Reklama

Agorafobie

NANUK (Pá, 30. 5. 2008 - 23:05)

To Hanka1,tak se HÓÓÓDNĚ mýlíš!Já nevím,jak jsi na tom Ty,ale dnes bych to vypráškovanej s nadlidským úsilím snad zvládl,ale tehdy VYLOUČENO!!!Jak si mám potom já srovnat v hlavě,jako"PROFIK",když tady čtu,jak jiní zvládájí něco,co druhý ne?Např.METRO,BUS.dav lidí,no a to mě nevadí,jedu v natřískaný TRAM.že jsem na schodech,BUS též,ale ne PHA-K.VARY,na to nemám!Zrovna tak mi vadilo,jít si třeba pro výhru v SAZCE 60Kč,dnes bych,tam šel pro půl melounu!A v tom jsou ty "PŘESEJPAČKY",za žádný prachy,REPRÍZU!:-(

Hanka 1 (Pá, 30. 5. 2008 - 22:05)

Nanuk,,,,,,,,,,,,,možná to psychiatr mysleltak,že kdyby ti nic jiného nezbývalo,tak bys to zvládl,a věř tomu zvládl,protože ono člověku nic jiného nezbyde max.se složí,,,,,,,,,,omdlí
Ale jinak je ta agora nechutná potvůrka,že jo?

NANUK (Pá, 30. 5. 2008 - 21:05)

Kolik má fobie variant,tolik nemá barev,ani můj mobil?ČistokrevnáAGORA,neexistuje/tohoSOLITÉRA bych rád viděl/a vysvětlovat to zdravému,mi připadá,asi jako vyprávět o NETU,obyvat.džungle,On to totiž nechápe ani PSYCHIATR,jinak by mi nemohl řící,kdysi,že kdyby mě odvedl do lesa a potom bych měl jěště přejít prostranství/louku/že bych se určitě odtamtud dostal,rád bych hoVIDĚL!!A jinak FOBKY,jsou"obětave"takže pokud se1zbaví,ochotně SUPLUJE jiná!Něco jak bublinka ve vodováze,akorát aby byla kde,nejmiňVADÍ:-(

Klásek (Pá, 30. 5. 2008 - 20:05)

Dobře Zdendo, tak si tykáme...Já jsem Nikola. Myslím si ,že kladeš dobré otázky. Mohlo by to něco odhalit, protože ty jsi podle mého velice chytrý...a možná, že odhalíš nějakej způsob jak ty fobie lépe zvládat. Možná to nemáš ani v úmyslu, ale v otázkách klidně pokračuj...mě to ledacos odhalilo...neumím nad tím tak přemýšlet...SF- jaké má příznaky nebo jak se projevuje? A nebuď už nesmělý, protože jsi tak chytrý a máš dost inteligentní písemný projev...že by spíš lidé měli být nesmělí z tebe:-). Tak zatím ahoj...a krásný víkend ( i když mě ta vedra vadí...protože mám absurdní představu, že v teplém vzduch není kyslík:-)

Hanka1 (Pá, 30. 5. 2008 - 11:05)

Zdenku ,Klásku,a další.včera jsem byla u doktora na kontrole a tak naivně jsem se zeptala ,zda je přímo lék na agorafobii,není,není to vlastně samo o sobě nemoc,je to jen následek nějakých psych.problémů,které vykumulují a u nás slbších jedinců vyustí např.v agoru.Mám dost dobrého psychiatra,tak jsme se dobírali ,co to spustilo u mě znovu až dobrali.Syn se oženil a přestal se se mnou stýkat,a agora jako plíživá potvora čekala a pomalu začala vykukovat,pak přišla dvě umrtí v rod.,krádež kolem bytu a holka se předvedla v plné parádě.A že jí to šlo,tak ted jí zase uklidit a to je tedy dřina.Hezký den všem Hanča

Zdenek (Pá, 30. 5. 2008 - 09:05)

Omlouvám se, že jsem to tu dal "stereo", ale prodleva se mi zdála být dlouhá, myslel jsem, že jsem něco spletl, tož jsem to tam šupl ještě jednou.
Hezký den!
Zdenek

Zdenek (Pá, 30. 5. 2008 - 09:05)

Klásek: Neomlouvej se Klásku, proti tykání nic nemám, jen jsem čekal, až mi to bude nabídnuto. Nejsem na podobná diskusní fóra zvyklý a také jsem od vedle (SF) a jsem tudíž extrémně nesmělý. Začít tady tykat ženám, to bylo nad mé síly. Já se musím kolikrát přemáhat už jen k tomu, abych vůbec na ten internet šel. Doma zatím počítač na internet napojený nemám a musím chodit po veřejných internetech a i to pro mě bylo před několika lety nepředstavitelné.
K tomu mému nápadu: snažím se jen víc zviditelnit, čeho že se to agorafobik vlastně bojí a ta pole a svépomocná "záchranka" byl jen jakýsi model. Zdá se, že číslo na tu "záchranku" bychom potřebovali mít stále u sebe ať jsme kdekoli.
Hanka1: Souhlasím Hanko a děkuju za poučení; právě jsem získal další sociální dovednost, což je pro taková sociální nemehla jako jsem já velmi užitečné.:-)
Zdenek

Zdenek (Pá, 30. 5. 2008 - 09:05)

Klásek: Neomlouvej se Klásku, proti tykání nic nemám, jen jsem čekal, až mi to bude nabídnuto. Nejsem na podobná diskusní fóra zvyklý a také jsem od vedle (SF) a jsem tudíž extrémně nesmělý. Začít tady tykat ženám, to bylo nad mé síly. Já se musím kolikrát přemáhat už jen k tomu, abych vůbec na ten internet šel. Doma zatím počítač na internet napojený nemám a musím chodit po veřejných internetech a i to pro mě bylo před několika lety nepředstavitelné.
K tomu mému nápadu: snažím se jen víc zviditelnit, čeho že se to agorafobik vlastně bojí a ta pole a svépomocná "záchranka" byl jen jakýsi model. Zdá se, že číslo na tu "záchranku" bychom potřebovali mít stále u sebe ať jsme kdekoli.
Hanka1: Souhlasím Hanko a děkuju za poučení; právě jsem získal další sociální dovednost, což je pro taková sociální nemehla jako jsem já velmi užitečné.:-)
Zdenek

NANUK (Čt, 29. 5. 2008 - 18:05)

Mám radost,že je to už jen 'brnkačka ':-)jinak si myslím,že si ta'potvora',potřebuje taky vorazit a hlavně potřebuje správný'jedy',aby byla otrávená a neotravovala druhého!Na některé je alergická,tak uteče,pak se přizpůsobí a prudí zase!Ale arsenál bojových látek přibývá,tak hurá do BOJE!Ale má to i své úskalí,že po některých mi ŠUMÍ v uchu,což je i v letáku a to je makačka,ktere POTVOŘE,dát přednost-s pískáním se dá chodit,ale jde to na nervy!A tak pořád dokola,někomu stačí ŠUM a je na nervy,snad toVYŠUMÍ

Lenka N (Čt, 29. 5. 2008 - 16:05)

Čau osazenstvo.Tak je tak i tak.Ten jeden nový lék podle letáčku se dává údajně i na Agoru ale nástup účinku je tak až za týden,takže pak Vám dám vědět ju?Xanax jsem nikdy nebrala tak taky uvidíme.Jinak po Neurolu SR mi ráno bylo vžd blbě od žaludku a trošku se mi točí hlava.Tak uvidíme co udělá toto.

Hanka1 (Čt, 29. 5. 2008 - 09:05)

Klásku mně by se to také líbilo,ale............................
Lenko N. .........tak jak je?
Klárko................jo u téhle břiblblé choroby jsi jednou nahoře jednou dole
Zdenku,já myslím,že ti také tykám,ale na těhle diskuzích je to normální,ne?

Klásek (Čt, 29. 5. 2008 - 09:05)

Zdeňku, omlouvám se,ale začala jsem Vám nechtěně tykat....omlouvám se.

Klásek (Čt, 29. 5. 2008 - 08:05)

Ahoj Zdeňku, jsem tady. No to by bylo něco,to bych mohla jít kamkoliv a mít čistou hlavu..teda určitě by všechno bylo mnohem snadnější. To vědomí, že je někdo v pohotovosti, kdo se mi může věnovat...myslím si, že bych toho ani nevyužila, už to vědomí by stačilo.Máš dobré nápady...škoda, že to zůstane jen u nápadu...:-). Mějte se hezky...

Klára (St, 28. 5. 2008 - 21:05)

Lenko, díky za povzbuzení, já vím, že to bude zítra ok. S blbou agorou už bojuji dvacet let, ne-li víc, vždyť já už ani nevím, kdy to začalo. Ze začátku mi bylo hodně blbě, teď už je to brnkačka, ale stejně nejsem stoprocentní, opravdu jako na houpačce. Prostě to někdy jde a někdy je to úplně na nic, kdysi dávno jsem byla kvůli tomu hospitalizovaná na PL. Teď se snažím během chůze třeba zaobírat tím, že jako budu někomu volat, prostě se začnu v tašce hrabat, že hledám mobil, prostě se snažím nemyslet na to, že mi asi je nebo bude blbě. A to, že kráčíš od doktora zvesela, tak to důvěrně znám. Já se tu chorobu pořád snažím maskovat, málokdo to o mně ví. Jsem zvědava jak Ti pomůžou ty nové léky, kéž by, člověk musí pořád zkoušet.

Lenka N (St, 28. 5. 2008 - 19:05)

Klárko vím očem mluvíš.Dnes jsem absolovala já lékaře,taky ho mám kousek a bohužel začátek cesty ok a v půlce bušení srdce ale né moc,trošku panika ale podařilo se mi to ustát a kupodivu i rozdýchat.Nesmíš začít panikařit jinak ti bude hůř.Zkolabovat nemůžeš to mu věř,není to jednoduché ale chce to čas.Cipralex jsem nikdy nebrala takže nemůžu posoudit co ten lék má dělat.Já dnes dostala po domluvě s lékařem jiný ale v lékárně nebyl tak ho objednávali a bude až zítra ráno.Budu brát Arketis a na stránkách netu lékárny jsem si zjistli že se dává i při Agorafobiích a panických poruchách.A ktomo Xanax oba léky jsem ještě nebrala tak uvidíme.Pokud nechodíš k psychologovi tak ho ihned vyhledej.Léky odstaňují příznaky ale je důležité i sezení u psychologa.Já chodím tam i tam.A ikdyž pokroky byly pomalé i přesto některé věci zvládám sama.A držím palečky nevzdávejto bude líp uvidíš a vše chce čas,trpělivost a naučit se stouto nemocí žít.A uvidíš přijde doba kdy budeš zvládat i běžné věci.Nákupy atd.Já dokonce i jeden čas dokonce do práce dojížděla a fungovala jako předtím.Pak přijde stresový podnět a může se stát že jsi vtom opět ale můžu tě uklidnit málokdy se stane že je to silné tak jako poprvé.U mě teda ne ty těžké stavy mám za sebou ale itak to není příjemné.Držím ti palečky a neboj zítra to zvládneš uvidíš.Já se paradoxně u lékaře ba naopak zklidním a zpět jdu jakoby mi už nic nebylo.A to ještě po cestě zalezu do obchodu.

Klára (St, 28. 5. 2008 - 18:05)

Pro Zdenka: Já bych v těch polích, byla také klidnější, kdyby existovala taková záchrana na telefon. Momentálně i když teď beru ten Cipralex už skoro 2 měsíce bych sama do polí nešla.
Hani, Leni, už se mi to přestává líbit, pořád je ve mně nějaký blok, i přes tu léčbu se někdy nedokážu odlepit z domu nebo naopak z práce. To jsou takové dva body, kdy jsem si sebou trochu jistá. Zítra bych měla jít k doktorce pro další přísun léků, ale už teď na to myslím, že je přede mnou ta cesta, pak to sezení v čekárně. A přitom třeba ta cesta k ní je otázka pěší chůze asi 6 minut, ale je to prostě na opačnou stranu než je moje pravidelná denní trasa a to už je problém.

Lenka N (St, 28. 5. 2008 - 15:05)

Hani teď jsem si ten Arketis našla na netu,používá se při panické poruše Agorafobií.

Lenka N (St, 28. 5. 2008 - 14:05)

Hani to číslo je jen pro tebe ahojky

Lenka N (St, 28. 5. 2008 - 14:05)

Ahoj Hani tak jak jsem dopadla?Uvidíme dostala jsem jiné léky.Místo Coaxilu mi napsal ARKETIS ¨to je něco jak ten Remood stejné účinky má.A ten Remood toho se bát nemusíš ten se dobře snáší,spíš jsem u něj pocítila víc úlevu než u Coaxilu na to že ho beru už víc jak 3 měsíce.A navíc Coaxil je i pro mě dražší.Ale opravdu mě potamtom bylo líp ikdyž nástup účinku je do týdne ale když to vemu zpětně víc mi seděl.A ktomu mi napsal Neurol SR ale v lékárně řekli že zastavili výrobu a tak volali doktorovi co mi mají místo toho dát tak budu brát Xanax,ještě jsem ho nikdy neměla tak uvidím.Jinak ten Arketis mám brát první týden jen po půlce ráno aby si prý na to tělo zvyklo a pak další týden už celý ale jen jeden denně.A ten Xanax taky jen jeden ve výjmečných případech ho můžu vzít i večer.Ale kumšt byl dnes k němu dojít,nějak to na mě slabě přišlo ale snažila jsem se to ustát jelikož doktor je kousek odmě.Pokud budeš chtít sice mám obavy že to někdo zneužije ale kdyžtak napiš sms na 732469434 pokud budeš chtít ju?

Hanka1 (St, 28. 5. 2008 - 13:05)

Leni já jdu zítra a ten Remood jsi brala s čím?No já mám Seropram,ale já jsem strašná bábovka na léky,tak bůh ví co by udělal R.se mnou,tak písni ,jak jsi dopadla,držím palce.Hanka

Reklama

Přidat komentář