Reklama

Bible a dnesni svet

mima (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

To co si citoval ale nijako...Tondo, víš proč Holanďane takhle žijí bezproblémově, jak píšeš?

Protože je to jiná mentalita, než jsme my Češi:-)
Je nenápadné někomu nahlížet do okna, sledovat druhé, proto nemají s tím problém. Věří, že druzí to taky tak mají.

Dáme si pobožno (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

1. Paralipomenon 21, 1Proti Izraeli povstal satan a podnítil Davida, aby sečetl Izraele.
Jób 1, 12Hospodin na to satanovi odvětil: „Nuže, měj si moc nade vším, co mu patří, pouze na něho ruku nevztahuj.“ A satan od Hospodina odešel.
Jób 1, 6Nastal pak den, kdy přišli synové Boží, aby předstoupili před Hospodina; přišel mezi ně i satan.
Jób 1, 7Hospodin se satana zeptal: „Odkud přicházíš?“ Satan Hospodinu odpověděl: „Procházel jsem zemi křížem krážem.“
Jób 1, 8Hospodin se satana zeptal: „Zdalipak sis všiml mého služebníka Jóba? Nemá na zemi sobě rovného. Je to muž bezúhonný a přímý, bojí se Boha a vystříhá se zlého.“
Jób 1, 9Satan však Hospodinu odpověděl: „Cožpak se Jób bojí Boha bezdůvodně?
Jób 2, 1A nastal opět den, kdy synové Boží přišli, aby předstoupili před Hospodina; přišel mezi ně i satan, aby i on předstoupil před Hospodina.
Jób 2, 2Hospodin se satana zeptal: „Odkud přicházíš?“ Satan Hospodinu odpověděl: „Procházel jsem zemi křížem krážem.“
Jób 2, 3Hospodin se satana zeptal: „Zdalipak sis všiml mého služebníka Jóba? Nemá na zemi sobě rovného. Je to muž bezúhonný a přímý, bojí se Boha a vystříhá se zlého. Ve své bezúhonnosti setrvává dosud, ačkoli jsi mě proti němu podnítil, abych ho bezdůvodně mořil.“
Jób 2, 4Satan však Hospodinu odpověděl: „Kůži za kůži! Za sebe samého dá člověk všechno, co má.
Jób 2, 6Hospodin na to satanovi odvětil: „Nuže, měj si ho v moci, avšak ušetři jeho život.“
Jób 2, 7A satan od Hospodina odešel a ranil Jóba od hlavy k patě ošklivými vředy.
Zacharjáš 3, 1Potom mi ukázal velekněze Jóšuu, jak stojí před Hospodinovým poslem, a po pravici mu stál satan, aby proti němu vznesl žalobu.
Zacharjáš 3, 2Hospodin však satanovi řekl: „Hospodin ti dává důtku, satane, důtku ti dává Hospodin, který si vyvolil Jeruzalém. Což to není oharek vyrvaný z ohně?“
Sírachovec 21, 27Zlořečí-li svévolník satanovi, zlořečí sám sobě.
Matouš 4, 10Tu mu Ježíš odpoví: „Jdi z cesty, satane; neboť je psáno: ‚Hospodinu, Bohu svému, se budeš klanět a jeho jediného uctívat.‘“
Matouš 12, 26A vyhání-li satan satana, pak je v sobě rozdvojen; jak tedy bude moci obstát jeho království?
Matouš 16, 23Ale on se obrátil a řekl Petrovi: „Jdi mi z cesty, satane! Jsi mi kamenem úrazu, protože tvé smýšlení není z Boha, ale z člověka!“
Marek 1, 13Byl na poušti čtyřicet dní a satan ho pokoušel; byl mezi dravou zvěří a andělé ho obsluhovali.
Marek 3, 23Zavolal je k sobě a mluvil k nim v podobenstvích: „Jak může satan vyhánět satana?
předchozínásledující
Marek 3, 26A povstane-li satan sám proti sobě a je rozdvojen, nemůže obstát, a je s ním konec.
Marek 4, 15Toto jsou ti podél cesty, kde se rozsívá slovo: Když je uslyší, hned přichází satan a bere slovo do nich zaseté.
Marek 8, 33On se však obrátil, podíval se na učedníky a pokáral Petra: „Jdi mi z cesty, satane; tvé smýšlení není z Boha, ale z člověka!“
Lukáš 10, 18Řekl jim: „Viděl jsem, jak satan padá z nebe jako blesk.
Lukáš 11, 18Je-li i satan v sobě rozdvojen, jak bude moci obstát jeho království? Říkáte přece, že vyháním démony ve jménu Belzebula.
Lukáš 13, 16A tato žena, dcera Abrahamova, kterou držel satan spoutanou po osmnáct let, neměla být vysvobozena z těchto pout v den sobotní?“
Lukáš 22, 3Tu vstoupil satan do Jidáše, nazývaného Iškariotský, který byl z počtu Dvanácti.
Lukáš 22, 31„Šimone, Šimone, hle, satan si vyžádal, aby vás směl tříbit jako pšenici.
Jan 13, 27Tehdy, po té skývě, vstoupil do něho satan. Ježíš mu řekl: „Co chceš učinit, učiň hned!“
Skutky apoštolů 5, 3Ale Petr mu řekl: „Ananiáši, proč satan ovládl tvé srdce, že jsi lhal Duchu svatému a dal stranou část peněz za to pole?
Skutky apoštolů 26, 18abys otevřel jejich oči a oni se obrátili od tmy ke světlu, od moci satanovy k Bohu, a vírou ve mne dosáhli odpuštění hříchů a podílu mezi posvěcenými.‘
Římanům 16, 20Bůh pokoje brzo srazí satana pod vaše nohy. Milost Ježíše, našeho Pána, buď s vámi.
1. Korintským 5, 5vydejte toho člověka satanu ke zkáze těla, aby duch mohl být zachráněn v den Páně.
1. Korintským 7, 5Neodpírejte se jeden druhému, leda se vzájemným souhlasem a jen na čas, abyste byli volni pro modlitbu. Potom zase buďte spolu, aby vás satan nepokoušel, když byste se nemohli ovládnout.
2. Korintským 2, 11aby nás satan neobelstil; jeho úskočnost přece známe.
2. Korintským 11, 14A není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla;
2. Korintským 12, 7A abych se nepovyšoval pro výjimečnost zjevení, jichž se mi dostalo, byl mi dán do těla osten, posel satanův, který mne sráží, abych se nepovyšoval.
1. Tesalonickým 2, 18Proto jsme k vám chtěli přijít, já, Pavel, víc než jednou, ale satan nám v tom vždy zabránil.
2. Tesalonickým 2, 9Ten zlý přijde v moci satanově, bude konat kdejaký mocný čin, klamná znamení a zázraky
1. Timoteovi 1, 20Patří k nim Hymenaios a Alexandr, které jsem vydal satanu, aby se odnaučili rouhat.
1. Timoteovi 5, 15Některé totiž se již daly na satanovu cestu.
Zjevení Janovo 2, 13„Vím, kde bydlíš: tam, kde je trůn satanův. Avšak pevně se držíš mého jména a nezapřel jsi víru ve mne ani ve dnech, kdy můj věrný svědek Antipas byl zabit mezi vámi, tam, kde bydlí satan.
Zjevení Janovo 2, 24Vám ostatním v Thyatirech, kteří nepřijímáte toto učení, kteří jste nepoznali to, čemu říkají hlubiny satanovy, pravím: Nevkládám na vás jiné břemeno.
Zjevení Janovo 2, 9„Vím o tvém soužení a tvé chudobě, ale jsi bohat; vím, jak tě urážejí ti, kdo si říkají židé, ale nejsou, nýbrž je to spolek satanův!
Zjevení Janovo 3, 9Hle, dávám do tvých rukou ty, kdo jsou ze synagógy satanovy; říkají si židé, a nejsou, ale lžou. Hle, způsobím, že přijdou a padnou ti k nohám; a poznají, že já jsem si tě zamiloval.
Zjevení Janovo 12, 9A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel a satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.
Zjevení Janovo 20, 2Zmocnil se draka, toho dávného hada, toho ďábla a satana,
Zjevení Janovo 20, 7Až se dovrší tisíc let, bude satan propuštěn ze svého žaláře

mima (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

To co si citoval ale nijako...Ahoj eN :-)

Ale Bible si neodporuje. Naopak, je krásně ukázáno, že nejsme otroci, jak tady někteří napadají pobožné. Jsme naprosto svobodné bytosti, které se někdy rozlobi, jindy zase nastaví svou tvář. Nejsme andělé, jsme lidé z masa kostí, máme své vzléty i pády.

Proto Bůh pro nás připravil cestu odpuštění, protože věděl, že nejsme schopní 24 hodin denně, 365 dnů v roce po celý svůj pozemský život, žít životem bez pádu.
Pokud sleduješ citáty z Bible, které tady jedinci citují, napoví ti tyto citáty co v kom je. Právě proto je Bible psaná, tak jak je psána, že s odporuje :-) a taky dokazuje, že jsme svobodní lidé, kteří se můžou rozhodnout....

Každý si vždy vybere šat na svou postavu :-)

Toníku (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

tys měl být politikem... tak krásně vždycky všechno okecáš...

Tony (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

Oni v tom rozpory až tak nejsou. Je potřeba brát ty texty v harmonii a nevyvyšovat jeden text na úkor druhého, jak to tu udělala s králem Davidem mima a mě nezbylo, než jí to pomocí Bible vyvrátit.

N (So, 21. 4. 2018 - 14:04)

Zase nahlížíš na Bibli...To co si citoval ale nijako rozumne nevysvetlilo moju citaciu a otazku. Bolo to v protiklade s tym, co sa pise v biblii na inych miestach.
Vsimol si si, ze je vela veci, ktore si v biblii vzajomne odporuju?
Takze ako teda? kristus miluje aj svojich nepriatelov a nastavi druhu tvar, alebo vezme na nich bic? Pripadne ich rovno pobije? Alebo tomu mam rozumiet tak, ze jedna ako sa mu prave hodi?

Aby bolo jasne, nechcem brat nikomu vieru v biblickeho boha a biblickeho krista, len ma zaujima, ci tie rozpory veriaci v biblii nevidia, nechcu vidiet, ignoruju ich. Cim to je?

Tony (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

Váš Jošua je literární...° Páč váš „Kristus“ v praxi je jenom vymýšlení regulací, nařízení, omezení a sraní se lidem do jejich životů.°

To ale není Kristus v praxi, ale je to praxe náboženských církevníků a je jedno, zda se jedná o katolickou inkvizici nebo protestantskou náboženskou policii. Byl někdy v Holandsku, tam je řádění protestantské náboženské policie která do baráků vtrhávala s Biblí v podpaždí vidět dodnes. Ta už tam sice neřádí, ale její nařízení Holanďané dodnes zachovávají, takže vůbec nemají záclony, které tehdy ta protestantská náboženská policie zakázala, takže když jde člověk v Holandsku večer po ulici v které jsou přízemní domky, tak je do každého kompletně vidět jako do výkladní skříně. Já nechápu, jak Holanďani takle můžou bezproblémově žít.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

moze krestan podat trestne...Zase nahlížíš na Bibli jednostranně, hereticky.

Sám Ježíš mnohdy jednal i jinak jak svědčí Písmo Svaté - Bible.

Jan 2

3. Nebo blízko byla velikanoc Židovská. I vstoupil Ježíš do Jeruzaléma.
14. A nalezl v chrámě prodavače volů a ovec i holubic, a penězoměnce sedící.
15. A udělav bič z provázků, všecky vyhnal z chrámu, i ovce i voly, a penězoměncům rozsypal peníze, a stoly zpřevracel.
16. A těm, kteříž holuby prodávali, řekl: Odneste tyto věci odsud, a nečiňte domu Otce mého domem kupeckým.
17. I rozpomenuli se učedlníci jeho, že psáno jest: Horlivost domu tvého snědla mne.

nebo

Jan 18

19. Tedy nejvyšší kněz tázal se Ježíše o učedlnících jeho a o učení jeho.
20. Odpověděl jemu Ježíš: Já zjevně mluvil jsem světu, já vždycky učíval jsem v škole a v chrámě, kdež se odevšad Židé scházejí, a tajně jsem nic nemluvil.
21. Co se mne ptáš? Ptej se těch, kteříž slýchali, co jsem jim mluvil. Aj, tiť vědí, co jsem já mluvil.
22. A když on to pověděl, jeden z služebníků, stoje tu, dal hůlkou Ježíšovi, řka: Tak-liž odpovídáš nejvyššímu knězi ?
23. Odpověděl mu Ježíš: Mluvil-li jsem zle, svědectví vydej o zlém; pakli dobře, proč mne tepeš?

Tony (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

smie sa krestan vobec nejako...Každý křesťan je plnohodnotným členem společnosti. Apoštol Pavel psal pouze proti tomu, aby křesťané věci, které mají proti sobě tahali před světský soud a tak dělali před světem ostudu.

Ale sám apoštol Pavel se v důležité otázce odvolal na světskou moc a tak se dostal do Říma.

Skutky 25

1. Tedy Festus vládařství ujav, po třech dnech přijel z Cesaree do Jeruzaléma.
2. I postavili se nejvyšší kněz {biskup} a přednější z Židů proti Pavlovi, a prosili ho,
3. Žádajíce té milosti proti němu, aby jej kázal přivesti do Jeruzaléma, zálohy učinivše jemu, aby ho zabili na cestě.
4. Ale Festus odpověděl, že má Pavel ostříhán býti v Cesaree, a on sám že tudíž přijede.
5. Protož (řekl), kteříž z vás mohou, nechť tam také se vypraví spolu se mnou, a jest-li jaká vina na tom muži, nechať naň žalují.
6. A pobyv mezi nimi nic více než deset dní, jel do Cesaree. A druhého dne posadiv se na soudné stolici, kázal Pavla přivesti.
7. Kterýž když byl přiveden, obstoupili ti, kteříž byli přišli z Jeruzaléma, Židé, mnohé a těžké žaloby proti Pavlovi přednášejíce, kterýchž nemohli dovesti,
8. Když on při všem mírnou zprávu dával, že ani proti zákonu Židovskému, ani proti chrámu, ani proti císaři nic neprovinil.
9. Ale Festus, chtěje se Židům zalíbiti, odpověděv, řekl Pavlovi: Chceš-li jíti do Jeruzaléma, a tam o to souzen býti přede mnou?
10. I řekl Pavel: Před stolicí císařovou chci státi a tam souzen býti. Židům jsem nic neublížil, jakož i ty dobře to víš.
11. Nebo jestližeť jsem křiv, aneb něco smrti hodného jsem spáchal, neodpírámť umříti; a pakliť nic toho není, z čehož mne oni viní, žádnýť mne jim nemůže dáti. K císaři se odvolávám.
12. Tehdy Festus promluviv s radou, odpověděl: K císaři se odvolal? K císaři půjdeš.

No jo (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

Váš Jošua je literární postava v pohádkové knížce. Umí chodit po vodě, dělat z vody víno, má kouzelnou ošatku, z které nakrmí kolik tisíc lidí chce. Lítá do oblak jako Majka z Gurunu.

Pobožní, máte svobodu věřit, v co chcete. Třeba v Křemílka, Sněhurku, Harryho Pottera nebo tříhlavého draka z NZ, který vznikl tak, že nejstarší židovská hlava Jehova/Hospodin oplodnila skrze další hlavu Ducha sv. Marii, a to tak, že tato zůstala panna a porodila třetí hlavu draka Jošuu.

Pobožní draci – věřte si na co chcete, jenom se nesnažte podle vašich fantasy story řídit svět a srát se sekulárním lidem do jejich soukromí… Páč váš „Kristus“ v praxi je jenom vymýšlení regulací, nařízení, omezení a sraní se lidem do jejich životů.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

Dal jsem tu sloku z velikonoční písně O filii et filii - ó synové a dcery ( umím ji latinsky na zpaměť), která byla napsána těsně před reformací.

Měl bych tu ale dát i předchozí čtyři sloky:

7. Ut intellexit Didymus , quia surrexerat Jesus,
remansit fere dubius. Alleluia. R.

8. Vide, Thoma, vide latus, vide pedes, vide manus,
noli esse incredulus. Alleluia. R.

9. Quando Thomas Christi latus, pedes vidit atque manus,
dixit: Tu es Deus meus! Alleluia. R.

A chyběl Didymus, když vstal Kristus a zůstal tedy pochybující.
Viz, Tomáši, viz bok, viz nohy, viz ruce a nebuď nevěřící.

Když Tomáš (uviděl) Kristův bok, uviděl nohy a ruce, řekl: Ty jsi můj Bůh.

N (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

smie sa krestan vobec nejako branit? napriklad tou formou trestneho oznamenia

N (So, 21. 4. 2018 - 13:04)

moze krestan podat trestne oznamenie bez toho, aby porusil absolutny zaklad kristovho ucenia?
,,No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť."
Matus 5, 39-40
http://mojabiblia.sk/svatepismo/40/evanjelium-podla-matusa-kapitola-5/

Len ma to tak zaujalo, ked sa tu spomina na jednej strane nasledovanie krista a na druhej trestne oznamenia a sudy.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 12:04)

Kdo snadno uvěří, snadno...Jenže ne každý snadno uvěří, i apoštol Tomáš musel vidět důkaz.

Jan 20

24. Tomáš pak jeden ze dvanácti, kterýž sloul Didymus, nebyl s nimi, když byl přišel Ježíš.
25. I řekli jemu jiní učedlníci: Viděli jsme Pána. Ale on řekl jim: Leč uzřím v rukou jeho bodení hřebů, a vpustím prst svůj v místo hřebů, a ruku svou vložím v bok jeho, nikoli neuvěřím.
26. A po osmi dnech opět učedlníci jeho byli vnitř, a Tomáš s nimi. Přišel Ježíš, a dvéře byly zavříny, i stál u prostřed a řekl: Pokoj vám.
27. Potom řekl Tomášovi: Vložiž prst svůj sem, a viz ruce mé, a vztáhni ruku svou, a vpusť v bok můj, a nebudiž nevěřící, ale věrný.
28. I odpověděl Tomáš a řekl jemu: Pán můj a Bůh můj!
29. Dí jemu Ježíš: Žes mne viděl, Tomáši, uvěřil jsi. Blahoslavení, kteříž neviděli, a uvěřili.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 12:04)

Pablo, pro tebe je Bůh...°Jestliže jen žiješ podle Bible, litera bible tě zabíjí......

Dokonce se dopouštíš modlářství, když to největší v životě máš Bibli !°

Toto ale platí i pro mimu, která jehovistkou není. Navíc, jehovisti mají překlad Bible zfalšovaný, jak jsem to porovnáváním z řeckým textem zjistil, aby ten zfalšovaný překlad pasoval na jejich uměle vytvořené učivo.

Tony (So, 21. 4. 2018 - 12:04)

Tony, stalking je velmi...Máš pravdu, mě nejde o odplatu ale o spravedlnost.

Kdyby to někdo prováděl nějakému mému známému, tak zasáhnu už dávno, jenže já jsem holt takový, že pokud jde o mě samotného, tak na sobě nechám i dříví štípat. Jenže to nejde do nekonečna. Něco jsem ti ohledně tohoto serveru napsal na email, i ohledně paní doktorky. Tento server se navenek tváří jako medicínský ale ve skutečnosti je to server okultní, kde jde ke všemu též o GeldmachereI - hlavně tu zdejší žumpa majitelce vynáší peníze.

N (So, 21. 4. 2018 - 12:04)

Beati, qui non viderunt, et...Kdo snadno uvěří, snadno je oklamán. Neznamy
---
Naděje vždycky způsobí, že uvěříme. Robert Fulghum
---
Lidé věří rádi tomu, co si přejí, aby bylo pravda. Gaius Iulius Caesar
---
Bůh existuje pro toho, kdo v něj věří. Albert Einstein
---
Celé lidstvo žije v otroctví. Každá víra je otroctví; každé náboženství, každý kostel, každá synagoga, každý chrám není nic jiného než vězení s otevřenými dveřmi. Dveře jsou záměrně otevřené, aby ve vás vyvolaly iluzi, že nejste ve vězení.
Život je jediná pravda, která existuje. Není jiný Bůh než život. Osho
---
Zvlast tento sa hodi pre akekolvek nabozenstvo, akukolvek vieru:
Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami! Jan Amos Komenský

Mare (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

Tony, stalking je velmi nebezpečný......., tam jde i o život......, nepodceňuj to......

Mare (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

Pablo, pro tebe je Bůh energie, ale pro mně tatínek......

Pablo a tohle je důležitější, než celé Boží slovo !

Boží slovo, je jen něco co Bůh říká, ale Bůh je bytost, živá bytost.....

A Bůh zařídil, že se k němu můžeme vrátit domů, tím že Kristus sejmul naše hříchy.

Dítě na ulici nenaučíš co je to láska a můžeš mu to číst stokrát denně.
Dítě z dětského domova, jako jsme my všichni, MUSÍŠ VZÍT DOMŮ, DÁT MU ZÁZEMÍ, SVOJI LÁSKU A OPORU......, MUSÍŠ HO ADOPTOVAT.....

TOTO UDĚLAL BŮH PRO NÁS KRISTEM !

Myslíš, proč je psáno...."Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život.......ALE PÍSMA SVĚDČÍ O MNĚ, ABYSTE MĚLI ŽIVOT....!

Jestliže jen žiješ podle Bible, litera bible tě zabíjí......

Dokonce se dopouštíš modlářství, když to největší v životě máš Bibli !

To největší v životě dnes je návrat domů k Bohu, to největší může být jen Bůh.....

Ovšem ne jako energie, ale jako....ŽIVÁ BYTOST,......tvůj Otec.....

Pablo, jsi v háji, když věříš VRO v Brooklynu...!

Tony (So, 21. 4. 2018 - 10:04)

presne tak :-) vystrasit,...Beati, qui non viderunt, et firmiter crediderunt, vitam aeternam habebunt - blažení, kdo neviděli ale festově uvěřili, ti budou mít život věčný.

Reklama

Přidat komentář