Reklama

Feťák=slabá vůle

Petr (Po, 8. 4. 2013 - 13:04)

Podle mě sdnažit se zkusit všechno nemusí dopadnout dobře,protože stačáí zkusit jen jednou a zůstanete na tom závislý.Stejně tak jednou si zkusíte nebezpečný sport a můžete skončit na vozíku.Všeho s Mírou a něco radši nezkoušet nebo rychle ukončit.

Máršl Medrs (Ne, 7. 4. 2013 - 23:04)

Am slim šejdy jes am d rýl šejdy

simon (Ne, 7. 4. 2013 - 23:04)

som fetak bbyvali a stale padam...

luciano (Pá, 25. 1. 2013 - 21:01)

Je to svatá pravda,pro...Súhlasím s tebou. Feťáci sú predsa ľudské bytosti ako my a netreba ich démonizovať. Závislosť na drogách nie je charakterová vlastnosť, ale psychická choroba ako každá iná. Ja sám som drogoval /tramal/ 5 rokov a bolo to obdobie, kedy som zažil veľa pekného, bol som veselý a altruistický, pomáhal som ľuďom a prispieval som na charitu. Tramal ma naučil mať rád ľudí, svet bol krásny a optimistický. Myslím si, že ľudia ma vtedy mali radi a bol som veľmi obľúbený. Bohužiaľ droga si za toto šťastie vybrala krutú daň a ja som sa ocitol v psychiatrickej starostlivosti. Ťažko som psychicky ochorel a v súčasnoti sa liečim na depresie a na schizofréniu. Keby som vedel, že takto skončím, nikdy by som tramal nevzal do úst. Je to ponaučenie aj pre ostatných. Akékoľvek šťastie, ktoré prináša je kruto vykúpené psychickou chorobou, ktorá nevyhnutne príde.

svatá prostoto! (Čt, 24. 1. 2013 - 12:01)

Ahoj lidi,příde mi od...!!!!

lora (Čt, 24. 1. 2013 - 11:01)

Drogová závislost není...Je to svatá pravda,pro zdravého člověka je to nepochopitelný,pro mě vlastně taky,ale v okolí jsem se s tím setkala a je to strašlivé peklo.Legalizace jakékoliv drogy je smrtící a zákony v našem státě tomu všemu nahlížejí a podporují.

Prostě já (St, 23. 1. 2013 - 19:01)

Všechny feťáky by měly...Ahoj lidi,příde mi od některých z vás hloupí že podle vás si fetáci za všechno můžou sami a že by ste je nejradši někam zavřeli.Uvědomili ste si vůbec že někteří lidé (fetáci) do toho spadnout nechtěli a nechtěli ani vůbec začít je mnoho lidí kteří do toho spadli vinou jiných. Jen mě šíleně štve že je všichni odsuzujem i když nám v podstatě nic nedělají když se kouknu okolo sebe kolik tu máme sviní tak si myslím že fetáci až tak blbě na tom nejsoou . Mám spousty kamarádů kteří v tom jedou až po uši nikdo na nich nepozná že sou sjetý jde o osobu a o vůli jak se kdo umí chovat .. Strašně mě to mrzí ale i feták umí bejt dobrej člověk kterej dokáže pomáhat lidem tak je prosím neodsuzujte. Né všichni fetáci jsou takoví jako si myslíte !

Prostě já (St, 23. 1. 2013 - 19:01)

Všechny feťáky by měly...p

Návštěvník (St, 1. 4. 2009 - 11:04)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

Labreta (St, 1. 4. 2009 - 10:04)

terapeut: Tak jsme si to vysvětlili :)

terapeut (Út, 31. 3. 2009 - 22:03)

Ano,to právě říkám-dostane stejně,ale pokud chce více,musí zaplatit.

Labreta (Út, 31. 3. 2009 - 19:03)

terapeut:Pokud chce víc než donese na výměnu, tak asi ano...ale jinak se to řídí pravidlem:donesu pět špinavých a dostanu pět čistých...míň mi dát nesmí a víc nechtějí.

terapeut (Út, 31. 3. 2009 - 19:03)

Já doplním,že pokud toxík přinese na výmenu menší množství,nebo chce větší,musí také platit.

Labreta (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

Ještě k tomu dodám, že ne vždy jdou psychické problémy vyřešit s odborníky. Když vystřídáte deset odborníků, protože vám ani náznakem nepomohl ani první, ani druhý...přestane Vás bavit chodit někam, kde vlastně ztrácíte čas.
Ano, možná jsme pro sebe nenašli toho pravého, ale hledali jsme i v dálkách 70km od domova a stejně nenašli..Cpát se antidepresivy není řešení-je to stejný únik jako únik k drogám-otupělost, apatie, nevnímavost..
Léčby psychických problémů pomáhají spíše asi tam, kde ty problémy nejsou tak veliké ba dokonce monstrózní. Protože s monstrózním problémem si dokáže poradit málokterý odborník.

Labreta (Út, 31. 3. 2009 - 17:03)

29. 3. 2009 14:28:23, Přemysl
ad Přemysl:Vyjadřovat se k napadání ostatních členů diskuze raději nebudu.
Ale. To co jste četl v novinách je pouze článek pro zajímavost takových "normálních" lidí, aby se měli proč rozčilovat..je to neúplná pravda..necelá chcete li.
Feťák v léčbě si platí léky stejně jako cukrovkáři i astmatici. A asi Vás hodně překvapí, že částka vydaná za jejich léčbu je plně hrazená pacientem a částky jsou nemalé. Na trhu jsou dva preparáty, které léčí závislosti na opiátech-jeden z nich plně hrazen pacientem má výrobní hodnotu sta korun. Do lékáren jde s cenou cca šesti set a lidé v léčbě ho kupují za 1300,- znovu zdůrazňuji, že si ho celý hradí sami. Někdo má tento preparát-toto jedno balení na týden a pak si lehce spočítáte kolik zaplatí za měsíc(záleží v jaké fázi léčby je). To znamená, že takový člověk musí pracovat, snaží se postavit na vlastní nohy nebo na nich již stojí, platí si bydlení i celou léčbu..někteří jsou již obtěžkáni potomky a živí svou rodinu-mimo svoji léčbu. Platí daně jako Vy. A platí je i na ty povalečské feťáky.
Projděte se po Praze a rozhlédněte se kolik uvidíte feťáků očividně nepracujících a okrádajících stát? Podívejte se do statistik a informujte se kolik lidí se snaží své závislosti zbavit léčebnou, amb.léčbou nebo i sami. Tím chci říci, že těch povalečů na které platíte zase tolik kolik si myslíte není.
Co se týče jehel feťáci je mají zdarma, ale pouze výměnou za špinavé..a zdarma(výměnou)je to pro to, aby byli ochráněni ostatní lidé-i Vy. Protože určitě polovina závislých v naší ČR mají hepatitidu C(což se přenáší krví)a v malém podílu se objevuje i AIDS. je to pro ochranu jak říkáte slušných občanů. Kdyby nebyly jehly výměnou, umíte si představit jak by to tu vypadalo? Pravděpodobně by feťáci měli více nemocí než teď, protože by používali staré jehly..ty vyhozené by nebyly ani v popelnicích, ale válely by se všude možně.
Ještě bych ráda podotkla:Neřekla jsem, že závislí začali brát z hlouposti. Mluvila jsem o tomto:Mladý člověk věku kolem 15let(někdy méně, někdy více)nežije tím co bude..ne snad že by nechtěl, ale prostě to neumí, takže nedomýšlí co bude za pět let, když si vezme nějakou návykovou látku-a to rozhodně nepokládám za hloupost. Mladí lidé se k tomuto kroku rozhodnou buď čistě z nudy nebo ze zvědavosti či prostě proto, že je pro ně realita příliš krutá a hledají únik. Někdy si za to člověk nemůže jaký život od malička má a jaké rodiče dostal do vínku-to je také častým důvodem.Špatná situace doma(tím myslím např.zneužívání, tělesné tresty a v některých případech i nechutné a bolestivé rozvody)..Nuda, nedomýšlení následků(ne hloupost), zvědavost..
Stát na závislé nevynakládá žádné velké částky, většinou taková centra jako je drop-in a sananim podporuje nějaký sponzor, organizace či jiný stát.

terapeut (Po, 30. 3. 2009 - 20:03)

Jak víte,že Ti lidé neudělali za korunu práce?Už to tu někdo zminoval:léčíme lékaře,právníky,bankovní úředníky(dokonce jsme měli v léčení ředitele banky),herce,zpěváky(kteří do státní kasy přispívají daleko více než Vy).Téměř třetina lidí,která má problémy s návykovými látkami jsou VŠ vzdělaní.
Závislost na drogách není úmyslem-je to bohužel následek.Následek toho,že ti lidé si to neuvědomují,že do té závislosti padají.Spousta z nich se k závislosti dopracuje přes léky-proti bolesti,na spaní,na nervy..
každý člověk předtím,než se stak závislým byl slušný člověk,který si myslel,že se mu tohle nikdy nemůže stát.A těch,kteří mluvili jako Vy,těmi léčebny přetékají.

Přemysl (Po, 30. 3. 2009 - 19:03)

Rozhodně není pravda, že jsem nikdy neměl žádný problém. Souhlasím s paní Labretou, že spousta lidí začne fetovat z hlouposti nebo nudy, případně také proto, aby zapadli do kolektivu a nelišili se od ostatních. Je pravda, že jsem měl v minulosti kvůli svým názorům a postojům konflikty se spolužáky a dodnes mám i nějaké psychické problémy, ale ty řeším konzultacemi s odborníkem a rozhodně ne drogami, alkoholem, hraním na automatech nebo podobným způsobem. Je pravda, že s mnohými bývalými spolužáky nemám nejlepší vztahy a že dodnes žiji sám bez přítelkyně (je mi 27 let), ale rozhodně nelituji toho, že jsem si vždy tvrdě stál za svými názory a postoji, protože především díky tomu jsem dnes tam, kde jsem a rozhodně si nemůžu stěžovat na rozdíl od některých jiných lidí.

? (Ne, 29. 3. 2009 - 18:03)

Přemysle,ale Vy nejste slušný člověk.

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 18:03)

Bože můj to je hovado:-))

Oskareta (Ne, 29. 3. 2009 - 18:03)

Přemysle, docela by mě zajímalo, kde bereš tu jistotu, že zrovna TY jako feťák nikdy neskončíš. Oni totiž nejsou jen feťáci, co se povalujou na Hlaváku, oni jsou taky "feťáci", co jim např. doktor jednoho dne nasadil Tramal, protože je třeba bolela záda. A ejhle, človíček zjistí, že s Tramalem se mu žije omnoho lépe (najdi si o tom nějakou diskusi, je jich dost) a než se naděje, tak je závislý. Za kratší či delší dobu to sám zjistí a osype se hrůzou. Protože JAK z toho ven? KOMU to vlastně může říct? Jít do léčebny? Nikdy! A když se sám pokusí abstinovat, má tak hrozné abstinenční příznaky, že to nevydrží a zase si vezme. Navíc ani neví jak na to, je to docela specifická problematika. Záleží tedy na něm, co se sebou udělá.
A v téhle fázi se právě ze "slušného čověka" může stát "feťák".
Jasně, popsala jsem tu docela specifický případ, ale nelíbí se mi, jak globálně odsuzuješ úplně všechny. Asi jsi v životě neměl problém, se kterým by ses neuměl vyrovnat. Protože pokud takový problém máš, je ke zneužívání léků už jen kousek.

Reklama

Přidat komentář