Reklama

Gamblerství

Tragik (St, 27. 4. 2016 - 09:04)

Dobré ráno,

ani ve mě peníze bažení nevyvolávají. I proto se musím smát rýpání jednoho nejmenovaného občasníka tady. Nic méně nenosím je u sebe i tak. Na začátku jsem si to stanovil alespoň na nějakou dobu jako jednu z mnoha pojistek.

Musím ale říc že zkoušet se tím že půjdu do hospody s automatmam jeslti to jako dám je dle mého názoru čirý hazard. A to jsem ještě mírný. Klidně to může být maskovaná závislost která si tvoří cestičku.

Znám člověka co úspěšně abstinuje cca 5 let. Bažení v podstatě nula. Peníze u sebe problém nemá ale do tý hospody s matama nepůjde prostě z principu.

Abstinentka (St, 27. 4. 2016 - 07:04)

106 dni bez hrani

Ahoj, ja jsem na tom podobne jako Lemog, normalne u sebe nosim ruzne obnosy penez. Plne si uvedomuji ze muze prijit bazeni ale jsem pripravena. Mam za sebou po nekolika letech nejdelsi obdobi abstinence a dnes uz je mi lito kdyz na hru jen pomyslim natoz abych zacinala od zacatku pokud recidivovala. Ale kazdy to mame individualni a vime co je pro nas nejlepsi.

Abstinenci zdar

Lemog (St, 27. 4. 2016 - 05:04)

Ahoj všem: dnes 227. den bez gamblu a cigaret

Mirek Brno (Út, 26. 4. 2016 - 23:04)

Lemogu, přesně tak. Prozřel si. Chození do přírody hodně pomáhá. Ale stejně si zkus někdy udělat oheň na ty čarodky a ještě to víc duchovně podpořit a spálit v sobě to negativní.
Já mám teď v podvědomí, v mozku program: musel bych být padlej na hlavu, kdybych dal do hazardu Korunu.
Nepotřebuji žádné výhry z hazardu, na vše co k životu potřebuji si vydělám prací. Nepotřebuji žádné rychlé prachy. Nepotřebuji živit nějaké šmejdy žijící z nemocných lidí. A trávit čas v hnusné herně nebo kasinu plné zoufalých, nemocných lidí? Musel bych být debil, abych tam marnil čas.

Lemog (Út, 26. 4. 2016 - 23:04)

Tak ja to mam trochu jinak.
Skoro celou dobu abstinence mam stale penize u sebe, ze zacatku jsem byl pripraven a ucinil jsem opatreni ale zahy jsem zjistil, ze z nejakeho duvodu kdyz mam penize u sebe - nevadi to.
Myslim, ze je to silou uvedomeni si a kazdy to zvladame individualne. Je snad a pral bych si doufat, ze ano - stzv, jak pise Mirek - "upravou programu v mozku" - jinak si to neumim vys´vetlit - ikdyz jsem nebyl na ayahuasce ani nizsim levelu, predpokladam, ze jsem zrejme dospel do faze, kdy si nepripoustim selhani.
Jak jsem jiz tady psal, nechte jsem si vyvolal asi pred 2 mesici bazeni a dnes s odstupem casu jsem rad, ze tato zkouska prisla, protoze ted vim, ze muze prijit znovu a budu na to pripraven.

Pokud mate odskouseno, jak pise Tragik, Luk a treba i dalsi, ze vam vyhovuje nemitu sebe penize, pokracujte v tom dale, podstatne je delat opatreni , ktera kazdemu individualne vyhovuji.
Nemyslim si, ze by byla ostuda mit u sebe jen stovku nebo dve - koneckoncu- co je komu do toho, nicmene jsem rad, ze u me je to trochu jinak ale jsem si vedom, ze muze prijit slaba chvilka a proto nezanedbavam dalsi pravidla, ktera jsem si stanovil na zacatku a v pripade potreby nebudu vahat pouzit.

U tech procent bych se taky klonil k mizivemu cislu, vzdyt staci kouknout sem, kolik se nas tady schazi a pritom herny jsou plne nestastniku.....

David (Út, 26. 4. 2016 - 22:04)

Přikláněl bych se k tak 1 % lidí, kteří dokážou vystoupit z toho začarovaného kruhu gamblu. Je známo číslo, kolik lidá je v ČR na hazardu závislých, ale skutečnost je úpně jiná.
Znám člověka, co hraje snad už od roku 90 a žije, možná spíš přežívá. A myslím si, že takých je spousta. Určitě je lepší se zadlužit, řešit problém a abstinovat než celý život projebat v hernách. I kdyby se nejednalo o peníze, tak je to, vzhledem k času stráveném v tomto prostředí, promarněný život.
Jeden chlap na AG mi jednou řekl, že pokud se neodříznu od peněz a budu čelit tomuto problému sám, tak nemám nikdy šanci přestat.

LUK. (Út, 26. 4. 2016 - 22:04)

Já si myslím, že úspěšnost abstinujícího gamblera je kolem 1 - 3 %. V tom jsou ovšem gambleři, kteří nejsou ochotni cokoliv podstoupit a jakkoliv se léčit či na sobě jinak makat a problém si v podstatě nepřiznají. Kdybychom vzali hráče, kteří prošli ústavní léčbou a pak dochází na terapie nebo nějak se doléčují, tak návrat k normálnímu životu určitě možný je a mohl by se blížit až k 20 %. Můj názor. Je to o tom, kdo OPRAVDU chce. Já opravdu chci a jsem rozhodnutý pro to udělat cokoliv. I doživotně dostávat jen kapesný a peníze, majetek ať spravuje manželka. Hlavně klid, žádný stres jen se věnovat svým koníčkům a bezstarostně spát:-). AZ!

PS.Mirku, to "tahat vlka za ocas a čekat jestli tě kousne do koulí" mně rozesmálo:-). Bohužel tak to je a máš pravdu. Mám dojem, že někteří se na tu abstinenci ani nehodí... jít na pivo, mít možnost mít peníze a čekat, zda ustojím bažení - no nevím, nevím:-). Myslel jsem, že je lepší se bažení vyhýbat a nevyvolávat si ho:-)

Mirek Brno (Út, 26. 4. 2016 - 21:04)

Chiivane, koukám, že Ty tu abstinenci bereš jako sport. Vyjde to, nevyjde to. Teď to vyšlo, příště nemusí. Ještě nemáš velké dluhy, tak dráždíš lva za ocas a čekáš jestli Tě kousne do koulí a nebo ne. Zkus si příště vzít do kapsy všechny peníze co máš a jdi na to pivo do kasina.
Jinak bych to viděl spíš na 5% dlouhodobě abstinujících gamblerů. To je jen 5 lidí ze sta. Není to moc, ale už to, že jste na tomhle fóru a bojujete se závislostí vás hodně zvýhodňuje proti těm co to neřeší. A sám vím, že hazard jde převálcovat.

chiivan (Út, 26. 4. 2016 - 20:04)

Tak o těch horních 10% je zájem, ale nikde není psané, že se poměr nemůže zvýšit.

Já teď přišel domů, byl jsem s kamarádem na čtyřech pivech a měl jsem možnost vybrat prachy a jít hrát. Věděl jsem to od rána, mohl jsem je někde převést ať jsou na cestě a nedostupné, ale rozhodl jsem se, že to zvládnu i tak... A? Povedlo se:). Chuť tam sice byla větší než jindy, ale od rána jsem si vsugerovával, že to zmáknu... Tak více takových sugescí! Pro všechny:)!!

LUK. (Út, 26. 4. 2016 - 17:04)

75. den bez gamblu

Ahoj všem. Tak jak Jepice? Co Biker? Co ostatní? Doufám, že já se vlezu do těch 10%, co se z toho bahna vyškrabou a vrátí mezí normální lidi. Mějte se, AZ!

Abstinentka (Út, 26. 4. 2016 - 14:04)

Ahoj
Diky Mirku - je pravda ze je nejake zvlastni obdobi. Jsem tak nejak vnitrne nesva. Nemluvim o bazeni ani myslenkach na hru ale pocitu celkove nestalosti.
Nikdy by me nenapadlo ze paleni carodejnic ma v podstate tento puvodni ritual. Urcite si to v sobotu nenecham ujit ;)

chiivan (Út, 26. 4. 2016 - 12:04)

Hehe fakt je ze jsem mel včerejšek uplne na hovno:- ) jinak 17ty den cisty jako lilie, hezky den vsem :- )

Mirek Brno (Út, 26. 4. 2016 - 11:04)

Ahoj, jeden český homeopat píše k uplynulým dnům: "Procházíme každoročními 13 dny Temnoty (19.4.-1.5.). Síly temna, tedy naše vlastní bloky a šprajcy, nad námi mají největší moc. Vědomější národy a kmeny, než jsme my, ukončovaly toto období rituálem spalováním zlé energie, 30 dubna.
Současné energie urvané ze řetězu mají tentokrát opravdu velmi důrazný vliv na lidi s nemocnou psychikou, schizofreniky a další.. díky značnému tlaku na hormonální centra, která zcela mění hormonální mix začínají blouznit, velmi silné halucinace a ataky, psychická zhroucení."
Pokud můžete, udělejte si v sobotu na pálení čarodejnic ohýnek a do něj ze svého vědomí a podvědomí nahažte všechny své problémy a závislosti: hazard, alkohol, cigarety, lidi co vás štvou atd. Někdo si to co ho trápí třeba napíše na papír a ten pak v ohni spálí.

Abstinentka (Út, 26. 4. 2016 - 07:04)

105 dni bez hrani

Dobre rano a abstinenci zdar

Lemog (Út, 26. 4. 2016 - 05:04)

Ahoj všem: dnes 226. den bez gamblu a cigaret

David (Po, 25. 4. 2016 - 22:04)

Jo, to je pravda, je to něco jako emoční droga. V minulosti jsem měl před asi 7 lety nejdelší abstinenci 3 týdny. Ale když teď nad tím přemýšlím, vlastně jsem zas tak moc neabstinoval. Zaměstnavatel ukončoval svoji činnost a já si musel najít práci a ty 3 týdny jsem tak usilovně hledal, že jsem skoro zapomněl na hazard. Ale...v té době to nebylo ještě tak tvrdé hraní a neprohrával jsem celé výplaty. Za těch témeř 10 let se teď konečně někam posouvám, i když se teprve jedná o několik dnů abstinence.
Abych se dostal k té emoční droze...Když abstinuji, tak v prvních dnech jsem hodně podrážděný. Když sednu k automatu a vyhraju jen blbých pár stovek, tak všechna nervozita ze mě spadne a hodím se do neuvěřitelné pohody. Je to silná droga a hra mi dodá obrovské uspokojení, i když jsem prakticky nic nevyhrál. Pak se rozbíhá ten kolotoč, který má rúznou délku a na konci je logicky pád a s tím spojené deprese atd. Já jsem podvědomně věřil, že dokážu vystoupit z toho kolotoče tak, že se pěkně povozím, nerozbiju si hubu a už na něj nikdy nenasednu. Ale nikdy se mi to vlastně nepodařilo. Povozil jsem se, ale pak jsem se nabil a to vždycky. Teď jsem z toho kolotoče vystoupil s rozbitými ústy, snad i zlomeninami a věřím, že se vše časem zahojí. Už nesmím nikdy na něj nastoupit. Vše se časem sklidní.

David (Po, 25. 4. 2016 - 22:04)

Asi mi bude trvat ještě pár týdnů, než úplně vystřízlivým a začnu tak nějak normálně fungovat a pak už si nedávat záminku. Další věc je život jako takový, budu si muset ujasnit některé priority a pokud vyřeším i to, bude pro mě mnohem snažší abstinovat. A budu držet vlajku.

Reyzi (Po, 25. 4. 2016 - 20:04)

Jo,jo,raduji se z malickosti....drive clovek videl strašně zuzene....ted si uzivam veci,které jsem drive nevnimal,nedokazal ocenit,docenit....v tom si myslim,ze je i naše vyhoda oproti ostatnim,nikdy nebyli na dne a nedokazi si uzit ty obyčejné veci kazdodenniho zivota,usmevu,klidu,zastaveni se.....

Abstinentka (Po, 25. 4. 2016 - 20:04)

Vsechno je drahe - ale ono by nebylo kdyby nebylo minulosti. Ale nestezujme si. Co bylo to bylo ted uz jen budoucnost bez sracovny

Reyzi (Po, 25. 4. 2016 - 20:04)

Ahoj,ja jsem noční živel,pro me je nejhorší ranní vstávani... ; )))Ale jsou bez nervu,bez vycitek svedomi,co jsem to provedl...
Tím,ze jsem se odstrihl od penez,me neláká sracovna,snazim se tvorit doma a vymyslet levná a designova reseni blbosti....(kdyby byly penize,co proletěly kominem,bylo by to tak jednoduche....odjel bych do Karibiku a přijel do hotoveho,za tu dobu,co jsem mastí....,to me sere,i kdyz vim,ze je to pryc....)Netrapim se tím,jenom poznani,co vsechno stoji okolo....

Reklama

Přidat komentář