Reklama

AIDS - vir HIV

Kamila (Pá, 7. 1. 2005 - 18:01)

Měla jsem angínu a byl mi nalezen v krku spálový bacil, měla jsem dost nateklé uzliny a od té doby mně bolí čelist a dělají se mi různé boláčky v puse a žilky jsou trochu rudší než normálně. Před 3 měsíci jsem měla styk s mužem který sice říká, že je zdravý ale kdo ví. Měla jsem jen orální sex a ještě jsem ho odbyla, co může být příčinou těch změn v ústech??? Mám si nechat udělat test Hiv a po jak dlouhé době???

Michal (St, 5. 1. 2005 - 21:01)

Asi jste mne nepochopil. Chtěl jsem tím říci, že ten virus zatím nebyl (kdoví, - vy sledujete virologické žurnály?) izolován, jsou nějaké potíže, ale to neznamená, že ten virus neexistuje. Asi to nebyl vhodný příklad.To co píšete o vyšetření přítomnosti viru HIV nemůže být pravda. A přítomnost viru HIV se zjišťuje na základě přítomnosti protilátek nebo určitých virových částic.

Eris (Po, 3. 1. 2005 - 18:01)

Dobrý večer,chci se zeptat jestli je možný přenos HIV,jsou-li ve styku sliny s krví.Děkuji vám.Eris

David Gabriš (Po, 3. 1. 2005 - 12:01)

Vaše přirovnání s atomy není adekvátní. Virus jako takový je infekční nukleová kyselina a ta se skládá z mnoha bazí spojených v jedno dlouhé vlákno. Ty báze jsou velké organické molekuly. Když tedy sám tvrdíte, že pomocí RTG difrakce můžeme vidět malé atomy, tak proč nemůžeme pomocí elektronového mikroskopu vidět daleko větší útvar než je atom a to virus HIV. Znovu opakuji jakýkoli jiný virus byl dokázán fotografií z elektronového mikroskopu, virus HIV nikoliv. Kolik lidí si např. ve středověku myslelo, že země je placatá, než se přišlo na to, že tomu tak není. S HIV/AIDS teorií je to podobné.Mám pro Vás návrh. Zkuste si najít nějakou stanici, kde odebírají krev, kde dárcové krve vyplňují dotazník, a kde se provádí HIV testy. Ten dotazník vyplňte tak, že tam napíšete, že jste homosexuál, pícháte si nitrožilně drogy, často střídáte partnery i partnerky, že jste měl nechráněný pohlavní styk s osobou, která je HIV pozitivní, provozujete anální sex atd. Pokud takto zalžete, uvidíte, že Vy sám budete HIV pozitivní.

Michal (So, 1. 1. 2005 - 15:01)

Musím uznat, že virusmyth.net je velice zajímavé a poučné čtení. Opravdu to vypadá tak, že zatím není opravdu dokázáno, že by (jedinou) příčinou onemocnění AIDS byl virus HIV. Ale o existenci tohoto viru pravděpodobně není pochyb, přestože možná zatím nebylo možné ho izolovat v čisté formě a vyfotit ho. To máte podobné jako s atomy. O existenci částic hmoty - atomů a molekul se vědělo několik století, ne-li tisíciletí. Ale až s nástupem rentgenové difrakce a STM a AFM mikroskopie bylo možné si je opravdu prohlédnout a ohmatat.

mirek (Po, 27. 12. 2004 - 13:12)

to Pavel: Nedá. Zjistíš to pouze speciálním testem na HIV.

pavel (Po, 27. 12. 2004 - 11:12)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Dá se z kompletního krevního obrazu zjistit, zda je daný člověk nakažen virem HIV? děkuji

David Gabriš (St, 15. 12. 2004 - 14:12)

Na Vámi uvedenou internetovou stránku jsem se podíval, avšak důkaz o existenci viru HIV(tedy fotografii izolovaného viru z elektronového mikroskopu)stále nenalézám. Já bych bych vám také doporučil stránku www.virusmyth.com, kde se dovíte o nesmyslnosti celé HIV/AIDS teorie. Popřípadě si prostudujte publikaci Fehldiagnose AIDS od Štefana Lanky nebo si přečtěte knihu Virus HIV? Lež, které uvěřil celý svět. Chtěl bych vás požádat o věcnou argumentaci s cílem vyhnout se sarkastických, cynických a jinak zesměšňujících poznámek, takže k tomu pozdravu Paranoii zdar budu zpočátku schovívavý.

michal (Ne, 12. 12. 2004 - 16:12)

.. mimochodem, nalezl jsem tam i odpověď na otázku, jak je to s tou "imunitou" časti evropské populace vůči HIV viru.

michal (Ne, 12. 12. 2004 - 16:12)

Podle vás tedy virus HIV neexistuje?Pro začatek zkuste nahlédnout do Wikipedie ( http://en.wikipedia.org/wiki/HIV ), kde naleznete i odkazy na odbornejší zdroje.Paranoii zdar!

Eris (St, 8. 12. 2004 - 18:12)

Dobrý večer,chci se zeptat jestli je možný přenos HIV,jsou-li ve styku sliny s krví.DěkujiE.

David Gabriš (Út, 23. 11. 2004 - 16:11)

Vážená paní doktorko musím se vás opět obrátit.Na některé otázky jste mi neodpověděla, proto si dovoluji je položit znovu.1.Jaká je specificita a senzitivita HIV-testů?2.Kdo a na základě kterých klinických zkoušek rozhodl o užívání AZT jako léku HIV-pozitivním lidem?3.Dále by mě zajímalo proč WHO(World Health Organization) tvoří definice AIDS pro Afriku, definuje AIDS pro USA a Evropu? Všechny tyto definice se liší, což je ve vědě naprosto nestandartní. Takové Newtonovy zákony platí všude stejně ať už v Africe nebo v Evropě. Jakákoli jiná vědecká definice platí také stejně. Proč tomu tak není v případě AIDS?4.Proč se statiatiky HIV pozitivních lidí v Africe vykazují kumulativně? Tzn. že když WHO vykáže např. 0,62 milionů ohlášených případů HIV v Africe k listopadu 1997, jsou v tom zahrnuti i ti, co již zemřeli. Navíc tento počet se násobí multiplikačním faktorem, který je rok od roku vyšší, aby se oficiálně prohlašovalo, že k listopadu 1997 bylo v Africe 10,4 milionů případů HIV. Nezdá se vám to jako manipulace se statistikou? Straší se tím zbytečně lidi.5.Existuje také nějaký jiný retrovir než HIV?6.Jaký je rozdíl mezi HIV1 a HIV2?7.Všude se tvrdí, že kondomy jsou neprostupné pro HIV. Já se tedy musím ptát, kdo, kdy prováděl testy s kondomy a na základě jakých experimentálních výsledků se došlo k závěru, že kondomy jsou pro HIV neprostupné?8.Robert Gallo prezentoval jen to, co mu Montaigner zaslal k přezkoumání. Sám Montaigner uznává, že v roce 1983 zaslal Gallovi substanci k přezkoumání. Tou substancí rozhodně nebyl izolovaný virus. Gallo tuto substanci prezentoval jako svůj objev.Izolace viru a jeho vyfotografování v elektronovém mikroskopu je nutnou a nezbytnou podmínkou důkazu existence nového viru. V případě HIV tak nikdo nikdy neučinil. Existence např. adenovirů se dá doložit takovou fotografií, ale existence viru HIV nebyla dosud dokázána. Co na to říkáte? Položil jsem Vám osm otázek očekávám tedy osm odpovědí. Děkuji.

Karel (Út, 9. 11. 2004 - 14:11)

H.R.Clark - Revoluce v léčení nemocí - str.292 Léčba HIV/AIDS - DR. Clark má prý úspěchy s léčbou této nemoci, ale taky to může být blbost. www.zapper.cz

webmaster (Po, 8. 11. 2004 - 00:11)

Předmět: Testy Autor: Jana Datum: 4.11. 2004 9:22:08 Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli člověk, který má astma, může být dárce krve... A pak ještě když chci jít nechat si udělat testy na HIV, tak jestli se musim objednávat a taky jestli se na výsledek opravdu čeká 2 měsíce. Díky za odpověď. Předmět: Testy Autor: Kačenka Datum: 4.11. 2004 9:31:14 S dárcovstvým ti neporadím, ale na testy HIV se objednávat nemusíš, ale většinou mají lékaři stanovený pouze jeden den, ve který testy HIV dělají. Pokud bydlíš v Praze, tak ti můžu doporučit Dům světla, tam dělají testy 2x týdně nebo ambulanci v Apolinářské ulici, tam je dělají každý čtvrtek. Jestli chceš, napíšu ti podrobnější informace. Na výsledky testů se čeká max. 1 týden, takže je to docela rychlý.Kačenka Předmět: Testy Autor: Jana Datum: 5.11. 2004 10:20:00 Díky za odpověď, byla bych ráda, kdybys mi napsala co nejvíc o tom víš. Prostě z praxe. Myslela jsem, že půjdu někam na Karlák. Ale klidně i jinam. Tak budu čekat na odpověď. Díky

Denisa (Ne, 7. 11. 2004 - 23:11)

Vaz.pi.doktorko, je priznakem aids, kdyz mam paleni v nohou, a mam neustale problemi s mandlemi.dekuji Stoklasova

Veronika (Út, 2. 11. 2004 - 16:11)

Dobrý den,před 3 a půl rokem jsem měla přítele, který často střídal partnerky. Mám obavu jestli jsem se mohla od něj nakazit. Žádné potíže jsem neměla, ani jak se všude uvádí, že projevem HIV infekce může být 14 dní po styku chřipka nebo jiné potíže. Ani můj dosavadní přítel žádné takové problémy neměl. Teď ale byl přítel očkovaný proti chřipce a udělaly se mu v ústech afty a před tím opary, může toto být nějaký projev HIV infekce. Na testech jsme nebyli.Já chodím pravidelně na jaterní testy, myslíte, že by se HIV infekce nějak projevila ve výsledcích???Děkuji

Veronika (Út, 2. 11. 2004 - 15:11)

Dobrý den,před 3 a půl roky jsem měla nechráněný styk s přítelem, který rád střídal partnerky. Mám obavy jsetli jsem se mohla nakazit. Žádné potíže jsem neměla ani jak se všude uvádí, že po 14 dnech se u infikovaných projeví chřipka nebo jiné potíže. Můj dosavadní přítel žádné problémy taky neměl. Teď byl ale očkovaný proti chřipce a vytvořily se mu v ústech afty a před tím opary, prý ze stresu.Může být toto náznak, že je infikovaný? Na testech jsme nebyli. Já tedy pravidelně chodím na jaterní testy, myslíte, že by se HIV nějak projevilo na výsledcích?? Děkuji

dari (So, 25. 9. 2004 - 15:09)

To snad nemůže být pravda ...

Michal (So, 25. 9. 2004 - 13:09)

Může se člověk nakazit sám sebe virem Hiv? Třeba když se jeho vlastní sperma střetne s jeho vlastní s krví?

neviem (Ne, 19. 9. 2004 - 16:09)

podla mna je to tu o nicom, Povedz te mi kde je tu pravda, hlavne sa jedna o lekarov ktory nevedia odpovedat priamo na otazky cistou odpovedou.a hlavne zrozumitelne

Reklama

Přidat komentář