Reklama

Bible a dnesni svet

mima (Ne, 22. 4. 2018 - 07:04)

Zlaataa :-)
to samoriadiace...Jsi zly :-( :-)))
Uvědom si, že ty jsi na tom lépe než já. Máš přednosti,vzhledem k tvým počítačovým znalostem a já akorát tak umím uvařit guláš, vyprat ponožky ( to ještě za pomocí pračky ) vychovat novou generaci..... :-)
Vůbec se nesnažís na něco přijít a ještě můj" vědecký objev " neschvális.
Je pravda, že pro mě je to jednodušší, prostě věřím, že tak to funguje......o tomto víra je :-)
Ale taky je pravda, že i tomu nevěřícímu Tomáši Ježíš dál možnost, dál důkaz, odpověď...

Dobře.... vážně si myslíš, že ty senzory nám nemůžou nic napovědět :-))))

Tak teď tím selským rozumem od plotny. Když postavíš hrnec s vodou na sporák a necháš ten hrnec na plotně celý den, tak stoprocent víš že voda za nějakou dobu tam nebude a hrnec půjde do kopru.
Když postavíš dům na skále a pak přijde vítr, bouře budeš klidně spát, ale když ho postavíš na písku, nemůžeš se divit, že ti ho bouře zničí.( ach jej, určitě jsi zase můj pochod myšlení nepochopil :-))

Trochu jinak teď.
Když sníš "otrávené ovoce " i když ti to někdo zakazuje, aby jsi ho nejedl tak co můžeš čekat.... ( do té doby než Adam s Evou zhřešil, neplatil zákon svobodné vůle. V té době byl zákon poslušnosti. Z každého stromů můžeš......ale ze stromu života a smrtí NESMÍŠ ! )

A tady je odpověď na tvojí 100% jistotu. ... Adam s Evou v ráji neměli svobodnou vůli.....měli být poslušní...a pak teprve přišla " pokuta " kterou člověk musel zaplatit

Slovíčko " NESMÍŠ "

To slovíčko se nikdy nikomu nelíbí. Mám vnučku, která nemluví český. Já se snažím pár těch slov českých jím předat, naučit je. Jednou přišla vnučka za dcerou a říká " mami to slovíčko " NESMÍŠ " od babičky nesnáším :-)

Měj krásnou neděli " eNko " doufám, že jsme se trošičku posunuli dál ???

jak tehdy žili, (Ne, 22. 4. 2018 - 07:04)

je legrační vůbec celá..."I to obětování, obřady a další ptákoviny."

Tony (Ne, 22. 4. 2018 - 07:04)

Bůh není hodinář, i když si ho deisté tak představují.

No hlavně (So, 21. 4. 2018 - 23:04)

je legrační vůbec celá bible a celá nauka pobožných.

Nejdříve bůh stvoří svět divergentní, tedy rozbíhavý do všech směrů, včetně lidí a jejich názorů, chování atd. To se bohovi nelíbí, tak nechá sepsat knížku a tu přikazuje, aby si každý četl a aby se lidi unifikovali podle té knížky.... Haha. Vtipné. Pobožným nedochází, že kdyby existoval bůh a chtěl mít lidi unifikované, tak je takové rovnou udělá, ne že jim dá číst knížku a podle ní se unifikujte.

Jsou to píčoviny. Zjevné píčoviny. Ať se podíváš na náboženství z jakékoli strany, vždycky z toho vyjde nonsens, errror. Nedává to smysl.

Hele, nedá se vyloučit nějaký deistický bůh, nebo nějaký univerzální tvůrce všehomíra. Není pravděpodobný, zřejmě nic takového není, ale nedá se vyloučit. Co se však dá snadno vyloučit, je bůh bible, bůh koránu a další lidské výmysly. Zjevné lidské výmysly, bohové, kterým čouhá sláma z bot. I to obětování, obřady a další ptákoviny. Malost, ubohost, primitivismus doby kamenné...

N (So, 21. 4. 2018 - 21:04)

:-) tak přemýšlej taky,...Zlaataa :-)
to samoriadiace auto by bolo dobre, keby :-) keby nebolo ovladane predom vytvorenym sledom instrukcii, ono len vykonava predom naprogramovane instrukcie, tie sice reaguju na vonkajsie podmienky, ale reaguju len sposobom, akym im program urci, to auto nedokaze jednat proti programu. Nieco podobne je napriklad pocitacova hra. Kto ju uz niekedy hral, urcite si vsimol, ze napriklad tie postavy (pokial hral proti pocitacu) budia dojem inteligencie a slobodnej vole, akoby sa pohybovali, prejavovali ako samostatne mysliace bytosti, ale to je len iluzia. Prejavuju sa len podla predom naprogramovanych instrukcii, nikdy neurobia nic mimo program, ani nemozu, ten program ich "ozivuje" alebo napriklad film. Pozeram na film budi to dojem, ze sa stat moze cokolvek, napriklad niekto ide po ulici, akoby mal slobodnu volu, moze zatocit doprava, dolava... moze sa stat hocico. Ale to je len iluzia. V skutocnosti sa v tom deji nemoze odohrat nic, co uz nebolo predom zaznamenane na filme :-)
co tym chcem povedat, so 100%nou istotou sa daju predpovedat len veci, ktore su predom pevne dane a nemozu sa zmenit. Ak je boh vseveduci je nemozne, aby sa cokolvek co sa stalo, stalo inak ako vedel uz na zaciatku, ze sa stane. Musel vediet, ze Adam s Evou "zhresia" keby to nevedel, nebol by vseveduci. a vediet to mohol jedine ak to bolo predom dane a nemenne. Keby mali slobodnu volu nebolo by mozne so 100%nou istotou predpovedat, co urobia. Preco ich potom tresta za nieco, co zmenit nemozu? :-)

Pobožní, máte t (So, 21. 4. 2018 - 20:04)

https://zpravy.idnes.cz/turecko-mladi-turci-opousti-islam-zprava-deismus-imamove-p3c-/zahranicni.aspx?c=A180419_153541_zahranicni_kha

mima (So, 21. 4. 2018 - 20:04)

priklad je schvaleny ;-)...:-) tak přemýšlej taky, já všechno taky nevím :-)
Položím ti otázku, ty přemýšlíš, jestli zvedneš pravou, nebo levou ruku, nebo jestli staneš pravou, nebo levou nohou :-) Já ne.
A co slunce ? Přemýšlí, že ráno musí vyjít na východě, nesmí to poplést a večer si bude dávat pozor, aby západ nepominulo?

Prostě věřím, že Bůh dal všemu zákony a pokud dál tyto zákony, které jsou hmatatelné, zrakem videtelne...tak proč by nemohl být zákon neviditelný, který zaznamenává předem co a jak bude fungovat.

A jej, teď jsem si vzpomněla na unikátní věc, samo řiditelné auto. A máme to :-) Takhle to asi funguje. Včera jsme se o tom s klukem bavili. Na jakém principu toto auto funguje, jak vyhodnotí situací a jak všechno snímá předem než ty třeba vstoupíš do vozovky.
Hurá už to máme eNko:-) Ještě máš nějakou otázku.:-) Po pravdě všechno ještě nevíme i ti naši vědci, ale pořád se učíme.

N (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Ano verim :-)

V mém...priklad je schvaleny ;-)
ale, je tam jedno ale. A sice take, ze trener pozna minulost, pritomnost a z casti vie odhadnut pravdepodobnu buducnost, ale, nepozna ju uplne, pozna len casti, len urcite percento a preto myslim, ze nie je vseveduci a ano jeho moze zverenec vo vysledku prekvapit alebo sklamat ;-)
vseveduci boh je vsak vseveduci, pozna vsetky diely skladacky, je mozne ho prekvapit, ked vie co sa stane? a vediet to musi, ked je vseveduci :-)
dalsia otazocka ;-) myslis, ze vseveduci boh vie v kazdej chvili ako sa zachovas a co urobis? mas moznost zachovat sa inak, ako vseveduci boh vie, ze sa zachovas?
Priklad.
Zdvihni pravu alebo lavu ruku. Mas slobodnu volu, je na Tebe ako sa rozhodnes a ktoru zdvihnes.
Vie vseveduci boh ktoru ruku zdvihnes este predtym ako ju zdvihnes?
musi to vediet, inak by nebol vseveduci. A ak to teda vie, kde je ta slobodna vola?
Ak ma nieco slobodnu volu, je nemozne so 100%nou istotou predpovedat, co urobi. Lebo ma slobodnu volu a je len na nom ako sa zachova. Je mozne zachovat sa inak, ako vseveduci boh vie, ze sa zachovam? :-)

Pobožným jejich (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Jakto?

Dáme si pobožno (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

následující
Genesis 2, 17Ze stromu poznání dobrého a zlého však nejez. V den, kdy bys z něho pojedl, propadneš smrti.“
Genesis 3, 4Had ženu ujišťoval: „Nikoli, nepropadnete smrti.
Genesis 18, 25Přece bys neudělal něco takového a neusmrtil spolu se svévolníkem spravedlivého; pak by na tom byl spravedlivý stejně jako svévolník. To bys přece neudělal. Což Soudce vší země nejedná podle práva?“
Genesis 24, 67Izák pak uvedl Rebeku do stanu své matky Sáry. Vzal si ji a stala se jeho ženou. A zamiloval si ji. Tak našel útěchu po smrti své matky.
Genesis 25, 11Po Abrahamově smrti požehnal Bůh jeho synu Izákovi. A Izák sídlil u Studnice Živého, který mě vidí.
Genesis 25, 30a řekl Jákobovi: „Dej mi zhltnout trochu toho červeného, toho krvavého, jsem znaven k smrti .“ Proto se jmenuje Edóm (to je Červený) .
Genesis 25, 32Ezau na to odvětil: „Stejně mám blízko k smrti, k čemu je mi prvorozenství!“
Genesis 26, 18Znovu kopal studně, které vykopali za dnů jeho otce Abrahama a které po Abrahamově smrti Pelištejci zasypali. Pojmenoval je stejně jako jeho otec.
Genesis 27, 10a ty mu ji doneseš; on se nají a před smrtí ti požehná.“
Genesis 27, 2Izák řekl: „Hle, jsem už starý a neznám den své smrti.
Genesis 27, 7‚Přines mi úlovek a připrav mi pochoutku, ať se najím, abych ti před smrtí požehnal před Hospodinem.‘
Genesis 37, 18Jakmile ho v dálce spatřili, ještě než se k nim přiblížil, smluvili se proti němu, že ho usmrtí.
Genesis 38, 10Jeho počínání bylo v očích Hospodinových zlé, proto usmrtil i jeho.
Genesis 38, 7Judův prvorozený Er však byl v očích Hospodinových zlý, a proto jej Hospodin usmrtil.
Genesis 42, 37Nato Rúben svému otci pravil: „Můžeš usmrtit dva z mých synů, jestliže ti Benjamína nepřivedu. Svěř mi ho, já ti ho přivedu zpátky!“
Genesis 45, 28„Stačí,“ zvolal Izrael, „můj syn Josef žije! Půjdu, abych ho ještě před smrtí uviděl.“
Genesis 47, 29Když se přiblížil den Izraelovy smrti, zavolal svého syna Josefa a řekl mu: „Jestliže jsem získal tvoji přízeň, vlož prosím ruku na můj klín a prokaž mi milosrdenství a věrnost: Nepohřbívej mě prosím v Egyptě!
Genesis 50, 16Proto mu vzkázali: „Tvůj otec před smrtí přikázal:
Exodus 1, 16„Když budete pomáhat Hebrejkám při porodu a při slehnutí zjistíte, že to je syn, usmrťte jej; bude-li to dcera, aťsi je naživu.“
Exodus 4, 24Když se na cestě chystali nocovat, střetl se s ním Hospodin a chtěl ho usmrtit.
předchozínásledující
Exodus 10, 17Sejmi prosím můj hřích ještě tentokrát a proste Hospodina, svého Boha, aby jen odvrátil ode mne tuto smrt.“
Exodus 21, 29Jestliže však jde o býka trkavého již od dřívějška a jeho majitel byl varován, ale nehlídal ho, a býk usmrtí muže nebo ženu, bude býk ukamenován a také jeho majitel zemře.
Exodus 21, 35Když něčí býk utrká k smrti sousedova býka, živého býka prodají a rozdělí se na polovinu o stříbro i o mrtvé zvíře .
Leviticus 16, 1Hospodin promluvil k Mojžíšovi po smrti dvou synů Áronových, kteří zemřeli, když svévolně předstoupili před Hospodina.
Leviticus 19, 20Kdyby někdo obcoval s ženou, která jako otrokyně byla určena pro jiného, ale ještě nebyla ani vykoupena penězi ani propuštěna na svobodu, bude případ vyšetřen, ale nebudou potrestáni smrtí, protože nebyla ještě propuštěna.
Leviticus 20, 4Jestliže lid země přivře oči, aby neviděl, že ten muž daroval někoho ze svých potomků Molekovi, a nepotrestá ho smrtí,
Numeri 14, 15Když tento lid do jednoho usmrtíš, pronárody, které slyšely o tobě zprávu, řeknou:
Numeri 17, 6Druhého dne reptala celá pospolitost Izraelců proti Mojžíšovi a Áronovi: „Vy jste příčinou smrti Hospodinova lidu.“
Numeri 23, 10Kdo sečte prach Jákobův, kdo spočítá byť jen čtvrtinu Izraele? Kéž umřu smrtí lidí přímých, kéž je můj konec jako jeho!“
Numeri 35, 17Jestliže uchopí kámen, kterým může přivodit smrt, a udeří někoho, takže zemře, je to vrah a vrah musí zemřít.
Numeri 35, 18Též jestliže uchopí dřevěný předmět, kterým může přivodit smrt, a udeří někoho, takže zemře, je to vrah a vrah musí zemřít.
Numeri 35, 19Vraha usmrtí krevní mstitel; jakmile ho dopadne, usmrtí ho.
Numeri 35, 21nebo z nepřátelství někoho udeří rukou, takže zemře, musí ten, kdo druhého zabil, zemřít: je to vrah. Krevní mstitel vraha usmrtí, jakmile ho dopadne.
Numeri 35, 23nebo z nepozornosti na něj nechá padnout kámen, který může přivodit smrt, takže ten člověk zemře, přitom však mu nebyl nepřítelem a nechystal mu nic zlého,
Numeri 35, 25Tím pospolitost vyprostí toho, kdo zabil, z rukou krevního mstitele a umožní mu návrat do jeho útočištného města, kam se utekl. Zůstane v něm až do smrti velekněze, který byl pomazán svatým olejem.
Numeri 35, 28Ten, kdo zabil, musí zůstat ve svém útočištném městě až do smrti velekněze; teprve po smrti velekněze se může vrátit do svého vlastního území.
Numeri 35, 30Každého vraha, který někoho zabil, bude možno odsoudit k smrti jen podle výpovědi několika svědků; k jeho usmrcení nestačí výpověď jednoho svědka.
Numeri 35, 31Za život vraha nepřijmete výkupné; jako svévolník je hoden smrti a musí zemřít.
Numeri 35, 32Nepřijmete výkupné, aby se někdo , kdo utekl do svého útočištného města, potom zase usadil v zemi před smrtí kněze.
Deuteronomium 9, 28aby neříkali v zemi, z níž jsi nás vyvedl: ‚Protože je Hospodin nemohl uvést do země, kterou jim slíbil, a měl je v nenávisti, vyvedl je a na poušti je usmrtil.‘
předchozínásledující
Deuteronomium 13, 10Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu.
Deuteronomium 17, 7Svědkové na něho vztáhnou ruku jako první, aby ho usmrtili, potom všechen ostatní lid. Tak odstraníš zlo ze svého středu.
Deuteronomium 19, 11Kdyby však někdo svého bližního nenáviděl a strojil mu úklady, povstal proti němu a ubil ho k smrti a pak utekl do některého z těch měst,
Deuteronomium 19, 6Jinak by ho jako vraha pronásledoval v rozhořčení svého srdce krevní mstitel, a kdyby cesta byla příliš daleká, dostihl by ho a zabil by ho. On však není hoden smrti, protože zabitého neměl nikdy předtím v nenávisti.
Deuteronomium 21, 22Bude-li nad někým pro hřích vynesen rozsudek smrti, bude-li usmrcen a ty jej pověsíš na kůl,
Deuteronomium 22, 26Dívce neuděláš nic. Dívka se nedopustila hříchu hodného smrti. Je to podobný případ, jako když někdo povstane proti svému bližnímu a zabije ho.
Deuteronomium 30, 15Hleď, předložil jsem ti dnes život a dobro i smrt a zlo;
Deuteronomium 30, 19Dovolávám se dnes proti vám svědectví nebes i země: Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení; vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo
Deuteronomium 31, 14Hospodin řekl Mojžíšovi: „Hle, přiblížily se dny tvé smrti. Povolej Jozua a postavte se do stanu setkávání a já mu dám příkaz.“ Šel tedy Mojžíš s Jozuem a postavili se do stanu setkávání.
Deuteronomium 31, 27Vždyť já znám tvou vzdorovitost a tvou tvrdou šíji: Hle, už dnes, kdy ještě mezi vámi žiji, vzdorujete Hospodinu; tím spíše po mé smrti!
Deuteronomium 31, 29Vím, že po mé smrti zabřednete do zkázy a sejdete z cesty, kterou jsem vám přikázal. V posledních dnech vás pak potká zlo, protože jste páchali to, co je zlé v Hospodinových očích, a uráželi ho dílem svých rukou.“
Deuteronomium 33, 1Toto je požehnání, kterým Mojžíš, muž Boží, žehnal před svou smrtí syny Izraele.
Jozue 1, 1Po smrti Mojžíše, služebníka Hospodinova, řekl Hospodin Jozuovi, synu Núnovu, který Mojžíšovi přisluhoval:
Jozue 1, 18Kdo se tvému rozkazu postaví na odpor a tvých slov neuposlechne ve všem, co mu přikážeš, je hoden smrti. Jen buď rozhodný a udatný.“
Jozue 2, 13že ponecháte naživu mého otce a matku, mé bratry a sestry i vše, co jim náleží, a že nás vysvobodíte před smrtí.“
Jozue 10, 26Jozue je potom dal pobít a usmrtit a pověsit na pěti kůlech. Na kůlech zůstali viset až do večera.
Jozue 11, 17od Lysé hory, zvedající se k Seíru, až k Baal-gádu na Libanónské planině pod Chermónským pohořím. Všechny jejich krále zajal, pobil a usmrtil.
Jozue 20, 6Bude bydlet v tom městě, dokud se nepostaví před pospolitost k soudu, případně do smrti velekněze, který v těch dnech bude vykonávat svůj úřad . Tehdy se ten, kdo zabil, smí vrátit do svého města a ke své rodině, do města, odkud utekl.“
Soudců 1, 1Po Jozuově smrti se synové Izraele dotázali Hospodina: „Kdo z nás má vytáhnout do boje proti Kenaancům první?“
Soudců 2, 19Po soudcově smrti si však opět počínali hůře než jejich otcové, chodili za jinými bohy, sloužili jim a klaněli se jim. Nevzdali se svých způsobů ani svého zatvrzelého počínání.
předchozínásledující
Soudců 4, 1Po Ehúdově smrti se Izraelci dále dopouštěli toho, co je zlé v Hospodinových očích.
Soudců 9, 54Rychle zavolal svého zbrojnoše a poručil mu: „Vytas meč a usmrť mě, ať o mně neříkají: ‚Zabila ho žena!‘“ Mládenec jej tedy probodl a on zemřel.
Soudců 13, 23Jeho žena mu však odpověděla: „Kdyby nás chtěl Hospodin usmrtit, nepřijal by od nás oběť zápalnou ani přídavnou, nebyl by nám toto všechno ukázal, ani by nám teď neoznámil něco takového.“
Soudců 13, 7Řekl mi: ‚Hle, otěhotníš a porodíš syna. Nepij teď víno ani opojný nápoj a nejez nic nečistého, protože ten chlapec bude od mateřského života až do dne své smrti Boží zasvěcenec.‘“
Soudců 15, 13Přislíbili mu: „Nevrhneme se na tebe. Jenom tě pevně spoutáme a vydáme do jejich rukou, určitě tě neusmrtíme.“ Spoutali ho dvěma novými provazy a odvedli ho od skály.
Soudců 16, 16Když ho po celé dny obtěžovala svými řečmi a dotírala na něho, že z toho byl až k smrti unaven,
Soudců 16, 30A řekl: „Ať zhynu zároveň s Pelištejci!“ Napnul sílu, a dům se zřítil na knížata i na všechen lid, který byl v něm, takže mrtvých, které usmrtil umíraje, bylo víc než těch, které usmrtil zaživa.
Soudců 20, 13Ihned vydejte ty gibejské ničemy. Na smrt s nimi, ať odstraníme z Izraele zlořád!“ Ale Benjamínovci nechtěli výzvy svých bratří Izraelců

mima (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Ahooj mimko :-)
podla mnaa...Ano verim :-)

V mém případě dávám příklady ze života.
Myslíš, že trenér sportu nezná minulost, přítomnost a budoucnost svých svěřenců.
Zeptám se tě, na jakém základě tento trenér vybírá případné reprezentanty do sportovních soutěží?

Musí znát jeho minulost, jeho zdravotní stav.... pak přítomnost, jeho cíle, vytrvalost, píli, přístup......což mu napoví jaká bude budoucnost.
Ale dána osoba, svěřenec v konečné fázi sám přesvědčí svého trenéra, podle výsledků, jestli je ta pravá osoba, která získá medaili :-)

Dáme si pobožn (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Genesis 4, 14Hle, vypudil jsi mě dnes ze země. Budu se muset skrývat před tvou tváří. Stal jsem se na zemi psancem a štvancem. Každý, kdo mě najde, bude mě moci zabít.“
Genesis 27, 42Když byla Rebece oznámena slova jejího staršího syna Ezaua, dala si zavolat svého mladšího syna Jákoba a řekla mu: „Tvůj bratr Ezau pomýšlí na pomstu. Chce tě zabít.
Exodus 23, 7Buď dalek každého podvodu; nepřipustíš, aby byl zabit nevinný a spravedlivý, neboť svévolníka neospravedlním.
Leviticus 14, 5Kněz rozkáže zabít jednoho ptáka nad hliněnou nádobou s pramenitou vodou.
Leviticus 14, 51Pak vezme cedrové dřevo, yzop, karmínové barvivo a živého ptáka, omočí je v krvi zabitého ptáka a v pramenité vodě a sedmkrát stříkne na dům.
Leviticus 14, 6Pak vezme živého ptáka, cedrové dřevo, karmínové barvivo a yzop a omočí to i s živým ptákem v krvi ptáka zabitého nad pramenitou vodou.
Numeri 25, 14Jméno zabitého izraelského muže, který byl zabit spolu s Midjánkou, bylo Zimrí, syn Sálův; byl to předák jednoho rodu Šimeónova.
Numeri 25, 15Jméno zabité midjánské ženy bylo Kozbí, dcera Súrova; ten byl kmenový náčelník jednoho rodu v Midjánsku.
Numeri 25, 18Oni napadli vás svými nástrahami, které vám nastražili prostřednictvím Peóra a své sestry Kozbí, dcery midjánského náčelníka, zabité v den pohromy, která vznikla kvůli Peórovi.“
Deuteronomium 13, 10Musíš ho zabít. Nejprve se proti němu pozdvihne tvoje ruka, aby ho usmrtila, potom ruce všeho lidu.
Deuteronomium 19, 6Jinak by ho jako vraha pronásledoval v rozhořčení svého srdce krevní mstitel, a kdyby cesta byla příliš daleká, dostihl by ho a zabil by ho. On však není hoden smrti, protože zabitého neměl nikdy předtím v nenávisti.
Soudců 5, 27Klesl jí k nohám, padl, zůstal ležet, k nohám jí klesl, padl; tam klesl a padl zabitý.
Soudců 14, 8Když opět za čas šel, aby si ji vzal, odbočil podívat se na zabitého lva. A hle, ve lví zdechlině bylo včelstvo a med.
2. Samuelova 11, 15V tom dopise psal: „Postavte Urijáše do nejtužšího boje a pak od něho ustupte, ať je zabit a zemře.“
1. Královská 2, 26Knězi Ebjátarovi král poručil: „Odejdi do Anatótu ke svým polím, neboť jsi propadl smrti. Dnes tě zabít nedám, protože jsi nosíval schránu Panovníka Hospodina před mým otcem Davidem a protože jsi snášel všechno, co snášel můj otec.“
Ester 9, 11Toho dne se donesl ke králi počet zabitých na hradě v Šúšanu.
Žalmy 37, 14Svévolníci tasí meč, luk napínají, chtějí srazit poníženého a ubožáka, zabít ty, kdo chodí přímou cestou.
Žalmy 44, 23Kvůli tobě jsme vražděni denně, mají nás za ovce na zabití.
Žalmy 62, 4Jak dlouho budete napadat člověka? Zabitím hrozíte všichni jak stěna nahnutá, jako zeď podkopaná.
Izajáš 10, 4Nezbude než sklonit se mezi vězně či zůstat ležet mezi zabitými. Tím vším se jeho hněv neodvrátil a jeho ruka zůstává napřažena.
Jeremjáš 29, 21Toto praví Hospodin zástupů, Bůh Izraele, o Achabovi, synu Kólajášovu, a o Sidkijášovi, synu Maasejášovu, kteří vám prorokují v mém jménu klam: Hle, vydám je do rukou Nebúkadnesara, krále babylónského; on je dá před vašima očima zabít.
Jeremjáš 40, 15Jóchanan, syn Káreachův, tajně navrhl Gedaljášovi v Mispě: „Když dovolíš, půjdu a zabiji Jišmaela, syna Netanjášova. Nikdo se to nedoví. Proč by měl zabít on tebe? Všichni Judejci, kteří se k tobě shromáždili, byli by rozptýleni a pozůstatek judského lidu by zahynul.“
Daniel 2, 13Když byl vydán rozkaz a mudrci byli zabíjeni, hledali též Daniela a jeho druhy, aby byli zabiti.
Daniel 5, 30Ještě té noci byl kaldejský král Belšasar zabit.
Daniel 7, 11Tu jsem viděl, že pro ta troufalá slova, která roh mluvil, viděl jsem, že to zvíře bylo zabito, jeho tělo zničeno a dáno k spálení ohněm.
Zacharjáš 11, 4Toto praví Hospodin, můj Bůh: „Pas ovce určené k zabití.
Zacharjáš 11, 7Pásl jsem tedy ovce určené k zabití, totiž ty nejutištěnější ze stáda. Vzal jsem si dvě hole; jednu jsem nazval „Vlídnost“ a druhou jsem nazval „Pouto“ a pásl jsem ovce.
Tóbit - Tóbijáš 1, 18Také když někoho dal Sancheríb zabít, když odtáhl z Judska za dnů soudu, který nad ním vykonal nebeský Král pro jeho rouhání, jež rouhavě vyslovil, i toho jsem pohřbil. Mnohé z Izraelců totiž dal zabít v hněvu a já jsem tajně bral jejich těla a pohřbíval jsem je. Sancheríb dal po nich pátrat, ale nenalezl je.
Tóbit - Tóbijáš 2, 8Moji sousedé se mi posmívali. Říkali: „Vůbec se nebojí. Už jednou kvůli této věci po něm pátrali. Měl být zabit, ale uprchl. A hle, zase pohřbívá mrtvé.“
Júdit 9, 3Proto jsi vydal jejich předáky k zabití a jejich lůžko, které se studem vidělo jejich klam, aby bylo svědkem krve prolité za ten klam. Ty jsi pobil otroky s velmoži a velmože s jejich trůny,
Kniha moudrosti 16, 14Člověk může svou špatností zabít, ale nemůže přivést zpět ducha, který odešel, ani osvobodit duši ze zajetí smrti .
Bél a drak 1, 28Když o tom uslyšeli Babylóňané, velmi je to rozčililo. Shlukli se proti králi a volali: „Král se stal židem, Béla dal zničit, draka zabít, kněze povraždit!“
1. Makabejská 7, 19Bakchídés potom odtáhl od Jeruzaléma a utábořil se v Bét-zajtu. Dal zajmout i mnohé z mužů, kteří k němu přeběhli, a některé z lidu; dal je zabít a hodit do veliké cisterny.
1. Makabejská 11, 10Mrzí mě, že jsem mu dal svou dceru, neboť se mne pokusil zabít.“
1. Makabejská 12, 40Obával se však, že Jónatan mu v tom bude překážet a proti němu vystoupí. Hledal tedy příležitost , jak se ho zmocnit a zabít ho. Vytrhl s vojskem a postupoval do Bét-šeánu.
1. Makabejská 16, 22Když to Jóchanan uslyšel, velmi se polekal a muže, kteří ho přišli zahubit, dal hned zajmout a zabít. Vždyť předem věděl, že ho chtějí zahubit.
1. Makabejská 16, 8Zaduli do polnic a Kendebaios a jeho vojsko byli zahnáni na útěk; mnozí byli zraněni nebo zabiti. Zbylí uprchli do pevnosti.
2. Makabejská 4, 36Když se potom král vrátil z míst v Kilikii, přišli k němu židé z města i Heléni, kteří rovněž nenávidí zločin, se stížností , že Onias byl bezdůvodně zabit.
2. Makabejská 6, 9ti, kdo se nerozhodnou přejít na helénský způsob života, měli být zabiti. Všem bylo zřejmé, že nastává čas velikého utrpení.
2. Makabejská 10, 31Bylo zabito dvacet tisíc pět set mužů a šest set koní.
Matouš 10, 28A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může i duši i tělo zahubit v pekle.
Matouš 16, 21Od té doby začal Ježíš ukazovat svým učedníkům, že musí jít do Jeruzaléma a mnoho trpět od starších, velekněží a zákoníků, být zabit a třetího dne vzkříšen.
Marek 8, 31A začal je učit, že Syn člověka musí mnoho trpět, být zavržen od starších, velekněží a zákoníků, být zabit a po třech dnech vstát.
Marek 9, 31neboť učil své učedníky a říkal jim: „Syn člověka je vydáván do rukou lidí a zabijí ho; a až bude zabit, po třech dnech vstane.“
Lukáš 9, 22„Syn člověka musí mnoho trpět, být zavržen od starších, velekněží a zákoníků, být zabit a třetího dne vzkříšen.“
Lukáš 12, 5Ukážu vám, koho se máte bát. Bojte se toho, který má moc vás zabít a ještě uvrhnout do pekla. Ano, pravím vám, toho se bojte!
Lukáš 13, 31V tu chvíli přišli někteří farizeové a řekli mu: „Rychle odtud odejdi, protože Herodes tě chce zabít.“
Lukáš 15, 27On mu odpověděl: ‚Vrátil se tvůj bratr, a tvůj otec dal zabít vykrmené tele, že ho zase má doma živého a zdravého.‘
Lukáš 15, 30Ale když přišel tenhle tvůj syn, který s děvkami prohýřil tvé jmění, dal jsi pro něho zabít vykrmené tele.‘
Lukáš 21, 16Zradí vás i vaši rodiče, bratři, příbuzní a přátelé a někteří z vás budou zabiti.
Lukáš 22, 7Nastal den nekvašených chlebů, kdy měl být zabit velikonoční beránek.
Jan 5, 18To bylo příčinou, že Židé ještě více usilovali Ježíše zabít, protože nejen znesvěcoval sobotu, ale dokonce nazýval Boha vlastním Otcem, a tak se mu stavěl naroveň.
Jan 7, 19Nedal vám Mojžíš zákon? A nikdo z vás zákon neplní. Proč mě chcete zabít?“
Jan 7, 20Zástup odpověděl: „Jsi posedlý? Kdo tě chce zabít?“
Jan 7, 25Tu řekli někteří Jeruzalémští: „Není to ten, kterého chtějí zabít?
Jan 8, 37Vím, že jste potomci Abrahamovi; ale chcete mě zabít, neboť pro mé slovo není u vás místa.
Jan 8, 40Já jsem vám mluvil pravdu, kterou jsem slyšel od Boha, a vy mě chcete zabít. Tak Abraham nejednal.
Skutky apoštolů 5, 33Když to velekněží slyšeli, rozlítili se a chtěli apoštoly zabít.
Skutky apoštolů 5, 36Před nedávnem povstal Theudas a tvrdil, že je Vyvolený; přidalo se k němu asi čtyři sta mužů. Když byl zabit, byli všichni jeho stoupenci rozprášeni a nakonec z toho nebylo nic.
Skutky apoštolů 7, 28Snad mne nechceš také zabít jako včera toho Egypťana?‘
Skutky apoštolů 9, 29Kázal také řecky mluvícím židům a přel se s nimi, takže se ho pokoušeli zabít.
Skutky apoštolů 16, 27Když se žalářník probudil a uviděl, že jsou všechny dveře vězení otevřené, vytasil meč a chtěl se zabít, protože myslel, že mu vězňové uprchli.
Skutky apoštolů 21, 31Ve chvíli, kdy ho už chtěli zabít, došlo hlášení veliteli praporu, že celý Jeruzalém se bouří.
Skutky apoštolů 23, 15Vy teď spolu s radou požádejte velitele, aby dal Pavla přivést před vás, pod záminkou, že chcete důkladněji vyšetřit jeho případ. A my jsme připraveni zabít ho dříve, než přijde na místo.“
Skutky apoštolů 23, 27Muže, kterého ti posílám, se zmocnili Židé a chtěli ho zabít. Když jsem se dověděl, že je to římský občan, zasáhl jsem s vojenským oddílem a vysvobodil ho.
Skutky apoštolů 25, 3aby jim prokázal laskavost a dal Pavla přivést do Jeruzaléma. Ale byla to léčka, protože chtěli Pavla na cestě zabít.
Skutky apoštolů 26, 21Z toho důvodu se mne Židé zmocnili, když jsem byl v chrámě, a chtěli mě zabít.
Skutky apoštolů 27, 42Vojáci chtěli vězně zabít, aby některý neutekl, až doplave na břeh.
Zjevení Janovo 2, 13„Vím, kde bydlíš: tam, kde je trůn satanův. Avšak pevně se držíš mého jména a nezapřel jsi víru ve mne ani ve dnech, kdy můj věrný svědek Antipas byl zabit mezi vámi,

N (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Ahoj eN :-)

Ale Bible si...Ahooj mimko :-)
podla mnaa by si ale citaty z biblie odporovat nemali, nech uz ich vybera ktokolvek :-)
otazocka, veris vo vseveduceho boha (v zmysle ze pozna minulost, pritomnost a buducnost vsetkeho) a zaroven ze clovek ma slobodnu volu? Pretoze oboje naraz byt nemoze a jedno vylucuje druhe :-)

Dáme si pobožno (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Exodus 20, 7Nezneužiješ jména Hospodina, svého Boha. Hospodin nenechá bez trestu toho, kdo by jeho jména zneužíval.
Exodus 32, 34A ty nyní jdi a veď lid, jak jsem ti řekl. Hle, můj posel půjde před tebou. A až přijde den mého trestu, potrestám jejich hřích na nich.“
Exodus 34, 7který osvědčuje milosrdenství tisícům pokolení , který odpouští vinu, přestoupení a hřích; avšak viníka nenechává bez trestu, stíhá vinu otců na synech i na vnucích do třetího a čtvrtého pokolení .“
Leviticus 18, 25Jimi byla znečištěna země. Proto jsem ji ztrestal pro její nepravost a ona vyvrhla své obyvatele.
Leviticus 19, 17Nebudeš ve svém srdci chovat nenávist ke svému bratru, ale budeš trestat svého bližního podle práva, a neponeseš následky jeho hříchu.
Leviticus 19, 20Kdyby někdo obcoval s ženou, která jako otrokyně byla určena pro jiného, ale ještě nebyla ani vykoupena penězi ani propuštěna na svobodu, bude případ vyšetřen, ale nebudou potrestáni smrtí, protože nebyla ještě propuštěna.
Leviticus 20, 4Jestliže lid země přivře oči, aby neviděl, že ten muž daroval někoho ze svých potomků Molekovi, a nepotrestá ho smrtí,
Leviticus 26, 18Jestliže mě ani potom nebudete poslouchat, budu vás trestat za vaše hříchy ještě sedmkrát víc.
Leviticus 26, 28i já se vám budu stavět na odpor v rozhořčení a budu vás trestat sedmkrát víc za vaše hříchy.
Numeri 14, 18‚Hospodin je shovívavý a nesmírně milosrdný, odpouští vinu a přestupek, ale viníka nenechá bez trestu, vinu otců stíhá na synech do třetího i čtvrtého pokolení.‘
Deuteronomium 5, 11Nezneužiješ jména Hospodina, svého Boha. Hospodin nenechá bez trestu toho, kdo by jeho jména zneužíval.
Deuteronomium 22, 18I vezmou starší toho města onoho muže a ztrestají ho.
1. Samuelova 26, 9David však Abíšajovi řekl: „Neodpravuj ho! Vždyť kdo vztáhne ruku na Hospodinova pomazaného a zůstane bez trestu?“
1. Samuelova 28, 10Ale Saul se jí zapřisáhl při Hospodinu: „Jakože živ je Hospodin, žádný trest tě za to nestihne.“
2. Samuelova 7, 14Já mu budu Otcem a on mi bude synem. Když se proviní, budu ho trestat metlou a ranami jako kteréhokoli člověka.
1. Královská 2, 9Teď však ho nenechávej bez trestu. Protože jsi moudrý muž, budeš vědět, jak s ním naložit, abys jeho šediny uvedl v krvi do hrobu.“
1. Královská 12, 11Tak tedy můj otec na vás vložil těžké jho? Já k vašemu jhu ještě přidám. Můj otec vás trestal biči, já vás však budu trestat důtkami!‘“
1. Královská 12, 14Promluvil k nim podle rady mladíků: „Můj otec vás obtížil jhem, já k vašemu jhu ještě přidám. Můj otec vás trestal biči, já vás však budu trestat důtkami.“
2. Královská 7, 9Potom si vespolek řekli: „Neměli bychom takto jednat. Tento den je dnem radostné zprávy a my jsme zticha. Budeme-li vyčkávat až do ranního úsvitu, stihne nás trest. Pojďme to tedy ohlásit v královském domě.“
2. Královská 19, 3Měli mu vyřídit: „Toto praví Chizkijáš: Tento den je den soužení, trestání a ponižování; plod je připraven vyjít z lůna, ale rodička nemá sílu k porodu.
2. Královská 19, 4Kéž Hospodin, tvůj Bůh, slyší všechna slova nejvyššího číšníka, kterého poslal jeho pán, král asyrský, aby haněl Boha živého. Kéž jej Hospodin, tvůj Bůh, potrestá za ta slova, která slyšel. Pozdvihni hlas k modlitbě za pozůstatek lidu , který tu je.“
1. Paralipomenon 12, 18David jim vyšel vstříc a takto je oslovil: „Přicházíte-li ke mně v pokoji, abyste mi pomohli, ze srdce rád se s vámi spojím. Jestliže mě však chcete vyzradit mým protivníkům, i když na mých rukou nelpí násilí, ať to Bůh našich otců vidí a ztrestá.“
2. Paralipomenon 10, 11Tak tedy můj otec na vás vložil těžké jho? Já k vašemu jhu ještě přidám. Můj otec vás trestal biči, já však vás budu trestat důtkami.‘“
2. Paralipomenon 10, 14Promluvil k nim podle rady mladíků: „Obtížím vás jhem a ještě k němu přidám. Můj otec vás trestal biči, já však vás budu trestat důtkami!“
Ezdráš 9, 13Po tom všem, co na nás přišlo pro naše zlé skutky a pro naši velikou vinu, jsi nás ty, Bože náš, nepotrestal za naše nepravosti, jak jsme zasloužili, ale dal jsi nám takto vyváznout.
Jób 5, 17Věru, blaze člověku, jehož Bůh trestá; kázeň Všemocného neodmítej.
Jób 9, 28hned se všeho toho trápení zas lekám, neboť vím, že trest mi nepromineš.
Jób 10, 14že proti mně budeš ve střehu, jestliže zhřeším, že nenecháš bez trestu můj přečin.
Jób 11, 6prozradil by ti taje moudrosti: dvojnásobný trest k záchraně vede . Věz, že Bůh chce zapomenout na tvé nepravosti.
Jób 13, 10Tvrdě vás potrestá, budete-li jednat pokoutně a stranit.
Jób 22, 4Trestá tě snad za to, že se ho bojíš, za to s tebou vchází v soud?
Jób 34, 26Potrestá je jako svévolníky, každý na to bude hledět,
Jób 34, 31Sluší se doznat Bohu: ‚Snáším svůj trest , nebudu už pohoršlivě jednat.
Jób 42, 8Vezměte tedy za sebe sedm býčků a sedm beranů a jděte k mému služebníku Jóbovi. Obětujte za sebe zápalnou oběť a můj služebník Jób ať se za vás modlí. Já ho přijmu milostivě a nepotrestám vás za vaše poblouzení, že jste o mně nemluvili náležitě jako můj služebník Jób.“
Žalmy 6, 2Nekárej mě, Hospodine, ve svém hněvu, netrestej mě ve svém rozhořčení!
Žalmy 38, 2Nekárej mě, Hospodine, ve svém rozlícení, netrestej mě ve svém rozhořčení,
Žalmy 39, 12Když někoho za nepravost napomínáš tresty, rozkládáš jak mol to, po čem dychtil. Člověk je jen vánek.
Žalmy 59, 6Hospodine, Bože zástupů, ty jsi Bůh Izraele. Procitni a ztrestej všechny pronárody, neměj slitování s nikým, kdo by věrolomně páchal ničemnosti.
Žalmy 73, 14Každý den se na mě sypou rány, každé ráno bývám trestán.
Žalmy 89, 33ztrestám jejich nevěrnosti metlou a ranami jejich nepravosti,
Žalmy 94, 10Neumí snad trestat ten, jenž kárá pronárody, ten, jenž učí člověka, co by měl vědět?
Žalmy 118, 18Hospodin mě přísně trestal, ale nevydal mě smrti.
Žalmy 141, 5Spravedlivý ať mě třeba bije, pokládám to za milosrdenství, ať mě trestá, je to pro mou hlavu olej, má hlava to neodmítne, v jejich neštěstí se za ně ještě budu modlit.
Žalmy 149, 7aby nad pronárody konali pomstu, tresty na národech,
Přísloví 6, 29Tak dopadne ten, kdo vchází k ženě svého druha; nezůstane bez trestu, kdo se jí dotkne.
Přísloví 7, 22Hned šel za ní jako vůl na porážku, jako pošetilec v poutech k potrestání,
Přísloví 11, 21Zlý zaručeně nezůstane bez trestu, kdežto potomstvo spravedlivých bude ušetřeno.
Přísloví 13, 18Chudoba a hanba stihnou toho, kdo se vyhýbá trestu, kdežto kdo dbá na domluvu, bude vážený.
Přísloví 13, 24Kdo šetří hůl, nenávidí svého syna, kdežto kdo jej miluje, trestá ho včas.
Přísloví 15, 10Tvrdý trest postihne toho, kdo opouští stezku, kdo domluvy nenávidí, zemře.
Přísloví 15, 32Kdo se vyhýbá trestu, neváží si vlastního života, kdežto kdo domluvy poslouchá, získává rozum.
Přísloví 16, 5Hospodin má každého domýšlivce v ohavnosti, zaručeně nezůstane bez trestu.
Přísloví 17, 5Kdo se posmívá chudému, tupí toho, kdo jej učinil, kdo má radost z běd, ten bez trestu nezůstane.
Přísloví 19, 18Trestej syna, dokud je naděje, a nechtěj mu přivodit smrt!
Přísloví 19, 20Poslechni radu, přijmi i trest, abys byl napříště moudrý.
Přísloví 19, 5Křivý svědek nezůstane bez trestu, neunikne ten, kdo šíří lži.
Přísloví 19, 9Křivý svědek nezůstane bez trestu, zahyne ten, kdo šíří lži.
Přísloví 22, 15Vězí-li v srdci chlapce pošetilost, trestající hůl ji od něho vzdálí.
Přísloví 23, 13Nepřipravuj chlapce o trest! Nezemře, když mu nabiješ holí.
Přísloví 28, 20Věrný muž má mnoho požehnání, ale kdo se žene za bohatstvím, nezůstane bez trestu.
Přísloví 29, 17Trestej svého syna, připraví ti odpočinek, zpříjemní ti život.
Přísloví 30, 6K jeho slovům nic nepřidávej, jinak tě potrestá a budeš shledán lhářem.
Izajáš 2, 4On bude soudit pronárody, on ztrestá národy mnohé. I překují své meče na radlice, svá kopí na vinařské nože. Pronárod nepozdvihne meč proti pronárodu, nebudou se již cvičit v boji.
Izajáš 10, 12Až Panovník přivede ke konci celé své dílo na hoře Sijónu a v Jeruzalémě, řekne : „Ztrestám asyrského krále pro ovoce jeho velikášského srdce, i to, co je v jeho povýšených očích proslavené,
Izajáš 24, 21V onen den Hospodin ztrestá nebeský zástup na výšině i pozemské krále na zemi.
Izajáš 24, 22Budou sebráni, jako je sebrán vězeň do jámy, a budou zavřeni pod zámek; po mnohých pak dnech budou potrestáni.
Izajáš 26, 14Mrtví neobživnou, stíny nepovstanou, neboť jsi je ztrestal, zahladils je, každou památku na ně jsi zničil.
Izajáš 26, 21Hle, Hospodin vychází ze svého místa, aby ztrestal nepravost obyvatel země. I odhalí země krev prolitou na ní a nebude již přikrývat povražděné.
Izajáš 27, 1V onen den Hospodin ztrestá svým tvrdým, velkým a pevným mečem livjátana, hada útočného, livjátana, hada svinutého; zabije draka v moři.
Izajáš 37, 3Měli mu vyřídit: „Toto praví Chizkijáš: Tento den je den soužení, trestání a ponižování; plod je připraven vyjít z lůna, ale rodička nemá sílu k porodu.
Izajáš 37, 4Kéž Hospodin, tvůj Bůh, slyší slova nejvyššího číšníka, kterého poslal jeho pán, král asyrský, aby se rouhal Bohu živému. Kéž jej Hospodin, tvůj Bůh, potrestá za ta slova, která slyšel. Pozdvihni hlas k modlitbě za pozůstatek lidu , který tu je.“
Izajáš 53, 5Jenže on byl proklán pro naši nevěrnost, zmučen pro naši nepravost. Trestání snášel pro náš pokoj, jeho jizvami jsme uzdraveni.
Jeremjáš 2, 19Tvá vlastní zloba tě ztrestá, tvé odvrácení se ti vymstí. Uznej a pohleď, jak je to zlé a trpké, že opouštíš Hospodina, svého Boha, a ze mne strach nemáš, je výrok Panovníka, Hospodina zástupů.“
Jeremjáš 5, 29Což je za to nemám trestat? je výrok Hospodinův. Což takový pronárod nemá postihnout má pomsta?
Jeremjáš 5, 9Což je za to nemám ztrestat? je výrok Hospodinův. Což takový pronárod nemá postihnout má pomsta?
Jeremjáš 6, 15Zastyděli se, že páchali ohavnosti? Ne, ti se nestydí, neznají zahanbení. Proto padnou s padajícími, klopýtnou v čase, kd

N (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Oni v tom rozpory až tak...medzi nastavenim druhej tvare a vyhnanim niekoho za pomoci bica nie je az taky rozpor?

Bible je jenom (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Bible je jako EU a komise v Bruselu, která vymýšlí různé restrikce, zákazy, omezení, regulace

Dáme si pobožno (So, 21. 4. 2018 - 15:04)

Genesis 3, 1Nejzchytralejší ze vší polní zvěře, kterou Hospodin Bůh učinil, byl had. Řekl ženě: „Jakže, Bůh vám zakázal jíst ze všech stromů v zahradě?“
Genesis 3, 11Bůh mu řekl: „Kdo ti pověděl, že jsi nahý? Nejedl jsi z toho stromu, z něhož jsem ti zakázal jíst?“
Genesis 3, 17Adamovi řekl: „Uposlechl jsi hlasu své ženy a jedl jsi ze stromu, z něhož jsem ti zakázal jíst. Kvůli tobě nechť je země prokleta; po celý svůj život z ní budeš jíst v trápení.
Deuteronomium 2, 37Jen k zemi Amónovců ses nepřiblížil, k celému pásmu při potoku Jaboku, ani k městům v pohoří a vůbec nikam, kam nám Hospodin, náš Bůh, zakázal.
Deuteronomium 4, 23Dávejte si pozor, abyste nezapomněli na smlouvu Hospodina, svého Boha, kterou s vámi uzavřel, a neudělali si tesanou sochu, zpodobení čehokoli, co ti Hospodin, tvůj Bůh, zakázal,
1. Královská 11, 10a výslovně mu zakázal chodit za jinými bohy. Ale on nedbal na to, co Hospodin přikázal.
2. Královská 23, 5Zakázal činnost žrecům, které dosadili judští králové a kteří pálili kadidlo na posvátných návrších judských měst a v okolí Jeruzaléma, i těm, kteří pálili kadidlo Baalovi, slunci, měsíci, souhvězdím a veškerému nebeskému zástupu.
Jeremjáš 35, 14Rekábejci plní slova Jónadaba, syna Rekábova, který zakázal svým synům pít víno. Nepijí je až dodnes, protože poslouchají příkaz svého otce. A já jsem k vám mluvil, nepřetržitě jsem mluvil, ale vy jste mě neposlouchali.
Daniel 6, 10Král Darjaveš tedy podepsal přípis a zákaz.
Daniel 6, 13Hned šli ke králi a dovolávali se královského zákazu: „Zdali jsi nepodepsal zákaz, že každý člověk, který by se v údobí třiceti dnů modlil ke kterémukoli bohu nebo člověku kromě k tobě, králi, bude vhozen do lví jámy?“ Král odpověděl: „To slovo platí podle nezrušitelného zákona Médů a Peršanů.“
Daniel 6, 14Na to králi řekli: „Daniel z judských přesídlenců, králi, na tebe a zákaz, který jsi podepsal, nedbá. Třikrát za den se modlí svou modlitbu.“
Daniel 6, 16Ti muži se však shlukli ke králi a naléhali na něj: „Věz, králi, podle zákona Médů a Peršanů žádný zákaz ani výnos, který král vydá, nesmí být změněn.“
Daniel 6, 8Všichni královští vládci, zemští správcové a satrapové, královská rada a místodržitelé se uradili, abys královským výnosem potvrdil zákaz: Každý, kdo by se v údobí třiceti dnů obracel v modlitbě na kteréhokoli boha nebo člověka kromě na tebe, králi, ať je vhozen do lví jámy.
Daniel 6, 9Nyní, králi, vydej zákaz a podepiš přípis, který by podle nezrušitelného zákona Médů a Peršanů nesměl být změněn.“
Tóbit - Tóbijáš 2, 12Posílala je zákazníkům a oni jí platili mzdu. Sedmého dne měsíce dystra dokončila tkaní a poslala tkaninu zákazníkům. Ti jí dali plnou mzdu a přidali jí kozlíka k hostině.
Júdit 11, 12Když jim totiž došla potrava a nastal nedostatek vody, uradili se, že se vrhnou na svůj dobytek; rozhodli se, že snědí z něho všechno, i to , co jim Bůh svými zákony jíst zakázal.
2. Makabejská 6, 20Pokrm, který měl sníst, vyplivl. Těm, kdo zůstanou, tím dal příklad, jak odmítat zakázaná jídla i přes všechnu lásku k životu.
2. Makabejská 6, 5I zápalný oltář byl přeplněn nečistými věcmi, které zákony zakazovaly.
2. Makabejská 7, 1Stalo se, že bylo zajato sedm bratrů i s matkou, a král, aby je donutil jíst jim zakázané vepřové maso, chtěl toho dosáhnout mučením biči a řemeny.
2. Makabejská 12, 40U každého z padlých našli pod šatem amulety bůžků z Jabny, které Zákon židům zakazuje. Všem bylo zřejmé, že to byla příčina, proč padli.
Matouš 19, 13Tehdy k němu přinášeli děti, aby na ně vložil ruce a pomodlil se; ale učedníci jim to zakazovali.
Marek 10, 13Tu mu přinášeli děti, aby se jich dotkl, ale učedníci jim to zakazovali.
Lukáš 18, 15Přinášeli mu i nemluvňátka, aby se jich dotýkal. Když to učedníci viděli, zakazovali jim to.
Skutky apoštolů 5, 28„Důrazně jsme vám zakázali učit o tom člověku, a vy jste tím svým učením naplnili celý Jeruzalém; a na nás byste chtěli svalit odpovědnost za jeho krev!“
Skutky apoštolů 5, 40zavolali apoštoly, poručili je zbičovat, zakázali jim mluvit ve jménu Ježíšovu a pak je propustili.
1. Timoteovi 4, 3Zakazují lidem ženit se a jíst pokrmy, které Bůh stvořil, aby je s děkováním požívali ti, kdo věří a kdo poznali pravdu.

Dáme si pobožno (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

Leviticus 19, 19Dbejte na má nařízení. Když budeš připouštět dobytek, nesmíš křížit dvojí druh. Své pole nebudeš osívat dvojím druhem semene. Nebudeš nosit šaty utkané z dvojího druhu vláken.
Deuteronomium 7, 21Nesmíš mít před nimi strach, neboť Hospodin, tvůj Bůh, Bůh veliký a vzbuzující bázeň, je uprostřed tebe.
Deuteronomium 12, 17Ale ve svých branách nesmíš jídat desátek ze svého obilí, moštu a čerstvého oleje ani prvorozené kusy ze svého skotu a bravu ani jakýkoli záslibný dar, který jsi přislíbil, ani dobrovolné dary ani oběť pozdvihování svých rukou.
Deuteronomium 12, 31Něco takového nesmíš udělat pro Hospodina, svého Boha, neboť všechno, co ony činily pro své bohy, Hospodin nenávidí jako ohavnost; vždyť ony pro své bohy spalují dokonce své syny a dcery.
Deuteronomium 14, 3Nesmíš jíst nic ohavného.
Deuteronomium 15, 23Jen jeho krev nesmíš jíst. Vyleješ ji na zem jako vodu.
Deuteronomium 17, 15Ustanovíš tedy nad sebou za krále jen toho, koho si vyvolí Hospodin, tvůj Bůh. Ustanovíš nad sebou krále ze svých bratří. Nesmíš dosadit nad sebou cizince, který není tvým bratrem.
Deuteronomium 21, 14Jestliže se ti pak znelíbí, propustíš ji a bude volná. Nesmíš ji prodat za stříbro ani s ní hrubě zacházet, poté co jsi ji ponížil.
Deuteronomium 22, 3Stejně naložíš s jeho oslem, stejně naložíš s jeho pláštěm, stejně naložíš s každou ztracenou věcí svého bratra, která se mu ztratila a tys ji nalezl. Nesmíš být netečný.
Deuteronomium 23, 21Cizinci můžeš půjčovat na úrok, ale svému bratru na úrok půjčovat nesmíš, aby ti Hospodin, tvůj Bůh, požehnal ve všem, k čemu přiložíš svou ruku na zemi, kterou jdeš obsadit.
Rút 3, 17A dodala: „Těchto šest měr ječmene mi dal on. Řekl totiž: Nesmíš přijít ke své tchyni s prázdnou.“
Žalmy 81, 10Nesmíš mít cizího boha, nebudeš se klanět cizáckému bohu!
Sírachovec 29, 24Zlý je to život, toulat se od domu k domu; kde jsi hostem, nesmíš otevřít ústa.
Jan 5, 10Židé řekli tomu uzdravenému: „Je sobota, a proto nesmíš nosit lože.“

No jo (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

Ten seznam ukazuje, že drtivá většina zmínek o démonech je z Nového zákona. Nový zákon je dílo pověrčivých venkovanů, nikoli monoteistických teologů. Podobně je to se zmínkami o satanovi a pekle - ve Starém zákoně se s výjimkou Jóba nevyskytují, zato pověrčivý Ježíš o satanovi a démonech mluví v jednom kuse.

Dáme si pobožno (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

Démoni v bibli:Dt 32:17: Obětovali démonům, kteří nejsou Bohem, bohům, jež neznali, novým, kteří nedávno přišli, o nichž vaši otcové nic nevěděli.
Ž 106:37: Své syny a své dcery obětovali démonům.
Mt 4:24: Pověst o něm se roznesla po celé Sýrii. Přinesli k němu všechny nemocné, kteří byli sužováni rozličnými nemocemi a trápeními, démonizované, náměsíčné i ochrnuté a on je uzdravil.
Mt 7:22: Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů? ‘
Mt 8:16: Když nastal večer, přinesli k němu mnoho démonizovaných; i vyhnal duchy slovem a všechny nemocné uzdravil,
Mt 8:28: A když se dostal na druhou stranu do krajiny Gadarenských, setkali se s ním dva démonizovaní, kteří vyšli z hrobů. Byli velmi nebezpeční, takže tou cestou nemohl nikdo projít.
Mt 8:31: Démoni ho prosili: „Jestliže nás vyháníš, pošli nás do toho stáda vepřů!“
Mt 8:33: Pasáci utekli, a když přišli do města, vyprávěli všechno, i to o těch démonizovaných.
Mt 9:32: Když odcházeli, hle, přivedli k němu němého démonizovaného člověka.
Mt 9:33: A když byl démon vyhnán, němý promluvil. A zástupy užasly a říkaly: „Něco takového se v Izraeli nikdy nestalo. “
Mt 9:34: Ale farizeové říkali: „ V moci vládce démonů vyhání démony.“
Mt 10:8: Uzdravujte nemocné, probouzejte mrtvé, očišťujte malomocné, vyhánějte démony — zadarmo jste přijali, zadarmo dejte.
Mt 11:18: Přišel Jan, nejedl a nepil, a říkají: ‚Má démona!‘
Mt 12:22: Tehdy k němu přivedli démonizovaného, který byl slepý a němý. Uzdravil ho, takže ten němý a slepý mluvil a viděl.
Mt 12:24: Když to uslyšeli farizeové, řekli: „Ten člověk vyhání démony jen v moci Belzebula, vládce démonů.“
Mt 12:27: A vyháním-li já démony v moci Belzebula, v čí moci je vyhánějí vaši synové? Proto oni budou vašimi soudci.
Mt 12:28: Jestliže však já vyháním démony v moci Ducha Božího, pak už k vám přišlo Boží království.
Mt 15:22: A hle, z těch končin vyšla nějaká kananejská žena a křičela: „Smiluj se nade mnou, Pane, Synu Davidův! Mou dceru zle trápí démon. “
Mt 17:18: Ježíš mu pohrozil a démon od něho vyšel; a od té hodiny byl chlapec uzdraven.
Mk 1:32: Když nastal večer a slunce zapadlo, přinášeli k němu všechny nemocné a všechny démonizované.
Mk 1:34: I uzdravil mnoho trpících rozličnými chorobami a vyhnal mnoho démonů. A těm démonům nedovoloval mluvit, neboť ho znali.
Mk 1:39: A hlásal evangelium v jejich synagogách po celé Galileji a vyháněl démony.
Mk 3:15: a aby měli pravomoc vyhánět démony.
Mk 3:22: Učitelé Zákona, kteří sestoupili z Jeruzaléma, říkali: „Má Belzebula. V moci vládce démonů vyhání démony!“
Mk 5:12: Všichni ti démoni ho poprosili: „Pošli nás do těch vepřů, abychom do nich vstoupili.“
Mk 5:15: Přišli k Ježíši a pozorovali toho démonizovaného, jak sedí oblečený a má zdravou mysl — toho, který měl Legii — a ulekli se.
Mk 5:16: A ti, kteří to viděli, jim popsali, jak se to stalo tomu démonizovanému a to o těch vepřích.
Mk 5:18: Když vstupoval do lodi, prosil ho ten, který byl předtím démonizovaný, aby mohl být s ním.
Mk 6:13: Vyháněli mnoho démonů, mazali olejem mnohé neduživé a uzdravovali.
Mk 7:26: Ta žena byla Řekyně, rodem Syrofeničanka, a prosila ho, aby toho démona z její dcery vyhnal.
Mk 7:29: Řekl jí: „Kvůli tomuto slovu jdi domů; ten démon z tvé dcery vyšel.“
Mk 7:30: Odešla do svého domu a zjistila, že dítě leží na lůžku a démon vyšel.
Mk 9:38: Jan mu říkal: „Učiteli, viděli jsme někoho, jak ve tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu v tom, protože nechodil s námi.“
Mk 16:9: Ráno prvního dne týdne, když Ježíš vstal, ukázal se nejprve Marii Magdalské, od níž kdysi vyhnal sedm démonů.
Mk 16:17: Tato znamení budou doprovázet ty, kteří uvěří: V mém jménu budou vyhánět démony, budou mluvit novými jazyky,
L 4:33: V synagoze byl člověk, který měl ducha nečistého démona; i vykřikl velikým hlasem:
L 4:35: Ježíš mu pohrozil: „Umlkni a vyjdi od něho!“ A démon jím mrštil doprostřed a vyšel od něho, aniž mu jakkoli uškodil.
L 4:41: Od mnohých vycházeli i démoni, kteří křičeli a říkali: „Ty jsi Boží Syn!“ Hrozil jim a nedovoloval jim mluvit, protože věděli, že je Mesiáš.
L 7:33: Neboť přišel Jan Křtitel, nejedl chléb ani nepil víno, a říkáte: ‚Má démona.‘
L 8:2: a některé ženy, které byly uzdraveny od zlých duchů a nemocí: Marie zvaná Magdalská, od níž kdysi vyšlo sedm démonů,
L 8:27: Když vystoupil na břeh, potkal ho nějaký muž z toho města, který měl démony a už dlouhou dobu si neoblékl žádný oděv a nebydlel v domě, nýbrž v hrobech.
L 8:29: Ježíš totiž tomu nečistému duchu přikázal, aby od toho člověka vyšel. Neboť ho častokrát zachvacoval; ten muž byl spoutáván řetězy a okovy a byl hlídán, ale pouta trhal a démon ho vyháněl na pustá místa.
L 8:30: Ježíš se ho otázal: „Jaké je tvé jméno?“ On řekl: „Legie“, protože do něho vstoupilo mnoho démonů.
L 8:32: Bylo tam početné stádo vepřů, které se páslo na svahu hory. Démoni ho poprosili, aby jim dovolil do nich vejít; a dovolil jim to.
L 8:33: Démoni vyšli od toho člověka a vešli do vepřů, a stádo se zřítilo po svahu do jezera a utopilo se.
L 8:35: Lidé vyšli, aby uviděli, co se stalo; přišli k Ježíšovi a nalezli toho člověka, od něhož vyšli démoni, jak sedí oblečený u Ježíšových nohou a má zdravou mysl. A ulekli se.
L 8:36: Ti, kteří viděli, jak byl ten démonizovaný zachráněn, jim o tom pověděli.
L 8:38: Muž, od něhož vyšli démoni, ho prosil, aby směl být s ním. Ježíš ho však propustil a řekl:
L 9:1: Svolal si Dvanáct apoštolů a dal jim sílu a pravomoc nad všemi démony i k léčení nemocí.
L 9:42: Ještě když přicházel, démon ho povalil a zalomcoval jím. Ježíš pohrozil nečistému duchu, uzdravil dítě a vrátil je jeho otci.
L 9:49: Jan na to řekl: „Mistře, viděli jsme kohosi, jak ve tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu, protože nechodí s námi.“
L 10:17: Těch sedmdesát dva se vrátilo s radostí a říkali: „Pane, i démoni se nám poddávají ve tvém jménu.“
L 11:14: A vyháněl démona, a ten byl němý. Stalo se, když ten démon vyšel, že němý promluvil, a zástupy užasly.
L 11:15: Někteří z nich však řekli: „ V moci Belzebula, vládce démonů, vyhání démony!“
L 11:18: Je-li tedy také Satan proti sobě rozdělen, jak bude moci obstát jeho království? Neboť říkáte, že vyháním démony Belzebulem.
L 11:19: Jestliže já vyháním démony v moci Belzebula, v čí moci je vyhánějí vaši synové? Proto oni budou vašimi soudci.
L 11:20: Jestliže však vyháním démony prstem Božím, pak už k vám přišlo Boží království.
L 13:32: On jim řekl: „Jděte a řekněte té lišce: Hle, vyháním démony a uzdravuji dnes i zítra, a třetího dne dokonám.
J 7:20: Zástup odpověděl: „Máš démona! Kdo tě usiluje zabít?“
J 8:48: Židé mu odpověděli: „Neříkáme správně, že jsi Samařan a máš démona?“
J 8:49: Ježíš odpověděl: „Já nemám démona, ale ctím svého Otce, vy však mne znevažujete.
J 8:52: Židé mu řekli: „Teď jsme poznali, že máš démona. Abraham zemřel, i proroci, a ty říkáš: ‚Kdo by zachoval mé slovo, neokusí smrti na věčnost. ‘
J 10:20: Mnozí z nich říkali: „Má démona a blázní. Proč ho posloucháte?“
J 10:21: Jiní říkali: „Toto nejsou slova démonizovaného. Může snad démon otevřít oči slepým?“
1K 10:20: Ne, ale říkám, že to, co pohané obětují, obětují démonům, a ne Bohu. A já nechci, abyste byli účastníky démonů.
1K 10:21: Nemůžete pít Pánův kalich i kalich démonů; nemůžete mít podíl na Pánově stolu i na stolu démonů.
1Tm 4:1: Duch výslovně praví, že v posledních dobách někteří odstoupí od víry, přidržujíce se bludných duchů a učení démonů,
Jk 2:19: Ty věříš, že je jeden Bůh. Dobře činíš. Také démoni tomu věří, avšak chvějí se.
Jk 3:15: To není moudrost sestupující shůry, ale pozemská, duševní, démonská.
Zj 9:20: Ale ostatní lidé, kteří nebyli těmito ranami zabiti, se neodvrátili od skutků svých rukou: nepřestali se klanět démonům a modlám ze zlata, stříbra, mědi, kamene i dřeva, které nemohou ani vidět ani slyšet ani chodit;
Zj 16:14: Jsou to duchové démonů, činící znamení; vycházejí ke králům celé obydlené země, aby je shromáždili k boji ve veliký den Boha, Všemohoucího.
Zj 18:2: Zvolal mocným hlasem: „Padl, padl veliký Babylon a stal se příbytkem démonů, vězením všech nečistých duchů a vězením každého nečistého a nenáviděného ptáka;

Reklama

Přidat komentář