Reklama

Agorafobie

Lenča (Pá, 29. 2. 2008 - 17:02)

1.část .....Ahoj všichni,nejsem anonym,nestraším,ale také nemám stále čas tu být,ale asi vám něco dlužím.Tak to vezmu od začátku.Když mi bylo 17,moje mamka onemocněla,dřív nikdo slovo agorafobie neznal.Každý večer,když lehla do postele,udělalo se jí tak zle,že myslela,že zemře.Přijela pohotovost,napíchali jí injekce a odjeli.Měla nepochopitelné stavy,které si nikdo nedovedl vysvětlit,to trvalo pár let,dusila se,nemohla dýchat,bušilo jí srdce a dostávala křeče,ve kterých se celá zkroutila.Odešla jsem pak z domu a vdala se,pak jsem zjistila jednoho dne,že otec strčil maminku do cvokárny.Ihned jsem tam jela a donutila ho podepsat reverz a vzít ji domů,jela ale přímo ke svým rodičům,kteří ji dávali několik let dohromady,nemohla mezi lidi,do auta,vadila jí televize,rádiovšechno,nedokázala opustit byt,babička bojovala,mamka se léčila na psychiatrii a dodnes tvrdí,že ji z toho dostala babička a lék amitriptylin,bere ho stále.babička ji začala vodit do parku a postupně ji tam nechávala na lavičce déle a déle.Pak někdo dostal nápad koupit v Prostějově domek a aby se za ní otec se sestrou z Jablonce odstěhovali.Domek se koupil a mamka ožila,domek opravili a mamka mohla i do práce,dnes jí je 65 let,vloni byla na plastice obličeje a žije jak dvacítka,dlouhé vlasy,rifličky,uplá tričenka a začala se chodit i bavit a tancovat.Amitriptylin bere stále,občas jí není dobře,ale jen má takový pocit,může všechno.Já mám 4 děti,byla jsem v pořádku do té doby,než se mi narodilo 4.dítě,holčička,o které mi řekli,že bude slepá,němá,hluchá a mentálně postižená,protože na její onemocnění přišli pozdě a došlo k poškození mozku.Já to nevzdala,protože to bylo jediné dítě s touto nemocí v tehdejším československu,neměli zkušenosti,léčbu ale ano,mnohokrát se pohybovala mezi životem a smrtí,z Prostějova létala vrtulníkem do Prahy v ohrožení života a mě z toho stresu,možná díky rodové indispozici,vypukla agorafobie.Třikrát do týdne u mne byla rychlá,protože mé stavy vedly až k bezvědomí a u prvního jsem padala tunelem a viděla světlo a slyšela hlasy,které mne volaly zpět a pak jsem jen viděla kapačku a lékaře,spocené a vystrašené,kteří říkali,ženská,vy jste nám ale dala!Takovýchto záchvatů bylo tolik,že to ani spočítat nejde,někdy jsem se probrala až na ÁRU.Manžel od nás odešel a já zůstala na 4 děti a svou nemoc sama.Několikrát mi děti volaly sanitku,byli ze mě lékaři špatní a mě do nemocnice doprovázela houkačka,aritmie,hypertenze,tachykardie,také mě hrozila tracheostomie,protože ty křeče a to brnění způsobilo stažení hrdla.Zjišťovala jsem,kde všude mne to chytá a na ta místa jsem přestala chodit a míst přibývalo,nemohla jsem do dopravních prostředků,nikam,ale co s nemocnou dcerou?Je jí 16 let a půl jejího života jsme strávily v Praze na klinice,záchvat ve vrtulníku,v autě,cestou sanitkami po nemocnicích zastávky kvůli mě,abych mohla pokračovat dál.

Lenča (Pá, 29. 2. 2008 - 16:02)

jste tu někdo právě teď?

Lenča (Pá, 29. 2. 2008 - 16:02)

jste tu někdo právě teď?

Jarka (Pá, 29. 2. 2008 - 13:02)

Napište mi prosím někdo, jaké léky jsou na to nejlepší. děkuji.

Lenka (Pá, 29. 2. 2008 - 13:02)

Pro Ivču:Držím ti palečky ať vše zvládneš a zároveň zdravím Hanču.Ahojééééééék a ženské přece to nezdáme ne?Budeme bojovat no ne?

Lenka (Pá, 29. 2. 2008 - 13:02)

Ahoj Pavli je to jak tvrdí Hanča toto chce konzultaci s lékařem.Ani já stím nemám zkušenosti u mě se ta mrška Agora objevila až po dětech.Držím ti palečky

Hanka (Pá, 29. 2. 2008 - 10:02)

Pavlínko jsou AD,která se mohou brát i v těhotenství,mám 3 děti a ani při jednom těhotenství jsem AD nepotřebovala,to ti musí poradit lékař

Pavlína (Pá, 29. 2. 2008 - 09:02)

Agoráčci, moc prosím o radu, ohledně přírodních antidepresiv - o co se jedná, kde se to dá sehnat atd., beru antidepresiva a z důvodu plánovaného těhotenství je chci raději vysadit. . . Děkuji Pavlína

Ivana (Čt, 28. 2. 2008 - 21:02)

Hančo díky.Nápiš mi mail jak se ta doktorka jmenuje.Můj mail ivuska21"seznam.cz

Hanka (Čt, 28. 2. 2008 - 21:02)

Ivano tak je to v podstatě ,jak jsem radila,vzít léky a dojet k prvnímu lékaři,ale je tu ještě jedna možnost v Benešově je výborná psycholožka,zkusím kontakt,zda by nemohla zajet k tobě,nevím ,kde přesně bydlíš?napiš mi svůj meil Hanka

Ivana (Čt, 28. 2. 2008 - 18:02)

Ahoj Hančo,ptala ses mi?

Hanka (Čt, 28. 2. 2008 - 18:02)

Evo...........myslím,že to je poslední co nás v těhle rubrikách zajímá

Eva (St, 27. 2. 2008 - 17:02)

Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace zde: www.snama.cz/dieta

Ivana (St, 27. 2. 2008 - 16:02)

Ahoj holky díky všem za Vaše rady.

Alena (St, 27. 2. 2008 - 13:02)

Ahoj holky, máte zkušenosti s agorafobií-těhotenstvím-antidepresivy a metodou eft? Dá se agorafobie vyléčit pomocí eft? A co to je vůbec za metodu, a kde se to praktikuje? Díky moc A.

Lenka (St, 27. 2. 2008 - 12:02)

Pro Ivku
Prosímtě to c ti tu popisuji je holá pravda.I já tím trpím a takové stavy jsem zpočátku taky měla.Lexaurin je slabý,lepší je opravdu ten Neurol,nebo diazepen a je dobrý i Frontin.Tyto léky tě opravdu zklidní a obvodní ti něco ztoho muže napsat pro začátek než se dostaneš k odborníkovi.Popros manžela a nebo zavolej svému lékaři zda ti něco ztoho muže napsat aby jsi mohla k odborníkovi snad to pochopí.Nebo se opravdu stane jednou to že tě ta sanita odveze a skončíš ve špitále.Holky tu mají pravdu,nepodceňuj to.Já si tím taky prošla a věř že bude jednou líp ikdyž to chce trpělivost a čas.Já měla kliku že auto mi nic nedělalo,jen vlak a autobus a před barák jsem taky nedokázala vyjít.Držím ti moc palečky a mysli na to že nejsi teda stouto nemocí nebojuješ sama.

olga (St, 27. 2. 2008 - 09:02)

Ivano, je mi 60, léčím se 4 roky. Byla jsem ve stejné situaci jako ty, z domova jsem nevyšla 7 let, ani před vrátka. Panický strach i vlézt do auta a popojet byť jen třeba kilometr. Nakonec i panický strach být sama doma a potom už strach úplně ze všecho, z každý kraviny. K nejbližšímu doktorovi 7 km. Postup, jak jsem se dostala k psychiatrovi byl následující: zavolala jsem obvoďákovi, aby mi napsal něco na spaní a Neurol, ten slabý 0,25, což obvodní může. Syn zjistil, kde je nejbližší psychiatr a objednal mě s tím, že tam pojede se mnou a odveze mě. Než jsme tam jeli, to bylo 14 dní do objednání u doktora, tak každý den jsem přežívala ve strachu, že vůbec nevyjdu z domova a že tam nepůjdu. Ten den ráno jsem si vzala 2 ty slabé Neuroly a protože se to nezlepšovalo a strach byl pořád, řekla jsem si, že si vezmu ještě jeden, ale spletla jsem se a vzala si Hypnogen, což je prášek na spaní. Takže s touhle kombinací, málem spící, mě tam syn dovezl.
Po čtyřech letech léčby chodím u nás po vsi, dojdu si nakoupit a párkrát už jsem byla i autobusem na okraji Prahy. Zdá se to nic moc, ale aspoň něco. Kdybys měla zájem napiš mi na olmun"seznam.cz
ahoj

Ivana (Út, 26. 2. 2008 - 23:02)

Tak se mi zeptej.Já budu čeket na odpověť.
Budu ráda za každou radu,protože tady u nás mi asi nikdo neporádí.
Jsi moc hodná. Díky moc!!!

Ivana (Út, 26. 2. 2008 - 23:02)

Sama doma se nebojím.Jen mi vadí když houká sanitka nebo hasiči.To hned volám jestli jsou všichni v pořáku.Jinak mám závratě.A poslední dobou mám pocit ,že trpím snad paranojou.Momentálně nevycházím je mi zle.Jinak pokud se na to cítím tak jdu vyvenčit hafany.Popocházet o pár metrů jsem se pokoušela.Ale jak přišla ňáká stresová situace, tak byla veškerá snaha pryč a dlouho mi trvalo než jsem se dala zase dohromady.

Hanka (Út, 26. 2. 2008 - 22:02)

Každopádně se zeptám svého lékaře co bys měla dělat,pokud chceš.

Reklama

Přidat komentář