Reklama

Hlasivky - zpev

ijenza (So, 30. 9. 2006 - 20:09)

franci ta metoda mě zajíma, tak se něco písni.

dusicka.sprizne (So, 30. 9. 2006 - 20:09)

Zajímá mě to, napiš o tom něco. Díky.

Návštěvník (So, 30. 9. 2006 - 20:09)

Velmi by mě to zajímalo.

Jerry (Ne, 24. 9. 2006 - 23:09)

Snad Ti byla posledni oslava dostatecnym poucenim a uz se budes priste krotit :o) Co poradit. Pokud mozno nemluvit a kdyz tak velmi potichu, ale neseptat!! sepot je jeste horsi!! Pokud se to nezlepsi do tydne, zajdi za svym obvodakem, at te posle na foniatrii. Do budoucna nekricet, neprepinat hlas a pokud aktivne zpivas, tak si precti neco o hlasove hygiene. No a pak je tu jeste technika :o) I kricet se da technicky :o))

Markus (Ne, 24. 9. 2006 - 11:09)

Ahoj. Každý kdo chce zpívat by si měl osvojit alespoň základní znalosti hlasové hygieny. Ta je totiž u zpěváků dost důležitá. Můžete mít pěknej hlas, krásně zpívat, ale když se o hlas nebudete starat,¨skončíte špatně. Před zpěvem se rozezpívávat. Nekřičet!!! Nepřepínat zbytečně hlasivky! Nepít moc studené ani horké!!! Pravidelně navštěvovat foniatra, stačí jedno ročně. Nedivte se, když si vyřvete hlas, že vám to pak nezpívá, logicky. Taky by se mohlo stát, že už si nezazpíváte nikdy!! Takže nepodceňujte hlasovou hygienu, dámy...;-)

Lolitka (Pá, 22. 9. 2006 - 17:09)

ahoj,zpivam kazdej den,ale casto se mi stane,ze se nestihnu rozezpivat..no docela problem,ale zajimalo by me,jestli se mi muzou hlasivky prekrvit a muze tenhle nahlej napor vytvorit uzlik.hodne na to tlacim,takze hlasivkam davam hodne zabrat..jak to praktikujete vy?rozezpivate se vzdycky??tak dik

eni (Ne, 17. 9. 2006 - 15:09)

Ahoj, mám takový problém se kterým si nevím rady: na jedné oslavě jsem si před třemi dni pořádně vyřvala hlasivky a to tak, že teď ze sebe nevydám ani hlásku. Víte někdo jak by se to dalo napravit? Nebo jakého lékaře bych měla navštívit? Bojím se, abych neměla trvalé následky... Prosím porďte, Díky moc!

mir (Ne, 10. 9. 2006 - 19:09)

franci dost by mě zajímala ta metora prof Vaška, můžeš pls uvést nějakej zdroj?

franci (Ne, 10. 9. 2006 - 17:09)

Pan učitel zpěvu má pravdu. Je to asi skutečný učitel zpěvu, protože ti co učí žáka na plnou rezonanci a nerozšiřují na tenkých hlavových tónech hlasový fond, jen objevují u svých svěřenců, že nejsou dost talentovaní a s takovými hlasovými vadami, že pak doporučí ukončit výuku. Resp. pod nějakou záminkou ji ukončí sami. Tito hlasový pedagogové jsou dost rozšíření, bohužel i na oficielních školách.Píše se o nich v literatuře.

janča (So, 9. 9. 2006 - 23:09)

můj strýc používal metodu cucání oleje - 1polévkovou lžíci slunečnicového oleje žužlat a cedit přes zuby 20minut,pak vyplivnout a důkladně vypláchnout vodou.Také každé ráno vypil jedno syrové vejce ještě za tepla snesené a často navštěvoval Luhačovice kvůli vincetce - babské rady,ale měl hlas jak zvon.

franci (So, 9. 9. 2006 - 22:09)

Pokud chcete slyšet víc ozvěte se.

franci (So, 9. 9. 2006 - 22:09)

A už jste někdy slyšely o metodě prof. Vaška? Budoval hlasy a napravoval hlasy zničené. Úspěšně!Jeho žák byl např. Žídek, Havlák, Tikalová.

Ivka (Po, 4. 9. 2006 - 06:09)

Ahojky, já jsem také zpěvačka. už několikráte se mi stalo přesně to co tady popisujete. Mě osobně pomáhá vincentka existuje v několika provedeních. takže během vystoupení ji piju. Jinak užívám každý ráno a večer nosní a ustní sprej vincetka a pokud je nejhuř tak si koupím pastylky a ty v akutním případě vycumlu 4 denne. Jako další věc mám vyzkoušný pastylky Hoemovox( hemeopatika na hlasivky) ale je tzřeba to vyzkoušet ne na každého účinkují.
Taky není od věci navštívit foniatra a dát si pár dní ( možná týdnů ) hlasového klidu, já ke svému foniatrovi chodím jednou za rok na kontrolu. Doufám že mé rady alespoň někomu pomohou.

blue*eyed (Čt, 31. 8. 2006 - 20:08)

Na hlasivky celkem pomáhá Vincentka - je to hodně slaná minerálka, která se prodává většinou v lékárnách. Naštěstí ale existují i šumivé tablety. Používám tyhle věci, když zpívám hodně dní za sebou...

Aleš (Čt, 31. 8. 2006 - 09:08)

Proč správce nevymaže toho debila z 30.4.2006??

wef (Ne, 20. 8. 2006 - 16:08)

mně se zase nejlíp zpívalo vždycky po angíně...

Katka (Pá, 18. 8. 2006 - 14:08)

Ahojky chtěla bych vás varovat zoívala jsem i když jsem byla po nemoci a měla jsem mít hlasový klid, hlasivky jsem hodně přetěžovala a Teď nezpívám rok a půl nemůžu, ale nejhorší je, že i obyčejná mluva je pro mě obtížná. Proto si hlas šetřete a kdyby náhodou měl někdo problém s nedomykavostí s kterou se prý nedá nic dělat. Ať písne jestli mu to něco zlepšilo nebo někdo u mě dvě foniatričky moc nepochodili. Dík a čus

wef (Čt, 20. 7. 2006 - 21:07)

Čau. Chtěl bych se sebou trochu něco dělat. Zpívám v kapele (rock, grunge, punk atd.). Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s nějakýma knížkama, které by mně mohly pomoct se cvičením (např. zmíněná "Hlasová výchova popového zpěvu"). Dík za odpovědi:)

hanch (Út, 20. 6. 2006 - 17:06)

citim se upe stejne mam to same neco jakoby branilo hlasu jit naplno bud v pianku nebo zas moc nahlas...nevim co mam delat zpivam a desi me prdstava ze bych s tim musela kvuli tomu prestat prosim...nekdo mi rikal ze pry muze pomoct piti vajicek nebo co...pls napiste cokoliv co by pomohlo vratit se do normalu...dekuji

johnny (Ne, 30. 4. 2006 - 15:04)

jo můžu potvrdit...po tom co mi Eva vysaje čuráka do poslední kapky tak má hlásek jak kanárek....pak si dáme ještě dycky na zvednutí nálady análek....a je to.

Reklama

Přidat komentář