Reklama

Hlasivky - zpev

Kika (Po, 8. 1. 2007 - 20:01)

Vincentka sa pije, alebo inhaluje?:) Dik.

Majka (Pá, 22. 12. 2006 - 20:12)

Buďte šťastné za to, co vám dala příroda, že máte hlas a sluch, nikoliv hluch. Hlasová hygiena by měla být součástí hudební výchovy, není-li, pak je třeba se naučit znát své možnosti. Já osobně, když začínám cítit únavu, tak přestávám zpívat, dám si pěvecký klid a druhý den jsem o.k.

Ivča (St, 20. 12. 2006 - 07:12)

Pro osobu se sopránkem, co má po flámu úžasnej chralplák :D: Já bych ti doporučovala nesnažit se nějak si deformovat hlasivky, raději se snaž na svém sopránku najít nějaké výhody, využít to co ti dala příroda. Já jsem na tom podobně taky jsem spíš do vejšek a hrozně se mi líbí alty, chrapláky atd... ale všechno má svý věř mi :)

Queen of Jungle (St, 13. 12. 2006 - 13:12)

začni hulit jointy a věnovat se testosteronovým sportům...

já mám velice hluboký alt, ale legendy tvrdí, že můj hlas měl barvu kuřáka kubánských doutníků už když mi byly dva roky...

Queen of Jungle (St, 13. 12. 2006 - 13:12)

řvaní samozřejmě není doporučováno, ovšem zpěv "potichoučku" je docela makačka. to, co doporučuje Čarodějka, tedy cvičit jemně a netlačit, schvaluji.

Jinak vloučit mléko, cigarety, zakouřené prostory (není-li nutné v nich přebývat). Doporučuji pít vincentku - jen mírně zahřátou - a bez mléka (je to hnusné a navíc zcela kontraproduktivní, mléko podporuje tvorbu hlenu na sliznicích, včetně hrtanu), věnovat dostatek času aerobnímu cvičení na čerstvém vzduchu (v zimě raději vevnitř, ať si neužente chrapot).

Ze všeho ale nejzásadnější je dopřát hlasivkám pravidelnou regeneraci v podobě dlouhého a vydatného spánku nejlépe v ne příliš přetopené místnosti (18 - 20 stupňů) a vyhýbat se prostorám se suchým a prašným vzduchem.

Miti (Út, 12. 12. 2006 - 12:12)

Aj ja mam problemy s hlasivkami...odkedy chodim na spev,kazdy mesiac som chora.A teraz 19.12. Mam mat koncert,som z toho nestastna,neviem co mam robit:-/

Carodejka (St, 6. 12. 2006 - 17:12)

Ahojky, narazila jsem na tyhle stránky náhodou a docela mě překvapilo kolik lidí má problémy.
Nevím, jakou technikou zpíváte, ale já sama jsem měla hlasové problémy a od té doby co pravidelně cvičím Samosziho rehabilitační techniku tak jsem bez problémů.
Jinak doporučuji cvičit jemně a netlačit:-)

Jull (St, 22. 11. 2006 - 16:11)

Ahoj Marto,zkus vincentku,je to sice na poprvý trochu hnusný,ale časem si zvykneš.Existují také homeopatika na hlasivky,jmenují se homeovox a stojí 60-70Kč.Po nemoci to chce vždycky zpívat méně a ne moc silně,jinak si je moc unavíš.A pokud kašleš,tím se hlasivky taky unavují,dej jim čas a nebo zkus nějakého foniatra.Hodně úspěchů se zpěvem

Návštěvník (Po, 20. 11. 2006 - 19:11)

I já mám dlouhodobý problém s hlasivkami.
Vždycky po nachlazení ještě zhruba týden
nemluvím, hlasivky nefungují a jen sípám.
Vincentka nezabírá, ani žádné "cucavé" bonbony na uvolnění krku. Kdo mi poradí nějaký lék, když musím mluvit, moc mne to unavuje a hlas pro práci potřebuji.

Jerry (So, 18. 11. 2006 - 17:11)

Honzo, jeste mi napadlo, ze nedomykavost jako takova se da cvicenim napravit, pochopitelne ne za tyden ani za mesic. Musis ale samoska vedet jak :o) To by ale pani doktorka mela vedet, domnivam se :o)Vysvetlovat ti to tady nebudu, promin :o)

Jerry (So, 18. 11. 2006 - 16:11)

Cau Honzo! Nejsem lekar ani odbornik, jen pouhy zpevak :o) /www.pjjosifek.com/ I lekar se ale muze mylit, nebo muze prehanet sve varovani, coz mnohdy na skodu neni, zejmena u problematiky halsivek - ktere nikdo na svete zatim nevymnenil ;o0 Nedomykavost hlasivek by nemela byt az tak nebezpecna pri zpevu. Mozna se mylim. Traba pani Rottrova zpiva leta s prekrasnou nedomykavosti :o) Nechci te uklidnovat a pobizet te, abys radil kamaradce pokracovat navzdory radam lekare. Doporucil bych tve kamaradce zajit jeste za nekym jinym. Kde bydlis? Ja mam v Brne znamou moc sikovnou doktorku :o) na strankach mam email, paklize mas zajem mi napsat. A nelekej se toho, ze delam operu :o)

Honza (Čt, 16. 11. 2006 - 22:11)

Ahojky lidičky. Mý hodně dobrý kamarádce, na který mi moc záleží, nedávno doktorka řekla, že má nedomykavost hlasivek To zkombinovaný s hodně aktivitama, kde používá hlas, jí ty hlasivky prý ničí. Doktorka jí řekla, že pokud to takhle půjde dál, za dva roky může přestat mluvit úplně. Mám jí moc rád a záleží mi naní, a vim, že zpěv pro ní znamená strašně moc. Doktorka řekla, ať alespoň na půl roku přestane zpívat. Dá se s tím něco udělat, nějak to vyléčit, pomoct tomu? Chci aby zpívala dál, třeba někdy, po čase, a aby to bylo v pořádku. Jde to nebo bude muset nadobro skončit se zpěvem? Moc díky

sonka (Čt, 16. 11. 2006 - 10:11)

Ahojte, mám rovnaký problém ako vy, po chrípke a angine som stratila hlas. ja spievam a´cappellu a kazdy tyzden mam nejaky koncert, hrozne pritom tlacim na hlasivky ale hlas ostava akoby uvezneny a nevie sa dostat von. moj ORL mi poradil naliat do tepleho mlieka vincentku/dostat aj v lekarni/, a osladit to medom. tak to skuste tiez.

Návštěvník (Út, 17. 10. 2006 - 18:10)

Potřebuju poradit. Rok jsem nezpívala a teď když jsem znoovu začala. Nevyzpívám vejšky které jsem dříve zpívala. Lidi poraďte jak mám cvičit hlas, abych zase byla ve fotmě???

franci (St, 11. 10. 2006 - 13:10)

Tak jinak, www.cernohouz.com/dvorak/. Hodně štestí.

dusicka.sprizne (Ne, 8. 10. 2006 - 22:10)

Bohužel jsem nic nenašla. Plno odkazů, ale konkrétní rada žádná. Moc bych ji potřebovala, jelikož mám hlasivky poškozené nemocí. Díky ještě jednou za radu.

franci (Ne, 8. 10. 2006 - 19:10)

Rudolf Vašek, dát do vyhledávače atd. Touhle metodou se dají nejen rozvíjet hlasy, ale i l=čit uzlíky. Ahoj

Jerry (So, 7. 10. 2006 - 16:10)

Ty bezejmenny-na, snazit se nekoho ucit prostrednictvim diskuse nebo emailu je pitomost, ale pokud chces, tak se mi ozvi na mail. Leta jsem zpival i hardrock a technika, a predevsim hygiena, je u vsech zanru stejna :o) www.pjjosifek.com

Návštěvník (So, 7. 10. 2006 - 15:10)

Ahoj muze mi nekdo prosim vas poradit ohledne hlasove hygieny a techniku na posileni hlasu jedna se o rockovy styl.Předem díky.

Jerry (St, 4. 10. 2006 - 10:10)

Lidi, prosimvas, neblbnete! Leky nejsou na to, aby vas udrzovali pri hlase!! A stejne tak zadna metoda nikoho na svete vam nepomuze, pokud nebudete delat to, co je pro vas nastroj prirozene - ted mam na mysli predevsim hlasovou hygienu. Nikdo na svete vam hlasivky nevymeni, kdyz si je znicite! V nasi republice, vic nez kde jinde plati, ze kdo umi ten zpiva a kdo neumi-ten uci. Ten kdo umi, nema na uceni cas-ja jsem si nasel ucitele az v Anglii. 15 let zpivam profesionalne a nikdy jsem pilulky, nebo vincentku nepotreboval :o)

Reklama

Přidat komentář