Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 15:09)

Myslím, že jsi ale...Tak když to bereš dl sociální praxe, tak to je samozřejmě tragedie. jenže u nás je tragedie i školství, nejen co se učí, ale jak se učí a kdo učí. Myslím, že je to jeden z největích problémů téhle změ. spolu se zdravotnictvím tedyMark.sová, to když slyším, tak je mi na nic. Já když slyšela, že by chtěla uzákonit nějaký rest time, aby nebyli lidé v práci vyšťavení, tak jsem myslela, že si ze mě dělá někdo na FB srandu. Slovo neziskovka přde mnou neříkej. Já tuhle zjistila, že jeden znám jednoho z těch, co založili tu neziskovku a co sem natahali Irácké křesťany a ti jím pak zdrhli zpátky, protože to pro ně nebylo dost noobl. Ten člověk už za komančů pracoval nejprve jak předseda SSM, pak řídil vždy několik let cosi jako filiálky (nemohu upřesnit)po celém světě, kam několikatisícová firma dosáhla. Zkr.vysyn, kterého jsem se bála, který se zasadil o to, že jsem ani dálkově nemohla studovat. Nebetyčný komunista a jeden z šéfíků, kteří firmu už za komančů tunelovali. A tohle morální prase teď dělá charitu???

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 15:09)

Tereza Boučková by mohla...Ano, když jsem svou reakci psala, myslela jsem na Terezu Boučkovou (BTW dceru Pavla Kohouta) a Veroniku ŽilkovouTen tvůj příběh je krásný, ukazuje, že nic není černé nebo bílé

Dr.Cvock (Út, 20. 9. 2016 - 14:09)

Didus píše:Například...Myslím, že jsi ale nesprávně pochopil, jak je tento problém nastolen. no.. obávám se, že pro většinu pedagožek či sociálních pracovnic je to tzv. "horká novinka"(ta teze, již jsem zde postnul..) a jelikož to "začíná frčet ve Skandinávii a začne zřejmě též i v BRD (chtějí to tam Zelení..)", tak se obávám, že psychologové nebo ti, kteří vědí... , tak prostě budou umlčeni nebo jinak "přesvědčeni".Ono v blízkém Fami a Genderu - taky se zhruba ví, že je to "víceméně o ničem" a přesto se třeba kvóty pomalu ale jistě prosayují legislativně, jak "euromarxistickém Brusselsku" (de fakto fiktivní země, de fakto těžký obr.., taková "země/nezemě"), tak ale i u nás.. No, aspoň já nabyl dojmu že "KVÓTIZACE" je aktivní součást ČR vládní politiky a pokud je to podpořeno NEZISKOVKAMI (vhodnými..) tak prostě přes to "v ČR nejede vlak" a na SR - "není boha".Nevím touho, jestli sis ve vládě šimla jisté "Míši" Marksové "Engelsové" , jak ji říkají kritici..Hele,"opřít se do kvót" - tak dopadneš jak Butora nebo lépe "Dubček s "Mrkosem" (z onoho známého vtipu.. ten "Mrkos" je zřejmě zkomolený Smrkovský..)

Dr.Cvock (Út, 20. 9. 2016 - 14:09)

Didus píše:Například...Myslím, že jsi ale nesprávně pochopil, jak je tento problém nastolen. no.. obávám se, že pro většinu pedagožek či sociálních pracovnic je to tzv. "horká novinka"(ta teze, již jsem zde postnul..) a jelikož to "začíná frčet ve Skandinávii a začne zřejmě též i v BRD (chtějí to tam Zelení..)", tak se obávám, že psychologové nebo ti, kteří vědí... , tak prostě budou umlčeni nebo jinak "přesvědčeni".Ono v blízkém Fami a Genderu - taky se zhruba ví, že je to "víceméně o ničem" a přesto se třeba kvóty pomalu ale jistě prosayují legislativně, jak "euromarxistickém Brusselsku" (de fakto fiktivní země, de fakto těžký obr.., taková "země/nezemě"), tak ale i u nás.. No, aspoň já nabyl dojmu že "KVÓTIZACE" je aktivní součást ČR vládní politiky a pokud je to podpořeno NEZISKOVKAMI (vhodnými..) tak prostě přes to "v ČR nejede vlak" a na SR - "není boha".Nevím touho, jestli sis ve vládě šimla jisté "Míši" Marksové "Engelsové" , jak ji říkají kritici..Hele,"opřít se do kvót" - tak dopadneš jak Butora nebo lépe "Dubček s "Mrkosem" (z onoho známého vtipu.. ten "Mrkos" je zřejmě zkomolený Smrkovský..)

Tony (Út, 20. 9. 2016 - 14:09)

Didus píše:Například...Tereza Boučková by mohla vyprávět.S didusem známe kámoše, který se dostal do pasťáku po rozpadnutí jeho adoptivní rodiny, svou vlastní nikdy nepoznal, propadl v tom pasťáku tvrdému toluenismu, i když začínal na fetování čikuli. I MUDr Jana Novotná,toxikoložka z Brna, které jsem tehdy ve svém zoufalství volal,byl kdysi v její péči, mi řekla, ať něco dělám, jinak ten velmi šikovný kluk umře. Nakonec se zdrchal a s velmi podlomeným zdravím (jeden čas byl na vozíčku) se na své vlastní nohy postavil sám. Už téměř 10 roků nefetuje a vůbec nechce, aby někdo v jeho nové práci něco zjistil o jeho feťácké minulosti.

Tony (Út, 20. 9. 2016 - 13:09)

presto vsechno, JK tady byl a...Ne byl, JEŽÍŠ KRISTUS JE BŮH, ON JE ALFA A ÓMEGA, není to vůbec žádný metamorfovaný archanděl Micheal, jak se lidem snaží nabulíkovat jehovisti.

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 13:09)

Didus píše:Například dost zajímavá, ale V DŮSLEDKU DĚSIVÁ (a v jádru zcela chybná..) MYŠLENKA (jež časem nepochybně získá "legistickou moc"), ŽE SE DĚTI V PODSTATĚ RODÍ BEZPOHLAVNÍ .. (v podstatě..) A ŽE JEJICH DALŠÍ VÝVOJ JE JEN A JEN URČOVÁN - OKOLNÍ SPOLEČNOSTÍ.Tak tady jsme u psychologie, což je také moje parketa, spíš tedy mého studia a tak si přihřeju polívčičku. Myslím, že jsi ale nesprávně pochopil, jak je tento problém nastolen. Otázka zní: Má na osobnost dítěte větší vliv genetika nebo socializace. Dlouhou dobu (20.stol) se předpokládalo, že je to socializace, dnes nebo v posldních dvaceti letech se odborníci přiklánějí, že je to enetika. Viz většinové selhání výchovy dětí ve standardních rodinách nebo třeba to, že dva stejně vychovávaní sourozenci mají naprosto odlišné osobnosti včetně toho, že jeden morálně selže.

rose (Út, 20. 9. 2016 - 13:09)

presto vsechno, JK tady byl a byl to nejvetsi clovek, ale pored NE BUH

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 13:09)

A to, že tady občas všichni exaltovaně blbneme, no ty woe, šak sme na Doktorce

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 13:09)

@Touhana RSDr Cvoka...Tebe si Tony vážím ohledně znalostí teologie, to jsem psala. A měla bych na tebe spoustu otázek až bude čas

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 13:09)

Aha, tak to jsem...jo, jo to znám já mám dojem, že je mi 100 a to mi není máloa včetně té frustrace

Tony (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

@Touhana RSDr Cvoka opravdu nemám.

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

A co je za problém s...Jo, přesně tak tě vidím. Ono to někomu nesrozumitelné psaní je samozřejmě důsledkem toho, že složitější věci je problém formálně napsat. A mě vždy zajímal vždy obsah a ne formaTvé snahy o cosi jako "náboženský smír" tady na Dokorce jsem si samozřejmě všimla. Máš v sobě spoustu empatieS tím TGM jsi mě zase dostal teda, klobouk dolůNe nejsem žádný profesionální historik, jen jsem toho hodně četla a velmi mě histori zajímá.A také součást studia a dalšího studia pochopitelně, to už jsem psala. Ale nikdy jsem ji "nedělala".Vlastně trochu ano, ale jen krátkou dobu a okrajověNe, nežiji mimo ČR, jen mám mimo ČR hodně let nažito.S tou českou historií jsem tady vyrukovala proto, že mám dojem, že dotyční jsou s svojí vírou občas mimo reálný život a neznají vůbec souvislosti své minulosti, proč jsou věci jak jsou ausgerechnet tady v Čechách a na Moravě. Přijde mi to smutné, psát o praotcích jen v souvislosti s Biblí a jaksi zautomatizovaně a neznat jací problematičtí řízci byli naši skuteční praotcové.

Dr.Cvock (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

Aha, tak to jsem...Aha, tak to jsem nevěděla...ale tak staří zas nejste, pánové ..víš jak to řekl svatý Pankrác Císaři, když ten hopoučoval: "chlapečku, co mi to tady vykládáš ..", tak Pankrác mu s vážnou tváří odpověděl: "ač tělem mlád, tak duchem stařec!" :-))))

příklad.. (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

možná tou "NEJREVOLUČNĚJŠÍ SILOU všech dob", co kdy svět viděl ... ale působí nenápadně, nezdaj se ... to jejich myšlenky budou mít ty dopady ..Například dost zajímavá, ale V DŮSLEDKU DĚSIVÁ (a v jádru zcela chybná..) MYŠLENKA (jež časem nepochybně získá "legistickou moc"), ŽE SE DĚTI V PODSTATĚ RODÍ BEZPOHLAVNÍ .. (v podstatě..) A ŽE JEJICH DALŠÍ VÝVOJ JE JEN A JEN URČOVÁN - OKOLNÍ SPOLEČNOSTÍ.je to zajímavá myšlenka a můžeme ji použít jako "cvičný terč" pro "naši schopnost odhalit lež". ("debuking", či jak se to říká.) prostě ji "rozkódovat".Navíc je to klasická ukázka VELMI UMĚ PŘETRANSFORMOVANÉHO MARXISMU. opět - schválně v čem...no, a k té FRUSTRACI O NIŽ PÍŠE TONY? - tyhle myšlenky mají takové mediální krytí,že se nakonec zcela prosadí.. o tom NEPOCHYBUJI. (I "IVANKA" měla tendenci žehlit a omlouvat Trumpovu polit-femi NEKOREKTNOST, takže USA jsou v pr... i "i kdyby Trump"). prostě ta frustrace je jasná ...jak to řekla PM ve Fatimě: "Jestli se svět neobrátí, Rusko rozšíří své bludy po celém světě". No, není ani příliž těžké dohledat "ruskou" resp. "sovětskou stopu" v těchto myšlenkách a hnutí.. co naplat, že to později "konzerva Stalin zaříz", když SKUTEČNÝM MARXISTŮM-BOLŠEVIKŮM stačil rok dva okolo Revoluce pro rozšíření marxismu do celého světa , byť někdy "se štěstím v zádech". Možná, že ony roky 1917-až nějakejch 22 .. jsou mnohem větší předěl, než si běžně myslíme ..

Tony (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

Aha, tak to jsem...Nejsme, ale ta doba to z nás dělá.

Dr.Cvock (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

A co je za problém s...A co je za problém s Didusem- Didem? Mně přijde jako velmi sečtelý, bystrý a hlavně chytrý člověk.Jeho záběr ve společenských vědách je úctyhodný. A nezažila jsem, že by byl nějak agresivní.Je to směs určité pózy, provokace, frustrace (ze stavu "inteligence světa") a poznání (další ydroj frustrace..) :-)Prostě ona Kazatelova "Marnost nad marnost a zase marnost" = pokud chceš nějak KONZERVATIVNĚ dnes se snažit ovlivnit běh tohoto světa ... Nevím, jestli žiješ mimo Evropu.. , tak to tak necítíš... ale Evropa jde do kopru.. Prostě (intelektuální) Evropa si "velmi důkladně zošklivila až zdémonizovala" své vlastní dějiny ...podobně je to v otázce náboženské ... pravda (pravda, PRAVDA asi ne.., jenže kde je pravda "běžně" - na Nebi ??) takže pravda (běžné chápání "věcí a stavu světa související s.. či mající nějaký vztah k .. PRAVDĚ") je dnes totálně desintegrovaná a "ORWELL/GOEBELSOVSKY" přepracovaná"...proto se i v "otázce náboženské" snažím o SYNTÉZU (určitou, křesťanskou..), neb mě došlo, že stejně tak je - v dnešní době... - DEZINTEGROVÁN i Boží lid .. dříve rúzné "cuky" byly spíše doménou buřičů,extrasilných osobností či i "Russelů" (vypočítavců..) , dneska však po tom cca 100-200 let trvajícím MEDIÁLNÍM MASONERY-VOLTAIRO-MARX-ZEITGEIST-RIVERA/VEITH-Watch Tower výplach umocněných INTERNETEM prostě člověk bez přímého Božího zásahu NEMÁ ŠANCI se dopátrat pravdy, neb "v médiích vládne syntéza Zeitgeist-Russel-Veith-omlazený Marx", s tím, že "od každého něco ..." .Takže se snažím o jakousi "syntézu", ale jak vydíš třeba na Rosse s jejími "kněžoury" (obávám se asi dost běžné výrazivo v Sálech.. - ale venku ti to tak neřeknou..) je to předem marný boj ...:-)))) :-(((takže se směji i trpím zároveň ... :-)))Do toho praktické vítězství LGBT lobby v Evropě ... jedině v Rusku jsou nepatrně bržděni, do budoucna - když Pán Bůh dá tak snad i v Polsku.. ale to je "asi tak vše". Hele, Vám to nevadí a je Vám to všem jedno... (vlastně i mě , do určité míry..) ale oni opravdu mají DOST DĚSIVÉ TEORIE a jsou vlastně možná tou "NEJREVOLUČNĚJŠÍ SILOU všech dob", co kdy svět viděl ... ale působí nenápadně, nezdaj se ... to jejich myšlenky budou mít ty dopady ..

opr. (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

přijde mě - někdy dost až snad hyperkritický ..možná lépe: SKEPTICKÝ.

Dr.Cvock (Út, 20. 9. 2016 - 12:09)

Tony, myslím, že se za ty...A co je za problém s Didusem- Didem? Mně přijde jako velmi sečtelý, bystrý a hlavně chytrý člověk.Jeho záběr ve společenských vědách je úctyhodný. A nezažila jsem, že by byl nějak agresivní.Takhle Touho, je třeba říci, že jsi tady asi jediný profesionální historik.Yároveň Tony (a já!!! :-) ) máme pravdu v tom, že ona "oficiální česká škola" začínající asi prof.Masary(i)kem jse skutečně do určité míry "předpojatá", a asi by se dalo říct "k některým věcem víc než ostražitá". Takže občas si docela rozumějí s Marxisty ..Ono to chce se yabývat Masarykem .. Masaryk měl kromě toho, že měl určitou "profesorsko-vědeckou noblesu", navíc byl poslanec Vídeňského říšského sněmu.. - tedy přeci jen přístup dnes už u našich politiků a veřejných činitelů těžko dosažitelný.. (tedy není mě zase zatěžko Masaryka lehce adorovat(byl to prófa, to jo..) - ale i s ním dost nesouhlasit.. ) - tak je jedna věc - Masaryk měl i silnou politickou stránku. Byl takový "politizující prófa". A to je právě jeho slabina!!! Česky - byl stranický.. a někdy dokonce "dost úzce".Mě v tomhle otevřel oči Pekař ale hlavně Vrzalík.. Vrzalík např. uvádí - což se dnes už nedozvíš... - že Masaryk se dost rozcházel s prof. Golem, fenomenálním českým jazykovědcem.. Masaryk a jeho "sekta" tam prostě více cpali "pokrokový názor".Uvědomil jsem si třeba obrovský paradox - Masaryk v podstatě vyznívá i dost "osudově" antikatolicky.. svým dílem.. Je někde opravdu tam, kde to byla doména Herbena. Herben není brán ya takovou autoritu, vlastně to byl Masarykův "podržtažka", ale právě jeho názory jsou "čistě Masarykovské" !!Herben se netajil svou příslušností k racionalisticko-polookultní Masonery ...Nadruhou stranu četba např. liberálního židovského spisovatele Vladimíra Neffa - myslím jeho filozofický slovník - je proti tomu "balzám na Masarykem pocuchané nervy" . Neff - ač liberální Žid.. zdaleka nemá onen Masarykův osvícenecko-liberální-reformační (těžko přesně definovat..) OSTEN .Právě Pekař a jeho žáci (Vrzalík) .. se z onoho "ostnu" snažili vymanit.. bez většího vlivu na na naší dnešní ofiko historický výklad dějin ..Dušan Třeštík - velmi zajímavý!!, osobytý!! jde dopramenů plus celá řada velmi zajímavých informací... lež - přijde mě - někdy dost až snad hyperkritický ..

Touha (Út, 20. 9. 2016 - 11:09)

Jeho příspěvky mi...Aha, tak to jsem nevěděla...ale tak staří zas nejste, pánové

Reklama

Přidat komentář