Reklama

klystýr, výplach střev

Návštěvník (Po, 19. 3. 2001 - 13:03)

Zajímalo by mě, jestli si můžu vyčistit střeva i nějakým jiným způsobem než výplachy střev - klystýry. Děkuji za případné odpovědi.

Návštěvník (Pá, 16. 3. 2001 - 23:03)

Mnoho lidí se pokládá otázku "Jak často". Francouzi mají ve zvyku mít 1 den v týdnu (obvykle pátek) "očistný den". Výplach je ale pouze jednou z několika věcí, kterou dělají pro čistou pleť.

Návštěvník (St, 14. 3. 2001 - 22:03)

Soňo, chtěla bych se Tě zeptat, jak často si děláš výplach, abys měla krásnou pleť??? Jak to mohu dělat často? Několikrát týdně, nebo měsíčně??? Děkuji.

Návštěvník (Čt, 1. 3. 2001 - 19:03)

Vážená Hanko, v závěru svého příspěvku hovoříte zřejmě o vynálezu nazývaném "klysopompa", "klysopumpa" apod. Byla hojně užívána celé 19. a na počátku 20. století i v Evropě, já jsem ji viděl ale pouze v Japonsku (Japonci si na předmětné praktiky potrpí snad ještě více než Francouzi). Pokud máte mezinárodní kreditku, tak se dá koupit, asi Vám budu schopen nalézt adresu příslušného obchodu.

Návštěvník (Čt, 1. 3. 2001 - 19:03)

Milá Moniko, mám m.j. doktorát z fyziky a tak odpovídám na váš dotaz - zkuste si při provádění výplachu kleknout na zem a opřít se o lokty (pokud hovoříte anglicky, jedná se o polohu knee-chest). Je nutné umožnit příslušný "spád" tekutiny. Pokud chcete při zákroku stát, je nutné nádobku zavěsit výše. Pokud to s výškou přeženete, příliš tekutiny do sebe nedostatnete, nucení na stolici se dostaví příliš brzy a výplach nebude účinný.

Návštěvník (Čt, 1. 3. 2001 - 09:03)

Milá Hanko,přestože nejsem lékař, profesí jsem právník, chtěl bych Vám napsat pár řádků k Vašemu dotazu publikovaném na www. doktorka.cz Před několika lety jsem pomáhal s rozvodem jedné paní, vše dobře dopadlo a nám se podařilo zachránit její byt.Když jsme se loučili, paní /bylo 35 let/ mi moc děkovala /nevzal jsem od ní honorář, protože byla bez práce/ a řekla, že pokud bych měl nějaké zdravotní problémy -mám za ní určitě přijít. ze slušnosti jsem to slíbil a byl pohlcen vírem práce. Stres, soudní spory ..atp. začala mě bolet hlava a začal jsem se nepříjemně potit. byl jsem u doktorky, ale nepomohlo to. Vzpomněl jsem si , našel vizitku, zavolal. Když jsem pak dopoledne přišel k ni do bytu a řekl jí o svých problémech. navrhla, abychom si úpně otevřeně a bez jakýchkoli zábran povídali. Asi po hodině volného rozhovoru se mě najednou zeptala, jestli jsem již někdy dostal klystýr. Otázka mě zarazila. Z toho co říkala jsem pochopil, že čistá duše musí být v čistém těle. A tak jsem dostal poprvé klystýr. Byl to jakýsi rituál, který měl očistit nejen vnitřnosti, ale celou osobnost. A musím říci, že to skutečně pomohlo a já se stal jejím klientem. Cítil jsem se skvěle a mohu plně potvrdit, že je to velmi užitečné věc.Hledáte smaltovaný klystýrový irigátor na 2 litry? O něčem bych věděl, máte-li ještě zájem ozvěte a napište. Ostatně velmi rád bych Vás poznal blíže.

Návštěvník (Pá, 23. 2. 2001 - 02:02)

Prosila bych ještě o jednu radu. Klystýr mám zavěšen ve výši očí naplněň 1,5 litru převařené vody do které jsem dala lžičku jablečného octa, upustím vzduch, zavedu 10 cm, povolím ventilek a nic se neděje ani po několika minutách do mě nevteče žádná voda, kde dělám chybu? Fyzika my nikdy nešla. Poradí my někdo?

Návštěvník (St, 21. 2. 2001 - 15:02)

Milá Moniko, já mám závěsný klystýr, a dělám si to v koupelně ve vaně, zavěsím si ho za šnůry na prádlo nad sebe, a dřepnu si na bobek zavedu si hadičku a až se naplním tak jdu na záchod neměj strach stihneš to, je to hotové za 15minut, tvůj přítel nic nepozná pokud mu to sama neřekneš, můj zatím nic netuší, je to malý soukromý obřad a nemusí o tom všichni vědět. Zkus to a uvidíš já si ho dělám co nejčastěji , a mám pěknou plet. Zdraví Sona

Návštěvník (Út, 20. 2. 2001 - 15:02)

Klystír už mám, důvod taky, ale chybí my soukromí bydlím stále s rodiči a vím, že se jim o tom nemůžu ani zmínit. Proto by mě zajímalo jak dlouho to trvá (jedna aplikace klystýru), jestli to lze dělat i ve sprše? A hlavně jestli si stačím dojít na záchod a pak na noc jestli si mám brát vložku.A za další jestli to pozná přítel při pohlavním styku? Možná Vám moje otázky přijdou přihlouplé, ale byla bych moc vděčná za zodpovězení. Předem moc děkuji.

Návštěvník (So, 10. 2. 2001 - 15:02)

Milá Hanka,neodpoviem Ti asi priamo na Tvoje otázky, ale môžem tiež pridať jednu radu. Aj ja som trpievala podobnými problémami. Skúsila som tri dni po sebe v Ústave lekárskej kozmetiky kolon hydroterapiu - črevnú sprchu, počas ktorej sa odstránili nánosy z hrubého čreva a zlepšila sa jeho funkcia. Následne som sa tri mesiace stravovala surovou stravou. Teraz jem vegetariánsku stravu /dva roky/ - 70 % tvorí surová zelenina a ovocie. Raz za 3 mesiace si zaradím nieko?kodňový pôst - postupujem pod?a knihy dr. Airolu: Džúsový pôst - so zeleninovými a ovocnými šťavami. Prvý pôst som zvládla v dobrej duševnej i fyzickej kondícii po dobu 10 dní v plnej pracovnej prevádzke doma i v zamestnaní. Počas pôstu si robím každé ráno výplach - používam irigátor kúpený v zdrav. potrebách /do konečníka sa zasúva len asi 5 cm z plastikového násadca - je pravda, že si takto nemožno aplikovať ve?ký objem tekutiny, ale myslím, že ten liter na prečistenie stačí/. Moje problémy sa upravili tak, ako to píše dr. Airola - je normálne vyprázdniť sa asi 30 min. po jedle, a to aj trikrát denne. Ak Ťa bude zaujímať viac o pôste, rada Ti odpíšem.Ahoj Renáta

Návštěvník (So, 10. 2. 2001 - 10:02)

Ahoj Soňo,ublížit si můžeš samozřejmě kdykoliv a čímkoliv, tedy i klystýry. Doporučuji používat sterilní irigátory a čistou (nejlépe převařenou vodu), zhruba 37 st.C. Při klystýru bys neměla cítit bolest. Průtok vody do konečníku by měl být mírný. Pro začátek zkus nejdříve pouze malé klystýry. Ale neboj se toho. Tato metoda je stará jako lidstvo samo a hlavně velmi prospěšná pro tělo i ducha.

Návštěvník (Pá, 9. 2. 2001 - 23:02)

Slyšela jsem, že výplachem střev si mohu i ublížit. Zajímalo by mě, co se mi může stát. Děkuji

Návštěvník (Pá, 9. 2. 2001 - 07:02)

Ahoj Terezo, o CHT v Brně jsem také slyšel, bohužel je to pro mě trochu zruky. Budu rád, když nám o tom povíš více.

Návštěvník (Čt, 8. 2. 2001 - 19:02)

Ahoj Tomáši a všichni, Colon hydroterapii znám z Regenerace a sama se na ni chystám - a to k paní Kazdové do Brna (studuji tam), telefon je 05/48538243 budu mít za sebou, ozvu se.

Návštěvník (Čt, 8. 2. 2001 - 11:02)

Ahoj Soňo, je: Např. "Sám sobě doktorem" od pana Cingroše. Taky si občas dělám klystýry, někdy až 3 litry. Doporučuji ale čistou teplou vodu (někdo doporučuje i vlastní moč, ale sám s tím nemám zkušenosti). Zkus při tom pravidelně dýchat a měnit polohy. přeji hodně zdaru!

Návštěvník (St, 7. 2. 2001 - 21:02)

Tomáši a Luboši, děkuju za odpovědi! Zajímalo by mě, jak často můžu výplach dělat a jestli to nemůže nějak ublížit. První výplach jsem použila 1 litr vody, druhý výplach 1,5 litru vody a třetí taky 1,5 litru vody, jenže to v sobě neudržím ani pár minut. Snažím se to prodlužovat, ale nejde mi to. Do té vody k výplachu jsem přidala jablečný ocet, a pak mě pálila žáha, je to možné? Také bych si ráda koupila nějakou odbornou literaturu, kde bych se dočetla o klystýrech. Je taková? Předem díky za odpověď.

Návštěvník (St, 7. 2. 2001 - 16:02)

Soňo, buď při výplachu opatrná, nejméně 2 hodiny před a po klystýru nic nejez, mně se osvědčilo pít po výplachu pouze vlažný heřmánkový čaj, jinak mi taky není moc dobře.Klystýr je nejlepší těsně před spaním.Kolik vody si dáváš najednou a jak dlouho ji v sobě udržíš?Zjistil jsem, že je lepší dát dva menší výplachy po sobě, než jeden velký.

Návštěvník (Út, 6. 2. 2001 - 22:02)

po výplachu ti může být opravdu chvíli hůř. ostatně po jakémkoliv pročišťování - bolí hlava, je únava... je to tím jak, že si v sobě zahájila určitý očistný proces a do krve se mohou vuvolnit nějaké toxiny. Dej si pauzu dokud se všechno zase neuklidní, poslouchej své tělo. Dostatečně pij, aby se jedovaté látky z těla vyplavily. Vodu! hlavně nic nepřeháněj, ani ty klystýry!!

Návštěvník (Út, 6. 2. 2001 - 21:02)

Můžou se po výplachu střev vyskytnout potíže? Mě trochu bolí celé břicho, jsem malátná a není mi úplně dobře. Může to být tím? Dělala jsem si výplach teprve dvakrát.

Návštěvník (Po, 5. 2. 2001 - 21:02)

Chtěla bych upřesnit svůj příspěvek o výplachu střev.Tato technika se jmenuje Šankhaprakšálana a popisuje ji velmi detailně cvičitel jogy André Van Lysebeth ve své knize,jejíž název bohužel nevím,neboť mi byla zcizena.Vyšla začátkem 90.let.

Reklama

Přidat komentář