Reklama

Agorafobie

Návštěvník (Ne, 18. 3. 2001 - 14:03)

Milá Milado!dobře rozumím tvým stavům.já mám asi největší problém metro a MHD vůbec.Nastarovalo mi to bolestný rozchod s partnerkou....Jeden rok jsem nejezdil vůbec,pak najednou jsem rok fungoval a teď je to zase rok co to nejde.Byl bych velice rád,kdybych se mohl setkat s člověkem ze stejnými problémy a popovídat si,či si zavolat.Pokud budeš mít zájem ,tak zde přikládám můj tel.02/417 71 636 nebo 0608030673.zatím se měj hezky a budu rád,když se ozveš.S pozdravem Tomáš

Návštěvník (Čt, 15. 3. 2001 - 10:03)

Michaelo, moje pocity jsou úplně stejné. Jen jsem na tom už po pár letech lépe. Krůček po krůčku se zlepšuji, ale stále to není na 100 %. Myslím, že nejlepší a nejrychlejší cesta ven je přes psychoterapii. Já sama jsem ji nezkoušla, ale teď vím, že jsem měla..

Návštěvník (St, 14. 3. 2001 - 14:03)

Také mám ten problém.Do autobusu bych snad ani nenastoupila, do obchodu jdu jen pokud je malý a nemusím z něj odejít přes pokladny/kvůli frontám/, v případě, že budu chtít.prostě dělá se mi zle v restauraci, ve městě mezi lidmi, v čekárnách u lékaře, prostě všude, odkud nemohu hned odejít.Prostě mi začne být strašné horko, na omdlení.Co cítíte přitom vy?

Návštěvník (Pá, 2. 3. 2001 - 16:03)

Ahoj Michaelo, mam stejny problém jako ty, ale trápí mě o mnoho déle. Už jsou to skoro 4 roky.. Snažím se s tím vyrovnat sama, bez pomoci psychologa nebo psychoterapeuta. Ze začátku byl pro mne nepřekonatelný problém i vystát frontu na košík v obchodě nebo vydržet v autobuse do další zastávky :-) Teď je mnohem lepší - každý den jsem o kousek dál, ale asi jsem nezvolila nejlepší cestu. Rozhodně není krátká a rozhodně nejsem na jejím konci... Ráda si popovídám s kýmkoliv, kdo mám stejný problém.

Návštěvník (Čt, 1. 3. 2001 - 20:03)

můžete mi poradit jaká je nejlepší metoda pro zvládnutí panického strachu z MHD,především metra,ale i výtahy/zděděná klaustrofobie/,problémy nastali po velmi bolestném rozchodu s partnerkou...předem moc děkuji.

Návštěvník (St, 28. 2. 2001 - 08:02)

Agorafobie je strach napr. z cestovani dopravnimi prostedky, stani ve fronte, nakupovani v obchode kde je hodne lidi atd. Ja uz jsem zvladla obchody, ale auto, vlak, metro to mi proste nejde.

Návštěvník (Po, 26. 2. 2001 - 07:02)

Možná bys mohla říci, co to vlastně ta agorafobie je.

Návštěvník (Po, 19. 2. 2001 - 10:02)

Ahoj všichni, rada bych kontaktovala někoho, kdo má zkušenosti s léčení (vyléčením!) agorafobie. Touto fobií trpím již víc jak 5 měsíců a přestože jsem hned po 2 měsících od prvních příznaků navštívila psychologa, a docházím za ním stále, zlepšení se nedostavuje. Tedy, zlepšení nastalo hned v začátcích, ale pak se to zaseklo a už se to vůbec nelepší. Budu vděčná za jakoukoli radu. Dík

Reklama

Přidat komentář