Reklama

klystýr, výplach střev

Návštěvník (St, 9. 5. 2001 - 07:05)

Milý Jindro, hned po ránu jsi mě rozesmál:-))... systém funguje metodou tam a zpět. Doporučuji koupit nějakou literaturu a nestresovat se příliš bujnou fantazií. Hezký den.

Návštěvník (Út, 8. 5. 2001 - 18:05)

Kudy se to odčerpává,snad ne hadicí v krku??To bych nepřežil...

Návštěvník (So, 5. 5. 2001 - 22:05)

Není to tak hrozné,jak to vypadá.Princip je v tom,že voda,ktera do střeva vtéká,je hned zase odčerpána z těla ven,takže ve střevě v žádném případě není 30 litrů.Ovšem očistný efekt za tu pětistovku rozhodně stojí.Je to lepší,než si "kupovat" zdraví v lékarnách v těch různých "zázračných" tabletách!

Návštěvník (St, 2. 5. 2001 - 09:05)

Připravuji pro vás dlouhý článek na zde projednávané téma, zkusím to probrat ze všech stran (něco historie, teorie, erotické aspekty a postoje názorových skupin, současnost colon-hydrotherapy, odkazy). Objevují se zde dotazy, na něž by měl čtenář nalézt v článku odpověd. Mám málo času a tak to jde pomalu.

Návštěvník (Út, 1. 5. 2001 - 16:05)

Napište někdo až ten velký výplach absolvujete,neumím si představit,jak se tam těch 30 l dostane.Asi to nebude vůbec příjemný.

Návštěvník (Út, 24. 4. 2001 - 11:04)

Ahoj, já jsem se objednala na tzv. střevní sprchu u paní Kazdové z Brna. Je to procedůra, při níž ti díky speciálnímu přístroji proteče střevy až 30 litrů teplé vody a je údajně velmi účinná (více než klystýr) a dokáže odstranit i mnohaleté usazeniny. Pokud chceš kontakt, tak telefon je 05/48538243, adresa: M.Kazdová, Slatinská 72, Brno-Židenice. Obdobná zařízení mají být také ještě v Praze či v některých lázních, informace bys mohl najít v časopise Regenerace (stojí asi 25,- Kč) nebo v Seznamu léčitelů, který tento časopis vydal - obrať se na redakci, nebo někde v časopise najdeš informaci, jak si ten seznam můžeš objednat. Mnoho zdaru. Tereza. P.S. Cena za jeden zákrok by měla být kolem 500,- Kč.

Návštěvník (Ne, 22. 4. 2001 - 01:04)

Nepociťuji žádné zažívací problémy. Nicméně při dnešním způsobu života bych si rád pročistil střeva. Mám však strach si to dělat sám a i kdybych chtěl, styděl bych se to kupovat v lékárně v přítomnosti cizích lidí. Když jsem byl nedávno v nemocnici na lehčím zákroku, doslova jsem se těšil na to, že před operací přijde sestra a řekne "pojďte se mnou, musím vám dát klystýr". Myslel jsem si, že to musí být před každou operací v narkóze, ale asi to tak není. A v přítomnosti ostatních na pokoji jsem se také styděl o to sám požádat.Potřeboval bych proto poradit, kde by mi mohli dát klystýr a nemusel mít pocit, že chci něco neobvyklého (i za peníze).

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2001 - 16:04)

na www.knihservis.cz jsem nasla dalsi dve knihy od Cingroše a to: Tlumocnikem proti sve vuli a Urinoterapie.

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2001 - 13:04)

Ahoj Moniko, ta knížka se jmenuje tuším Urinoterapie. O jiné další nevím. Tomáš

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2001 - 13:04)

Prosím o informaci, zda si neublížím výplachem-klystýrem, když již deset let trpím bulimií (záchvatovité přejídání a následné zvracení). Denně zvracím a také užívám velké množství projímadel. Přesto cítím, že bych potřebovala organismus pročistit, ale bojím se, aby mi už tak zničená střeva (zvracením a zeslabená projímadly) nepraskla, nebo abych si vážně neublížila.Odpoví mi někdo znalý věci? Děkuji, Iveta (28).

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2001 - 12:04)

Já mám úplně stejné pocity, klystír jsem si začala dělat po přečtení knížky Sám sobě doktorem.Celkem jsem si ho dělala 5 krát a to dost nepravidelně (z nedostatku soukromí jednou za 14 dní), dělám to když nikdo není doma. Nedokážu si představit jak bych to vysvětlovala rodičům. Nepochopili by to.Dělám si to ráno zpřevařené vody (1,5 l mám v láhvy z druhého dne vychladlou a doleji 0,5 l vroucí) do která dám buď citrón nebo jablečný ocet. A pak celé dopoledne nic nejím a piji některý z bylinkových čajů na pročištění (např. heřmánkový). Cítím se po tom skvěle a překvapilo mě jak je to snadné, těším se na další můj soukromí obřad. Akorát škoda, že si to nemohu dělat častěji aspoň jedenkrát týdně. Chtěla jsem se zeptat na zadní straně knížky Sám sobě doktorem, píše pan Cingroš že připravuje další knihu. Nevíte někdo jestli vyšla a jak se jmenuje?

Návštěvník (St, 18. 4. 2001 - 22:04)

Já jsem po inspiraci knihou Sám sobě doktorem taky začal klystýr používat.Nejdřív jsem se styděl ho jít koupit,ale protože na Internetu jsem to nenašel,tak jsem se překonal a v lékárně se dobře domluvil a objednal to.Stál asi 112 Kč.Je to jen balónek s plastovou trubičkou.Naplním ho asi 6-7 *,důležitý je aplikovat klystýr až po běžné stolici,to se tam toho vejde nejvíc,vůbec to nebolí a jde to velmi snadno.Pokud předtím na záchod nejdu,tak je to nepříjemné a nestojí to za nic.Ze začátku jsem z lenosti používal vodu nepřevařenou,přímo z vodovodu.Ale pak jsem si uvědomil,že to asi nebude ideální a mohl bych si uškodit,tak vodu převařuju.Zatím jsem do ní nic nepřidával.Problém je se soukromím,doba kdy není nikdo doma po dobu asi hodiny je tak 1* týdně.Když ohřívám vodu v konvici a přelívám do láhve,tak nechci aby u toho někdo byl a taky když přenáším pomůcky po chodbě do koupelny,tak bych nechtěl,aby mě u toho někdo nachytal.Ale jinak je to fajn,hlavně poprvé mě hodně splasklo břicho a odstranil se silný nános škodlivin.Na kůži,alergie,ekzém to zatím vliv nemělo,asi proto,že to dělám tak nepravidelně.A chce to zkusit i Regalen a pít hodně čisté vody,aby byla detoxikace organizmu účinnější.

Návštěvník (Ne, 8. 4. 2001 - 10:04)

Moc by mě zajímalo, jak často si mám klystýr dělat. Stačí jednou týdně? Pročistí se mi pleť a tělo? Nebo mám spolu s klystýrem užívat něco na pročišťování celého organismu? Co třeba mořskou řasu Chlorella ? Je tato řasa dobrá? Co znáte za přírodní přípravky na pročišťování organismu? Děkuji předem.

Návštěvník (Čt, 5. 4. 2001 - 14:04)

Sama nemám žádné zkušenosti, ale říkám si, že je nejvyšší čas začít. Je do hrozné, že "obyčejná zácpa" je tak běžná a tak frustrující záležitost, která způsobuje tolik zdravotních obtíží, že to normálně ani nikoho nenapadne dávat do souvislostí. Ale zároveň mne uspokojuje, kolik lidí začíná vyhledávat alternativní metody, jak si pomoci sami celkem "banálním" způsobem jako je klystýr. Říká se, že jsme národ Švejků a za Švejka se klystýrem řešilo všechno. To není zlehčení problému - naopak. Pojďme zpět k přírodě a uvidíme, jak v jednoduchosti je krása! S irigátorem a trochou vody! Přeji všem zdraví a důvěru v sebe. Vzdělávejme se a chatujme na "doktorce". Díky, doktorko!

Návštěvník (St, 4. 4. 2001 - 17:04)

Udělala jsem si již několikrát výplach střev. Je to nádherný pocit být tak čistá. Mohu si dělat výplach jednou týdně pravidelně? Vyhovuje mi to tak, cítím se skvěle. Také nevím, co je nejlepší přidávat do vody, jestli jablečný ocet, nebo čaj, co je nejlepší? Koupila jsem si irigátor v lékárně, a chtěla jsem ho sterilizovat, tak jsem ho vyvařila a nádržka je teď mléčně bílá a hadička také, zdá se, že se tam usadil vodní kámen, vadí to? Mám si koupit nový irigátor? Zajímalo by mě, za jak dlouho se mi vyčistí pleť, když si budu dělat výplach jednou týdně? Děkuji!

Návštěvník (Čt, 29. 3. 2001 - 14:03)

Ahoj Mark, precitala som si clanok o Diane, je to celkom zaujimave. Ked som bola mala, mala som hrozne zazivacie problemy, nesla som na wecko aj sedem dni a moja mama ked uz nevedela, co so mnou, tak mi dala klystyr, takze od detstva je mi zname, o com to je. Potom prisla puberta, obrovske problemy s alergiou, prasknute slepe crevo, nasledne chytena slinivka, antikoncepcia a podobne. Vcera som si uvedomila, ze je nacase cosi so sebou spravit. Mam sedave zamestnanie, pohyb si moc nedoprajem, brucho mam nafuknute ako balon, tak som prisla domov, nastvala som sa a dala som si klystyr podla receptu mojej mamy z detstva, tepla prevarena voda s mydlom a trochou jablcneho octu. Naposledy som ho mala ako 6 rocna, teraz mam 23. Dala som si tych klystyrov asi 10, nemala som ziadne problemy, ale co islo potom zo mna, no hanbila som sa za to, ako sa stravujem a zijem. Strasne som sa pritom spotila, myslela som, ze sa zblaznim, brucho mi islo prasknut, no ale potom, ten pocit, nadhera. Automaticky kilo dole, rovne brucho, parada. Trochu ma potom bolela hlava, ale tak zvlastne, ako keby som bola mierne nafetovana a co je zvlastne, prvykrat v zivote som nebola dnes rano unavena. Uz davnejsie som rozmyslala o Colon vyplachu, dufam, ze sa k nemu dostanem. To s alergiou a unavou je pravda, vsetko ide z hrubeho creva. Mala som skusenost aj z irigografiou pred operaciou slepeho creva, bolo to nieco podobne, ale hroznejsie. Chcem sa spytat tiez zopar otazok, ako casto sa moze vyplach v domacich podmienkach prevadzat, ci nie je navykovy, ako je to s tymi mliecnymi vyrobkami (mlieko nemozem, biely jogurt mozem?), ake su rizika, kolko vody hrube crevo znesie (pocula som, ze az 30 l), zda sa mi, ze Hanka, Tomas a Mark mate s tym viac skusenosti, tak ked budete mat chut, napiste. Dakujem.

Návštěvník (Út, 27. 3. 2001 - 13:03)

Ještě něco: Pokud chcete ten článek o Dianě přeložit, tak napište, až budu mít trochu času, tak to pošlu do diskuse.

Návštěvník (Út, 27. 3. 2001 - 12:03)

Milá Ivo, již jsem do několika diskusí na toto téma psal, že zejména Francouzi jsou o prospěšnosti klystýrů přesvědčeni několik staletí, z dob svých studií vím (neb jsem tam poměrně dlouhou dobu bydlel u jedné rodiny s dětmi), že je praktikují i u dětí, dívky se zhruba od 12. roku věku sami starají o svůj vzhled a tato praktika k věci také patří. Dále k účinnosti metody: Lidé se nedokáží shodnout na přístupech k daleko jednodušším problémům než je čistota pleti. Jako vždy je odborná i laická veřejnost rozdělena na minimálně dvě skupiny, z nichž jedna tvrdí, že klystýry žádný vliv na čistotu pleti nemají, čistí prý totiž poměrně malou část trávicího traktu (tato skupina má kupodivu silnou podporu ve farmaceutických a kosmetických společnostech - na irigátoru a troše té vody nevyděláte jako na zaručeně skvělém 24 hodinovém krému proti vráskám, akné...), druhá skupina je přesvědčena o jejich přímém a nezastupitelném významu. Co k tomu říci? Snad "Vyzkoušej každý sám a pokud Ti to vyhovuje...". Studuji chování složitých systémů, pokud dostanu zadání, týkající se lidského těla (v současné době zkoumáme příčiny rezistence patogenních organizmů na antibiotika -není to nic, co by schvalovalo praktiky zejména českých lékařů, předepisujících je snad na všechno) je to vždy nejsložitější práce. A tak jako u všeho - nic se nemá přehánět, pokud SPOJITĚ VYPIJETE 6 litrů čisté vody, pravděpodobně rozhodíte rovnováhu elektrolytů a velmi si poškodíte zdraví, ale pár litrů vody v klystýru jednou, dvakrát týdně? Bez problémů. Nevím o žádném případu poškození zdraví, protože patřím do skupiny zastánců tak tvrdím že právě naopak. Dnes se dokonce prodává zařízení na tzv. "vysoké výplachy", které promyjí celé tlusté střevo, byla to oblíbená praktika např. princezny Diany (viz. http://www.bethtyler.com/pages/princess.htm). Doma je ale doporučuji pouze zkušeným uživatelům, jinak je provádějí specializovaná pracoviště. O jejich významu není pochyb. Byl jsem "přímo u toho", ze střeva se pacience uvolnila silná vrstva zčernalé hmoty pokrývající do té doby střevní stěnu, začala se po zákroku cítit mnohem lépe, zmizeli metabolické problémy... Už toho kecání nechám, pokud to někoho zajímá, ještě třeba něco napíšu.

Návštěvník (Po, 26. 3. 2001 - 22:03)

Střeva pročišťuje i yucca.

Návštěvník (Po, 26. 3. 2001 - 18:03)

Nevím, co mám dělat.Náhodou jsem přistihla svou čtrnáctiletou dceru v koupelně se zavedeným klystýrem.Vůbec jsem netušila, že takovou věc vůbec má.Ptala jsem se jí proč se tak podle mého názoru zbytečně trápí-odpověděla mi, že to její kamarádka dělá taky kvůli pěkné pleti už nějakou dobu, tak si to zkouší taky.Vidím, že se zde o tom vede rovněž debata, má to opravdu takové účinky?Mám to dceři zakázat, nemůže ji to v jejím věku ublížit?Co mám dělat, poradíte mi?

Reklama

Přidat komentář