Reklama

Agorafobie

Hanka1 (Čt, 22. 5. 2008 - 13:05)

Lenko N .já taktéž včera večer krize ,nevím proč ,ale přisuzuju to hodně uternímu uplnku ,byl prý hodně silný a počasí.Jsem na tom dnes jako ty,držím palce ,neboj mladá to zvládne,kolik jí je a tobě?

Lenka N (Čt, 22. 5. 2008 - 11:05)

Hani já jsem jak vycuclej citron.Jenže se musím sebrat,holka odjíždí v neděli na pár dní do Londýna,poprvé mi vycestuje mimo republiku a já to prožívám hrozně.Jsem nervozní atd.Přitom v pátek už jí budu mít doma.Takže se snažím bojovat seč se dá.Včerá jsem měla den kdybych se nejraději neviděla.Byla jsem jak lazar,dnes už je líp ale pořád to není ono.Vždy kdyžmě to ťafne tak to trvá tak dva až tři dny než se seberu.

Eva (St, 21. 5. 2008 - 22:05)

Ahoj, Agorafobie mi úspěšně kazí život už 6 let (od 17 let), chtěla jsem se zeptat, zda neznáte nějakého dobrého psychologa z Mostu, který by mi pomohl? Ráda bych žila normální život, jsem opravdu neštastná. Za odpovědi děkuji, hezký zbytek večera Eva.

Klára (St, 21. 5. 2008 - 21:05)

Mám pocity, že omdlím venku, doma, v práci, ale ještě jsem nikdy neomdlela, snažím se ty myšlenky na mdloby také odehnat, je to hnus! Počasí se mnou také mává...

Hanka1 (St, 21. 5. 2008 - 13:05)

Lenko N,..........taktéž ,počasí a uplněk,děsná kombinace,jsem jak žába a stojí to za houby,,,,,,,,,,,

Lenka N (St, 21. 5. 2008 - 11:05)

Ahojky Oldo ani mě né.Lepší je na to nemyslet a zkoušet to rozdejchat.I já se snažím a nepřipouštím si to.A bohužel občas ty stavy mívám i doma,zrovna dnes je mi blbě ale snažím se něco dělat,něčím se zaměstnat,mě osobně to pomáhá.Nevím ale jsem citlivá na každou změnu počasí tak je to asi i tím.Teda myslím si to nevím.

Hanka1 (Út, 20. 5. 2008 - 22:05)

Oldo znám ty stavy ,ale také ne zatím naštěstí,tak na to raději nemyslím.

Olda (Út, 20. 5. 2008 - 20:05)

Ahojte všichni!Jsem tu novy ,ale se starou znamou. Mam jen jeden dotaz-mam někdy STAVY,že myslim ,že omdlim: Stalo se vam někomu,že jste sebou opravdu sekli?Jako myslim omdleli? Mně ještě ne,ale pořad na to myslim?že co kdyby.....dik za odpovědi..

Lenka N (Po, 19. 5. 2008 - 16:05)

Ahoj Hani díky za radu,vyzkouším to obojí znám akorát mě to nenapadlo.Injekce jsem kdysi dostávalaale jaksi jsem vůči nim byla imunní hi,hi.Stejně mám cestu do lékárny ještě že je kousek toto počasí mě vždy trochu srazí ale musím tam.Holka pojede do Anglie tak jí musím vybavit základními léky na případné nachlazení a koupit i něco proti nevolnostem v autobuse.Nikdy jsem nepochopila proč při změně počasí tak blbě reaguji a stav se o něco zhorší ale né tak že bych nevycházela z domu,jen jsem více nervozní.A to se děsím až nastanou ta pravá vedra no tak to nevím co bude.Ale co nevzdám se a budu bojovat nedám té mrše Agoře šanci aby se zakousla více to teda ne!!!!!

Hanka (Ne, 18. 5. 2008 - 22:05)

Lenko N,znám také tohle trápení,dokonce mi píchali injekce,abych přibrala,ted jsem tak akorát,ale mně se osvědčil Pangamin ten potahovaný 3y 4 tablety,je to přírodní,pivovarské kvasnice,a pak Glukopur,oboje určitě znáš,a já jedla fakt na noc jako kyselina,ale trvalo to,tohle počasí mě také ničí,,,,,,,,,,,,,,

Lenka N (Ne, 18. 5. 2008 - 21:05)

Ahojky všem.Moni ty AD ti doporučuji i já,tak jak Hanča.Nejsou všemocná a ostatní už bude záležet jen na tobě.Já třeba zvládám už leccos,krom autobusu a vlaku.Ale taky občas přijde období kdy je mi ouvej.Pomalu si na tuto nemoc zvykám teda spíš se sní zžít a vědět jak na ní a nepustit ji dál než chci.Momentálně mám dny kdy mi není do zpěvu,já reaguji na výkyvy teplot ale to spíš přičítám tomu že mám nízký tlak.A navíc bojuji se svou váhou.Šla dost dolů a proto kdyby někdo věděl jak jí zvednout poraďte prosím.Jím nejsem o hladu,v noci ještě chodím do ledničky a nic.To je mé další trápení navíc a už mě nebaví někomu vysvětlovat že jím a ono nic.

Hanka (Ne, 18. 5. 2008 - 18:05)

Moniko určitě ale AD nejsou všemocná,to mi řekl i můj psychiatr,ale zkus to,a terapii a uvidíš,držím palce Hanka

Monika (Ne, 18. 5. 2008 - 16:05)

Ahojte všichni! Tak já pořád nevím, jestli se do těch AD pouštět nebo ne! Mám ještě pořád v živé paměti to, co se mnou vloni dělal ten serlift a navíc jak to tady tak pročítám, tak mi příjde, že nikdo z braní AD moc nadšený není. Ale na druhou stranu zase žít s agorou a panickou poruchou není taky žádný med. Navíc přes víkend se nějak měnilo počasí a to jsem si fakticky UŽILA. Ale zřejmě se do toho stejně budu muset pustit, protože takhle už dál žít nehodlám.

Klára (So, 17. 5. 2008 - 12:05)

Moniko, Cipralex užívám já, nic nekalého mi nenavozuje. Užívám půlku ráno už 5 týden. Zdám se taková vyrovnanější, i když musím podotknout, že tak 2x v průběhu mi nebylo moc dobře, píšu o tom asi před týdnem. K tomu ještě , když bych začala vyšilovat si musím vzít půl oxazepamu. Serlift jsem brala před dvěmi lety a vůbec mi nesedl, řekla bych, že jsem reagovala dost nepatřičně, depresivně. Ale ani s tím Cipralexem nic moc, do vlaku ani do autobusu, metro u nás není, bych nesedla, supermarket bez doprovodu bych neabsolvovala. Tak uvidím, jak se bude situace vyvíjet. A jen tak si vyrazit někam dál od svých styčných bodů bych se vůbec neodvážila.

Hanka (Čt, 15. 5. 2008 - 15:05)

Moniko já beru Seropram,po pravdě nevím,jestli je to nějak lepší,beru stejné léky plus Seropram,ale malé dávky,myslím,že je to hlavně o té terapii u mě

Monika (Čt, 15. 5. 2008 - 11:05)

Ahojte holky! Hani, tak to je skvělé, že za Tebou terapeutka chodí domů, něco takového bych taky potřebovala, protože nejhorší panickou ataku jsem zažila přímo na naší poliklinice a od té doby jsem tam nebyla (ne, že bych nebyla nemocná, ale všechny nemoci se snažím vyléčit doma pomocí léků, které koupím v lékárně) a s prací jsem to vyřešila tak, že dělám doma. Naštěstí mám takovou profesi, kde to jde, ale i tak jsem to nyní brala jako nutné zlo, přestože to má spoustu výhod a udělám přes den daleko víc práce než v kanceláři. Jo a Hani s tím Cipralexem jsi spokojená? Nebo spíš abych to upřesnila, nemá ten cipralex nějaké morbidní nežádoucí účinky jako většina AD? Já když jsem vloni zkusila ten Serlift, tak jsem se po 14-ti dnech cítila hůř než když jsem ho začala brát a navíc jsem začala mít sebevražedné myšlenky a přestala spávat, a začala vidět rozdvojeně, takže šel milý Serlift po 18-ti dnech do háje! Zatím vám přeju moc pěkný den (musím se přiznat, že je mi dnes daleko líp než včera, takže aspoň částečná úleva, protože včera byl naprosto děsný den), zdraví vás Monika

Návštěvník (Čt, 15. 5. 2008 - 07:05)

Klásku děkuju za vysvětlení, teď chápu proč to cizí prostředí, kde Vás lidé neznají. Měl bych asi říct, že tu nejsem ze zvědavosti neb nějakého badatelského nadšení, ba ani má ušlechtilost neoplývá takovými rozměry, abych tu někomu zdarma pomáhal louskat jeho oříšky, ale jsem tu něco jako fobik

Klára (St, 14. 5. 2008 - 22:05)

Tak jsem si našla ten odkaz, vypadá to zajímavě. Právě vyšla kniha autorky, která se jmenuje WAGNER - "EFT" atd. Jedná se o jednoduchý návod samoléčby. Zkusím zjistit jestli ji v knihkupectví mají na skladě. Jenom nevím, jestli se mi podaří to umět praktikovat sama na sobě asi je lepší, když to dělá někdo, kdo ví přesně jak na to. No nic, tonoucí se stébla chytá. Teď se asi až do soboty odmlčím, budu hodně vytížená v práci a tam nemám možnost na internet. Pak podám hlášení jestli jsem knihu sehnala.

Hanka (St, 14. 5. 2008 - 21:05)

Kláro já měla supr psychiatra ,docenta psychiatrie,ale bohužel mi zemřel,před 4 roky....................................
pak nastaly marné roky hledání,pak jsem chodila k psycholožce,bylo to o ničem,pak začala chodit docela k dobrému psychiatrovi,tahle terapeuntka dělá EFT,mrkni na to na net zadej si EFT,jezdí ke mně domů,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,jen vím,že musím každý den i kdybych nevím proč být venku,a jak bych zalezla do baráku špatný,měla jsem i stavy,že jsem měla obavy jít 200m k vratům,tak to už nechci zažít...........................

Klára (St, 14. 5. 2008 - 21:05)

Opravdu se musíme přinutit vylézt z domu, ale když ono to je fakt někdy těžké. Znám to...člověk je úplně mimo, závratě, nohy jak z vaty, hrůza. Já si někdy připadám na té ulici jak štvaná zvěř, nemůžu dýchat, srdce až v krku. Hanko, ta Tvoje terapeutka Tě učí nějakým relaxačním metodám? Co z Tebou dělá?

Reklama

Přidat komentář