Reklama

Depersonalizace,derealizace -život jako

activia (So, 15. 7. 2006 - 20:07)

Nič mi nezaberá :(

Ivan (So, 15. 7. 2006 - 19:07)

Bola si u migrenológa? Predpísal ti antimigreniká?...

Ivan (So, 15. 7. 2006 - 19:07)

Takže som sa mýlil, bola to iná klapka ešte pred znamienkom plus...Písal som text a zrazu zmizol. Zistil som, že som hlboko pod ním...

Ivan (So, 15. 7. 2006 - 19:07)

Chémiu v mozgu dokáže ovládať každý človek ak sa trochu rozcvičí, ale dokáže ovládať len niečo. Napríklad emócie... tú medzeru som spôsobil lakťom, ktorým som stlačil znamienko plus a potom ho vymazával. skúsim to ešte raz na menšej ploche...

activia (So, 15. 7. 2006 - 15:07)

obdivujem ?udí, ktorý vedia ovládať svoje telo. Keď vidím, všelijakých tých jogínov, čo spomalia svoj metabolizmus na minimum a nepotrebujú prímať potravu, alebo spomalia tep srdca a dýchanie....a čojaviem ešte aké preocesy....vdedy si poviem klobúk dolu.
Pod?a mňa sa dajú niektoré, ak nie všetky telesné funkcie, a aj chémia mozgu, naučiť ovládať, ale dokážu to iba niektorí jedinci.

activia (So, 15. 7. 2006 - 15:07)

...to ako sa ti odarilo spraviť takú medzeru :) Priznaj sa! Že tam bolo ešte niečo napísané a ty si to zmazal ;)

activia (So, 15. 7. 2006 - 15:07)

...Tú stratu reči poznám, aj mne sa to stáva, mávam také pedmigrénové stavy. Mám podozrenie, že vtedy sa mi poriadne neprekrví tá časť mozgu, čo je zodpovedná za reč. V tedy len tak pozerám a neviem nič povedať.....trápne. Pamätám sa, že sa mi to stalo raz v robote, každý naokolo videl, že mi niečo je, vypytovali sa čo sa mi stalo a ja som nevedela odpovedať, hoci som vedela, že ma to prejde a že sú to len príznaky migrény. Strašné niečo, len som hapkala a neutvárali sa slová..a potom som im ukazovala, aby trocha počkali...a potom sa mi to konečne "rozhovorilo". Mám podozrenie, že v tej časti mozgu pre reč mám z nejakého dôvodu zúžené cievy.

K tomu jasnovidectvu, určite je to zaujímavý fenomén. Mám kamošku, ktorá sem tam vie nejaké veci dopredu.....minule sa dozvedela, že sa má stať nešťastie a má zasiahnuť troch ?udí v jej okolí......nevedela ani poriadne spať nieko?ko dní....nemajú to tí ?udia ?ahké.

Ivan (So, 15. 7. 2006 - 14:07)

A čo jasnovidetstvo. Občas pozerám policajné vyšetrovačky kriminálnych činov v reality TV. Policajti sú bezradný a zrazu príde na jasnovidca. Popíše im miesto činu, prípadne iné dôležité údaje a policajti prípad vyriešia...Jeden si po takomto vyšetrení zobral jasnovidku za ženu. Pred tým ale policajti týmto fenoménom neverili. Až prax ich presvedčila...

Ivan (So, 15. 7. 2006 - 14:07)

To sa mi ale podarila medzera...

Ivan (So, 15. 7. 2006 - 14:07)

Predstavy fantázie,vízie, čo o nich vieme?...ve?ké kulové, iba vieme že existujú. Vynáraju sa cez mozok do nášho vedomia a mi mnohokrát ani nevieme, aký majú zmysel...
Stavy, ktoré ty mávaš, nie sú chorobné, sú v pohode...
Predstav si, že raz som sa dostal na psychiatriu otravou atropinom. Predávkovali mi liek v lekárni. Popíšem len príznaky vnútorné a vonkajšie: Vnútorné: Zrazu som všetko počul nieko?kokrát hlasnejšie.Keďže som si krátko pred tým zobral liek, vedel som, že to spôsonuje atropin. Potom som upadol do bezvedomia a začal som sa preberať až v nemocnici postupne... Najprv som zistil, že som zavretý v klietke. pokúšal som sa personálu, ktorý sa občas prišiel na mňa pozrieť povedať, že to mám z atropinu. Nemohol som ale rozprávať,nefungovala mi reč. tak som čakal, kým budem vedieť vysloviť slovo atropin. Konečne sa mi to podarilo. Pokúšal som sa o dialóg, nešloto, lebo v polovici vety som už zabudol čo som hovoril. Po stenách som videl liezť chrobáčikov...V duchu som si hovoril, to nieje možné, aby tu bolo to?ko chrobáčikov, že mám určite halucinácie. Pozrel som sa teda z blízka na tie lezúce botky a zistil som, že majú nožičky. Tak som si povedal: Mám či nemám halucinácie, ale tie nožičky na tých lezúcich botkách vidím...Keď som sa úplne prebral, videl som, že to niesú lezúce chrobáčiky, ale pieskové zrnká z omietky, na ktorých nebola farba. Ako podobné s halucináciami schizofrenikov... Stačí že počujú nejaký zvuk, a on sa pretransformuje do počutia hlasov...Všetko je len chémia v mozgu. Nemá to nič spoločné s duševnou chorobou, pretože duša je touto chémiou postihnutá, ale nieje touto chorobou samotnou... Teraz posúdenie z vonka: Rodičia mi hovorili, že som chodil po byte, prekladal rôzne predmety, nereagoval na nich a tak zavolali na mňa pohotovosť. Privolaný lekár usúdil, že mám akútny psychotický záchvat a tak ma odviezli na psychiatriu. Tam som bol tiež zrejme na neudržanie a tak ma zavreli do klietky. Ostatné už viete...Prepustili ma po troch dňoch. Poskytol som im totiž atropinový dôkaz v podobe zväčšených zreničiek...

activia (So, 15. 7. 2006 - 09:07)

:) :) :) ..alebo som bola v minulom živote Van de Graafova sekrtárka :O :D a teraz sa mi to vynorilo :D :D :D

activia (So, 15. 7. 2006 - 09:07)

..jedno racionálne vysvetlenie na tú gulu ma napadlo. Možno som niekedy o tom , alebo niečom podobnom čítala, už dávno, len som jednoducho na to už zabudla. Môj mozog,ale mal uloženú túto informáciu a na nejaký podnet, čo som prežila behom dňa ju preradil do vedomia . Keďže som, už na to zabudla, že som sa s tým stretla, považovala som to za niečo nové, a keďže som nepostrehla ani podnet na, ktorý sa mi to vyplavilo, myslela som si, že je to niečo cudzie. To je všetko :)

Pamätám si ako sa to stalo, zobudila som sa, bolo to asi pred 14-15 rokmi, a v hlave mi vírili rôzne myšlienky....v predstavách som videla tú obrovskú gulu, v nej človeka, do neho zapichnutý kryštál ....zdalo sa mi to smiešne, viem, že som sa vtedy ešte začala aj usmievať...a mama sa ma pýtala, čo sa tak debilne usmievam :) Potom som to o pár rokov počula z iných zdrojov.
A dnes by som to asi tiež nevyťahovala, len ma to napadlo asi na nejaký podnet ( asi na Van de Graafov generátor.) Je to jednoduché ,to je všetko......:)

Návštěvník (Pá, 14. 7. 2006 - 20:07)

Ak sa chceš porozprávať tu je môj mail: ivanvr"zoznam.sk...môžem dať aj ICQ...

activia (Pá, 14. 7. 2006 - 15:07)

nechcem to tu vypisovať, mám kopu osobných problémov...citalec by ich nevyriešil ;)

activia (Pá, 14. 7. 2006 - 14:07)

..emocionálne, neemocionálne...teším sa, že niečo cítim, prečo by som mala potláčať vlasnú emocionalitu? Koniec koncov ,som žena...tak aká mám byť ...asi by som " umrela" keby som taká nebola. Beztak dosť vecí v sebe potláčam.

activia (Pá, 14. 7. 2006 - 14:07)

neviem, či existuje na toto racionálne vysvetlenie...nechcem to tu rozoberať....

Serotinín si najradšej vyrábam vlastný, chodím do posilovne, potom sa cítim lepšie :)

ivan (Pá, 14. 7. 2006 - 14:07)

Skús nebrať tieto záležitosti emcionálne...

ivan (Pá, 14. 7. 2006 - 14:07)

Ak si dokážeš racionálne zdôvodniť, alebo racionálne pozerať na tieto myšlienky, nepotrebuješ psychológa... trochu serotonínu by ti určite neublížilo. Je to ako vitamím...

activia (Pá, 14. 7. 2006 - 13:07)

...kašlať na to, myslím že tu je práve ten okamih, keď treba prestať myslieť..nakoniec je úplne jedno ako sa to do tej mojej gebule dostalo.
Myslela som, že pôjdem k psychológovi, lieky mi ve?mi nešmakujú.....

Ivan (Pá, 14. 7. 2006 - 12:07)

skús Citalec, mne zaberá, možno ti dodá energiu. Nesmieš si pripúšťať negatívne pocity, tie sú požierače energie...

Reklama

Přidat komentář