Reklama

Feťák=slabá vůle

Návštěvník (Ne, 11. 10. 2020 - 00:10)

Zuby se kazí. ne hned a ne jako normální kazy. Zevnitř pod zubem se dlouho nenápadně tvoří zánět. U většiny zubů. Pak o ně přijdeš. Nové jsou sakra drahé.

Ne, (Ne, 11. 10. 2020 - 00:10)

jsem třicet let závislá na hypnogenu, někdy i pět pilulek denně. Občas neurol. Porucha příjmu potravy k tomu opět třicet let. Jsem troska, kupuji na černém trhu, stydím se, změnila se mi povaha, mám i fyzické následky. Ale ne, není to žádná nemoc, můžu si za to sama. Až teprve tato moje spoustu nemocí způsobila.

dobronos (Čt, 19. 12. 2019 - 22:12)

Ani jsem si tuhle diskusi příliš nečetl, snad nepíšu příliš pozdě. Vy všichni hateři, a škarohlídí, nebo i jinak drogou zhrzeni chudáci. Zmizte prosimvás někde vedle a nerušte.. Jakožto celoživotní uživatel pervitinu, je mě 30 let. Perník beru od 17ti let, od 18ti let téměř každý den.. Ovšem od samého počátku užívám jen tolik, aby mě bylo dobře.. no dobře né od začátku, zprvu než jsem se to naučil užívat to semnou šíleně třískalo.. Odjakživa mě stačilo strašně malé množství a od první chvíle co jsem to užil jsem věděl že toho se už nezbavím.. Proč.. Jako drtivá většina z uživatelů této drogy, jsem právě této neřesti připisoval všechny problémy.. Ale přitom jsem neměl tušení, že v problému jsem byl už dávno před tím než jsem začal drogu užívat.. Dřív než mě začnete kamenovat. Mě vysvětlete, proč někdo skončí s touto drogou, naprosto bez větších problémů.. a někdo se 100x pokouší, chce a nejde mu to.. Já se prakticky pouze léčil. Odjakživa od ranného dětství jsem bojoval s únavou, jenže já to považoval za normální, popř. důsledek kouření trávy, i cigaret, měl jsem za to že jsem ulepen a proto mi bylo tak špatně, proto jsem byl šíleně unavený, a z okolí slýchal pouze že jsem líný. Ovšem co bylo horší je akné.. Opět dlouho jsem to dával za vinu perníku.. Že jak typické... Si řekenete.. Obrovská chyba.. Jsou lidé kteří vyzkouší pervitin, bez předchozí zátěže. Tedy, pokud je vám od standardu fajn, máte organismus v pořádku. Tak vás to ani tak neosloví, a hlavně lehko se toho zbavíte. znám lidi co to vyzkoušeli a spíše je to odradilo, vadila jim ta překopanost.. Ovšem v mém případě, jsem byl od počátku zatížen, něčím na co jsem přicházel téměř 15 let.. byl jsem unavený nonstop, považoval jsem to za normální a že každý je unavený.. Ovšem jakmile jsem si poprvé dal. Byl jsem vysvobozen. Nemohl jsem ale během užívání pochopit. Proč ten "absťák" přichází vždy tak pozdě.. po několika dnech.. Neměl jsem a nemám problém dodnes vydržet několik dní bez perníku. A teď bych řekl že už ho nepotřebuji vůbec.. K věci.. Pokud máte akné, pokud jste bez perníku nemožně unavení, i týden po užívání.. Pokud perník nechcete užívat. Pokud se ho nemůžete zbavit jako tam několik kámošů co znáte.. Přitom okolo mě s tím sekli mnohem psychicky horší lidé.. Do kterých bych to neřekl..To video v odkaze https://youtu.be/5TAcCj_Jwus . Je to co ve mě žije snad od raného dětství. Více si přečtěte v komentářích co tam píšu.. a v tom kecani ve videu. A zcela jistě pochopíte souvislost.. Podařilo se mi zachytit tuhle věc.. Za to se mi nedaří dostat z kohokoli znalého nějaké vysvětlení. Od té doby co to ve mě není, se cítím konečně zdravě.

Slůvě (Ne, 12. 3. 2017 - 15:03)

Horší než drogy jsou to podsvětí co z narkomanů žije.Čistá droga není jistě pro lidi se slabou vůlí,ale dává nějaký zážitek,to se nedá říct o pobytu na dně společnosti,to si dnešní mladí snad ani nedovedou představit,dnešní drogou je zábava,úspěch,práce a odreagování.

Pepa (Ne, 12. 2. 2017 - 15:02)

Je to o vnitřní energii chuťi s tím skoncovat,odhodlání,motivaci,,,není to o nějakém zvláštním nadání vůlí.

Ovšem je to záhul přestat hulit,vyhradit si na to čas na dovolené je dost rozumné,nedovedu si představit podávat výkon a prožívat nejtvrdší první abstinenční příznaky,chce to vyležet jak chřipku,vařit si čaje,jíst,spát,koukat na tv a počkat až to za pár dnů poleví.

kraska dokonala (Ne, 12. 2. 2017 - 09:02)

Neni nad to si rano pekne...Jooo frcim jak picassa

smoking women (St, 11. 5. 2016 - 13:05)

Neni nad to si rano pekne...Jo to znám a miluju ten stav když dám střelu a hlava se zatočí oči vykuleny,a po celem těle cítím jak pernicek putuje celym telem.Lehnu si hučí mi v kebuli i kunde,dam hned cigaro a usmivam se a vse je u prdele.

pernikova (St, 11. 5. 2016 - 07:05)

Neni nad to si rano pekne napalit do zily frcis behem dne dokrmis a je to pocit super a hlavne vse mas v pici

docent doktor (So, 27. 11. 2010 - 14:11)

Som docent, doktor , kandidát vied, mám tri vysoké školy a aj tak som do toho spadol. Tri roky som užíval tramal a stal sa zo mňa závislý človek, narkoman. Našťastie som vyhľadal odbornú pomoc a s pomocou psychiatra som sa závislosti zbavil. Stálo ma to mesiace utrpenia, ale dostal som sa z toho.

Kolemjdoucí (Pá, 26. 11. 2010 - 19:11)

Já s Lucií plně souhlasím.Fet začne brát dospělý člověk,který je za své chování plně zodpovědný.Když už je z něj troska,tak je živen z našich daních. Jak já k tomu přijdu,že žiju slušný život a jsem povina někoho dotovat? Radši bych ty peníze dala na postiženého člověka,co za svoji nemoc nemůže.Jste spolek bezohledných sobců.Všechny lidi kolem sebe otravujete a ohrožujete svou feťáckou závislostí. Nezlobte se na mě,ale já vás nikdy nepochopím.

Ach jo, (Pá, 26. 11. 2010 - 19:11)

Včera si jedna feťačka u nás sáhla na život a to tak,že si sedla do kolejiště,zapálila si cigárko a čekala až přijede vlak. Vlak přijel a holka už není mezi náma. Nemyslíte,že je to zbytečné?Co ti ostatní,co ji měli rádi?

nějaký (Pá, 26. 11. 2010 - 14:11)

Tak je až k neuvěřenkdyž...No... sama sis odpověděla... nikdy si to nezkusila, tak nemáš ani nejmenší ponětí o co kráčí a co nás k tomu vede to brát! Já si myslím, že ten kdo to prostě neskusil-neví! takže nějaký dohady o tom jaký sou feťáci zmetci jsou zcela zbytečný...

Lucie P. (Ne, 9. 5. 2010 - 23:05)

I kdyz je v pozadi jakykoli problem ac psychicky ci dusevni - kazdy se s tim prece musi vyporadat a jde to i bez drog. Jsou to jen omluvy a výmluvy. Hodně lidí si proslo peklem a neresilo to drogama. Inteligentni clovek vi, ze tim nic nevyresi ale problemy jen odsune. A ze to uzivaji inteligenti na urovni? To ano, ale proto, ze maji vseho plnou pr... penez, slavy atd. a nudi se, chteji si zpetrit zivot...

Lia (Čt, 18. 3. 2010 - 08:03)

Ahoj,
jen chci odkázat na...Kdo chce přestat, má tam šanci!!!!

Maku (St, 17. 3. 2010 - 09:03)

Souhlasím s Tebou, byla jsem...Ahoj,
jen chci odkázat na pravidelná setkání anonymních narkomanů (Narcotics Anonymous - N.A.). Setkání se může zúčastnit každý, kdo má problémy s drogou. Jde o svépomocnou skupinu uživatelů drog, kteří se řídí principy 12 kroků a 12 tradic, vycházejících od AA-anonymních alkoholiků. Jedinou podmínkou členství je touha přestat brát drogy.
Naše dvě skupiny se pomalu rozrůstají a věříme, že se rozšíří i do jiných měst.

Praha
Pondělí a pátek (AJ-ČJ): 19:00, Na Poříčí 16, Praha 1
Středa (ČJ): 17:30, Na poříčí 16, Praha 1

Brno
Pondělí a středa (ČJ): 19:00, Křenová 62a, Brno(v prostorách A klubů)

Liba (Pá, 5. 3. 2010 - 19:03)

Zdravím Vás všechny.
Z...Souhlasím s Tebou, byla jsem na protialkoholním léčení , byli tam i narkomani, i pro ně je to moc těžké přestat, najít práci, začít žít.V ČR jsou málo Anonymní Narkomani, většina z nich může chodit na Anonymní alkoholiky, tam můžou začít znovu žít, učí se , jak žít bez fetu.

Jiří (St, 3. 3. 2010 - 11:03)

Zdravím Vás všechny.
Z osobní zkušenosti vím, že zdaleka ne vždy se lidé dostanou k drogám z vlastního hloupého rozmaru, kdy chtějí něco zkusit. Ano, jsou i tací, ale většina lidí spadne do drog mnohdy kvůli neštěstí, neutěšené situaci, bolesti fyzické i duševní apod. Nikdy nevíte, co za tím všechno stojí. Mě například dostaly těžké deprese k alkoholu, kdyby se mi nedostalo včasné pomoci, byl by ze mě asi těžký alkoholik...
Nikdy proto nevynášejte soudy, dokud podrobně neznáte pozadí případu.
Můžu říct, že ti, kteří drogovou závislost porazili (např. Tereza Pergnerová) mají tak silnou vůli, že ani já ani Vy si to neumíme představit.
Vezměte si třeba lidi s rakovinou, trpící nesnesitelnými bolestmi, na něž berou morfin či podobné silné opiáty. V podstatě jsou také drogově závislí, ale rozhodně za to nemohou. Naopak jim ta droga umožňuje aspoň trochu důstojně žít...
Pokud se toxikoman chce léčit, je nutné mu poskytnout pomoc. Opravdu je to těžké a stojí to mnoho vůle a sil.

Pavel (Po, 8. 4. 2013 - 16:04)

Podle mě léky jsou jen dočasně a na předpis,pokud si je předepíšete sám,tak sám sobě jste lékařem a musíte si uvědomit,že lék se nesmí brát dlouho.Přeju stálé zdraví.

simon (Po, 8. 4. 2013 - 13:04)

je to vpici cele uz sa ani najest nemozem stratil som dych co mam robit

Sue (Po, 8. 4. 2013 - 13:04)

Závislost je peklem i pro rodinu ....

Reklama

Přidat komentář