Reklama

AIDS - vir HIV

dell (Ne, 19. 9. 2004 - 15:09)

45635413654163

Jane (Po, 13. 9. 2004 - 23:09)

Nebo mít na té ruce záďeru. Je sance potom?

Jan (Po, 13. 9. 2004 - 17:09)

Dobrý den, mám dotaz. Když osoba HIV pozitivní chvíli cucá prst člověka, který tam má byť jen dvoucentimetrový hojící se dva dny starý stroupek po povrchovém říznutí, je šance na přenos viru? Slinami asi ne, protože by došlo pouze k podprahové infikaci, ale co krví? Pokud tedy HIV-pozitivní osoba zrovna v ústech krvácí a pokud tedy může přes malý stroupek vniknout vir do krve. Nemyslím do krvácející rány, ale do malého strupu. Je to možné? Nechci jen teoretizovat, ale asi by to šlo i v praxi, že?

Denisa (Út, 7. 9. 2004 - 15:09)

Vazena pani doktorko, objevily se mi cervene flicky na hornim patre. kdyz jim neco slaneho tak me toboli, ale videla jsem na fotkach uplne to stejne co se tyka aids. dekuji predem za odpoved.stoklasova denisa

webmaster (Čt, 1. 7. 2004 - 17:07)

Předmět: HIV Autor: Katka Datum: 30.6. 2004 23:24:29 Byla jsem testovana na HIV pred pul rokem. Rok a pul mam staleho partenra. Moje otazka zni, jestli se muze virus HIV prokazat pozdeji treba az za 3 nebo vice let? Předmět: HIV Autor: Jana Datum: 1.7. 2004 10:41:12 Prumerna inkubacni doba tohoto viru, jestli se nepletu je pul roku, takze bys teoreticky mela byt mimo riziko Předmět: HIV Autor: dáda Datum: 1.7. 2004 13:02:34 Ano, půl roku je prokazatelná doba.

pavel (Út, 22. 6. 2004 - 11:06)

dobrý den,chci se zeptat na testy ELISA/HIV.Píšeš v předchozím příspěvku,že jsi si "zakoupil" tyto testy.Dají se někde koupit testy,které odhalí toto onemocnění. Myslím jakýsi domácí test.

Velrybka (Po, 21. 6. 2004 - 23:06)

Tyhle běžné testy prokazuji HIV až po 6 měsících...je to test na PROTILATKY.Po 3 měs.může být test neprůkazný.Testy, které zjistí, zda je přítomen HIV virus, jsou velmi drahé a provádějí se dárcům krve atd...Zajdi si okamžitě k lékaři na odběr krve, je to anonymní.

Roman (St, 9. 6. 2004 - 14:06)

Dobry den,Pred dvoma rokmi som mal nechraneny pohlavny styk s cudzou osobou.Po troch mesiacoch som si zakupil testy ELISA/HIV,ktore vysli oba negativne.Uz dlhsiu dobu mam bolesti hrdla a vylucovanie lepkavych priestvitnych slin,ktore nemiznu.Dalej mi neprestajne sklbu nervy na urcitych partiach tela a na tele badam nepatrne svetle fialove skvrny a zilky,ktore som si predtym nevsimol + na klbe kolena a ruky mam nepatrnu malu cervenu bodecku.Aj pri najmensom buchnuti sa mi hned objavi modrina.Obavam sa ze aj napriek testom mozem byt HIV pozitivny.Aka je pravdepodobnost aj v pripade ak som si spravil 2 krat test?Ak je to mozne prosim popiste podrobnejsie Kaposihosarkom .Dakujem

Petr (Pá, 4. 6. 2004 - 13:06)

Radku, mel jsem velice kratky rekl bych trochu kuriozni nechraneny vagin.styk v klubu KTV.Jestli tam zijes,vis o co jde.Po 7 tydnech jsem si nechal udelat test HIV_negativni!Nicmene jsem porad unaveny coz u mne nebyvalo zvykem!!Jake vysetreni bych si mnel nechat udelat?Testovali mi moc,stolici vcetne vyteru :-),krev,vyter krku,byl jsem na UTZ a RTG..vse vporadku..nechapu!!Nyni je to 11tydnu a je mi porad divne!!

lakhym (Čt, 3. 6. 2004 - 13:06)

Ahoj Doktorko,zajimalo by mne, jak je to s prirozenou imunitou casti evropske populace vuci HIV. Prilis se o tom nemluvi a asi je zrejme proc.Rad bych vedel, jestli se da tato vlastnost organismu nejak jednoduse zjistit (zda existuji nejake testy); a take jestli clovek s touto imunitou muze byt prenasecem viru HIV.Diky, lakhym

r. (Ne, 2. 5. 2004 - 16:05)

Ahoj Petre,nevim jakej jsi mel presne sex.kontakt s onou cinankou,(jestli ciste vaginalni, bez ochrany, ) urcirte riziko hiv prenosu tu je take.nemusi se ale jednat nutne o hiv..sam v cine ziju, a spektrum nemoci je tu dost siroke.urcite bych si na tvym miste nechal udelat nejake vysetreni.vc. hiv. kdyztak napis.

Roman (Čt, 29. 4. 2004 - 13:04)

Vážená paní doktorko,zajímalo by mne, zda je možné se nakazit virem HIV, (nebo jinou infekcí, stafylokok, salmonela..atd) při rektoskopii. Pro upřesnění uvádím, že má být provedeno na malé spádové poliklinice.Děkuji.

Martin (Pá, 23. 4. 2004 - 13:04)

rad bych se zeptal, zda-li se da jakkoliv poznat z klasickych vysledku hematologie a z biochemickych vysledku pritomnost HIV. Vim, ze je nutne se nechat otestovat primo, nicmene se domnivam, ze nektere hodnoty v klasickych krevnich testech by mely byt u pritomnosti HIV odlisne ( nizsi ). Pokud tomu tak muze byt, rad bych vedel o jake se jedna a jake jsou hodnoty techto latek u zdraveho cloveka. Diky

martin (Čt, 22. 4. 2004 - 18:04)

rad bych se zeptal, zda-li se da jakkoliv poznat z klasickych vysledku hematologie a z biochemickych vysledku pritomnost HIV. Vim, ze je nutne se nechat otestovat primo, nicmene se domnivam, ze nektere hodnoty v klasickych krevnich testech by mely byt u pritomnosti HIV odlisne ( nizsi ). Pokud tomu tak muze byt, rad bych vedel o jake se jedna a jake jsou hodnoty techto latek u zdraveho cloveka. Diky

Petr (St, 21. 4. 2004 - 15:04)

Rád bych se zeptal, jsem 5tydnu po rizikovem styku s prtnerkou (v Chine) a jiz 3dny po navratu(riz.styku)jsem jiz pocitoval pocit unavy,pak prisly bolesti zad, predevsim mezi lopatkami az k hlave ktere ustanou a zase se projevuji, take se citim malatny.Nyni se mi na tele objevuji cervene flicky (shluk malych vyrazek cca5mm) na rukou a brise,ty nesvedi a pretrvavaji-nemizi(jiz tyden).Taky u mne doslo ke zdureni uzlin v krku(asi po 4tyd.)a urcite i k horecce. Jaky je predpoklad ze se jedna o akutni infekci HIV?

Jirka NOVáK (Út, 13. 4. 2004 - 16:04)

V tomto případě (krev na sliznici v ústech, HIV pozitivita líbajícího) určité riziko existuje. Léze jsou bílé plochy ústní sliznice, které usnadňují vstup viru. Doporučuji test na HIV protilátky.

webmaster (Út, 16. 3. 2004 - 18:03)

Předmět: VYŠETŘENÍ KRVE Autor: alena Datum: 12.3. 2004 14:54:38 Lze u normálního vyšetření krve rozpoznat i AIDS, nebo na to musí být speciální laboratorní testy? Předmět: VYŠETŘENÍ KRVE Autor: niki Datum: 15.3. 2004 11:12:44 je na to specialni test. Doporucuju stat se darcem krve, kde vam test na AIDS delaji zdarma kazdy odber!

webmaster (Út, 16. 3. 2004 - 15:03)

Předmět: dotaz Autor: eva Datum: 9.6. 2003 14:32:24 PROSIM VAS,MAM DOTAZ,KTERY JSEM PRIMO NEPATRI,ALE CASTECNE ANO.jAK DLOUHO TRVAJI VYSLEDKY,KDYZ SI NEKDO NECHA DELAT TESTY NA HIV.DEKUJI Předmět: dotaz Autor: Alena Datum: 10.6. 2003 8:45:10 Trvá to asi tak týden. Předmět: dotaz Autor: coroner Datum: 26.6. 2003 14:59:27 A za další týden může být všechno jinak...

Butterfly (So, 6. 3. 2004 - 11:03)

Před týdnem jsem se vášnivěji líbala s osobou(která je HIV pozitivní) a v ústech jsem cítila krev.Je možný přenos viru HIV?Také bych se chtěla zeptat,co to je 'léze v ústech'?Děkuji za odpověd?.Butterfly

Bellen (Ne, 26. 10. 2003 - 21:10)

Vazena pani doktorko, mela jsem pohlavni styk bez ochrany s osobou o ktere si myslim, ze ,,muze" byt nakazena chorobou Aids. S osobou jsem spala cervenec lonskeho roku a testy si nechala delat v lednu roku 2003 vysli negativni! Chci se zeptat zda muze vir HIV propuknout dele po mem testu nebo jsem jiz v mimo ohrozeni? Predem dekuji za odpoved.

Reklama

Přidat komentář