Reklama

Gamblerství

radek (St, 27. 4. 2016 - 18:04)

Doufám ze biker a jepice negambli.byla by to škoda.

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 14:04)

LUKu.. tohle klidně podepíšu.
Neměl jsem sice ty recidivy tři ale asi z každého bodu by se kousek viny našel.

LUK. (St, 27. 4. 2016 - 14:04)

76. den bez gamblu

Mně recidivy způsobily nejčastěji tyto 3 věci:
1) zpočátku naivní abstinence - vzpomínky na hru, vzpomínky na výhry - bažení - RECIDIVA

2) začal jsem kontrolovaně hrát a sliboval si, že nepřekročím "limit". Opět naivní abstinence, která skončila RECIDIVOU

3) Měl jsem u sebe hodně peněz a nacházel jsem se poblíž svojí herny. Začal jsem jednat naprosto automaticky a šel to odevzdat. RECIDIVA.

Dnes se snažím zúročit všechny svoje "zkušenosti" a poučit se z chyb. Zatím se mi to daří. Nějaký optimismus určitě ale není na místě. I to by mohla být moje závislost, která se mi snaží našeptat, že vše je již v pohodě. S pokorou kráčím dál. AZ!

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 14:04)

Helel nic zásadního tedy pokud si pamatuji.
Je i pravda že člověk na gamblu ledasco zapomene a zkreslí. Já si dal ale práci si to všechno projít.

Šlo prostě o veliké podcenění a sebevědomí s pár měsíců abstinence. Říká se tomu prý "odpřiznání závislosti" Vlastně jsem se přesvědčil že jsem vyléčenej.

Pravda je ta že nikdy nebudu. Ani nikdo z vás. A jelikož to tak je tak se všichni musíme nějakým způsobem léčit a udržovat. Jinak to prostě musí zákonitě prdnout.

To příjemější je že ta intenzita udržování se upraví a má to i spoustu výhod. Už jsem si na seznamu věcí co jsme chtěl dycky udělat odškrtl pár položek i díky tomu že se nyní cíleně věnuju tomu dělat správné věci.

Snad je to srozumitelné. Jen jsem chtěl důrazně varovat před dojmem že stačí prostě nehrát. Není to tak.

Abstinentka (St, 27. 4. 2016 - 13:04)

Tragiku
A co zpusobilo recidivu? Nejaka negativni vec co se ti prihodila nebo to prislo proste z cista jasna ?

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 13:04)

Ano peníze patří k životu. A to i ktomu mému.

Já když potřebuju něco koupit - koupím to převodem. Když potřebuju nakoupit, vezmu si doma kartu a jdu nakoupit.

Když si chci koupit něco kde berou jen hotovost.. tak si vezmu příslušnou hotovost. Dělám to ale vědomě a uvědoměle.

Za ten půl rok mě zatím hotové peníze v kapse nechyběli ani jednou. Neříkám že se to nezmění ale v současné době nemám důvod je nosit.

chiivane... a jaké metody při své abstinenci využíváš? Resp dokážeš si odpovědět co pro to děláš?
U mě je to třeba důléžitné. Změnil jsem hodně věcí některé jsou podstatné a často si je opakuju. Proč něco dělám nebo nedělám.
Je to i systém kontroly že ty pozitivní věcí pořád dělám a napolevuji s opatrností.

Jen varuju.. před mojí recidivou jsem už pro to abych abstinoval nedělal vlastně vůbec nic. Myslel jsems si že to nějak jako poběží samo. A kupodivu nějakou dobu běželo. A pak už ne.

Abstinentka (St, 27. 4. 2016 - 12:04)

Obavam se, ze prispevek bikera v nemodre verzi byl vtipek nejakeho prudila.

Abstinentka (St, 27. 4. 2016 - 12:04)

Souhlasim s Davidem. Nema smysl drazdit hada bosou nohou. Videt stroje nazivo by ve me mohlo vyvolat - ani nechci pomyslet co. Noseni penez u sebe je na kazdem z nas co povazuje za obranny mechanismus. otazka je, pokud clovek nechce tak nejde ikdyz penize u sebe ma. Noseni 100-200 kc by me svazovalo a prisla bych si jak na vojne a pak nevim co by u me nastalo kdybych jednou v ruce mela vetsi obnos. U sebe povazuji noseni libovolne hotovosti za svuj vladtni test. Ja chci abstinovat - pokud mozno do konce zivota a penize k zivotu patri.
Chapu ale i ostatni ze jim to vyhovuje

chiivan (St, 27. 4. 2016 - 12:04)

Ale v te hospodě zadne bedny nebyly, kdyby jo, tak by to byla zbytečná frajeřinka, možná jsem se předtím spatne vyjádřil. A přesný termín jsem napsal už 2x a pokaždé se na to vysral, takže už raději nepíšu:). A abstinuju bezmala tri týdny - tj. Prumenou délku co jsem vydržel vždycky když jsem to zkoušel za posledních par let...

Ok, kritiku beru:)

chiivan (St, 27. 4. 2016 - 12:04)

Ale v te hospodě zadne bedny nebyly, kdyby jo, tak by to byla zbytečná frajeřinka, možná jsem se předtím spatne vyjádřil. A přesný termín jsem napsal už 2x a pokaždé se na to vysral, takže už raději nepíšu:). A abstinuju bezmala tri týdny - tj. Prumenou délku co jsem vydržel vždycky když jsem to zkoušel za posledních par let...

Ok, kritiku beru:)

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 11:04)

chiivan.... zatím tři týdny ale žádný termín už raději neříkáš co? :)

K tomu tvému testu odolnosti.

Nepřijde ti že je na ty frajeřiny strašně brzo? Jak dlouho že nehraješ? A už mluvíš o "celém životě"?

Navíc ty netestuješ jeslti sneseš hotovost v kapse. Ty jdeš navíc do hospody s matama a ještě tam v klidu piješ. To je fakt čirý hazard sorry :)¨

David (St, 27. 4. 2016 - 11:04)

Jak to tu někdo řekl, je to jako tahat čerta za ocas. Nejde to, se celý život pořád bát a chodit jenom s kapesným, to je fakt. Začínám tomu pořád víc věřit, že si za ty recidivy můžeme samy a pak se jenom vymlouváme.

chiivan (St, 27. 4. 2016 - 11:04)

Tragik: Mluvím o tom jen tri týdny:). V pohodě, neberu to nijak zle, vim ze jsem toho mel plnou pusu....

Mirek brno: Ano beru to jako hru, nebo spise jako zapas kdo z koho, nemůžu se vyhybat cely život tomu abych u sebe nemel cash, abych mel všechno do detailu naplánované tak, abych mel jistotu, ze se vyhnu recidive. Vždycky me muze něco překvapit co me plany a pojistky rozcupuje. Připravoval jsem se na to cely den a věděl ze to dam. Kdybych mel trvá jenom trochu pochyby tak bych si to pojistil. Příště si tráva tak jisty nebudu a zařídím se podle toho..

AZ vsem:)

Lemog (St, 27. 4. 2016 - 11:04)

Tragiku zdravim, prave proto se nepoustim do diskuze dokud Biker nezmodra

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 10:04)

Pokud je to vubec Biker.

Lemog (St, 27. 4. 2016 - 10:04)

Zdravim Biku, modra bude lepsi :-)

Biker (St, 27. 4. 2016 - 09:04)

chiivan.. BTW místo těhle...zdravím lidi jak je

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 09:04)

chiivan.. BTW místo těhle sebevražedných akcí doporučjuju se dokopat na to AG o kterém měsíc mluvíš :o)

Neber moji kritiku zle.. ber to jako zdravé motivační rýpnutí.

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 09:04)

Dobré ráno,

ani ve mě peníze bažení nevyvolávají. I proto se musím smát rýpání jednoho nejmenovaného občasníka tady. Nic méně nenosím je u sebe i tak. Na začátku jsem si to stanovil alespoň na nějakou dobu jako jednu z mnoha pojistek.

Musím ale říc že zkoušet se tím že půjdu do hospody s automatmam jeslti to jako dám je dle mého názoru čirý hazard. A to jsem ještě mírný. Klidně to může být maskovaná závislost která si tvoří cestičku.

Znám člověka co úspěšně abstinuje cca 5 let. Bažení v podstatě nula. Peníze u sebe problém nemá ale do tý hospody s matama nepůjde prostě z principu.

Abstinentka (St, 27. 4. 2016 - 07:04)

106 dni bez hrani

Ahoj, ja jsem na tom podobne jako Lemog, normalne u sebe nosim ruzne obnosy penez. Plne si uvedomuji ze muze prijit bazeni ale jsem pripravena. Mam za sebou po nekolika letech nejdelsi obdobi abstinence a dnes uz je mi lito kdyz na hru jen pomyslim natoz abych zacinala od zacatku pokud recidivovala. Ale kazdy to mame individualni a vime co je pro nas nejlepsi.

Abstinenci zdar

Reklama

Přidat komentář