Reklama

klystýr, výplach střev

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 22:01)

V průběhu těhotenství bych osobně začínat s klystýrama nedoporučovala bez předchozí konzultace s lékařem. Nemám s tím zkušenosti.

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 22:01)

Doporučila bych vám výše zmíněné schéma pani doktorky Partykové, avšak uzpůsobené vašemu organismu. člověk by se měl naučit poslouchat své tělo a poznat co mu dělá dobře a co ne. Například pro někoho je 1,5 litru tekutiny napoprvé moc. Někteří léčitelé též doporučují v sobě tekutinu 15 minut udržet a teprve pak jít na záchod. Též si myslím,že je to silně individuální a že člověk by neměl jít přes pocity nepříjemnosti. Je potřeba si také uvědomit, že jákákoliv pročisťovací metoda může zezačátku způsobit zhoršení zdravotních potíží- ve vašem případě peirorální dermatitidu.

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 11:01)

Chcela by som sa opýtať,či si môžem robiť klistýr ako tehotná.Ďakujem za odpoveď.

Návštěvník (Ne, 28. 1. 2001 - 00:01)

Paní doktorko, nechodím teď k žádné lékařce, moje kožní lékařka je z daleka, protože v mém blízkém okolí mi nikdo nevyhovoval. Je problém se poradit s paní doktorkou o užívání klistýru. Mohla by jste mi poradit prosím vy? Mám periorální dermatitidu a chci vyzkoušet klistýr. Ale jak často? Mám to zkusit jednou za týden? A kolikrát? Předem děkuji!

Návštěvník (So, 27. 1. 2001 - 23:01)

V lékárně nebo v prodejně se zdravotními potřebami řekneš, že chceš klistýr, nebo irigátor pro výplach střev. Stojí asi 170,- Kč

Návštěvník (Čt, 25. 1. 2001 - 06:01)

Jaký je vlastně přesný název pro zakoupení klystýru? Kolik asi stojí?

Návštěvník (Čt, 25. 1. 2001 - 02:01)

pročištění střev je prospěšné při různých kožních chorobách. V každém případě byste se však měla o vhodnosti této léčby ve vašem případě poradit s ošetřujícím lékařem. Voda by měla být vždy převařená. Výše je popsáno schéma, jak často používat klystýr, které doporučuje ve svých publikacích MUDr. Vilma Partyková, které vydává nakladatelství Start.

Návštěvník (Čt, 25. 1. 2001 - 02:01)

Klystýr si můžete udělat i při užívání Erdicu.

Návštěvník (Po, 22. 1. 2001 - 22:01)

Paní doktorko, nemohu se zbavit ekzému "periorální dermatitidy" kterou mám již dva a půl roku. Rozhodla jsem se udělat si doma výplach střev. Jak často to mohu provádět? Je to bezpečné a zdravé? Mohu použít třeba vodu AQUILU nebo TOMU NATURU? Tyto vody snad převařovat nemusím. Chtěla bych vědět jestli mi to pomůže a jestli to opravdu něčemu neškodí. Názory se různí a já si nechci ublížit ještě víc. Ale je to asi ta poslední věc, kterou jsem ještě nezkusila. Moc děkuji za Vaši odpověď!

Návštěvník (Po, 22. 1. 2001 - 09:01)

Já mám pocit, že výplachy střev bez dozoru někoho, kdo tomu rozumí, mohou být i nebezpečné. Přecejen je to dost agresivní zásah do těla. A pokud si někdo myslí, že každotýdenním výplachem se bude udržovat fit, pak si myslím, že si jen rozhodí střeva ještě víc. Myslím, že je mnohem rozumější udržovat pořádek v trávení přirozenou stravou bohatou na vlákniny. Samozřejmě jsem pro jednorázový občasný výplach nebo pro výplach jako začátek pro nějakou léčbu. Sama to chci zkusit. Uznávám, že někomu nakonec nezbývá jiná možnost než pravidelně proplachovat. Ale nejdřív bych se zamyslela, jestli to nejde opravdu jinak. Ani jogín nedělá výplachy každý týden. Dobře si to rozmyslete.

Návštěvník (Ne, 21. 1. 2001 - 22:01)

Mohu používat klistýr když užívám tabletky Erdic?

Návštěvník (So, 20. 1. 2001 - 21:01)

Paní doktorko, je možné si klistýr objednat přes internet? Kolik si ho mám pořídit, když se chci pořádně pročistit? Chci to zkusit nejprve každý den, pak každý druhý den, ... tak jak popisujete. Jak si o klistýr mám vůbec říct? Řeknu jen že chci klistýr a oni mi dají vše co je k tomu potřebné? Nebo musím říct, že chci klistýr, hadičku, nádobku, vazelínu, ... ? Na kolik použití je jeden klistýr? Mám si jich koupit sedm když to chci první týden užívat každodenně? Nevyznám se v tom a bojím se že si udělám ostudu až to půjdu koupit, nevím co říct. Bude přiložen i návod? Děkuju!

Návštěvník (So, 20. 1. 2001 - 15:01)

Katce: když má někdo čistá střeva, tak má zároveň i čistou krásnou pleť. Takže věřím, že některé herečky si klystýry dělají kvůli pleti. Avšak prospěje to celému organismu.

Návštěvník (So, 20. 1. 2001 - 15:01)

Paní doktorka Vilma Partyková, která má mnoho let zkušeností s alternativní medicínou a pročišťováním organismu, doporučuje k důkladnému pročištění střev ve své knize "Hladovění pro zdraví" Klastýr provádět v prvním týdnu každý denm v druhém týdnu každý druhý de, 3. týden každý 3. den, 4. týden každý 4. den a v pátém týdnu jedenkrát za týden.Po pročištění střev zmizí hnilobná mikroflóra a kvasinky a může se opět ve střevech obnovit přirozená střevní mikroflóra způsobující mléčné kvašení. v důsledku toho se ve střevech zlepšuje syntéza vitamínů, aminokyselin a jiných biologicky aktivních látek.Určitě je však nutné se v době, kdy provádíme klystýry i zdravě stravovat ( vynechat rafinovaný cukr, bílé pečivo,mléko, zrající sýry, alkohol, tučné a červené maso,...).K obnově střevní zdravé střevní mikroflóry pomáhají zakysané mléčné výrobky bez prodloužené doby trvanlivosti a kysané zelí.K potlačení patogenní střevní mikroflóry se doporučuje též přidávání česneku a jablečného octu do jídel. jablečný ocet či citronovou štávu můžet e v množství 1 čajové lžičky přidat i do klystýru.Též je dobré dodržovat zásady dělené stravy a nejíst současně bílkovinná jídla spolu se sacharidama. ideální příloha k masu či komplexním sacharidům je zelenina.

Návštěvník (Pá, 19. 1. 2001 - 22:01)

Chtěla bych se zeptat, jestli je používání klistýru bezpečné. Jak často se může provádět? Nelikviduje to zcela střevní mikroflóru? A nemohu si tím nějak ublížit? Chystám se to vyzkoušet a sháním co nejvíce informací. Předem děkuji za odpovědi!

Návštěvník (Pá, 19. 1. 2001 - 17:01)

Moc prosím, poraďte mi někdo!Jsem šestnáctiletá studentka a žiji sama s maminkou.Maminka mě už asi tři roky stále nutí klystýr, že je to dobré na hubnutí.Když mi to dělá, tak se hrozně stydím, potom musím jít spát v gumových kalhotkách s vložkou abych nezašpinila válendu.Mám si to nechat dělat a jak to mám mamince říct, že to tak nechci.Maminka je na mě jinak moc hodná.Dík za odpověď.

Návštěvník (Pá, 12. 1. 2001 - 12:01)

Měla bych dotaz na Tebe Pavlo. O jakou konkretní knihu o joze se jedna a hlavně o jaké 4 cviky. Ráda bych tuto metodu vyzkoušela. Díky

Návštěvník (Pá, 12. 1. 2001 - 11:01)

Slyšel jsem, že účinnější než klystýry je výplach střev - Colon hydroterapie, který provádějí některé spec. ambulance. Princip je podobný jako u klystýru, ale je asi 30x účinnější. V Praze ho provádí m.j. MUDr. Jonáš. Neví někdo z Vás o podobné ambulanci V Plzni nebo v okolí?

Návštěvník (Čt, 11. 1. 2001 - 12:01)

Milá paní Hanko, zítra ráno hned to vyzkouším a děkuji za rady pokud mi to nepůjde tak se ještě ozvu. Jinak proč si chci dělat klystýr, protože trpím zácpou a to taky chronickou když jsem s přítelem a to dost často tak nejsem schopná jít před ním na záchod, když jsem na dovolené nebo v jiném prostředí tak taky nejdu třeba 10dní, proto nevím jak už se mám pročištovat čaje atd.. už mi moc nepomáhají. Myslím že klystýr je jediná věc co mi zbyla ale nevím jak to mám dělat někde jinde kde klystýr nebudu moct použít. Myslíte, že si to můžu provádět každý den, jinak chodím na záchod asi 1x za tři dny. Díky moc za rady Sona

Návštěvník (Čt, 11. 1. 2001 - 08:01)

Paní Soňo, je to vcelku jednoduché, hlavně se nebojte-zakoupila jste si jistě irigační soupravu pro zavádění klistýru.V prvé řadě si ji musíte dobře složit-to znamená, že ke gumové nádržce na tekutinu připojíte dlouhou hadici a na tuto hadici rovněž připojíte ventilek s krátkou hadičkou, kterou si pak zavedete do konečníku.Klistýr si nejlépe dáte v koupelně-složenou soupravu si zavěste cca 80cm nad vanu a gumovou nádržku naplňte vlažnou vodou-napoprvé si zkuste dát menší množství, stačí třeba 0,5 litru-pak otevřete ventilek a vypusťte z hadice vzduch, a to tak, až vám bude ze zaváděcí hadičky vytékat voda, pak uzavřete ventilek.Zaváděcí hadičku si potřete vazelínou.Tím máte vše připravené.Pak si klekněte do vany a do konečníku potřeného rovněž vazelínou si opatrně zaveďte zaváděcí hadičku cca 10cm hluboko a otevřete ventilek-ucítíte, jak vám voda začíná vtékat do střev.Zřejmě pocítíte nucení na stolici-snažte se jej překonat tím, že budete KLIDNĚ a ZHLUBOKA dýchat.Vyčkejte, až vám celá dávka nateče do střev, pak si opatrně vytáhněte hadičku a snažte se nějakou dobu udržet tekutinu v sobě.Potom z vany běžte na záchod, pokud jej máte blízko, jinak to musíte řešit použitím mísy případně nočníku přímo v koupelně.Dávka tekutiny je individuální záležitost a záleží jen na vás, kolik vám vyhovuje-aby byl výplach účinný, je vhodný minimálně 1 litr tekutiny-nikdy však nesmíte při klistýru pociťovat bolest-chce to však zkušenost, proto z počátku začínejte s malými dávkami, které si postupně zvyšujte.Co je však při provádění výplachu nezbytné, jelikož se jedná o skutečně velmi intimní záležitost, je zajistit si MAXIMÁLNÍ SOUKROMÍ a případně ohled ostatních rodinných příslušníků!Přeji vám hodně úspěchu, já jsem začínala právě tak, jako vy-klistýry mi však velmi pomohly-napište, zda vám byl můj návod něco platný, případně vám můžu některé věci ještě upřesnit.Hanka.

Reklama

Přidat komentář