Reklama

AIDS - vir HIV

Deny (Čt, 14. 4. 2005 - 21:04)

ahoj, asi před měsícem jsem se líbala s jedním klukem, o kterým jsem se zanedlouho dozvěděla, že má AIDS. Přečetla jsem všechno možný a prý se to líbáním nepřenáší, ale stejně se bojím. Asi do týdne jsem dostala angínu, mám afty... Myslíte že je možné že jsem se nakazila. Je mi 16 a jsem z malýho města, takže na testy se jen tak nedostanu. Díky moc a všem přeju hodně štěstí!

borec (Po, 11. 4. 2005 - 10:04)

Přestaňte šópat, lízat buchty a kóřit baldy a nemusíte se bát aidsky!Každé borec boří kdejakó kocnu s triplem a pak má bobky a to sténý platí vo babách!!

E. (Po, 11. 4. 2005 - 10:04)

Asi před rokem a půl jsem chodila nějakou dobu s klukem, s kterého se nakonec vyklubal strašný děvkař. Rozhodně si nikdy pozor nedával a mě také nenapadlo po něm vyžadovat kondom. Vždy jsem měla strašně špatnou imunitu, jsem několikrát ročně nemocná, ale to je u mě celkem normální. Teď se mi udělal na malých stydkých p. takový malý puchýřek. Mám docela velké obavy, jestli jsem nechytla nějakou pohlavní chorobu.

Anastazie (Út, 22. 3. 2005 - 18:03)

Obyčejná plísen,neboj

Pavlína (Út, 22. 3. 2005 - 16:03)

Dobrý den, mé téma je o celosvětovém problému a začínám se bát, že se týká i mě.A proto Vás žádám o pomoc, anebo alespoň o informace.Byla jsem v srpnu na dovolené v Řecku a vyspala jsem se tam s místním klukem. Od malička jsem měla atopický ekzém, který jsem vyléčila. Tento ekzém se mi však vrátil a k těmto problémům přibyl jeden. Na nohou se mi asi od prosince objevili pupínky, které mě neskutečně svědí. Pořád mám tendenci to škrábat, zmizelé pupínky špatně mizí, mám po nich červenou tečku na těle a proto se ptám, je i toto průběh nemoci? A jestli ne, nevíte co by to mohlo být? Jsem čím dál tím víc zoufalá, protože mám strach a na testy se bojím jít. Navíc nevím kam bych na ně mohla jít. Když už bych na ně šla, chtěla bych jít na anonymní. Bydlím v Teplicích. Je mi teprve 16.. Prosím Vás tedy, pomocte mi co nejrychleji... Můj e-mail je: aids.pavlina"seznam.czPředem Vám mnohokrát děkuji.Pavlína

Jirina Spurna (Po, 21. 3. 2005 - 17:03)

Postup je takovy Za 3 mesice po styku lze s testu b¨vyloucit, ze ses nenakazil, pokud ale ches mit uplnou jistotu mam dojem ze se dela dalsi test pul roku od styku a pak jeste jeden za rok. Ale falesne negativni vysledky jsou velika vyjimka, (falesne pozitivni zas az tak ne). Dal to, ze by to muz chytil od zeny je mene caste zvlast pokud nedoslok primemu styku, takze i kdyby byla nakazena je dost velka nedeje ze budes O.K. Hlavne nepanikar. Je pitome, ze spolecnost udelala z tehle nemoci takoveho strasaka, znam horsi nemoci a nikdo o nich nevi. Pokus se vydrzet ty tri mesice a pokud bude vysledek negativni (tj. zadne protilatky nebyly nalezeny), zopakuj ho pro jistotu za ctvrt roku a je to jiste, ze ses nenakazil. Nama cenu ted o tom kazat, ale znas to , trocha opatrnosti by nezaskodila. Jinak pokud sve spoluobcany zrovna nekouses, tak je ani nemas sanci nakazit, pokud dodrzis do vysledku sexualni abstinenci.

Verča (Čt, 17. 3. 2005 - 16:03)

Taky jsem se jednou bála.Dělala jsem pár lidem piercing-obočí,ret,pupík....tak třeba jestli jsem to nemohla chytit.Tou jehlou-vydezinfikovanou a vyvařenou jsem si pak propíchla pupík.Měla jsem období,kdy se mi udělala v puse spousta aftů,mívala jsem zvětšené uzliny,teploty kolem 37?,časté respirační nemoci.Pak jsem zjistila,že HIV na vzduchu umírá a že se nelze nakazit zaschlou krví.Mělo mi to dojít.Mé choroby jsem si také vysvětlila-byla to aklimatizace nemocničnímu prostředí.Testy si pro klid udělat nech a pak si dávej pozor.Nebo můžeš jít dát krev a oni by ti HIV zjistili tam...

k. (Čt, 17. 3. 2005 - 15:03)

Já Ti říkám co jsem o tom četla-nejsem lékař-ale myslím,že se bojíš zbytečně.Taky znám tvůj strach-velmi dobře.proto mám info-to jsou noci strávené na netu a četbou literatury za důvodem toho,aby měla dušička klid.

webmaster (Čt, 17. 3. 2005 - 12:03)

Předmět: HIV? Autor: Petr Datum: 16.3. 2005 19:41:55 Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak velké je riziko přenosu HIV. Měl jsem před 5 týdny pasivní nechráněný orální styk až do konce se silně promiskuitní ženou (felovala mě) a teď se strašně bojím. Vše proběhlo normálně, žádná krev, atd. Na testy samozřejmě půjdu, a taky vím, že již nikdy v životě nic takového nepodniknu. Hlavně se bojím, abych taky příp. nenakazil někoho v svém okolí. Četl jsem někde o příznacích. Pozoruji na sobě, že se mi udělaly asi 2 afty v ústech, a mám ztuhlý krk. Vše ale asi může být psychického rázu, že se moc pozoruji. Nedokážu totiž od té doby myslet na nic jiného. Poraďte prosím. Též jak se mám chovat, abych nikoho nenakazil? Samozřejmostí je úplná sex. abstinence do testů. Díky moc. Předmět: HIV? Autor: k. Datum: 16.3. 2005 19:57:29 Myslím,že můžeš být celkem v klidu-HIV patří k těm méně nakažlivým chorobám.Několikrát jsem četla,že chytit to není až tak lehké.A ze slin je to riziko téměř nulové.Tím nechci říct,že bychom měli být méně opatrní!Musela by jí téct třeba krev z dásní a ty bys ho musel mít odřeného-mikroskopické trhlinky prý na HIV nestačí-na žloutenku ovšem prý ano..Nejsem lékař,ale čerpám z informace z literatury-jsou to časopisy odborné,kde píší různé novinky a objevy v medicíně.Tak snad jsem Tě trochu uklidnila.Ovšem, je třeba se mít na pozoru.. Předmět: HIV? Autor: Petr Datum: 16.3. 2005 20:06:19 Dík za odpověď. To víš, že se budu mít do budouucna na pozoru. Jsem psychicky úplně vyřízenej, pozoruji se, atd. Je to nejhorší období mýho života. Jinka ještě k přenosu. Žádný rány jsem na něm nezpozoroval. Myslíš, že kdyby tam byly mikrotrhlinky, tak se to nepřenese?

Robert (St, 9. 3. 2005 - 14:03)

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli můžu být nakažený virem HIV, když se u měprojevují tyto příznaky:- 1 aft v dutině ústní + jedna bolestivá levá krční uzlina (nijak nezduřelá)- odeznívající vyrážka na tříslech, svědící.Horečku ani nic podobného nemám, pouze mě také ještě bolí v krku.Děkuji za odpověď.

Eva (Ne, 6. 3. 2005 - 20:03)

htela bych se zeptat, jestli je mozne, ze jsem nakazena virem hiv, i kdyz nemam zadne priznaky a rizikovy sex jsem mela pred 2 lety. Od te doby jsem mela akorat asi 2 anginy, jinak jsem zdrava

Kopretina (Čt, 17. 2. 2005 - 16:02)

Provádí se test na HIV u vsech tehotnych zen, dekuji.

Luci (Út, 15. 2. 2005 - 13:02)

Bulovka - AIDS centrum. Je to tam zdarma a anonymně. Odeberou krev a za týden až 14 dní je výsledek.

Lola (Po, 31. 1. 2005 - 15:01)

Ditrichova ulice-hygiena.

Karolína (Po, 31. 1. 2005 - 08:01)

Dobrý den,chtěla bych se nechat udělat krevní testy na HIV. Nejraději asi anonymně. Mohu Vás poprosit o radu, kam zajít a jak vše probíhá? Jsem z Prahy. Předem díky. Karolína

Lola (Ne, 30. 1. 2005 - 13:01)

Zajímalo by me,jaka je nakažlivost HIV.Tedy,každá nemoc je nakažlivá více,některá méně.Třeba-celá rodina má chřipku jako trám a stejně ji třeba nechytíte,protože máte dobrou imunitu.Takže pokud bude mít někdo nechráněny styk s nakaženym-zatim jen HIV,který o tom neví,jaká je pravděpodobnost nakazy?třeba-styk jen jeden,náhodný a praktikovana přeruš.soulož.Je spousta případu,kdy se stalo,že člověk to nechytí-jaká je vlastne nase evropska odolnost vůči HIV-víte to někdo?Myslím,že toto zajímá hodně lidí.

Lola (Ne, 30. 1. 2005 - 13:01)

V předoperačnim ano a těhotnym take automaticky

mirek (Ne, 30. 1. 2005 - 10:01)

to Gyorn: O tom pochybuju. Běžné, ani rozsáhlejší odběry krve testy na HIV nezahrnují, musel by se lékař na tento vir cíleně zaměřit.

Gyorn (Ne, 30. 1. 2005 - 01:01)

Chtel bych se zeptat zda lékař odhalí infekci Hiv při rozsáhlejším odběru krve , i když po infekci nepátrá? Děkuji za odpověd

Jakub Slabecius (Ne, 9. 1. 2005 - 19:01)

Dobrý denZajmalo by me, jak je to s predoperacnimi testy na HIV...delaji se???Moc dekuju za odpoved!!!

Reklama

Přidat komentář