Reklama

Gamblerství

Abstinentka (Ne, 10. 4. 2016 - 08:04)

89 dni bez hrani

Abstinenci zdar

LUK. (So, 9. 4. 2016 - 13:04)

(půjčeno od Nešpora)
Jak se zbavit hazardu

* Přiznejte si problém a chovejte se podle toho.
* Vyhněte se jakémukoliv hazardu i všemu, co s ním souvisí.
* Vyhýbejte se také přímé i skryté reklamě.
Zdůvodnění: Hazardní prostředí a reklama hazardu jsou psychologické pasti. Vyvolávají silné bažení a oslabují sebeovládání.

* Nenoste u sebe větší částky a platební kartu. Omezte přístup k penězům.
* Zvolte bezpečné a klidné zaměstnání, tj. práci bez nočních služeb a bez přístupu k penězům.
Zdůvodnění: Předejdete tak bažení, recidivě, zpronevěře a vězení.

* Rodině i přátelům poctivě řekněte o problému s hazardem a dluzích.
* Spočítejte své dluhy, realisticky odhadněte možnosti splácení a věřitele informujte. Dluhy splácejte postupně, plánovitě a předvídatelně.
* Dluhy je třeba splácet bezhotovostně, aby se předešlo recidivě.
* Uvědomte si, že váš hlavní problém nejsou dluhy, ale patologické hráčství.
Zdůvodnění: Máte-li se s druhými lidmi dohodnout, je třeba s nimi komunikovat.

* Žádný alkohol a drogy!
* Pomáhá dobrá organizace času a střední míra zátěže, tj. nenudit se, ale nebýt ani vyčerpaný.
Zdůvodnění: Alkohol, drogy, únava i nuda zhoršují sebeovládání.

Abstinentka (So, 9. 4. 2016 - 10:04)

88 dni bez hrani

Dobre rano vsem

Jepice, to me moc mrzi ze se odmlcujes. Ty sama musis vedet jak se citis, zda mas obavy a jak chces k tomu pristupovat. Takze plne podporuji tvoje stanovisko jak chces dal pokracovat.
Jen nevim proc se chces odmlcet. Tahle diskuze je pro vsechny a je o vymene nazoru. Ty jsi zde byla poctiva a lide pouze rikali sve nazory. Z tech si muzeme vzit ponauceni ale nemelo by nas to srazit zpet. Je tu par provokateru a jejich nazory jsou smesne- tech si nesmime vsima. Pevne jadro to ale mysli dobre. Take jsem si tu vyslechla par tvrdych nazoru ale ty me nakopli v pozitivnim slova smyslu. Tohle je takove zrcadlo pravdy.
Ted jsem docetla knihu naruzivost, a v kapitole o alkoholismu zen je ( bohuzel je to pravdive), ze zeny oproti muzum si mysli o sobe ze jsou lepsi nezli vazne jsou. Pak nas tvrda kritika asi srazi podstatne vice nezli muze. Tohle je vseobecne tvrzeni at uz je problem cokoliv. Zkus se nad tim zamyslet. Me to otevrelo oci jeste vic.

Abstinenci zdar

LUK. (So, 9. 4. 2016 - 09:04)

58. dní bez gamblu

Ahoj Jepice, mrzí mě, že to špatně neseš. Poradit ovšem nedokážu. Jen chci říct, že menší krizová, stresová situace, vypětí by neměl mít za následek recidivu. Pokud tomu tak je, tak svoji nemoc nemáme stále pod kontrolou. Držím palce. AZ!

jepice (So, 9. 4. 2016 - 06:04)

Dobrý den všem, 35 dní bez...

Velice špatně psychicky nesu váš názor, že kromě gamblerky jsem i alkoholik. Hodně moc mě to táhne ke dnu. Proto se na nějaký čas odmlcim, budu se snažit najít odpověď u odborníka, protože já si to o sobě nemyslím, nebo si to neumím přiznat. Ten měsíc mi bylo s vámi dobře, ale od Bikovo recidivy jdu psychicky dolu tak moc, že se s tím nedokážu vnitřně poprat a musím hledat odpověď jinde. Jsem už jen krůček k tomu abych porušila abstinenci a mam pocit, že ji nezvladnu a spadnu na dno. A budu začínat znovu od začátku. Vůbec nechápu, že mi vaše názory tak narušily psychiku a nedokážu se s tím bez odborníka srovnat.
Všem vám držím palce a držte vlajku i za mě...

Hodně štěstí všem, snad najdu co nejdříve své původní odhodlání bojovat, teď už ho nemám, mám pocit, že už sem nepatřím....

Jen chci ještě dodat, že nelituji své upřímnosti k vám o požití jedné deci vína, velice si vašich názorů vážím, jen se s nima nedokáži sama vyrovnat...

Lemog (So, 9. 4. 2016 - 05:04)

Ahoj všem: dnes 209. den bez gamblu a cigaret

Abstinentka (Pá, 8. 4. 2016 - 19:04)

Davide, jen doufam ze to neni cesta na uplne dno. Nejak jsem tusila ze u tebe je abstinence jen ze jsi nemel penize - pak se to ani abstinenci nazyvat neda.
Kazdopadne kdyz se vazne rozhodnes zacit abstinovat vsichni ti budeme fandit.
Klidne sem chod a prispivej, tenhle web neni jen pro abstinujici.

David (Pá, 8. 4. 2016 - 17:04)

Omlouvám se za včerejší neomalený projev. Vnitřně nejsem stprocentně rozhodlý přestat, což jsem si dnes dokázal. Až budu na tom líp, snad se ozvu. Ještě jednou sorry... Hodně štěstí všem!

radek (Pá, 8. 4. 2016 - 16:04)

David někde vůli trávu zase a přijde a všechno tady vyblije. Blbecek. A jepice je alkoholická jak vysita. A jak porad píše ze s alkoholem nemá problém vole. Prohrála statisíce, dluží statisíce ale chlast si da vole. To je případ.
Biker se vrátí to je tutovka. Se dre jak debil za pak korun a pak to prohraje za hodinu a ukradne firemní love.

Abstinentka (Pá, 8. 4. 2016 - 15:04)

Ahoj vsem

Na Bika musim stale myslet a pevne doufam ze se k nam zas pripoji ci alespon da vedet ze alespon nahlizi.

Jste moje virtualni parta a vase postrehy a komentare me posouvaji dal (pozitivni i negativni).
Uzijte si nadchazejici vikend.

Abstinenci zdar

LUK. (Pá, 8. 4. 2016 - 14:04)

57. den bez gamblu

Biker se jednou vrátí. Teď si musí projít tím, co všichni známe - deprese, smutek, beznaděj, nechuť cokoliv začínat. Je to smutný, když víkendy dřel na brigádách a takhle lehce se všechno pokazí. Furt mě z toho mrazí. Pro nás to musí být zdvižený prst a pro Bikera - udělat rekapitulaci, kde se stala chyba, udělat takový opatření aby k tomu příště nemohlo dojít, znovu popadnout dech, nabrat v životě kurz a žít! Přeji ti a těším se, až se tu jednou, brzo, zase objevíš!

Jepice: mám vás zde všechny v podstatě rád. Mnohé nás spojuje a navzájem si pomáháme. Žijeme ve vzájemné symbióze. I já se musím ztotožnit, s tím co píše Mirek Brno. Kašli prosím i na tu decku vína. Propříště. Bojím se, že by z toho někdy mohly být decky dve či tři a v mozku se ozve starý vzorcový chování a problém je tu hned:-). Učme se starým chybám předcházet a ne pak až řešit následky a následně ty chyby opravovat.

AZ!

Tragik (Pá, 8. 4. 2016 - 09:04)

přes 160 bez bez :)

Dobré ráno všem.
Mrzí mne že Bike zmizel.. Bajku jestli to čteš vrať se. Není se za co stydět.

"Je jedno kolikrát spadneš. Důležitější je kolikrát se zvedneš."

Včera jsem byl večer na AG .. bylo to moc fajn a při počáteční minutě ticha za trpící gamblery jsem si vzpoměl na vás všechny.

Držte se a pěkný víkend.

jepice (Pá, 8. 4. 2016 - 08:04)

34 dní bez

Abstinentka (Pá, 8. 4. 2016 - 07:04)

87 dni bez hrani

Abstinenci zdar

Lemog (Pá, 8. 4. 2016 - 05:04)

Ahoj všem: dnes 208. den bez gamblu a cigaret

Mirek Brno (Čt, 7. 4. 2016 - 22:04)

Hele Jepice, napíšu to otevřeně, neuraž se. TY jsi paní svého osudu. Nevěděl jsem, že jsi si dala cíl vydržet bez pití jen 30 dní a pak se napít a vyzkoušet zda Ti alkohol bude chutnat nebo ne. Myslel sem, že víš, že u Tebe alkohol způsoboval gamblerství a budeš se mu snažit doživotně vyhnout. Protože gamblerství Tě může dostat do exekucí, dluhů, do rakve. A že jsi si jako berličku před alkoholem objednala nějaké dryácké prášky. PO měsíci zkrátka ostražitost opadá a TY se chceš občas bavit a bez alkoholu si to nedokážeš představit. Láhev jsi načla a šupla do lednice, ale víš, že alkoholici by měli mít suchou domácnost. Ale přece to víno nevyliješ, i když Ti přece vůbec nechutná. Spoustě alkoholiků alkohol nechutná, ale pijí ho. Protože už zkrátka musí. Příště si vezmeš pětikilo a půjdeš si brnkonout automaty, aby jsi zjistila, jestli se TI gambl protiví, a že už vlastně nejsi závislá. Hele, zbytečně moralizuji. Je to Tvoje věc.

Lemog (Čt, 7. 4. 2016 - 18:04)

Ahoj jepice,

je pravda, ze reakce Mirka Brno a ostatních ma sve opodstatneni a varuje te pred neuvazenym jednanim. Je to logicke a vyplyva to ze zkusenosti kazdeho jednoho jedince, vsichni vime, jak tenka je hranice mezi a mezi.

Psany projev je jedna vec ......
Ja jsem v jine situaci - ja jsem ti koukal do oci a to uz je neco jineho nez jen cist radky na diskuzi.
Ja ti verim a dovedu si predstavit proc jsi to udelala.
Jsi velmi odhodlana skoncovat s gamblem, zodpovednost a uvedomeni si problemu bylo z tebe znat a to je pro me znamka, ze jsi srozumena s riziky a udelas vse pro to, abys nerecidivovala.

Drzme vlajku

Abstinentka (Čt, 7. 4. 2016 - 18:04)

Dopadlo to že jsem vypila...Jepice - chapu jak jsi to myslela. U tebe alkohol neni zavislost jen prostredek k bazeni. Priste bych to ale radeji nepokousela. Zavislost je mrcha proradna. Ale test ze ti to nechutna za to asi stal ;)

Abstinentka (Čt, 7. 4. 2016 - 18:04)

A ano vsem nam hazard znicil zivot ci jeho cast. Nikdo zde netvrdi za jsme vysmati, bez dluhu, v harmonickych vztazich a mame miliony na uctech. Kazdy ma svuj bribeh a nasledky. Ale hlavni zadadou je udelat tlustou caru. Penize nam nikdo nevrati, nevyhrajeme je nikdy zpet a roky stravene ve sracovnach nevymazeme. Tak to je. Necekej ze tu lidi budou skuhrat nad rozlitym mlekem do nekonecna. Pokud chces neco delat neohlizej se zpet

Abstinentka (Čt, 7. 4. 2016 - 18:04)

Davide,

Spousta prispevku od tebe.
Nikdo nerekl ze Nejsme gamblari. Jsme jimi vsichni tady a diagnoza je stejna. Uprime i kdybych zitra recidivovala tak ty 3 mesice za to staly, protoze bych behem nich prohrala hodne.
Ano oproti treba webu nehraj.sk je to tu reseno jemnejsi firmou, presto pravdive. Nespor je uznavany odbornik na tuto nemoc tak asi vi co pise a co nam muze pomoci. Ovsem bez toho vazneho CHTIT to nikdy nepujde, ikdyby psn Nespor napsal tisice rad. Ja to beru tak ze vsichni ti co se snazi abstinovat jsou bojovnici - snazi se ze vsech sil potlacit zavislost.
Bohuzel me prijde ze ty jsi jen bez penez a abstinence je u tebe hen diky jim. Ja penize nosim a presto tam nechodim - stale mam ale pokoru a vim ze zavislost ciha vsude.
Ano mozna bych jinou zavislost nemela, ale stalo se a musim s tim zit az do konce svych dni. Dnes si penez vazim a nedokazu pochopit jak jsem s nimi mohla tak plytvat - ale sracovna je holt jiny svet mimo realitu.

Reklama

Přidat komentář