Reklama

Bible a dnesni svet

Tony (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

Zatlačit člověka do...Korán napsán nebyl. ten prý nadiktoval Mohamed. Sám prý číst ani psát neuměl. Prý třeba na hostině upadl do tranzu, přestal vnímat okolní svět a něco pronášel a jeho obdivovatelé to pak zapisovali. Tak prý vznikl Korán. Pokud je to pravda, tak takto působí jedině satan.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

Na začátku všech...Největším hříchem katolické církve bylo to, že v průběhu dějin začala pomalu a jistě náboženštět, až znáboženštěla docela.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

Bohužel je spousta zákazů...Jenže mi kristovci se spoléháme pouze na Krista, kdežto vy jehovci se místo něj spoléháte pouze na Nábožnou Společnost Svědků Jehovových.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

Na začátku všech...Zapomněli na to, že je člověk zatížen dědičným hříchem, což je důsledek hříchu prvotního. Nejsprávnější vhled tu do toho celého má Mare.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 01:04)

Na začátku všech...V tomto udeřila hřebík na hlavičhu.

, (Pá, 20. 4. 2018 - 22:04)

Bohužel je spousta zákazů...Každý by se měl starat o sebe. Hlavně SJ.

luci (Pá, 20. 4. 2018 - 22:04)

Bible má vést lidi k tomu...Na začátku všech náboženství,reforem,revolucí byla dobrá myšlenka. Potom se ve špatnosti obrátila. Všichni myslitelé,filozofové totiž ve svých hlubokých teoretických úvahách jaksi zapomněli,že člověk je člověkem.

Pablo (Pá, 20. 4. 2018 - 21:04)

sám o sebe. Jen si zapnu...Bohužel je spousta zákazů a příkazů, které nás mají ochránit, ale stačilo by abychom měli k sobě vzájemnou úctu a tolerovali se. Silnější by pomáhali slabším a nezneužívali svoji sílu jak fyzickou tak psychyckou. Např. všichni podnikatelé by platily svým zaměstnacům včas a ne až s několikaměsíčním spožděním, takže kvůli tomu že nedostanou výplatu, tak se musí někteří zaměstnaci zadlužovat až přijdou i o střechu nad hlavou a stanou se z nich bezdomovci.
Přitom někteří z těch podnikatelů mají peníze, ale úmyslně neplatí kvůli vyvolání umělého bankrotu, aby jim na to stát dal peníze. Týká se to některých našich i zahraničních firem.
Morální rozklad společnosti se neustále zhoršuje a to nevyřeší žádné zákony. Kdysi platilo "Slovo dělá chlapa". Dnes platí "Papír snese všechno". Takže ani podepsaná smlouva se dnes většinou nedodržuje. Přísloví "Peníze ničí charakter" se v dnešní době plní skoro na 100%.
Proto se spoléhám jen na Stvořitele vesmíru Boha Jehovu a jeho Syna Ježíše Krista, protože jsou majiteli vesmíru, takže se nedají podplatit ani zastrašit od kohokoli z lidí.

Hele, pobožní (Pá, 20. 4. 2018 - 19:04)

a že vám spíše nevadí toto?
https://tv.idnes.cz/vymena-manzelek-napadeni-a-zasah-stabu-dhj-/spolecnost.aspx?idvideo=V180416_152933_ona_krr

Každý se má sta (Pá, 20. 4. 2018 - 19:04)

sám o sebe. Jen si zapnu zprávy a už zase slyším buzeraci, že zakázali plošně kouření ve všech hospodách. Mě nikdo nenutí chodit do kuřácké knajpy, ale pokud to někomu vyhovuje, ať si tam chodí. Nejhorší jsou dobroserové, kteří chtějí druhým vnutit svůj styl života, svoje přesvědčení. Chtějí diktovat, co máš jíst, co máš pít, na co máš koukat, co máš číst, jakou hudbu poslouchat, jak se oblíkat, s kým spát, atd. Seznam by byl nekonečný. A právě takoví dobroserové, kteří vnucují druhým svoji ideologii a svoje způsoby, jsou pobožní.

Žít a nechat žít - to pobožným nic neříká. Nenávidí svobodu, milují regulace. Náboženství je de facto sestra komunismu a nacismu. Nenávidí pluralitu, nenávidí diverzitu, nenávidí pestrost, usiluje o unifikaci.

Pobožní - jste jeden z vředů společnosti. Nejhorší je, že když se vám to umožní, chcete metastázovat...

To určitě je (Pá, 20. 4. 2018 - 19:04)

Proč nedostal tento chlapec...protože sem cpe mohamedány

Pablo (Pá, 20. 4. 2018 - 19:04)

Bible má vést lidi k tomu abychom se učili vzájemné toleranci. Kdo chce následovat Ježíše Krista se musí zříct násilí. Proto následovníci Ježíše Krista se nezůčastňují válek a ani se neučí válčení. Snaží se řídit radou "Miluj svého bližního jako sám sebe" .Bohužel během dějin ti co vládli zneužili víru lidí v Boha Bible a jeho Syna Ježíše Krista v ovládnutí států válkami. Většina náboženských vůdců jim v tom žehnala a podporovala to válečné běsnění ve jménu Boha. Ale oni nezastupovali Boha, ale jen sami sebe a svůj prospěch. Proto došlo k tomu, že v dnešní době přestává spousta lidí věřit v Boha Stvořitele, a obviňuje ho z toho, že na nás lidi kašle a nebo že neexistuje.
Jenže Bůh nám dal takovou svobodu, kterou mi lidé zneužíváme.
Nechal napsat do Bible pravidla, jak bychom se měli k sobě chovat, abychom se nezničili. Dále nás dopředu varoval, že když tyto pravidla nebudeme dodržovat, tak se zničíme.
My lidé jsme vystřídali všechny možnosti vládnutí a žádná vláda nedokázala spravedlivě vládnout i když na počátku měli některé vlády snahu spravedlivě vládnout. V dnešní době to vypadá tak, že může dojít k atomové válce.
Jenže k tomu nedojde, protože Bůh to nepřipustí a včas zasáhne abychom mi lidé nezničili tuto planetu s veškerým životem na ní.

Marek 13:19-20
neboť ty dny budou [dny] soužení, jaké nenastalo od počátku stvoření, které Bůh stvořil, až do té doby a jaké již nenastane. 20?Kdyby Jehova vskutku ty dny nezkrátil, nezachránilo by se žádné tělo. Ale kvůli vyvoleným, které vyvolil, zkrátil ty dny.

Svořitel vesmíru Bůh Jehova se nechá popsat jako rozumová energie, která vytvořila hmotu. On naprogramoval a naplánoval celý vesmír v čemž mu pomáhal jeho prvorozený Syn Ježíš Kristus.

absolutistický (Pá, 20. 4. 2018 - 18:04)

Proč nedostal tento chlapec na přímou otázku přímou odpověď?

Tak já nevím.. ale co jsem si to přečetl, tak mě přišlo, že mu ji Franta de fakto dal..

Jiná věc je, jak moc je ta odpověď "pravdivá" (tj. realitu postihující), či ne.
Mě přijde, že Franta by se tady nejspíš bavil jen s Prozou .. , teda pokud by ten měl zájem.
Franta je tak trochu z "jiné planety" ..

Jinak mě spíš Vatitykán ppřijde jako "theokracie" než "absolutní monarchie". Podobně jako třeba Irán ..

náboživec náruž (Pá, 20. 4. 2018 - 18:04)

nejsem "démon" (tím je- zřejmě - Proza ..), ale tohle stojí za přečtení:

Mare
Já ti plně schvaluji trestní oznámení.
Mima má samozřejmě klasické náboženské recepty. ..

Aha.

? (Pá, 20. 4. 2018 - 16:04)

Proč nedostal tento chlapec na přímou otázku přímou odpověď?

https://zpravy.idnes.cz/papez-chlapec-otec-ateista-nebe-dmm-/zahranicni.aspx?c=A180420_100528_zahranicni_kha

N (Pá, 20. 4. 2018 - 16:04)

Zatlačit člověka do...presne tak :-) vystrasit, zdeptat, zlomit, zaslapat, zmanipulovat, ovladat.
Vsetko to ale stoji a pada na tom, NEPREMYSLAT, len prijimat vsetko, co mi povedia ako fakt. Pochybnost su predsa od "zleho"

Ano, o to v bib (Pá, 20. 4. 2018 - 16:04)

Zatlačit člověka do defenzívy. Vytvořit kastovnictví. Dualismus naprosto ve všem. Náboženské texty typu bible, korán netvořili omylem, ale promyšleně, sofistikovaně, rafinovaně. Cílem je manipulovat, ovládat. Bibli psali zlí lidé, stejně jako korán. Intrikáni, lstiví, prolhaní.

N (Pá, 20. 4. 2018 - 16:04)

Majka, praveze tu bibliu som cital. Sice nie uplne celu, ale dost nato, aby som zistil, ze nikoho stastnym nespravi. Jedine, co v cloveku moze okrem strachu a vlastnej menejcennosti vo vztahu k nejakej imaginarnej bytosti vyvolat, je falosny pocit "vyvolenosti a nadradenosti" nad inymi. Ved predsa nas boh je ten pravy, len my mame pravdu a ostatni su len nejaki "zli" "nevedomi" "modlari" a ja patrim k tym "vyvolenym" a s tymi, ktori sa k nam nepridaju nas boh zatoci. Som si 100%ne isty, ze kazdy krestan ten pocit vyvolenosti a nadradenosti nad nekrestanmi ma.
To je filozofia na zaklade ktorej sa vedu vsetky vojny. krestanstvo si ju len zaobalilo do svojho obalu. Ked sa obal rozbali, co zostane? Ja patrim k tym "vyvolenym" a tych ostatnych moj boh raz "pobije"

Bolo tam nieco, co sa da oznacit ako nepravda? Mozeme ju rozobrat :-)

Pobožná fanatič (Pá, 20. 4. 2018 - 13:04)

ví všechno nejlíp, od všeho má klíče a nikomu to Kristus neudělal tak jako jí...

prosím přeložit (Pá, 20. 4. 2018 - 13:04)

"Bůh homosexualitu neudělal, ta vzniká genetickou deformací......, jako řada jiných nemocí....."

Reklama

Přidat komentář