Reklama

Agorafobie

gabika (St, 15. 6. 2005 - 20:06)

Monika Ahojky!Skoda stou pracou,ale az raz budes pripravena tak to vyde ver mi.A ani nebudes vediet ako a vsetko zvladnes.Gratulujem ze si zvladla obchod si super.Ahojky Peter!Tebe velmi,velmi gratulujem k skuskam,ktore ti supis dopadli.Tesim sa s tebou a prajem aby ti vsetko islo tak aby si bol stastny.Majte sa krasne.Pa

peter (St, 15. 6. 2005 - 18:06)

Ahojte.Dúfam, že sa všetkým darí skvelo!Skúšky mi dopadli dobre,ani som nestresoval.Bol som úplne kludný,vyrovnaný,no normálne som sa nepoznával.Kdo by to povedal tak 3-4 mesiace spátky.Som teraz moc štastný,hlavne čo sa týka PP a AGOR.,že to zvládam a že je mi ešte lepšie ako predtým keď som to nepoznal.Moc som na sebe zapracoval a teraz to vychádza napovrch.Zdravím Moniku,poviem ti ako som bol na tom ja.Keď som sa zoznamoval s touto poruchou a začínal zisťovať o čo ide tak som bol úplne na dne.Stačilo mi len vydieť slovo Agorafobia a hneď sa mi rozbúchalo srdce,ruky som mal spotené,a iné veci,myslel som že to nie je možné,že mi preskočilo.A tak isto to bolo potom aj s prácou,skúškami a všetkého čoho som sa obával.Treba sa prestať báť bežných vecí,akú metodu si zvolíte to je na vás.Tolko moja malá teoria/skúsenosť.Držím vám moc,moc palce!!

monika (St, 15. 6. 2005 - 18:06)

Ahoj Gabika,máme to podobný.Dnes jsem byla na pracáku a i když bych fakt práci chtěla,tak jsem se modlila ať mi nic nenajdou.Naštěstí nenašli.A s tím dr.Praškem mě předešel Peter.Přesně ten a spol. tu knihu Agorafobie napsali a na té brožuře se podíleli.Musím,ale říct,že po tom co jsem si tu Agorafobii přečetla mi asi týden bylo zle absolutně všude kde byli lidi.A ťuk ťuk na dřevo-stála jsem frontu v potravinách u pokladny a nebylo mi zle,tak doufám,že to zas na chvíli vydrží.I když čert ví,vždycky mě to přepadne v nejmíň příhodnou chvíli.

gabika (So, 11. 6. 2005 - 20:06)

Ahoj Peter.Takze hned ti chcem povedat ze ti drzim palce aby ti vsetky skusky dopadli v pohode.Som rada ze mas taky pocit zo seba a ze si stastny.A mas pravdu aj ja som nasla nieco pozitivne,clovek musi niekedy zastat a vela veci pochopit,aby znova silny mohol stat a ist dalej.Daj potom vediet ako si dopadol na skuskach.Vela stastia.PaPajka-dakujem za tvoj prispevok pozriem si to.Ahoj.

Pajka (So, 11. 6. 2005 - 18:06)

Taky TV pořad o agorafobii na jdete k přehrátí na www.diagnozy.czDr.Praškovi vycházejí knihy nejvíce v nakladatelství Grada na www.grada.cz.

peter (So, 11. 6. 2005 - 18:06)

To som rád že som ti mohol aspoň trochu pomocť.Ináč raz som sa ťa pýtal v diskusii na "ginko".Nakoniec som si ho nekúpil.Kúpil som "selen+zinok" a b-komplex.mám skúšky tak to preto-nech mi to trochu páli.Moju poruchu neberiem ako nepríjemní zážitok,skôr naopak.Som jej vďačný za to že sa dostala až ku mne.Moc som skvalitnil svoj život,dokázal som vo svojom živote spraviť pre mňa velké veci a za to som jej vlastne vďačný.Môže to znieť pre niekoho nelogicky ale je to tak.Naučil som sa z každého negatívneho vytiahnúť to pozitívne.Aj keď sa mi to zdalo pred pár mesiacmi nereálne.Som teraz ove?a šťastnejší a vyrovnanejší človek,aj keď viem že na sebe chcem ešte ve?a popracovať.

gabika (So, 11. 6. 2005 - 17:06)

Ahoj Peter.Teraz som si na nete objednala tie knihy od p.Praska.Ani nevies ako ti dakujem za povzbudenie.A tebe prajem aby sa ti to uz navzdy stratilo a bolo iba neprijemnou spomienkou.Ja tiez neberiem ziadne lieky,lebo ani nechcem.Musim bojovat.Tie info co si spominal by som chcela vediet,ale este sa mi neda mail posielat ani prijimat mam tam nieco z heslom ci co.Peter maj sa krasne a este raz dakujem.Pa.

peter (So, 11. 6. 2005 - 15:06)

Uvidíš,že keď zapracuješ,naučíš sa aj zlomiť ten bludny kruh.

peter (So, 11. 6. 2005 - 15:06)

Mal som(alebo ešte s časti mám)agorafobiu+panickú poruchu.Sú to podobné poruchy a majú vela spoločného.Dá sa to vyliečiť,len to chce vela úsilia a poriadne na sebe zapracovať.Ja to osobne zvládam bez liekov,ale niekdo musí brať aj tie prášky.Nie je to až tak hrozné ako sa zdá.Tie knižky som kúpil na martinus.sk-skús:http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&uQ=prasko&uCo=all Možno si niečo vyberieš a pomôže ti to ako mne.Pošlem ti niečo na mail od toho Praška(nejaké tie "rozumy"),už si nepamätám presne kde to bolo na nete.Ale skús dať normálne do googla napr

gabika (So, 11. 6. 2005 - 14:06)

Ahoj Peter.Prosim ta ti si asi zo Slovenska vsak?Kde taku knihu mozem kupit?Je bezne ju dostat v predaji?A ak si nieco zistil na nete nejaku stranku,daj prosim vediet.Pa

peter (Pá, 10. 6. 2005 - 23:06)

ahojte.skúste si kúpiť nejaké knižky od Dr.Praška,on sa s tým zaoberá,je tam vela dobrých vecí ohladom tejto poruchy.mne osobne to celkom pomohlo.malo by byť aj niečo na nete,nejaké jeho veci.ak chcete tak vám to pozrem.držím palce!!!!

gabika (Čt, 9. 6. 2005 - 20:06)

Ahojky Monika.Tak vcera som bola na pohovore v tej praci.Srdce mi islo vyrazit bolo mi strasne,ale tvarila som sa akoze v pohode.Nezobral ma ,lebo vraj nemam dost skusenosti.Ani nemozem mat ked som bola tolko doma.Ale poviem ti ze sa mi na jednej strane ulavilo,lebo neviem ci by som to zvladla.Nie tu pracu,ale to chodit tam.Lebo ti poviem bolo mi naozaj hrozne.Stuhla mi krcna chrbtica,srdce bilo ako zvon,zle som videla a o chôdzi ani nevravim.Som aj strasne na seba nahnevana,ale co mam robit?Som s toho uz velmi nestastna.Tebe prajem viac stastia.ahojky

gabika (Út, 7. 6. 2005 - 17:06)

Ahoj Monika.Som rada ze si sa aspon trochu zasmiala.Co ti to dala za brozurku?Je tam pisane ako postupovat a tak podobne?Ja ti dam vediet este ci ta praca vysla a ako dalej ale este to neviem,hadam koncom tyzdna.Na jednej strane velmi chcem aby to vyslo ale na druhej strane ...ved vies.Mali by sme niekde ist spolu ako by to dopadlo.By sme sa jedna druhu posmelovali a mozno aj porehotali.Skus co ti povedala doktorka aspon tam kde sa citis istejsie alebo co.Ja ti velmi velmi drzim palce.ahojky.

monika (Út, 7. 6. 2005 - 14:06)

Gabi,já se tomu pak musím smát taky,takže v poho.Dnes jsem byla u té cvokařky a dostala jsem Oxazepam a brožuru.antidepresiva jsem odmítla.Říkala mi ať zkusím někdy vyzkoušet jak nejhůř mi může být a prý jak to jednou překonám,tak už by se to mělo jen zlepšovat.Bohužel jsem na to asi měkká.Jakmile mi začne být zle,tak utíkám.A s tou prací ti věřím.Moc bych nějakou chtěla,ale taky se obávám.Držím pěsti,aby ti to vyšlo.Ozvi se.Ahoj.

gabika (Pá, 3. 6. 2005 - 18:06)

Ahoj Monika.Dakujem ti ze si si nasla cas a napisala.Trocha som sa aj zasmiala ako si napisala ze stale vystupujes a teda dlhsie cestujes,ale neber to v zlom.Ja presne viem ako sa citis,ja mam to iste.Tie pocity co si opisala a este chaos niekedy a ako keby aj z ocami a usami.Pocujem dobre ale niekedy mam chaos zo zvukov.Blbe pocity ktore nie vzdy clovek vie ovladat.Avies co mam problem:po 12 rokoch mam sancu ist do prace do kancelarie,ale neviem ci to zvladnem.Stale sa presviecam ze musim ,ale nie som si celkom ista.Neviem co mam robit.Ja tiez nechcem brat lieky.U psychosky som bola ale nic take neurobila iba stale hovorila treba prelomit bludny kruh,ale ako?Vies bojim sa ak aj pojdem do tej prace co ak sa tam zlozim,alebo co?Keby si vedela ako sa na seba strasne hnevam.A tebe drzim strasne palce aby si dobre pochodila u psychosky.A prepac ze som sa smiala,ale napadlo ma vela krat aj taka vec ako by sme sa stretli vsedci ti co takto trpime,ked sa bojime niekde ist.Keby nas dakde postavili aco by sa dialo.Ber to samozrejme zo srandy,clovek sa musi aj niekedy zasmiat.Prajem ti zo srdca aby si si nasla pracu a bola stastna.A ozvi sa este budem velmi rada.Ahoj

monika (Pá, 3. 6. 2005 - 15:06)

Ještě k předchozímu-občas taky mívám pocit,že mi někdo klekl na hrudník a škrtí mě.Ale to obvykle po napití přejde.Nejhorší jsou ty střeva a pocit na omdlení/slabost v nohách,brnění,hučení v hlavě a návaly horka/

monika (Pá, 3. 6. 2005 - 15:06)

ahoj Gabika,s prací je to horší.Kvůli jiným zdrav. problémům jsem byla několik let doma a chodila jen na občasné brigády.Většinou to byla práce kde lidi nebyli.Teď bych chtěla něco nastálo,ale nějak to nejde.Nejhůř mi totiž bývá v MHD kde musím sedět/stát mezi lidma nevydržím/.Takže se mi stává/pokud nesedím/,že třeba půlhodinovou trasu jedu 1,5 hod.,protože furt vystupuju.Taky nemůžu být zavřená někde kde je víc lidí.No nic příjemnýho.Příští týden jdu na psychinu a doufám,že mi tam nějakýho toho terapeuta doporučí.Léky brat totiž nechci.

gabika (Út, 31. 5. 2005 - 18:05)

Ahoj Monika,dakujem za odpoved.Sice aj tak si to neviem predstavit ako to vyzera pocas tej terapie ale moze to byt zaujimave.A co sa tyka toho ze ako sa citis medzi ludmi to ta chapem,aj mne sa to stava a myslienky mi letia hlavov,co ak sa niekto pozera a uvidi ak by mi bolo zle a podobne.Niekedy mi akoby az usmev zmrzol na tvari a cakam co sa ide robit,ale snazim sa myslienky rychlo niecim nahradit,ale nie vzdy je to lahke.A mas aj ine problemy okrem toho pocitu ze odpadnes?Ako zvladas skolu alebo pripadne uz pracu?Maj sa zatial pekne.

monika (Út, 31. 5. 2005 - 17:05)

Četla jsem teď o tom knížku a tam byla popsaná terapie při které ti doktor vyvolá záchvat a pak ti psychoterapií z toho pomáhá ven.Prvních pár záchvatů musí být pod vedením doktora a pak můžeš trénovat sama doma.A problémy mám toho rázu,že jakmile jsem mezi lidma/kdekoli kde je jich hodně/,tak mám pocit,že mi povolí střeva a pak,že omdlím.Pocit,že se zblázním jsem měla jen párkrát a zvládla jsem to.

gabika (Po, 23. 5. 2005 - 17:05)

Ahoj Monika prosim ta co je to ta rizena agorafobia a ako si to myslela ze viac potrebujes zvladnut fyzicke prejavy ako psychicke?Ak by si mohla napis prosim ta.Dakujem

Reklama

Přidat komentář