Reklama

Fixní rovnátka

Jasmine (Út, 25. 10. 2005 - 19:10)

Hele,Ivco, zkus se na to dívat trochu pozitivně. Děláš pro sebe něco užitečného, a nějaké ty nepříjemnosti s tím spojené se přece dají překonat. Všechno zhojí, tělo si zvykne, díry po zubech se zatáhnou a dásně bolet nebudou. Nakonec si zvykneš i na ten oblouk (vím o čem mluvím) a na rovnátka samotná.Taky tě čekají další nutné změny tvých zvyklostí: jídlo - budou ti táhnout všechny přední zuby, takže budeš muset kousat jen vzadu, budeš si muset častěji čistit zuby, a to pořádně, atd. Ale nemůžeš se na to všechno přece dívat tak, že je to hrůza a abys to byl raději neudělal. Tedy na takové pocity možná zpočátku máš právo, ale ať to netrvá moc dlouho!

ivca (Út, 25. 10. 2005 - 18:10)

Ahoj Pajo,jestli to bylo úspěšné zahájení se teprve uvidí! Drželi mne jen dva lidi, to je pravda.Jo, zuby mam doma na stole.Já nechci bejt neslušnej, ale máš mne za blbce? Věř, že mi fatalita vytržení pětek dochází

ivca (Út, 25. 10. 2005 - 17:10)

Ahoj Miso,Doktorka mluvila o

Pája (Út, 25. 10. 2005 - 17:10)

ahoj Ivčo,gratuluji k úspěšnému zahájení léčby. a taky k tomu, že jsi dokázal překonat ten strach z toho trhání. Nakonec jsi u toho ani neumdléval bolestí, ani tě u toho nemuseli držet ty čtyři lidi, jak jsi tu jednou psal :-) To, že ty zuby trochu držely, to je celkem normální věc a buď za to rád, je to určitě lepší, než když drží málo... :-( hlavní je, že jsou venku a že šly celé, ne? Jestlipak sis je vzal na památku? Mimochodem, nevím zda ti to dochází, ale už nemáš na výběr, už musíš jít do rovnátek :-) od chvíle, kdy ti zubařka vytáhla tu první pětku, není cesty zpět :-) Buď rád, že ti vzala oba zuby najednou, já musel na druhý čekat 14 dní a to nebylo na nervy nic moc :-( Drž se a přeju rychlé hojení. Pája

Misa (Út, 25. 10. 2005 - 16:10)

Ivco,nemam moc casu,tak v rychlosti. Pokud doktorka mluvila o oblouku,nepochybne ho dostanes. Ja ho mela uz mesic pred samotnymi rovnatky, takze i to je mozne, tady se podivej jak to zhruba vypadahttp://www.archwired.com/images/tpa1.JPGByla to dost hruza s tim existovat, ale pokud se clovek zapre, tak si asi zvykne. Kazdopadne ja ho dala ven a druha doktorka uz me s nim netrapila:) Po extrakci petek jsem akorat prvni den jedla jogurty a od dalsiho dne vsechno normalne, vyplachovala jsem jen vodou a ostatni zuby cistila klasickym JEMNYM kartackem. Ozvu se az bude vic casu...vydrzz:))

David (Út, 25. 10. 2005 - 13:10)

Nevite nekdo co to je (retencni desticka) nepamatuju si presny nazev ale nevim co to je a na co mi to vubec chce doktorka dat Dekuji za odpoved

Jasmine (Út, 25. 10. 2005 - 09:10)

Ivčo, jednosvazkový kartáček je takový svazek štětiček, na normální kartáčkové "rukojeti", normálně v lékárnách to mívají. Pak se ještě hodí mezizubní kartáčky atd.,zubní gel Elmex, nepochybuji, že tě na orotdoncii poučí, nebo přímo prodají.

ivca (Po, 24. 10. 2005 - 20:10)

Já vim, ale ta míchaná vajíčka se samotná skoro nedají jíst:-( ještě mi mamča nutila hlávkový salát, ale to už by asi fakt bylo moc, tak jsem bohužel musel odmítnout.K tomu čistění

Jasmine (Po, 24. 10. 2005 - 19:10)

Ivco, radila jsem ti vejce, nikoli chleba :-). To nic, zítra to bude OK.Zuby normálně opatrně čisti, jen okolo rány dej pozor. Jestli ještě nemáš jednosvazkový kartáček (já mám Curaprox), tak si ho pořiď, na rovnátka ho stejně budeš potřebovat.S těmi informacemi je to těžké. Já sama potřebuji vědět všechno, ať je to dobré nebo zlé, a srovnám se s tím. Na druhou stranu je asi spousta jedinců, kterým by asi detailní informace od ortodontisty o tom, co je čeká, způsobila takový šok, že by se oridnaci pak vyhýbali pěkným obloukem. Takže ptát se, ptát se, ptát se!

ivca (Po, 24. 10. 2005 - 18:10)

Ahoj Jasmine,tak jsem snedl michana vajicka - na Tvoji radu...ale s chlebem jsem mel docela problem - vsechno kousu na tech prednich 8 zubů...vzadu mi to moc nejde a bojim se, abych nejak neporusil ty rany po petkach.Jak je to prosim s tim cistenim zubu? Vubec si nevim rady...S tim dratem...ja vazne nevim...asi jsem udelal chybu, ze jsem se minule nezeptam...ale az tam pujdu ten pristi tyden zeptam se co presne kdy do pusy dostanu, abych se na to mohl zacit psychicky pripravovat...

Jasmine (Po, 24. 10. 2005 - 15:10)

Ivco, jdi se najíst, potřebuješ proteiny na správné hojení. Klidně si dej ta vejce. Já jsem mluvila o patrovém drátu, to je jakoby přes horní patro od šestky k šestce, ne okolo obvodu zubů. Třeba je to něco jiného. Tak jako tak je asi něco třeba, jinak se posunout pryč šestky, a ne ty zuby, co se mají k jim táhnout. Ptej se raději pořádně té své doktorky předem, když na tebe vybafnou nějaký neznámý termín.

ivca (Po, 24. 10. 2005 - 15:10)

Jeste dotaz...jak je to s čištěním zubů po tom vytržení...hrabat se mi do toho tedy moc nechce, abych ty rány nějak zase neotevřel (navíc mi doktorka řekla, že nemám ničím kloktat ani moc vyplachovat, aby se nestalo totéž)...ale zase přeci si nemůžu přestat čistit zuby. Poraďte prosím...Začíná to teďka více bolet...a hrozně už od rána slintám...a při představě, že tohle bylo to nejméně hrůzné z toho, co mne ještě všecko čeká, je mi ouzko...:-(

ivca (Po, 24. 10. 2005 - 15:10)

Zdravím všechny, se kterými zde komunikuji!Takže mám za sebou trhání horních pětek

bara (Po, 24. 10. 2005 - 11:10)

ahoj dneska sme byli u doktora vyndali mi desticku pry sem na ni byla alergicka a proto mi otekal jazyk a nemohla sem mluvit vyndali mi ji je to uplne uzasny muzu mluvit nic me neboli jazyk taky v pohode jen za mesic mi ji chteji znovu nandat pouez jinou na kterou nebudu alergicka:(to je jedina smula ale ted sem strasne stastna nic neboli mluvit muzu supeR:)

Jasmine (Po, 24. 10. 2005 - 10:10)

Ivco, patrový třmen a patrový drát je totéž. Není to nic moc, ale dá se na to zvyknout. Mě to trvalo 2 týdny. měla jsem rozedřený jazyk, následně nateklé krční uzliny a nešlo mluvit. Pak to bylo najednou pryč - vše se zahojilo a jazyk (a já) si zvyknul. Pomohly mi šalvějové kapky (tinktura) - desinfikují rány v ústní dutině a pomáhají hojit, prodává se to normálně v lékárně. Jesti to rovnání jde bez drátů a destiček, to nevím, každý na to asi reaguje jinak. Být Bárou, tak to zkusím ty dva týdny vydržet, jestli ta destička má v tvém případě nějakou zásadní funkci a nejde to jinak. Musela bys asi ve škole požádat o shovívavost...

bara (Ne, 23. 10. 2005 - 20:10)

ahojik drzim ti palecky :)at to dobre dopadne :)mamca de zitra volat k memu zubari a v utery ram jedu at mi sundaj tu desticku ja nemuzu vubec nic ani do skoly vubec mi nejde mluvit nikdo mi nerozumi:)ten oblouk moc taky nefim ale rekla bych ze je to lepsi nez destticka a ze to ma funkci roztahovat nak zuby ale to by se te taky nemelo tykat :)snad doufam i za tebe:)snad to dobre dopadne:)paaaaaaaaaaaaaaa

ivca (Ne, 23. 10. 2005 - 18:10)

Ahoj Barco,diky Ti za utechu:-)Sice nevim, co je to ten oblouk...takze ho mozna dostanu...asi to taky nebude zadnej med teda...Ale pokud je ta desticka jen, kdyz mas zuby vzadu a potrebujes je dostat dopredu a tim ten drobny predkus vlastne "vytvorit", tak to by se mne fakt tykat nemelo, protoze ja bych predkus mohl rozdavat...:-/Idealni by bylo, kdybych Ti ho kus mohl dat a Ty mne zase to, ze mas zuby vice vzadu...a byli bychom spokojeni oba:-)...nebo alespon vice spokojeni, nez jsme v soucasnosti!Ja tedka uz skoro lezu po zdi z toho zitrejsiho trhani...a uzivam si posledni prilezitosti k tomu, abych mohl naplno kousat jidlo, ktere mam tak rad...protoze zitrkem pocinaje se vice nez rok nebudu moct "cpát" tak, jako dosud:-(Zitra od 7:15 to začne...:-(At uz to mas jen lepsi a lepsi - myslim na Tebe a soucítím s Tebouzatim papa

bara (Ne, 23. 10. 2005 - 15:10)

AHoj tebe tohle vubec neceka jestli rikas ze mas predkus tak ja mam prave zakus mam pravej opak:)neboj tebe desticka nemuze cekat desticka plni funkci aby ty zuby tlacila do preedu aby vlastne ten mirnej predkus vytvorila:)vubec se neboj jestli te neceka zadna desticka ani oblouk tak se to da v pohode zvladnout a to te prvdepodobne vubec neceka dekuju za soucit snad to zvladnu:)paaaaa a neboj

ivca (Ne, 23. 10. 2005 - 15:10)

Barco,doktorka o zadnem

ivca (Ne, 23. 10. 2005 - 14:10)

Miso,o zadne desticce nevim

Reklama

Přidat komentář