi a tak, prostě se mi to nějak příčí.Taky si neumím představit, jak to děláte, když si třeba v práci chcete vyměnit vložku (tampón je malý a vejde se krásně do ruky), to si ji jako vezmete do ruky a jdete s ní na záchod? Nevim no, neodsuzuju nikoho, každý má rád jiné věci a každý dá přednost něčemu jinému.Jinak žádné zdravotní problémy s tím související jsem zatím nikdy neměla a doufám, že ani mít nebudu. Gynekoložka, která nám kdysi dělala přednášku na střední škole říkala, že jsou to všechno fámy, že tampóny jsou stejně hygienické jako vložky...že to není nic špatného, že jsou vevnitř, že to prostě jen neteče ven, ale vsakuje to ten tampón, jinak je to naprosto stejné

Jana (So, 16. 10. 2004 - 14:10)

Narratore, moc děkuju za upozornění na článek. Překvapil mě a určitě to zkusím. Škoda, že jsem o takové možnosti nevěděla už mnohem dřív.

Lucka (So, 16. 10. 2004 - 08:10)

Používám jenom tampony, protože se tak cítím lépe. O syndromu tox. šoku vím. Používám tampony mini a měním je každé 4 hod. Holky, který prostě zapomenou, že mají tampon a nevyndají ho, mi připadají dost hloupé. Nikdy se mi to nestalo! To, že ho necítí, je mi jasné, ale přehlédnout šňůrku.... A vůbec zapomenout, že mají menzes.... Prostě tohle těžko pochopím.

H. (So, 16. 10. 2004 - 08:10)

Pouzivam pouze tampony, mam slaby menses, tak proc mit "neco" mezi nohama a bat se, ze mi to potece jinam a jsem zaparena. S tampony muzu cokoli a diky nim si ani neuvedomuju, ze mam sve dny.

Klara N. (Pá, 15. 10. 2004 - 22:10)

Mnoho lekaru je rozdilneho nazoru zda je lepsi pouzivat vlozky nebo tampon. Pokud se nejaka divka, zena nyni rozmysli zda zkusit pouzivat tampony nebo ne at si DUKLADNE PRECTE pribalovy LETAK! Nechci nekoho strasit nebo od pouzivani tamponu odrazovat (to si kazda z nas musi rozhodnout sama) ale jen upozornit na syndrom toxickeho soku. Neni to zadny vymysl nebo bubak spolecnosti ktere vyrabeji vlozky :-). Kamaradka pouzivala jen tampony, jednou na to proste zapomnela...vecer mela zastavu dechu i srdce. Zivot ji zachranil jeji pritel, ktery byl nahodou u ni a resuscitoval ji. V nemocnici ji po testech rekli ze mela toxicky sok diky tamponu.Nekomu tampony vyhovuji, nekterym ne, ale myslim ze neni na skodu precist si letak a vedet o priznacich ktere se mohou objevit... Jinak diky vyrobcum za neustale zlepsovani a vylepsovani hygienickych potreb pro zeny :-)) ..... pamatujete jeste takove ty prvni hrozne veci? ... brrr!!! .... diky Bohu za pokrok! :-)))

narrator (Čt, 14. 10. 2004 - 11:10)

Odporucam dievcatam a zenam ktore maju vztah k prirodzenosti clanok Jany Rizmanovej - Menštruácia bez vložky a bez tampónuhttp://kruhzivota.sk/?page=clanky&node=249&

Mirka (St, 13. 10. 2004 - 23:10)

Tampóny neznášam. Používam ich len v nutnosti. Nerobí mi problém si ich spravne zaviesť, že ho necítim, ale sa mi hnusí jeho vyťahovanie a mám pri tom pocit, ako keby som si ťahala von nejaké vnútornosti...

Alex (St, 13. 10. 2004 - 19:10)

jen reakce na TEREZU...je velmi jednoduche rici, ze je "tampon zkratka spatne zavedeny"...kamaradka trpi sice slabym nicmene presto existujicim vaginismem, a i kdyby ji tam ten tampon vsunula gynekolozka, bude mit neustalepocit, ze tam neco ma...velmi uzka pochva muze u nekterych zen "vyvolavat" tento pocit, prestoze se pouzije nejmensi velikost tamponu Hezky den.

Dana (Čt, 19. 8. 2004 - 14:08)

Protože neberu žádnou antikoncepci mám dost silné menstruační krvácení. Používám vložky a jsem na ně zvyklá, cítím se v bezpečí, mám i svůj způsob jak si je srovnat (dávám si dvě), aby mi nikde nic neprosáklo. Mám dobrý pocit, že nenahrávám žádnému zánětu či jiným nepříjemnostem. Je pravda, že v případech nevyhnutelných jsem použila tampon např. při celonoční jízdě autobusem na dovolenou, abych měla jistotu, že vydržím čistá do další zastávky na WC. Stejně jsem se jistila ještě vložkou a opravdu byla také ušpiněná. No jak říkám, menstruaci mám silnou, ale jinak jsem po gyn. stránce O.K. a jsem ráda.

Marky (Čt, 19. 8. 2004 - 13:08)

Pouzivam vlozky a nemyslim si, ze je to nehygienicke, podle intenzity krvaceni je pravidelne menim a pri dodrzovani klasicke hygieny je vse ok. Vzdyt to co je na vlozce je i na tamponu, i kdyz je vevnitr na rozdil od vlozky, ale znam nekolik pripadu castych zanetu, ktere po pouzivani tamponu vymizely, zalezi asi, jak je kdo nachylny na infekci. Tvrzeni, ze tampon je hygienictejsi nez vlozka me pripada hloupe. Nekteri doktori dokonce doporucuji pouzivat tampon jen na dobu nezbytne nutnou - koupani, nejaky sport. Ale pokud nekomu vyhovuje tampon po celou dobu menzes, nemel by odsuzovat ty, co radeji voli vlozky kvuli hygiene.

amy (Čt, 19. 8. 2004 - 08:08)

Co pro me pracovalo na mnoha leta, si delat tamponek z toaletniho papiru, nebo klinex. Nejen ze se usetri penize, ale hlavne je to naprosto perfekni s vlacnosti a ze to neni tvrde jako tampon. S tim i pouzivam velmi slabou vlozku. Dale se priznam, ze pouzivam ty tamponky kazdy den uz aspon dvacet let. Je to naprosto bezvadne. Samozrejme na cistotu se musi dbat.

Jeanne (St, 18. 8. 2004 - 00:08)

Při podezření na toxický šok je nutné okamžitě zajít ke gynekologovi. "Samo" to rozhodně neodejde, v případě Jarky se jednalo asi o něco jiného. Mám dojem, že toxický šok může skončit smrtí.

PETRA (Ne, 13. 6. 2004 - 15:06)

Jarko malá otázka ty jsi nebyla u doktora a je vše v pořádku to se snad neléčí to odejde samo víš jistě,že to byla zrovna tahle nemoc????????JE TO DŮLEŽITÝ PROSÍMTĚ ODEPIŠ??????!!!!!!! PŘEDEM DĚKUJI

PRTRA (Ne, 13. 6. 2004 - 14:06)

Deniso moje řeč!!Prosím,jak jsi zjistila,že máš TSS?Já si totiž myslím,že tu nemoc mám taky podle toho letáku jak tam byli ty příčiny.Jak ti to léčili bylo to moc hrozný??!PROSIM DŮKLADNĚ MI ODEPIŠCO NEJDŘÍV MOC PROSÍM.Mimochodem kde bydlíš?????

Vero (Út, 8. 6. 2004 - 08:06)

Vlozky nepouzivam uz nekolik let, vlastne ani uz nevim, jaky se prodavaj. Hlavne v lete jsem vzdycky mela pocit, ze se cela zaparim... S tamponem jsem nemela nikdy problem ani pri zavadeni ani pri noseni (rozhodne nemam pocit, "ze tam neco mam").

Katka (Pá, 16. 4. 2004 - 12:04)

Už od patnácti let(je mi 22) používám tampony. vložku jsem neměla ani jednou, ani na noc a žádné problémy nemám. Díky antikoncepci mám menstruaci velmi slabou, takže měním každé čtyři hodinky a naprosto v pohodě. Plavu, lyžuju, sportuju jak jen to jde a jsem v klidu a čistotě. nehlídám kde mi co klouže nebo kouká ze šortek. Takže vložky jsou pro mě fuj!!Ale každému dle jeho gusta.

Susane (Po, 12. 4. 2004 - 18:04)

Chtěla bych se zeptat, jestli mohu s tamponem i při silných dnech plavat.

VERONIKA (Ne, 11. 4. 2004 - 14:04)

ahojky, ja jsem velmi zvykla na tampony.Vlozky mi pripadnou nehygienicke - hlavne v lete, ale to je vec nazoru.take jsem zpozorovala, ze mam menstruaci asi o 2 dny kratsi s tamponama.Gynekolog mi to vysvetlil tak, ze krev neulpiva na stenach pochvy jako pri pouzivani vlozek, kdy se musi cekat, nez to vsechno "vykape".Vlozky pouzivam jen na noc a ve dnech, ktere travim doma.Preji vam krasny den :) verca

Objevitelka:) (Út, 24. 2. 2004 - 15:02)

Léta jsem používala pouze tampony a musím říci, že mi vyhovovaly... Letos jsem se od kamarádky žijící v Itálii dozvěděla, že bělící prostředky v tamponu jsou karcinogenní - dle oficiálního lékařského výzkumu. Prý je v Itálii nepoužívají už ani modelky... Moje gynekoložka o tom nic neví a myslí si, že jde o "reklamu na vložky". Je na každém zvážit, čemu věří. Já jsem si na vložky po x letech používání tamponů zvykla velice rychle. Jde jen o zvyk.

Pavlína (Út, 16. 9. 2003 - 08:09)

Já jsem několik let užívala také jen tampony a libovala jsem si, že můžu neomezeně sportovat a že vlastně o menstruaci ani nevím,ale začaly se objevovat problémy-opakované infekce mě zcela vyléčily z tamponů a už je opravdu používat nebudu. Leda tak ve výjimečných případech, půjdu-li se koupat a to ho ještě pokapu roztokem tea tree oilu, jak mnozí radí.Nutno podotknout, že vložky krajně nesnáším,ale zdraví je mi poněkud přednější. Je také pravda, že se zdr. stav začal poté lepšit. Zdravím pavlína

Reklama

Přidat komentář