Reklama

kineziologie

Jitka (Pá, 17. 7. 2009 - 15:07)

Jak by Vám taky mohla pomoct? Kineziologie je šarlatánská metoda, která nemá jiný účel než obohacení takzvaných terapeutů nebo facilitátorů jak si říkají. A ještě víc těch, co pořádají kurzy, to je přímo zlatý důl. Většina terapeutů (nemají rádi když se jim říká léčitelé) si nikdy nevydělá zpátky ani to, co do kurzů investovali. V podstatě jsou to v určitém smyslu větší chudáci, než jejich pacienti. Ty vyhodí několik stovek nebo tisíc, zato cena devíti základních kurzů je kolem padesáti tisíc. Je to stejný princip jako přímý prodej typu AMWAY. Pilné včelky na konci se snaží, a pořadatelé kurzů lížou smetanu. Ale i po těch výdajích - myslíte že absolventi devíti nebo deseti víkendových kurzů dokážou ty zázraky co slibují? Dokážou víc než psychologové po pěti letech studia? Vždyť je to všechno k smíchu, tedy spíš bylo by, kdyby nešlo o zdraví, Kineziologové se ohánějí vědeckostí této metody, ale zkuste se podívat po internetu, co většina z nich nabízí zároveň s touto metodou, a co to má společného s vědou. Je to všechno ten nejčistší pouťový podvod jaký si dovedete předstvit. Jistě je mezi nimi pár naivků kteří sami věří tomu co dělají, těch je mi pochopitelně líto. Ale naivita nikoho neomlouvá.

Jitka (Pá, 17. 7. 2009 - 15:07)

Podívejte se jak změnila názor autorka těchto dvou článků. První z nich psala pro ženský časopis, tedy zdravá, a se snahou zaujmout čtenářky něčím senzačním. Druhý psala jako vážně nemocná. Můžete postřehnout k jaké změně postoje u ní došlo.

http://www.marianne.cz/clanek/1046/tajemna_kineziologie.html
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1232819199

Nela (Čt, 16. 7. 2009 - 18:07)

Tak paní Kaniová se tváří velmi zkušeně a člověk by jí to i věřil, ale po téměř dvouletých pravidelných návštěvách musím bohužel konstatovat, že mi s mým problémem ani v nejmenším nepomohla. Je mi to líto, ale je to tak.

Jitka (So, 4. 7. 2009 - 23:07)

Číslo,které jsem poslala na paní Kaniovou je špatné.Škoda,chtěla jsem pomoci,tak někdy příště.Mějte se

Jitka (So, 4. 7. 2009 - 23:07)

Paní KANIOVÁ 606353505 Praha ,když si dáte na vebu Kaniová-Žižková,tak Vám vyjedou její web stránky. Je hooodně dobrá. Mnoho štěstí.

Proboha! (Út, 23. 6. 2009 - 13:06)

To myslíte vážně? Ty bláboly, kecy, nesmysly, podvody na www.lecba.ic.cz myslíte vážně? To jste se tedy dostala od koneziologie hodně daleko. Tu její původná autoři alespoň vytvořili v dobré víře. Tohle už jsou čisté podvody. Hnus. Jestli tohle myslíte vážně, doporučuji psychiatra.

Renata Holá (Pá, 19. 6. 2009 - 03:06)

Omlouvám se, že jsem nepsala, ale nestíhám v práci. Chodím k pí Hrdličkové a jsem spokojená. Naučila mě i takovou techniku, kterou si člověk může pomoci sám - jde se do minulosti a přes různé věky se člověk vrací a mění zážitky, které ho negativně ovlivnili. Potom kousek do budoucnosti a zpět. A světe div se - funguje to. Těď je to ještě lepší, protože každá třetí kinezka je úplně zadarmo! Je sloučený ještě s dalšíma metodama, který jsou na stránkách www.lecba.ic.cz. Myslím, že nic jiného nemá smysl hledat. Vyhovuje mě lidsky, umí to velmi dobře a finančně je to super.
Renata

kdo chce kam, (Út, 9. 6. 2009 - 14:06)

Irena Trnová
Rezkova 1670
75301 Hranice na Moravě
tel. : 0642 / 202285

Návštěvník (So, 18. 7. 2009 - 12:07)

Psychosomatika patří do rukou lékaře a to velmi dále vzdělaného, příp psychologa.... Konec konců vznikají již psychosomatické kliniky apad. Üčastníků kurzů kineziologie za 50t. mi vůbec není líto, dobře jim tak. Mají mít jednak zdravý rozum a ne se chtít živit podvodně. Je mi líto těch, kterým tihle " poradci" neodborně radí..a poškozují je..

Bára (Po, 25. 5. 2009 - 18:05)

Prosím o pomoc, marně snáhím kontakt na kinezioložku Irenu Trnovou z Hranic, máte prosím někdo její číslo? Moc děkuji. Bára

Josef (Ne, 17. 5. 2009 - 13:05)

Už jsi tam byla, Renato?

Josef (So, 4. 4. 2009 - 00:04)

Renato, už jsi byla u paní Hrdličkové?

Renata Holá (So, 21. 3. 2009 - 13:03)

Asi jsi špatně četl Petře. Ona nedoporučuje sebe, ale asi svoji konkurenci (pokud je to ta co píšeš). A jak sama na konci píše, že má člověk ty lidi co kinezku dělají vyzkoušet je podle mě rovný přístup. Já už jsem se k paní Hrdličkový objednala. Tak dám pak vědět.

Petr (Čt, 12. 3. 2009 - 15:03)

Jana Jezberová, to j eta samá Jana Jezberová která má v seznamu firem zapsané "Poskytování poradenství v oblasti kineziologie" ? Ó jak nezaujatý postoj :-).

Jana Jezberová (Ne, 8. 3. 2009 - 19:03)

Tak trochu mi přijde, že tu diskutují lidé, kteří nemají opravdové zkušenosti s metodou Ona brain. Já a moje dcera jsme nadšeni tím co všechno lze řešit a hlavně jak úspěšně. Asi bude hodně záležet i na tom, kdo tuto metodu provádí - proto dobře vybírejte. Ráda předám kontakt na paní, která to opravdu umí. Je to paní Hrdličková z Liberce a je na www.kineziologie-liberec.ic.cz
Pokud je to pro Vás daleko tak zkuste více lidí a pak si vyberte-určitě najdete.

Petr (Pá, 6. 3. 2009 - 15:03)

Velmi děkuji anonymnímu diskutérovi za příspěvek o "duchu", "stvoření", a "materiálním bláznovství". Dává mi totiž jednoznačně za pravdu, i když si to asi ani sám neuvědomuje.
Jinak všechny ostatní ujišťuju, že za slepý materialismus není třeba se stydět. Bolení zubů, dislexie, nebo deprese, to jsou všechno zatraceně materialistické problémy, které nevyléčí nai Bůh, ani Planckovy teorie. Zrovna tak ty prachy které se přesouvají z kapes "léčených" do kapes "léčitelů" jsou zcela materiální.
Jestli někdo máte potřebu a čas rozvíjet duchařské teorie, a dost peněz na útratu ve všelijakých věštírnách, tak si to užijte. Ale proboha neblněte hlavu lidem, kteří to neshánějí z nudy, ale protože je jim opravdu špatně, a potřebují ulevit. Myslím ulevit svému tělu nebo duši, ne kapse.
Omlouvám se, že neustále narušuji tuto vznešenou odbornou diskusi svojí přízemností, už toho nechám. Jenom ještě poslední tip: Pokud někdo chcete vyzkoušet opravdu boží kineziologii, včetně ducha svatého, doporučuji školu kineziologie Carusell (viz. http://www.carusell.cz/kineziologie.html)
Tam to máte za jedny prachy všechno pohromadě, i s Ježíšem Kristem a všemi svatými. A není to dražší než kdekoliv jinde :-).

Mara (Út, 3. 3. 2009 - 02:03)

Vidíš,ani to nečteš a to je pořád!!!
(já taky ne).
Já znám teda fyziku vvysokých energií...

Mara (Út, 3. 3. 2009 - 00:03)

Jdi do hajzlu!Vyštuduj fyziku vysokých částic,kvanta,co já vím,dle libosti,pak si halekej před fakultou v hábitu a s křížem na zádech,to je mi fuk,zavřou tě do cvokhausu,ale tohle nechci číst,běž do háje s duchem coby podstatou Vesmíru.Planckův čas,konstanta mě fascinovaly už v 5 letech a odmítám jeho skoro genialitu vstřebávat krz tyhle kraviny.
Dnes se řídím dle vlastní konstanty,soustav,to je taky fakt.

Návštěvník (Po, 2. 3. 2009 - 13:03)

Pro Petra a další "slepce", spoléhající se a věřící jen na své "ego" jedno vyznání Maxe Plancka, zakladatele kvantové fyziky:

Petr (Po, 2. 3. 2009 - 09:03)

Ještě jednu věc. Není náhoda, že někteří odborníci staví kineziologii do jedné řady s náboženskými sektami typu New Age. I když to zní divně, najdete v tom skutečně základní rysy náboženských sekt. Funguje to pouze na základě víry (pokud uvěříte že to funguje), žádné vědecké důkazy o účinnosti neexistují. Kdo tomu podlehne, dostane se do bludného kruhu utrácení peněz. Nejdřív jako "pacient", pak jako absolvent kurzů kinezilogie, pak se k tomu začne nabalovat učení o kosmické energii Reiki, a další a další nové "poznatky" doslova k nezaplacení. Pro slabší povahy je to v tomhle směru vyloženě riskantní záležitost. Jenomže právě slabší povahy mají sklon se o tyhle věci zajímat, a organizátoři kurzů to umějí využít. Jsme dospělí lidé, a každý svého štěstí strůjcem. Těžko někomu něco vymlouvat, zvlášť když má nějaké trápení, a hledá pomoc. Proč myslíte, že se kineziologové tak soustředí právě na děti? Protože když jde o děti, málokdo má odvahu říct "Ne, tohle platit nebudu!" Nikoho neodrazuju aby to zkusil, může mu to i pomoci, pokud tomu bude věřit. Nějakým způsobem to může zafunguvat, jako placebo, nebo prostě jenom proto, že si s Vámi kineziolog za ty hříšné peníze alespoň pěkně popovídá a uklidní vás. Zvažte jenom, jestli na takové výdaje opravdu s přehledem máte, a jestli by nebylo lepší popovídat si s pychologem zadarmo. Jasně že mezi nimi (a doktory obecně) je taky spousta arogantních blbců, kteří svým chováním nahánějí lidi do náruče "léčitelů". Ale že jsem (třeba i opakovaně) narazil na doktora blbce, to pořád ještě není důvod rezignovat na zdravý rozum, a podlehnout předraženému šamanství.

Reklama

Přidat komentář