Reklama

Gamblerství

Petr Brno (Čt, 31. 3. 2016 - 21:03)

Cítím se psychicky dobře a to mi pomáhá. Hrával jsem automaty a pak přešel na LIVE sázky. Výhodu to mělo, že jsem nedošel opitý s tím, že jsem někde nechal 10 tisíc či víc. Ale i tak, mohl jsem pár tisíc prohrát za večer. o jsem už také nechtěl. Nejhorší bylo, když běžel zápas, já koukl a chytl jsem se. A hned jsem si nabil kredit a uvalil to tam. Skončil zápas a já se chytal za hlavu. Ted když se kouknu a hraje se a já mám chut, protože vidím to své (že je příležitost tipáč podojit), tak mi nezbývá než prostě se smířit s tím, že nemám jak vsadit. A to je hodně důležité...

Petr Brno (Čt, 31. 3. 2016 - 21:03)

Opět se hlásím. Protože by mě asi dost znervoznovalo, když bych věděl, kdy jsem přestal hrát a kolik je to dnes dnů, tak jsem si to nikde nenapsal a pouze tipuji, že to budou tak cca 2 měsíce, co jsem odevzdal přístup do sázkovky své přítelkyni, včetně změny emailu, abych si nemohl poslat nové heslo a když mě to chytne, něco vsadit a ráno pak litovat. Hlásím, že je to dnes 3 týdny a 1 den, co jsem si nezapálil ani skutečnou cigaretu (kouřím ted elektronickou, která mi pomohla tohle dokázat, protože během 10 let jsem dokázal nekouřit maximálně den.... ostatně snižuji dávky nikotinu, takže dnes když kouřím elektronickou, tak už to tak necítím a jsem v situaci, že vlastně ani moc nemám chut ...tak silnou chut.... ji potahovat). Na LIVE sázkách jsem si vsadil a šel za barák si zapálit a sledoval jsem na mobilu zápasy....

jepice (Čt, 31. 3. 2016 - 21:03)

Zdravím, abstinence dodržena...

Držím vlajku...

Lemog (Čt, 31. 3. 2016 - 21:03)

Mirku zdravim, jak je to u tebe - co si myslis o pranicke vyzive?

Davide, ayahuasca - googluj, ja se na to v budoucnu chystam, nejprve budu praktikovat mirnejsi alternativy,......
postupne se na to psychicky pripravuji......

David (Čt, 31. 3. 2016 - 21:03)

Ale věřím Mirkovi, že to skutečně takto může být vyléčeno, prosím podrobnosti..

Abstinentka (Čt, 31. 3. 2016 - 20:03)

XXX - Ja psala ze na sebe nejsem pysna co jsem praktikovala ale nekteri lide pokud si neprojdou "srackama" jsou slepi k okoli a nedokazi se vzit do situace jinych.

David (Čt, 31. 3. 2016 - 20:03)

Mirku, zajímalo by mě, jak to probíhalo s těmi šamany, jak dlouho to trvalo atd., předpokládám, že to byl nějaký rituál? Je nějaká alternativa u nás v ČR? :-D

XXX (Čt, 31. 3. 2016 - 20:03)

jo a pak nakonec abstinentka rekne ze je dobre ze ty penize prohrala ne hahahaha

Mirek Brno (Čt, 31. 3. 2016 - 20:03)

200 už je hezké číslo Lemogu. Já budu asi kolem 900+ dní. Ale nepočítám to, je to úplně jedno. Zatím ani jedno bažení a užívám života. Je fajn, že už víte, že vše je jen v hlavě a dá se to vymazat, změnit hodnoty a změnit programy v hlavě. Nejsem abstinující gambler, nejsem žádný gambler, totálně vymazáno šamany a mnou z podvědomí.

David (Čt, 31. 3. 2016 - 19:03)

Já v tom hledal nějaký vyšší smysl, že si třeba budu víc vážit peněz atd. Ale nedalo to vůbec nic. Člověk se vyvýjí, jinak se chová, když mu je 20, nebo 30 či 40. Nehledat za tím gambl.

David (Čt, 31. 3. 2016 - 19:03)

To nikomu nepomohlo prohrát tolik peněz u těch zlodějů. Člověk si hledá důvod nějaký, k čemu to bylo dobré, jaký to mělo vyšší smysl atd. Nebylo to k ničemu, ani to člověkovi nic nedalo, jen sebralo.

Abstinentka (Čt, 31. 3. 2016 - 19:03)

Ahoj Lemogu

Moje slova. Rozhodne nejsem nadsena tim co jsem praktikovala, ale jak jsem jiz psala moje zavislost mi pomohla k socialnimu citeni s jinymi lidmi. Dokazu se vzit do situace ostatnich a nikoho neodsuzuji. Myslim ze kdybych nepotkala svou zavislost, byl by ze me pravdepodobne zhyraly spratek ;)

Lemog (Čt, 31. 3. 2016 - 18:03)

Dehuji vsem za blahoprani, vazim si toho byt zde s vami.

Neexistuje zadny jednoznacny navod jak se branit zavislosti, jake zvolit protihmaty. Kazdy si musi zvolit svou jedinecnou strategii, uzpusobenou sobe na miru aby dokazal eliminovat pripadny atak sve zavislosti. Závislost spoustu let ovlivnovala me chovani, zalezelo na me zavislosti jak se budu citit uspesny, vesely, smutny apod.....A pak jsem nasel svoji viru..moje vira mi dala uverit, ze ne moje zavislost ale JA mam vest sve kroky a byt panem svych emoci. Dekuji sve zavislosti za poznani..........poznal jsem, jak pomijive jsou materialni hodnoty, ktere se na nas vali ze vsech stran.
Nejsem hrdy na to, ze jsem spadl do marastu gamblerstvi ale jsem vdecny, ze jsem diky sve zavislosti poznal hodnoty, ktere bych pravdepodobne bez teto zkusenosti nikdy nerozpoznal.

Drzme vlajku

anonym (Čt, 31. 3. 2016 - 18:03)

jo to je fakt to neni svobodna vule kdyz jses zavislej a v hernach je zavislych tak 90% holy fakt!!!

David (Čt, 31. 3. 2016 - 17:03)

Na videu jsem viděl diskuzi ohledne regulaci hazardu. Momentálně mě to nezajímá, ale padali tam nejrůznější argumenty a hodně se to srovnávalo s alkoholem, tvrdými drogami.Na všem je závislých spoustu lidí, to jistě. Ale vezměte si, že třeba kolik lidí pije alkohol, aniž by na tom závislí nebyli. Já si myslím, že je jich spousta. Kolik lidí bere tvrdé drogy, aniž by na nich nebyli závislí?Myslím,že snad nikdo a kolik lidí hraje automaty,aniž by na nich nebyli závislí?Podle toho,co jsem zažil v hernách, tak si myslím, že se najdou lidi, kteří si tam semtam nějakou tu korunu hodí a nejsou závislí, ale je jich velice málo.A zisk hernám dělají gambleři.

David (Čt, 31. 3. 2016 - 17:03)

Luku, já nad svoboudnou vůli přemýšlím z pohledu fylozofického :-). Nedávno byl případ, kdy nějaká učitelka spáchala sebevraždu, protože ji žáci šikanovali. Možná z tvého pohledu udělala svobodnou volbu, ale já zas tvrdím opak. Bylo to její rozhodnutí, ale pod vlivem jiných okolností a tomu svobodná rozhodně teda neříkám. Anebo třeba odevzdání majetku církvi pod vidinou spasení. Taky to není svobodná volba, protože je na tyto lidi kladen obrovský nátlak a jsou uvedeny v omyl.

Myslím si, že pokud někdo začne brát drogy anebo začne hrát automaty, tak je to svobodná volba, ale pokud v tom pokračuje a je závislý, tak ta jeho volba už se svobodou nemá nic společného. Je pod vlivem závislosti a to je psychycká porucha, pokud vím. ZÁVISLOST NENÍ SVOBODNÁ VOLBA AŤ UŽ JE TO JAKÁKOLIV.

Možná jsme si Luku nerozuměli, ale toho chlapíka nikdo brát drogy nenutil, ale to že v tom pokračoval, byla věc jiná a nesvobodná.

Reyzi (Čt, 31. 3. 2016 - 15:03)

Lemog,klobouk dolu,gratuluji a vzhuru do dalsi stovky... ; ))
Je fajn,prozivat dny bez gamblu a hlavně prijit o ty stresy a rána plných vycitek,honenim se za padlymi korunami....držte vlajku

LUK. (Čt, 31. 3. 2016 - 15:03)

Samozřejmě, že ten kdo začne gamblit a brát drogy, tak činí dobrovolně. Co je na tom k nepochopení, to nechápu:-). Pokud si vypěstujeme závislost, tak pak už to samozřejmě není o svobodné volbě. Pak už člověka ovládá závislost... Nebo myslíš, že on si ten heroin píchat nechtěl a někdo mu ho násilím nutil?

David (Čt, 31. 3. 2016 - 15:03)

Velice pěkné video! Nech mi potom nikdo neříká, že drogy, automaty atd. jsou svobodná volba. Asi to nebude tak jednoduché...

LUK. (Čt, 31. 3. 2016 - 14:03)

49. den bez gamblu

Velká gratulace Lemogovi! 200 dní bez je už krásný číslo, které by mohlo být příslibem nového, lepšího života. Na oslavy bude čas ale až v hrobě:-).

Taky si dovolím přidat jedno video, který mě vždy hodně uklidní a nutí přemýšlet. Sice nemám s běháním a tvrdými drogami nic společného, ale ten člověk si ze závislostí hodně zkusil a v tomhle jsou naše životy hodně podobné...
https://www.youtube.com/watch?v=UKggt_7KehM

AZ!

Reklama

Přidat komentář