Reklama

alergie

Jana (Po, 29. 11. 2004 - 15:11)

Dobry den.Jmenuji se JAna Baranova,je mi 24 let.Tedkom sem v 17 tydnu tehotenstva.pred nedavnom mi zjistili ze jsem alergicka na kravske mleko,prikladam me vysledky: IgG protilatky proti kravskemu mleku 1,279- slabe pozitivni ,IgA protilatky proti kravskemu mleku 2,563- pozitivni ,IgG protilatky proti kaseinu 3,12- pozitivni ,igA protilatky proti kaseinu 23,8- silne pozitivni.Zatim nemam zadne tezkosti kdyz uzivam kravske mleko.Muj lekar mi doporucil prevarovat kravske mleko.Chtela bych se zeptat pri akej teplote se nici kasein.Taky bychs e chtela zeptat ci bych sem mohla uzivat smetanu a jogurty a ine mlecne vyrobky.Neohrozi to me dite? Dekuji.

Jitka (Čt, 11. 11. 2004 - 15:11)

Máte prosím někdo zkušenosti s ochrannými povlaky matrací pro alergiky. Našla jsem jeden v Truhlářské ulici za 4000,- Kč. Připadá mi to strašně drahé.

Jani (Po, 4. 10. 2004 - 22:10)

dobry den. nevim jestli presne na tohle je urcen tento e-mail, ale rada bych se zeptala na toto: muj alergolog mi zdelil, ze mam alergii na kocku a psa(blize nespecifikovano), avsak i kdyz jsem v blizkem kontaktu s kockou nebo psem, tak nepocituji zadne problemy...ptam se na to, jak je to mozne? v posledni dobe take uvazuji i zakoupeni Sibirske kocky, o ktere se rika, ze je vhodna pro alergiky. myslite jsi, ze je to vhodne?dekujijana.ddv

jani (Ne, 3. 10. 2004 - 16:10)

dobry den. nevim jestli presne na tohle je urcen tento e-mail, ale rada bych se zeptala na toto: muj alergolog mi zdelil, ze mam alergii na kocku a psa(blize nespecifikovano), avsak i kdyz jsem v blizkem kontaktu s kockou nebo psem, tak nepocituji zadne problemy...ptam se na to, jak je to mozne? v posledni dobe take uvazuji i zakoupeni Sibirske kocky, o ktere se rika, ze je vhodna pro alergiky. myslite jsi, ze je to vhodne?dekujijana.ddv

jani (Ne, 3. 10. 2004 - 16:10)

dobry den. nevim jestli presne na tohle je urcen tento e-mail, ale rada bych se zeptala na toto: muj alergolog mi zdelil, ze mam alergii na kocku a psa(blize nespecifikovano), avsak i kdyz jsem v blizkem kontaktu s kockou nebo psem, tak nepocituji zadne problemy...ptam se na to, jak je to mozne? v posledni dobe take uvazuji i zakoupeni Sibirske kocky, o ktere se rika, ze je vhodna pro alergiky. myslite jsi, ze je to vhodne?dekujijana.ddv

jani (Ne, 3. 10. 2004 - 16:10)

dobry den. rada bych se zeptala na toto: muj alergolog mi zdelil, ze mam alergii na kocku a psa(blize nespecifikovano), avsak i kdyz jsem v blizkem kontaktu s kockou nebo psem, tak nepocituji zadne problemy...ptam se na to, jak je to mozne? v posledni dobe take uvazuji i zakoupeni Sibirske kocky, o ktere se rika, ze je vhodna pro alergiky. myslite jsi, ze je to vhodne?dekujijana.ddv

Petra (St, 15. 9. 2004 - 07:09)

prosím o radu. dvě hodiny po aplikaci nosního spreje oxamet proběhla reakce, která odezněla zhruba za 6 hodin (svědění kůže, pocit oteklých prstů, bolest při polykání). jak mám postupovat, abych se s některou z obsažených látek v budoucnu nesetkala u jiných léků, případně mohla informovat svého lékaře. mám se objednat na alergologii?

Klara (St, 18. 8. 2004 - 08:08)

Muj pritel ma posledni 3 roky neobvyklou reakci na alkohol. Staci mu lzicka jakehokoli alkoholu a do 5 min zrudne v obliceji. Kazdej po alkoholu zcervena, ale on opravdu silne, nenormalne a pali ho celej oblicej. Alkoholu se tedy obloukem vyhyba. Doktori mu na to rekli se smichem, ze to jeste neslyseli a ze ma manzelka stesti, ale to preci neni reseni problemu??? Prosim, jestli mate nekdo podobnou zkusenost, nebo jste o tom slyseli, napiste. Moc vam vsem predem dekuju.

Verulinka (Čt, 22. 7. 2004 - 13:07)

Jsem alergik odmalicka, ale nevim, jak se da zjistit alergie na bodnuti. Pred dvema dny jsem dostala zihadlo od cmelaka :) mam na stehne cerveno - fialovy flek velikosti ruky a doktorka mi na to dala fenistil. Je mozne dostat z toho nejakou infekci? dekuji za odpoved

Lenka (Pá, 9. 7. 2004 - 09:07)

Dobrý den,již asi od 14let mám alergii na kov(nikl,..)nemůžu třeba nosit naušnice které nejsou stříbrné nebo zlaté, ale hlavně nemůžu nosti kovové pásky,mám po nich hroznou vyrážku, slyšela jsem že prý existují tzv."protialergické"pásky, nevíte kde se dají sehnat?Děkuji za info Lenka

Steflova (Čt, 3. 6. 2004 - 20:06)

Dobry den, velice Vas zadam o radu a o pomoc s mou alergii. Jiz 2 a pul mesice mam akutni koprivku,od 1.6 mam vysledek - potrav.alegie-mleko,jablka,mrkev,mouka.Presto,ze vse na co mam alergii nejim, mam koprivku stale horsi.Mam 10let kocku na kterou pry alergicka nejsem. Ale jak se to z testu pozna? Neni moje kocka vyjimkou? Velice prosim o jakoukoliv odpoved.

Steflova (Čt, 3. 6. 2004 - 20:06)

Dobry den, velice Vas zadam o radu a o pomoc s mou alergii. Jiz 2 a pul mesice mam akutni koprivku,od 1.6 mam vysledek - potrav.alegie-mleko,jablka,mrkev,mouka.Presto,ze vse na co mam alergii nejim, mam koprivku stale horsi.Mam 10let kocku na kterou pry alergicka nejsem. Ale jak se to z testu pozna? Neni moje kocka vyjimkou? Velice prosim o jakoukoliv odpoved.

Lenka (Čt, 27. 5. 2004 - 14:05)

Chtěla jsem poprosit o radu, ale nikdo mi neodpověděl, žádám tedy alespoň paní doktorku, jestli by mi nemohla zodpovědět můj dotaz, děkuji Lenka

Lenka (Po, 24. 5. 2004 - 08:05)

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Je mi 23 let a již od dětství trpím atopickým ekzémem. Přečetla jsem o tomto onemocnění už snad vše, co se dá a dnes jsem narazila na váš článek ohledně kvasinkového onemocnění, které se často přidružuje i k atopickému ekzému. Problémy s kvasinkami prožívám dost často. Doteď jsem ale netušila, že projevy, změny kůže, které se u mě objevily mám přičítat také něčemu jinému, než atopickému ekzému. Za kvasinky jsem totiž doposud považovala pouze problémy v oblasti pohlavních orgánů. Mám však i další problémy s bradavkami, kůží v oblasti nehtů a byla jsem i se svědivým až bolestivým zánětem uší na ORL. Jak jsem se dočetla z vašeho článku, mohou tyto problémy vyvolávat kvasinky? O problémech s nehty jsem se zmiňovala svému kožnímu lékaři, ale on to nazývá pouze jako doprovodné příznaky ekzému. Proto bych vás chtěla poprosit o nějaký kontakt na odborníka, který se těmito problémy zabývá. Děkuji L.

lenka (Pá, 7. 5. 2004 - 14:05)

Mám již několik let problémy s ušima, které mi zaléhají. Myslela jsem si, že je to z průvanu, takže nosím pomalu celoročně čepici nebo aspoň čelenku. Teď mi ušní dr. řekl, že to je alergického původu a mám jít na vyšetření na alergologii. Máte taky někdo tyhle problémy? Díky.

Jana (St, 5. 5. 2004 - 22:05)

Dobrý den, prosím o radu.Mám dvouletého chlapečka který má na obou ručičkách, spáncích a za oušky svědivý, stále se rozrůstající exem - diagnoza v IGA pozitivní na KB (alergie na kravské mléko - nesmí mléko ani jogurty). Bohužel mi z 90% doteď jedl jogurty, mléčné kaše a pil mléko BEBA. Z ovoce tak banány a občas hroznové víno o zeleninu nezavadí a z oběda sní nanejvíš tak několik lžiček polévky, druhé jídlo do něho nedostanu už vůbec. Pan doktor nám předepsal mléko NUTRILON PEPTI, Lukášek však toto mléko odmítá. Už nevím co s ním a mám obavy o jeho vývoj. (Dnes např. za celý den snědl: ráno malý kousek dalamánku, ke svačině meruňkovou přesnídávku, k obědu 5 lžiček polévky a kousek housky, k odpolední svačině kousek buchty, a pak půlu dalamánku a 10 lžiček bezmléčné kaše k večeři - jiné alternativy vpodstatě nejsou¨, vyjma sladkého) Je možné, že by toto dvouletému dítěti stačilo? A ikdyby energeticky ano, tak výživově? Uvítám velmi i osobní zkušenosti a řešení, též budu ráda o recepty vyvážené stravy pro tyto děti. Děkuji Vám a přeji příjemný den, či noc. Jana a Lukášek

Blanka (So, 1. 5. 2004 - 21:05)

Mám alergii na prach a chlupy a projevuje se to především ucpaným nosem a jemným škrábáním v krku,pocitem zvýšené teploty(samozřejmě,že nenaměřím žádnou teplotu) a nejhorší je,že mám pocit motání hlavy,což nejvíc omezuje. Jsem teď v 7.měsíci těhotenství a tyhle hloupé příznaky jsou v plném proudu. Brala jsem dřív rok a půl Letizen a byla jsem bez problémů,ale alergolog mi doporučil,abych lék v těhotenství nebrala. V letáku píší,že v těhotenství lze brát,ale ne při kojení. Máte s tím někdo zkušenost, mám opravdu velké nutkání Letizen opět začít brát,ale bojím se,abych neublížila dítěti. Díky za radu předem.

Michaela (Čt, 22. 4. 2004 - 13:04)

Dobrý den. S přítelem plánujeme miminko. Vzhledem k tomu, že jsme oba alergici, chtěla jsem se zeptat, jak se nejlépe zachovat ještě před těhotenstvím, při něm a na jaké roční období je nejlepší naplánovat porod miminka?

Peter (St, 21. 4. 2004 - 03:04)

moc prosim o radu.mam 22 rokov.ako maly som maval sennu nadchu.mal som zapchaty nos,slzyli a svrbeli ma oci,podrazdenu sliznicu a kychal som non stop.teraz sa mi to zmenilo.posledne dva roky.zacina mi to okolo 01.04.2004.mam zapchaty nos, bolia ma nosne aj ustne mandle.potom mi zacnu stekat hlieny z nosa do hrdla,vtom zacnem kaslat.hlavne v strede noci.som z toho zufali uz sa to neda vydrzat.nadcha mi trva okolo dvoch mesiacov a ja sa dva mesiace normalne nevispim.pouzivam clarinase repetabs a fenistil kapsuly,ale nic moc.poslite mi prosim nejaku radu ak je.dakujem

Tomáš (Čt, 8. 4. 2004 - 21:04)

Pomoci může konstituční homeopatická léčba - viz. www.homeopatie.cz

Reklama

Přidat komentář