Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Touha (Po, 19. 9. 2016 - 23:09)

Zajímavé. Přijde mi to ale...Je to pohled Třeštíka. To jak se mezi sebou zcela vážně urážejí čeští historici ohledně toho, jak to vlastně bylo, jsem nezažila u žádného jiného oboru.

Tony (Po, 19. 9. 2016 - 23:09)

Zajímavé. Přijde mi to ale...Vidím, že jsi něčím fascinován, tvé myšlení ohledně otroků má něco do sebe. A nejvíc mne fascinuje tvá znalost smutného příběhu nebohého Konrandina. To jste měli ve vašem ústavu při psychoterapii?

Tony (Po, 19. 9. 2016 - 23:09)

Polib mi prdel.Sorry, milé Déčko, vyhovět ti a tvou řiť ti ani náhodou líbat nebudu,,, nejsem totiž homoděj, takže v prdeli vidím pouze srací orgán, který není pro normálního chlapa hoden líbání.Pokud jsi na takové projevy náklonosti zvyklý, nic proti tomu, dnes je moderní hájit takové menšiny, jenže mne z toho laskavě vynechej.

D (Po, 19. 9. 2016 - 23:09)

D, koukni na shrnutí...Zajímavé. Přijde mi to ale tak, že otroci se rekrutovali především z postupně podmaňovaných kmenů, které rodící se středověký český stát porážel ve své expanzi směr dnešní Slezsko a dále na východ. Navíc zajatců prodávaných do otroctví byl jen velmi omezený počet - uvádí se tam třeba, že celkové roční příjmy knížecího dvora v 10. století odpovídaly ceně 90. otroků, a otroky prodával výhradně či zejména právě knížecí stolec. A jakmile se české či polské království etablovaly, přísun zajatců prodávaných do otroctví rázem ustal.Na druhou stranu si ovšem vybavuji, že ještě Konradinův dědeček Fridrich II. ve 13. století (mimochodem původce Zlaté buly sicilské) byl jakýmsi damašským kronikářem Sibt ibn al-Jawzimcharakterisován jako někdo, kdo by nestál ani za 200 dirhamů, kdyby měl být prodáván jako otrok - viz https://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_II,_Holy_Roman_Emperor

Steve (Po, 19. 9. 2016 - 22:09)

:-DD

D (Po, 19. 9. 2016 - 22:09)

Milé Déčko, psychofarmaka,...Polib mi prdel.

Touha (Po, 19. 9. 2016 - 21:09)

Ony různé formy otroctví...D, koukni na shrnutí problematiky dle historika Dušana Třeštíka:http://www.scienceworld.cz/clovek/pocatky-ceskeho-statu-obchod-s-otroky-820/

Tony (Po, 19. 9. 2016 - 20:09)

Milé Déčko, psychofarmaka, jak je vidno u tebe určitě zabrala, jenže na ústavní wifině ti pro sichr zakázali přístup na politická témata.

D (Po, 19. 9. 2016 - 17:09)

Poslední poznámky k ranému...Ony různé formy otroctví existují i dneska, Česko nebo západní Evropu nevyjímaje. Nicméně je otázka, zda byl vývoz slovanských otroků před těmi tisíci a více lety nějaký opravdu hodně masový fenomén. Já myslím, že i samotný dálkový obchod jako takový měl jen omezený význam, natožpak jeho individuální artikly. Nicméně mýlit se jistě mohu...

19.9. (Po, 19. 9. 2016 - 16:09)

pomooooocA samozřejmě čísla. Ne,že někdo někoho někde na rohu vohl. Přinejlepším jsou z toho akorát parohy...

Touha (Po, 19. 9. 2016 - 16:09)

A jak dopadlo Znojemské...pomoooooc

19.9. (Po, 19. 9. 2016 - 16:09)

Datumko, už je ve Znojmě...A jak dopadlo Znojemské historické vinobraní?

Touha (Po, 19. 9. 2016 - 16:09)

Normálně uvažující...Datumko, už je ve Znojmě otevřená rotunda? Potřebovala bych tam jít nastudovat ty malby, vidět to na vlastní oči. Nemáš tam nějaké konexe?

19.9. (Po, 19. 9. 2016 - 15:09)

Normálně uvažující křesťan a né kanálista...

Tony (Po, 19. 9. 2016 - 15:09)

Nebyls to náhodou před...Výmluva,tak stašíš tady, napsal jsem něco, že pokud je tvá matka Češka, že musí být z tvých názorů zděšena. Urážíš nás křesťany, když nám nadáváš do pánbíčkářů, jenže málokdo z tohoto vlákna ví, jaké hnusy jsi psal jinde.

Touha (Po, 19. 9. 2016 - 15:09)

Poslední poznámky k ranému středověku v Čechách.Pánové, když budete studovat někde filozofii, andragogiku nebo psychologii, prostě humanitní vědy, tak historie bude pochopitelně součástí vašeho studia včetně státní zkoušky (Nezaměňovat s "jednooborovým podrobným studiem historie). A v tomto studiu platí shoda mezi profesory, že řvou: Před Velkou Moravou a Bořivojem je historicky prokazatelné pouze: kmeny dle pohřbívání svých mrtvých, možná Keltové, určitě Germáni a pak Sámo. Po Sámovi nic a pak až Velká Morava. Historici se totiž neshodnou na výkladech Kristiána ani Kosma. jsou to mezi nimi mimochodem šílené boje, oni se valstně ani neshodnou, zda Čechové byl jeden kmen nebo zaštiťovali více kmenů. natož na tom, kdo a kdy vlastně Bořivoje pokřtil, kde tento vyrostl, ka to bylo se svatebním průvodem s Ludmilou atdTakže ty střípky ohledně otroctví a otrokářství můžeme jen tak různě skládat dohromady. Určitě znáte:Vzdělaný židovský, arabsky mluvící kupec Ibrahim ibn Jakub píše roku 965 (zhruba o sto let později) toto:Město Frága [Praha] je vystavěno z kamene a vápna a je největším městem co do obchodu. Přichází sem z města Krakova Rusové (vikingský kmen Rus) a Slované se zbožím. A z krajin Turků muslimové, židé a Turci rovněž se zbožím a obchodními mincemi. Ti vyváží od nich otroky, cín a různé kožišiny.Jinak raný středověk byl komplet o idee obnovení prosperující,vzdělané a vyspělé Římské říše. Otroci z laciné, zaostalé a primitivně zemědělské východní Evropy, pro ně byl nový zdroj pracovní síly. A pro naše vladaře money, money, money ať už v jakékoli podobě. A že křesťan nezotročil křesťana. Ale no tak. O tom, že se to dělo, vypovídá právě Vojtěch, kterému se zotročování křesťanů nezdálo košér

D (Po, 19. 9. 2016 - 15:09)

Déčko, známe se od jinud,...Nebyls to náhodou před nedávnem právě ty, kdo si bral do huby i mou matku?Jinak o politických postojích nemalé části českého národa jsem se už dodatečně poučil, takže nemám nejmenší důvod na zmíněných vláknech i nadále ztrácet svůj čas a energii.

Tony (Po, 19. 9. 2016 - 15:09)

Máš nějaké důkazy, že...Déčko, známe se od jinud, a tak vše píšu v kontextu, co jsi napsal jinde. Proč se už po brexitu neukazuješ na politických vláknech. Člověk se tvou intelektuání úrovní by se měl nějak chovat, a ne se snižovat k podpásovkám.

Tony (Po, 19. 9. 2016 - 15:09)

Kdo se vydává za náměstka Kristova, tak by měl znát alespoň trochu Evangelium. Tento papež však místo evangelia hlásá lidskoprávní kryptonáboženství. Doteď jsem neviděl papeže, který se s Evangeliem tak na tvrdo rozešel. Renesanční papeže můžeme chápat jako zrůdy, plné osobních hříchů, ale žádný z nich nepošlapal podstatu Evangelia. Jenže tento papež, který Evangelium zcela pošlapal, se navenek jeví velmi ctnostně.Jenže k čemu je obliba u lidí. Mezi Hosanna a Crucifige eum!!! bylo pouze pár dní.

D (Po, 19. 9. 2016 - 14:09)

Můj příspěvek byl na...Máš nějaké důkazy, že evropští muslimové zabíjejí kvůli orgánům více než kdokoli jiný? Co je to proboha zase za slabomyslná deliria?

Reklama

Přidat komentář